Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 385 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 20  Następna
Autor Wiadomość
#261 PostWysłany: 10 Maj 2018 13:35 

Rejestracja: 12 Wrz 2012
Posty: 2382
platynowy
Kashpir napisał(a):
@NBE322 Jeśli masz loty na dwóch oddzielnych biletach, to tym bardziej powinieneś mieć dokumenty, które uprawniają cię do przekroczenia granicy kraju, w którym masz przesiadkę... :roll:

W jaki sposób fakt posiadania oddzielnych biletów zmienia wymogi dokumentowe do obycia podróży? Przecież wiele mamy na forum opisanych możliwości przesiadek w krajach trzecich bez przekraczania granicy (sam się przesiadałem w ten sposób na oddzielnych biletach w SAW i w DOH, nie mając wizy). O ile dobrze wiem, to to jest reguła, a wyjątkiem są Stany Zjednoczone, które wymagają przekroczenia granicy nawet dla osób przesiadających się, i ponieważ to jest wyjątek, to przypominamy wszystkim o tym w odpowiednich tematach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Podróż na Okinawę za 3581 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi w 4* hotelu Podróż na Okinawę za 3581 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi w 4* hotelu
Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu
#262 PostWysłany: 10 Maj 2018 14:14 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
Czasem po prostu bus wywiezie cię pod karuzelę bagażową, skąd masz tylko jedną drogę wyjścia - opuszczenie strefy airside i ponowna kontrola. Jeśli masz pewność, że tak się nie stanie (nie wiem o jakim lotnisku konkretnie mówisz), to próbuj.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#263 PostWysłany: 10 Maj 2018 14:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2016
Posty: 684
Wymogów dokumentowych (jeśli chodzi o twoje dokumenty podrózne) nie zmienia. Ale jednocześnie zawierasz umowę dostarczenia Ciebie ( i bagażu) z punku A do punktu B. I tyle. Z punktu B do Punktu C to juz osobna umowa. Bagaż odprawiany powinieneś dostarczyć do checkinu w obu przypadkach. Linii nie interesuje jak i czy to zrobisz. (Możesz lecieć z podręcznym.)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#264 PostWysłany: 10 Maj 2018 14:54 

Rejestracja: 12 Wrz 2012
Posty: 2382
platynowy
Kashpir napisał(a):
Czasem po prostu bus wywiezie cię pod karuzelę bagażową, skąd masz tylko jedną drogę wyjścia - opuszczenie strefy airside i ponowna kontrola. Jeśli masz pewność, że tak się nie stanie (nie wiem o jakim lotnisku konkretnie mówisz), to próbuj.

Moje pytanie było hipotetyczne :) W praktyce w FR oczywiście najlepiej wykupić priority i mieć potencialny problem z głowy. Ale oczywiście powstaje wtedy pytanie innych linii które takiej usługi nie sprzedają, a i tak zabierają bagaże podręczne do luku gdy samolot jest pełen.
Z paszportem UE chyba akurat nie ma w siatce FR takiego lotu który by stworzył problem paszportowy, może być tylko dyskomfort przechodzenia powtórnie przez security, co nie byłoby konieczne jeśli bagaż podręczny zostałby przez całą podróż pod ręką. Ewentualnie międzynarodowa przesiadka w Dalaman, ale tam Polakom przysługuje prawo wykupienia wizy on arrival.

Natomiast patrząc na siatkę W6 możemy już znaleźć sobie przypadek: bierzemy tylko bagaż podręczny i lecimy W6 z DEB/BUD i przesiadka na inny międzynarodowy lot w VKO nie posiadając rosyjskiej wizy. Można tak zrobić, w VKO jest transit, i nie ma wymogu posiadania wizy rosyjskiej przy transicie. Ale w DEB/BUD zabierają nam przy gate bagaż podręczny bo samolot jest i full, i ten bagaż wyjeżdża potem na karuzele w VKO do której nie mamy możliwości się dostać bo jest za przejściem granicznym. Dodatkowo nawet gdybyśmy chcieli, to w Rosji nie ma wizy-on-arrival. Co wtedy....? :D :?:

Edit: chyba, że w DEB/BUD dostajesz denied board z powodu braku dokumentów bo W6 jest point-to-point i nie interesują ich twoje (legalne i wykonalne) przesiadki?

billy napisał(a):
Bagaż odprawiany powinieneś dostarczyć do checkinu w obu przypadkach. Linii nie interesuje jak i czy to zrobisz. (Możesz lecieć z podręcznym.)

Mówimy tutaj o bagażu podręcznym :) jasne, że bagaż rejsowy oddajesz przy check-in i dostajesz z powrotem na karuzeli, ale co z bagażem podręcznym, który FR zabiera przy gate i oddaje na karuzeli po kontroli paszportowej. Czy mogą bagaż podręczny oddać na tej karuzeli lotniska na którym się przesiadamy (i niekoniecznie mamy dokumenty pozwalające nam przekroczyć granicę i dotrzeć to tej karuzeli)


Ostatnio edytowany przez Abcn 17 Maj 2018 21:54, edytowano w sumie 2 razy
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#265 PostWysłany: 10 Maj 2018 15:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2016
Posty: 684
IMO - mogą. Dostarczyli Cię i bagaż z pkt A do B i finito. Koniec umowy. Masz od nich jakiś papier o umożliwieniu przesiadki ? Gwarantują Ci to? IMO - nie. Owszem masz drugą umowę B do C ale one się nie łączą.

Poza tym oni oferują Ci tylko przewóz. Zadbanie o dokumenty to Twój problem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#266 PostWysłany: 10 Maj 2018 15:24 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
Hipotetycznie - chcesz polecieć FR z Polski do Pafos na Cyprze, okazuje się, że najtaniej/ najwygodniej wyjdzie kupić lot do Tel Awiwu i stamtąd do Pafos. W teorii twoim miejscem docelowym jest kraj, do którego wjedziesz na dowód, jednak - o ile się nie mylę - nie odprawisz się na lot Ryanairem do Tel Awiwu bez podania danych paszportu i przed lotem będą właśnie ten dokument sprawdzać.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#267 PostWysłany: 19 Maj 2018 15:02 

Rejestracja: 26 Lut 2017
Posty: 321
Ostatni raz leciałem Ryanairem ładnych parę lat temu, kiedy jeszcze miejsca nie były numerowane i nikt też nie robił problemów z bagażem kabinowym.
W czerwcu ponownie czeka mnie lot i mam w związku z tym parę pytań ;)

Lecę jedynie na weekend, więc zmieszczę się do swojego standardowego, powiedzmy "szkolnego" plecaka. Wymiary to 40 cm wysokości, 38 cm szerokości i 15 cm (średnio) grubości. Rozumiem, że zgodnie z nowymi zasadmi panującymi w Ryanairze nie wpuszczą mnie z tym plecakiem na pokład bez wykupienia priority?
Jest to dla mnie dość problematyczne, ponieważ o ile nie miałbym żadnego problemu z oddaniem tego plecaka do luku tak po jego oddaniu nie za bardzo będe miał jak (i w czym) wnieść tablet na pokład, którego jednak wolałbym mieć...

Będę wdzięczny za informacje i ewentualne wskazówki :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#268 PostWysłany: 19 Maj 2018 15:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2012
Posty: 1049
Loty: 271
Kilometry: 540 311
niebieski
Z takim plecakiem na 95% wpuszczą Cię na pokład, jeśli nie będziesz miał żadnego drugiego bagażu. Jeśli by chcieli zabrać to po prostu wypakowujesz tablet i bierzesz ze sobą.
_________________
Relacje na forum: Izrael | Tajlandia | Korea Południowa | Grecja | Portugalia | Teneryfa i Gran Canaria | Palau
Zapraszam na bloga: olus blog
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#269 PostWysłany: 19 Maj 2018 15:29 

Rejestracja: 26 Lut 2017
Posty: 321
Uff, no to dobrze, będę trochę bardziej spokojny :)
W czerwcu będę też raz leciał Wizzairem i tam te zasady dotyczące bagażu są o wiele bardziej normalne...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#270 PostWysłany: 27 Maj 2018 15:32 

Rejestracja: 13 Maj 2018
Posty: 6
Loty: 1
Kilometry: 3 867
Pytanie do Expertów. Czy ten plecak przejdzie jako mały podręczny. Ma mniej niż 20l.

Załączniki:
bopai.png
bopai.png [ 179.21 KiB | Obejrzany 3268 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#271 PostWysłany: 27 Maj 2018 17:24 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
Co do zasady nie przejdzie, bo nie trzyma wymiarów. Możesz trafić obsługę, która nie będzie sprawdzać wymiarów (przy małym podręcznym bardzo prawdopodobne), ale na 100% nikt ci takiej gwarancji nie da.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#272 PostWysłany: 28 Maj 2018 17:01 

Rejestracja: 21 Sty 2018
Posty: 76
mam wykupiony zwykły bilet - czy poza podręcznym bagażem, mogę zabrać też mały plecak, w którym będę miał jakieś pierdoły? wg biletu mogę mieć jeden mały bagaż, który umieszczę pod siedzeniem, a drugi bagaż do 10kg pójdzie do luku. Jak to w praktyce wygląda?
druga kwestia - krem do opalania w butelce 200ml, czy to jest traktowane jako płyn i mają prawo mi to wyrzucić?
_________________
Insta @marco_pollon
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#273 PostWysłany: 28 Maj 2018 17:04 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22334
Co dziennie to samo...
Przeczytaj 2 maks 3 strony tego działu
Co do płynów, polecam dział: Bagaż
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#274 PostWysłany: 28 Maj 2018 17:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Kwi 2015
Posty: 361
@marek84
Tak, jest traktowany jako płyn i jeśli będzie w buteleczce 200 ml to na pewno Ci to wyrzucą.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#275 PostWysłany: 02 Cze 2018 13:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Lut 2017
Posty: 277
Loty: 220
Kilometry: 407 639
niebieski
Jeśli macie 2 bagaże podręczne polecam samemu się prosić o oklejenie tego większego, sytuacja którą miałem niedawno we WRO, załoga polska, podczas boardingu kobieta z FR sprawdziła znajomemu kartę, widziała 2 bagaże, nie okleiła, my trochę w niewiedzy liczyliśmy na to że skoro nie okleiła to można wnieść bagaż na pokład, przy wejściu do samolotu steward zobaczył 2 bagaże, brak priorytetu i zawrócił przez całą kolejkę znajomego upierając się że nie może wziąć tego bagażu do kabiny ponieważ koleżanka się mogła pomylić, ale on JUŻ WIDZI :shock:, Panowie bagażowi przy samolocie zdziwieni że steward nie wziął tego bagażu powiedzieli że nie okleją mu go bo nie mają tych naklejek, tak więc bagaż poleciał bez oklejenia, całe szczęście na taśmie się później pojawił, bo gdyby go nie było, nawet jeśliby go zgubili to nie byłoby podstawy do żadnych roszczeń ;)

Swoją drogą byłem raczej na początku kolejki i widziałem za mną sporo osób które miały tylko walizkę i też miały je oklejane, ciekawe czy gdyby ich nie okleili to do samolotu by ich też nie wpuścili bo większy podręczny a "brak priorytetu".
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#276 PostWysłany: 13 Cze 2018 16:38 

Rejestracja: 13 Cze 2018
Posty: 1
Cześć. Mam pytanie, czy na lotnisku w Modlinie Ryanair udostępnia możliwość check in hand luggage. Chodzi mi o nadanie bagażu jeszcze na lotnisku przed przejściem przez kontrolę, nie przy wejściu na pokład. Wiem, że Wizzair udostępnia taką możliwość.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#277 PostWysłany: 13 Cze 2018 16:39 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22334
Nie
Góra
 Profil Relacje PM off
Janek18 uważa post za pomocny.
 
      
#278 PostWysłany: 13 Cze 2018 17:23 

Rejestracja: 27 Sie 2017
Posty: 84
Czy lecąc Ryanairem i mając wykupiony bagaż rejestrowany, mogę razem z rejestrowanym nadać od razu podręczny lub po prostu zabrać podręczny do kabiny przy gate?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#279 PostWysłany: 14 Cze 2018 14:17 

Rejestracja: 05 Mar 2017
Posty: 1359
srebrny
Trzeba zabrać i oddać przy bramce
_________________
Wszak istnieje coś takiego jak zarażenie podróżą i jest to rodzaj choroby w gruncie rzeczy nieuleczalnej
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#280 PostWysłany: 14 Cze 2018 15:39 

Nie zaszkodzi zapytać przy nadawaniu rejestrowanego, a nuż zabiorą bo i tak potem zabierają, a na naklejce zaoszczędzą :D , a zostawia się przed wejściem do samolotu
Góra
 PM off
Maktravel lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 385 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 20  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group