Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 30 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 30 Sty 2018 13:47 

Rejestracja: 30 Sty 2018
Posty: 12
1 grudnia wyruszamy na dwa tygodnie do Chile, po przeczytaniu całego internetu wymyśliliśmy wstępny harmonogram, ale chętnie wysłuchamy wszelkich rad i sugestii :)

01-02.12 - lot z warszawy do santiago, skąd bezpośrednio chcemy udać się do Calamy
03-06.12 - 4 dniowa wycieczka do Uyuni z San Pedro,
07-10.12 - pobyt w Algarrobo + wycieczki po okolicy, przede wszystkim winnice, Valparaiso
11-13.12 - Wyspa wielkanocna ( do przemyślenia )
14.12 - powrót do Warszawy

Myśleliśmy o Punta Arenas, ale nie zamierzamy robić większego trekkingu, a tamten kierunek to chyba wyłącznie trekking.

Proszę o wyrozumiałość i rady :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu
Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów
#2 PostWysłany: 30 Sty 2018 15:05 

Rejestracja: 02 Sty 2016
Posty: 141
Sprawdź jak wtedy wypadają fazy księżyca i weź pod uwagę obserwacje nieba na Atakamie. Polecam wycieczkę ze SPACEobs.
No i bardzo miło wspominam Piedras Rojas. Krajobrazy podobne do tych widzianych podczas podróży do Uyuni, ale jednak inne. Pięknie, po drodze ciągle widoki na wulkany, do odchaczenia przystanek na Zwrotniku Koziorożca.

Czyli ja bym z jeden dzień dłużej w San Pedro był. Rano Piedras, wieczorem obserwacja nieba. Można jeszcze do Valle de la Luna, tuż przy miasteczku więc uda Wam się to wcisnąć w dniu przyjazdy na przykład.
Góra
 Profil Relacje PM off
benedetti lubi ten post.
 
      
#3 PostWysłany: 30 Sty 2018 15:31 

Rejestracja: 30 Sty 2018
Posty: 12
Dzięki za sugestię, fazy księżyca jak w załączniku wiec chyba średni termin ma sie trafił :) Na uyuni chcemy jechać wycieczką z biura, zwrotnik i Piedras wyglądają świetnie ale w tym wypadku chyba tylko z wynajęciem auta, będziemy w 4 osoby.

Załączniki:
Przechwytywanie.PNG
Przechwytywanie.PNG [ 9.98 KiB | Obejrzany 4792 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 01 Lut 2018 20:55 

Rejestracja: 04 Cze 2015
Posty: 245
Loty: 19
Kilometry: 100 280
Ten pomysł z dwoma dniami w San Pedro przed jazdą do Uyuni ma sens.
Przyzwyczaicie trochę organizm do rzadszego powietrza.
Wtedy choroba wysokościowa w Boliwii nie powinna dać się we znaki. :?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 01 Lut 2018 22:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Lut 2013
Posty: 1402
Loty: 494
Kilometry: 1 102 778
Zbanowany
Proponuję 24h po przylocie do Santiago spędzić w tym uroczym mieście, potem lecieć dalej. Na forum jest mnóstwo informacji o Santiago, poza tym będziesz mega zmęczony po locie z Europy (chyba, że w biznesie lecisz).
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 02 Lut 2018 10:45 

Rejestracja: 30 Sty 2018
Posty: 12
W sumie nie ma zbyt wielkiego wyboru bo lądujemy w Santiago o 10:10 ( wedle planu ), a loty do Calamy są o 11:15 przynajmniej w tym momencie tak pokazuje skyscanner. Myśleliśmy o locie na spadochronie w Iquique i kopalni Chuquicamata ( mimo że dziurę w zmieni miałem pół życia obok siebie bo pochodzę z Bełchatowa ) i wtedy bez auta bedzie słabo bo autobusem podróż z bagażem na plechach będzie długa i uciążliwa, a bilety dla 4 osób wyniosą tyle co wynajem auta.

Ogólnie im więcej czytam tym bardziej jestem przekonany, że nie ma sensu kombinować z podróżowaniem północ-południe-wyspa wielkanocna bo już mi brakuje dni na Atacame i Santiago :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 13 Lut 2018 12:47 

Rejestracja: 30 Sty 2018
Posty: 12
Na stronie LATAM są już dostępne loty na grudzień, wiec chyba skończy się to na tym ze o 10:10 wylądujemy w Santiago, a o 15 polecimy do Calamy. Tam pewnie spedzimy z tydzień, 4o dniowa wycieczka do Uyuni plus reszta an zwiedzanie autem okolicznych atrakcji + Iquique.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 03 Mar 2018 16:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2011
Posty: 173
Często na stronie LATAM loty na 4-5 miesięcy do przodu są droższe niż na 2-3 miesiące. Zobacz sobie też sky czy jetsmart ewentualnie.

4h 50 minut wcale nie musi być super łatwe na przesiadkę (tj. bez opóźnienia - bez problemu) - kolejki, zwłaszcza po wylądowaniu kilku lotów, do odprawy granicznej potrafią być koszmarne (1,5-2 h), potrafią też być na 15 minut.
_________________
Image
https://www.facebook.com/polaknapustyni/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 20 Kwi 2018 14:01 

Rejestracja: 30 Sty 2018
Posty: 12
A orientuje się ktoś czy z Iquique są wycieczki do Uyuni? Może nie am potrzeby jechać do San Pedro.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 24 Kwi 2018 20:14 

Rejestracja: 19 Paź 2011
Posty: 1164
platynowy
Patrząc na mapę i sieć drogową to chyba prędzej z Calamy. A i stamtąd to ledwo 7.5h autobusem OW - https://www.busbud.com/pl/autobus-calam ... 61w-6s27x7
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 27 Kwi 2018 13:35 

Rejestracja: 30 Sty 2018
Posty: 12
Bardziej myślałem o zorganizowanej wycieczce 3/4 dni coś jak z SPA są organizowane
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 13 Cze 2018 21:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sie 2013
Posty: 160
W Iquique jest trochę agencji - napisz i zapytaj. Jestem niemalże pewny, że nawet jak nie mają czegoś takiego w ofercie, to wymyślą coś łączonego z inną agencją.
_________________
Nasze blogi:
https://treeclimbing.academy
https://fotografia.marzenawystrach.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 18 Lip 2018 14:55 

Rejestracja: 30 Sty 2018
Posty: 12
Bilety kupione :)
Warszawa - Santiago 01.12
Santiago - Iqueque - Santiago 02.12-06.12 ( plaża, lot spadochronem z wydmy itd, ogólnie szeroko pojęta aklimatyzacja)
Santiago - Calama - Santiago 06.12-10.12 ( wycieczka do Bolivii do Uyuni)
Santiago - Warszawa 14.12 (3 dni w Santiago, wynajem auta i wycieczki na wybrzeże oraz do polskiej winnicy na południe od Santiago)

łączny koszt biletów wewnątrz Chile to około 600zł na osobę razem z bagażami, może nie najtaniej ale autobus z Iqueque do Calamy kosztuje około 100zł i jedzie się około 6h, wybraliśmy wiec wariant "wygodny"

Pewnie będziemy upychać kolejne atrakcje ( oczywiście sugestie mile widziane), ale to jak już ogarniemy noclegi :)
Góra
 Profil Relacje PM off
BusinessClass lubi ten post.
 
      
#14 PostWysłany: 04 Wrz 2018 12:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Mar 2016
Posty: 1200
Loty: 73
Kilometry: 147 838
niebieski
Hej,

nie ma co zakładać nowego tematu, bo mógłby się nazywać identycznie.
Mianowicie, proszę Was o poradę i ewentualne poprawki moich planów. Na przełomie listopada i grudnia wybieram się na 15 dni do Chile. Chciałem podzielić wypad na południe - Patagonia i północ - Atacama. Póki co jestem na etapie planowania miejsc, które chciałbym odwiedzić w Patagonii. Pomiędzy miastami chciałbym poruszać się autobusami, wypożyczenie samochodu z tego co się orientowałem to już droższa impreza, poza tym będziemy tam tylko we 2. Otóż, plan jaki udało mi się do tej pory ułożyć to:
dzień 1 nocne lądowaniew SCL i przelot do Punta Arenas PUQ, lądowanie o 10.00. Aklimatyzacja, odpoczynek po przylocie z Europy.
dzień 2 wyprawa na Wyspę Magdaleny i przejazd do Punta Natales
dzień 3 Rozpoczęcie trekingu w Torres del Paine, chciałbym przejść trasę W, przeczytałem już całkiem dużo na ten temat, natomiast nadal nie jestem pewien ile czasu będę potrzebował na przejście takiego trekingu. Czy 2 noclegi wystarczą, tak żeby 5tego dnia wieczorem wrócić do Punta Natales?
dzień 5/6 przejazd z Punta Natales do El Calafate.
dzień 6 lub 7 - Przejazd do Perito Moreno + zwiedzanie.
I tutaj rodzi się mój problem, ponieważ bardzo chciałem zobaczyć jeszcze jaskinie marmurowe - Cuevas de Mármol - ale nie mogę znaleźć żadnego sensownego przejazdu z El Calafate do Punta Tranquillo. Tak, żeby nie stracić 2-3 dni na sam przejazd. Myslałem, że punkt ten byłby kulminacyjnym w podróży po Patagonii, bo niedaleko położone jest lotnisko Balmaceda (BBA), skąd chciałem się przedostać do SCL a następnie do Calamy, w której rozpocząłbym zwiedzanie Atacamy.

Jednak, jeżeli nie znajdę odpowiedniego połączenia pomiędzy El Calafate a Punta Tranquillo/Chile Chico to pozostaje jedynie powrót do Punta Arenas i przelot stamtąd do SCL. Tutaj pytanie czy ew. tego dnia, w którym odwiedziłbym Perito Moreno, jest szansa na przejazd do El Chalten i ew. później stamtąd wrócić bezpośrednio do Punta Arenas? Jeżeli ktoś mógłby pomóc i ma sprawdzone informacje, proszę o wsparcie. :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 09 Sty 2019 22:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4489
złoty
@eRr, @makdeb, czy możecie opisać swój pobyt, interesuje mnie szczególnie trasa z Calmy do Uyuni, zamierzamy pojechać tam wypożyczonym autem,
i przejazd z P. Arenas do Torres del Paine i treking, też chcielibyśmy autem wypożyczonym, szczególnie ile czasu trzeba poświęcićna zwiedzanie czy trking
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 09 Sty 2019 23:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Mar 2012
Posty: 2068
srebrny
@kostek966 Nie wiem na jakich warunkach wypożyczasz auto i czy możesz nim jechać do Boliwii z Chile. Raczej nie możliwe, ale nie sprawdzałem, bo nigdy bym o tym nie pomyślał ;) . Droga jest piaskowo-żwirowa? Jak tu

Ubezpieczenie od uszkodzenia szyby polecam. Poza tym na powrocie granica Boliwijsko-Chilijska może być koszmarem :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 09 Sty 2019 23:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4489
złoty
w takim razie jak się dostać z Calamy do Uyuni ?,
Po wczesnym śniadaniu (możliwy breakfast box na drogę) przejazd w kierunku granicy z Boliwią i przesiadka na jeepy (UWAGA: najwyższy punkt, w jakim się znajdziemy w tym dniu położony jest na 4 850 m n.p.m.), na trasie zobaczymy liczne jeziora wysokogórskie tzw. Laguny, z których każda zachwyca innymi kolorami, zatrzymamy się przy m.in. zielonej Lagunie Verde i zobaczymy Laguna Blanca. Kolejną z nich jest Laguna Colorada, jedno z najpiękniejszych miejsc w całej Boliwii. Pigmentacja wód zależy od obecności różnych gatunków alg. To słone i płytkie jezioro swoją popularność zawdzięcza charakterystycznej, intensywnie czerwonej barwie. Dodatkowo na jego tafli możemy zaobserwować liczne, kontrastujące, białe połacie boraksu. Całość tego niezwykłego zjawiska wkomponowana jest w malowniczy, nieskażony, górski krajobraz. Ruta de las Lagunas słynie również z bardzo licznie występujących tu flamingów, skupiających się wokół kolorowych wód. Lagunę Coloradę zamieszkują głównie różowe flamingi krótkodziobe. Przerwa na lunch. Następnie zobaczymy Árbol de Piedra, niespotykaną formację skalną, wyrzeźbioną przez wiatr, wyglądem przypominającą drzewo o wysokości ok. 7 m. Późnym wieczorem dojedziemy do Uyuni. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg. (Trasa ok. 450 km).
to jest cytat z wycieczki R.pl, gdzie jadą autobusem na tej trasie ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 10 Sty 2019 00:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Mar 2012
Posty: 2068
srebrny
Nie wiem w jakim terminie, ale są min 3 autobusy dzienie na trasie Calama-Uyuni 5:30, 12:00, 12:30 jadą ok 8h. Szukaj na: https://www.ticketsbolivia.com i bussur.com.

Jeżeli zamierzasz odwiedzić po Uyuni San Pedro de Atacama, to weź wycieczkę 3-dniową z Uyuni do S.P. de Atacama z przesiadką na autobus na granicy Boliwia-Chile.
To jest odwrotna trasa niż napisałeś (lepsza, ponieważ mniejsza różnica wysokości między Uyuni, a pierwszym i kolejnym noclegiem, tzn stopniowo się wspinasz).
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#19 PostWysłany: 10 Sty 2019 00:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4489
złoty
ok, dzięki już znalazłem busy z Calmy, i chyba w drodze powrotnej zrobię tak jak piszesz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 03 Gru 2022 13:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Maj 2017
Posty: 3398
Loty: 415
Kilometry: 712 547
platynowy
Mam pytanko do osób które były zarówno w CJC jak i PNT/PUQ. Mam w sumie 8 pełnych dni na te 2 miejsca, wyloty z SCL są rano, powroty są wieczorem więc nie tracę części dnia. Jak byście mając już doświadczenie podzielili pobyty między miejscami? Czy 3 w CJC i 5 w PNT będzie ok? Wydaje mi się, że na południu jest więcej
przyrody do zobaczenia
PS Będę tam w kwietniu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 30 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group