Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Wypłaty kartą MC Revolut w bankomatach Euronet często obciążane są prowizją nie do ominięcia (sieć bankomatów rozpoznaje kartę jako zagraniczną i nakłada własną prowizję). Visa Revolut na razie nie, ale warto uważać.
Ponadto należy zawsze wybrać opcję obciążenia w lokalnej walucie, by uniknąć przewalutowania po kursie Euronetu.

Zasilanie revoluta kartami kredytowymi jest obciążone prowizją w następujących bankach:
- Citi Handlowy 8%, min 10zł
- Citibank prowizja 10%
- BNP Paribias od 1/4/24 (2%)
- Ikano Bank
- Pekao Karta Kredytowa z Żubrem - 7% (pakiet standard), 5% (pakiet złoty), 3% (pakiet platynowy).


Uwaga: Zamieszczanie referali jest możliwe wyłącznie w wątkach łańcuszkowych. Możliwość zamieszczania referali mają jedynie osoby posiadające minimum niebieski status i pół roku stażu. regulamin-dzialania-watkow-lancuszkowych,82,44721

Spis banków z darmową wypłatą z Revoluta: https://www.dropbox.com/s/ajifjmncdazhz ... .xlsx?dl=0


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8120 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87 ... 406  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: revolut
#1661 PostWysłany: 01 Maj 2018 18:00 

Rejestracja: 12 Gru 2012
Posty: 558
Loty: 119
Kilometry: 254 856
niebieski
Witam Was.
NIe ogarniam trochę tej karty . Dlatego mam do Was pytania:
1. Chcąc kupić np. hotel w Dihramach Marokońskich MAD to muszę stworzyć konto w tej walucie, następnie przewalutować z złotówek już na karcie na Dihramy? Czy wystarczy doładować a ona bezpośrednio sobie przewalutuje i ściągnie w złotych?
2. Jeśli mam kila konto na karcie to czy sytem ściągająć w danej walucie np. MAD ściągnie z konta MAD?

Dzięki za odpowiedź.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa
Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN
 Temat postu: Re: revolut
#1662 PostWysłany: 01 Maj 2018 18:25 

Rejestracja: 20 Maj 2015
Posty: 5
Ad. 1 Wystarczy doładować konto zł, przewalutuje automatycznie i ściągnie zł (w weekendy z narzutem).
Ad. 2 Tak, pod warunkiem, że na tym koncie będzie całość, jeśli nie to części nie ściągnie z niego tylko całość z innego.
Góra
 Profil Relacje PM off
michal24 lubi ten post.
michal24 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: revolut
#1663 PostWysłany: 02 Maj 2018 07:46 

Rejestracja: 12 Gru 2012
Posty: 558
Loty: 119
Kilometry: 254 856
niebieski
Czyli najlepiej mieć po prostu złotówki i nie bawić się w otwieranie konta z inną waluta? Rozumiem że w tych dwóch przypadkach rozlicza według tego samego kursu?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#1664 PostWysłany: 02 Maj 2018 08:36 

Rejestracja: 06 Sie 2012
Posty: 2267
Loty: 210
Kilometry: 407 015
złoty
@michal24: dokładnie tak.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#1665 PostWysłany: 03 Maj 2018 20:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Wrz 2014
Posty: 754
Loty: 205
Kilometry: 638 916
srebrny
Mam problem z kodem weryfikacyjnym potwierdzającą płatność za bilety w travelup.co.uk
Z resztą pierwszy raz z czymś takim się spotykam.

Otrzymałem taki oto mail z OTA

"When your payment was charged online, we were given a 6 digit authorization code by your bank and we request that you contact your card issuing company (by calling the number which is stated at the back of your card) and confirm this payment reference number back to us to verify your participation in this transaction"

I dalej złowrogie :)
"We will be unable to proceed any further with your booking until we receive this information"

Support oczywiście nic nie odpisuje.
Czy ktoś wie jak to obejść?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#1666 PostWysłany: 03 Maj 2018 20:19 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
A dlaczego chcesz obejść?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#1667 PostWysłany: 03 Maj 2018 20:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Wrz 2014
Posty: 754
Loty: 205
Kilometry: 638 916
srebrny
może źle się wyraziłem.
Nie obejść a poradzić sobie z tym...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#1668 PostWysłany: 03 Maj 2018 20:34 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3225
srebrny
W revolut listę transakcji i tym samym żądany kod masz w aplikacji, nigdzie nie musisz dzwonić ani nic obchodzić ;-)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#1669 PostWysłany: 03 Maj 2018 22:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2015
Posty: 2212
Loty: 219
Kilometry: 409 257
niebieski
Chciałem założyć darmowa kartę połączona z promocją koleo.pl . Niestety pobrało 9.99 jest szansa odzyskania tej kasy ? :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#1670 PostWysłany: 03 Maj 2018 22:48 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
@Marco Manno

Spróbuj ogłosić zbiórkę na jakiejś stronce crowfundingowej.
Góra
 Profil Relacje PM off
8 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: revolut
#1671 PostWysłany: 04 Maj 2018 13:22 

1. Czy moja karta fizyczna jest również wirtualną? Potrzebuję coś kupić przez internet i zapłacić w obcej walucie a czytam, że do tego potrzebna jest wirtualna.
2. Z tego co czytam wyżej, nie muszę kupować waluty kraju w którym będę by móc płacić kartą Revolut. To oznacza, że wymiana złotówek na daną walutę ma znaczenie tylko przy wypłatach z tamtejszych bankomatów?
Góra
 PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#1672 PostWysłany: 04 Maj 2018 13:24 
Moderator forum

Rejestracja: 04 Sie 2013
Posty: 1689
@Magdalena Twardowska - zapłacisz każdą kartą, którą masz widoczną w aplikacji.
Co do drugiej wątpliwości - nawet przy wypłacie nie musisz kupować innej waluty; Revolut sam przelcizy po najlepszym możliwym kursie z PLN.
Ps. to naprawdę było już pisane tutaj...
_________________
Tu był link do flightradar
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#1673 PostWysłany: 04 Maj 2018 13:24 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
1. Tak, jak każda karta fizyczna
2. Wymiana złotówek na daną walutę ma znaczenie tylko w weekendy, gdzie Revolut narzuca te +1.5% za wymianę. To, czy transakcja jest w bankomacie, czy jako zwyczajna płatność nie jest istotne, Revolut sam sobie pobierze z odpowiedniego konta pieniądze i przeliczy je (pamiętając tylko, żeby odznaczyć opcję przewalutowania przez bankomat, czyli nie używanie kursu bankomatowego)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#1674 PostWysłany: 04 Maj 2018 13:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7343
HON fly4free
ad 1)
mam tylko kartę fizyczną i bez problemu płacę nią za zakupy w internecie,

ad 2)
miałem kiedyś te same wątpliwości i wyjaśniono mi tu, że wymiana na walutę płatności przydaje się w weekendy, gdyż Revolut stosuje w tym czasie dodatkowy narzut przy wymianie.

Edit: ale chętnych do odpowiedzi! :D

Wysłane z mojego P9 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#1675 PostWysłany: 04 Maj 2018 13:55 

Dziękuję za odpowiedzi :)
Góra
 PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#1676 PostWysłany: 04 Maj 2018 14:58 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3225
srebrny
@Magdalena Twardowska

ad 2)

Wymiana na daną walutę oprócz tego co napisał @tropikey przydaje się gdy chcemy zabezpieczyć sobie kurs na przyszły wyjazd.
Gdy wiem, że złotówka jest na górce, to nieraz wymieniam sobie środki na przyszłe wyjazdy, aby uniknąć nagłych skoków waluty. Oczywiście jest to w dużym stopniu ruletka i w zasadzie ma znaczenie tylko przy większych kwotach.

Podusmowując - można wymienić wcześniej walutę po znanym kursie, albo nie wymieniać i zdać się na kurs z momentu płatności.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#1677 PostWysłany: 04 Maj 2018 16:33 

@SPLDER, też tak pomyślałam o kupnie przy dobrym kursie, bo np. w lutym kupiłam w kantorze dolary po 3,39 a w Revolucie są teraz po 3,55 :)
Góra
 PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#1678 PostWysłany: 05 Maj 2018 02:08 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5133
srebrny
poprosilem o podwyzszenie limitu, wydawalo mi sie, ze moje zarobki sa ok, ale po podeslaniu pita i 3 ostatnich odcinkow wyplat jakis paul
mi zmienil limit tylko na 100.000 pln/rocznie. troche malo, no ale coz...
Góra
 Profil Relacje PM off
asnahtful lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: revolut
#1679 PostWysłany: 05 Maj 2018 11:44 

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 11
Cześć,

jak najtaniej wpłacić euro (które mam obecnie w banknotach) na revolut? Mam konto Alior walutowe (na razie waluty tylko PLN/USD) i z tego co przeczytałem to wpłata euro w oddziale jest za free i czy potem ewentualny przelew do Revolution też by był, czy lepiej sobie zrobić następną (będzie pewnie niepotrzebna) kartę w euro? W skrócie moje pytanie brzmi czy za pomocą Alioru moge za darmo wpłacić euro na revolut ew. jakieś inne sposoby?

Z góry dziękuję.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#1680 PostWysłany: 05 Maj 2018 11:54 

Rejestracja: 16 Gru 2012
Posty: 140
Cześć,
Możesz wpłacić EUR na konto Alior i potem za darmo zrobić przelew na Revolut.
Jak wyrobisz kartę też możesz za darmo doładowywać Revolut.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8120 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87 ... 406  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] oraz 9 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group