Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 54 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Kiszyniów -> Odessa
#1 PostWysłany: 16 Kwi 2018 14:30 

Rejestracja: 16 Kwi 2018
Posty: 5
witam

Planuję majówkową wycieczkę autkiem i mam zapytanie odnośnie odcinka Kiszyniów->Odessa.

Naczytałem się odnoście Naddniestrza i upierdliwości organów władzy wszelakiej zwłaszcza w stosunku do podróżujących własnym autem, dlatego muszę nieco zmienić plany i kierować się na północ w kierunku miasteczka Palanca,

Czy ktoś z forumowiczów przekraczał owe przejście graniczne samochodem, nie ma jakichś udziwnień czy problemów dla Polaków?

pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wycieczka nad Adriatyk za 751 PLN. Loty z Wrocławia + 4* hotel w Rimini Wycieczka nad Adriatyk za 751 PLN. Loty z Wrocławia + 4* hotel w Rimini
Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu
#2 PostWysłany: 16 Kwi 2018 14:41 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22329
trasa-odesa-tyraspol-kiszyniow-czerniowce-iwanofr-lwow-kowel,1410,67211
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 16 Kwi 2018 15:14 

Rejestracja: 16 Kwi 2018
Posty: 5
Czytałem to wcześniej jak i przed chwilą, głownie w tamtym temacie mowa o transporcie zbiorowym :P
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 16 Kwi 2018 15:22 

Ja to bym sobie (akurat w tym konkretnym przypadku) odpuścił stanie na granicach i użeranie z celnikami...
Zresztą popatrz jaki luksus:

Załączniki:
mołdawia.jpg
mołdawia.jpg [ 63.94 KiB | Obejrzany 11297 razy ]
Góra
 PM off  
      
#5 PostWysłany: 16 Kwi 2018 15:42 

Rejestracja: 16 Kwi 2018
Posty: 5
Koleją to marzy mi sie transsyberyjska ale na to niestety brak czasu.
Na majowy wyjazd mam w planach kilka miejsc i cieżko by było ogarnąć to pociągiem w 8 dni
Póki co nie miałem do tej pory żadnych problemów z pogranicznikami na wschodnich granicach, ale Mołdawia to bedzie pierwszy raz :oops:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 16 Kwi 2018 16:13 

Rejestracja: 16 Sty 2017
Posty: 632
srebrny
We wrześniu 2017 r. robiliśmy dokładnie tę trasę. Auto na polskich tablicach rejestracyjnych, granicę przekraczaliśmy na przejściu Starokozacze/Tudora. Wtedy absolutny brak ruchu na tym przejściu, zero kolejek, żadnych utrudnień. Dalej kierunek Udobne i ponowny przejazd przez terytorium Mołdawii wydzielonym korytarzem (bez ponownej kontroli granicznej) aż do miejscowości Majaki (ponownie po ukraińskiej stronie).


Ostatnio edytowany przez xkr, 17 Kwi 2018 14:46, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
metad lubi ten post.
metad uważa post za pomocny.
 
      
#7 PostWysłany: 17 Kwi 2018 13:52 

Rejestracja: 16 Kwi 2018
Posty: 5
@xkr dziękuję ;)
domniemam że o to chodziło?

dochodzi jeszcze wtedy opcja przez Zatokę->Karolino-Bugaz, dopiero teraz okryłem że jest tam droga :lol:

Załączniki:
Clipboard02.jpg
Clipboard02.jpg [ 45.94 KiB | Obejrzany 11187 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 17 Kwi 2018 14:44 

Rejestracja: 16 Sty 2017
Posty: 632
srebrny
@metad, zgadza się, choć my odbiliśmy w lewo trochę wcześniej przejeżdżając przed Udobne, tak jak w linku Google Maps: https://goo.gl/maps/JJdbckiUVez
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 17 Kwi 2018 15:02 

Rejestracja: 16 Kwi 2018
Posty: 5
xkr napisał(a):
@metad, zgadza się, choć my odbiliśmy w lewo trochę wcześniej przejeżdżając przed Udobne, tak jak w linku Google Maps: https://goo.gl/maps/JJdbckiUVez



tak tak, ja u siebie zaznaczyłem główniejszą drogę


pozdr
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 17 Kwi 2018 15:21 

Rejestracja: 17 Gru 2012
Posty: 490
Loty: 116
Kilometry: 176 025
niebieski
Jest nowe połączenie (poprawa czasu przejazdu między Kiszyniowem i Odessą - 3.5h). Na razie od piątku do niedzieli.
http://www.fixygen.ua/news/20180401/mod ... annyj.html
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 17 Kwi 2018 15:51 

Rejestracja: 16 Sty 2017
Posty: 632
srebrny
@metad, ok, super. Jeszcze kilka info, które mi przyszły do głowy:

Choć pełną kontrolę graniczną przechodziliśmy tylko raz przejściu Starokozacze/Tudora, to wjeżdżając na terytorium Mołdawii spotkacie pograniczników ponownie na przejściu Majaki/Udobne. Jeżeli dobrze pamiętam wręczyli nam bilet, który oddaliśmy później przy wyjeździe. Poza tym nie przechodziliśmy dodatkowej kontroli. Oprócz tego ogólnie uwaga na stan dróg, cały odcinek Udobne — Majaki był wtedy w raczej średnim stanie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 17 Kwi 2018 15:52 

@kow O raptem 16 minut...
Góra
 PM off  
      
#13 PostWysłany: 16 Sie 2018 09:41 
Redaktor F4F
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Maj 2010
Posty: 1141
Loty: 188
Kilometry: 335 734
Co do podróży pociągiem z Odessy, to jechałam nim w sobotę i wszystko było ok. Problemem okazał się fakt, że kontrola paszportowa była tylko po stronie ukraińskiej. Nie dostaliśmy mołdawskich pieczątek.
Przy wylocie z Kiszyniowa nie chcieli nas przepuścić, bo nie mieliśmy jakieś karteczki, którą otrzymuje się na granicy przy wjeździe do Mołdawii. Sądziliśmy, że to tylko chwila, żeby wypełnić ten świstek. A tymczasem usłyszeliśmy, że to nasza wina. I niezbędny dokument do opuszczenia kraju mogą nam przygotować najwcześniej na kolejny dzień. Po kłótniach w końcu wzięli się do roboty, wypełnili jakieś formularze i w ostatniej chwili weszliśmy do samolotu. Uprzednio trzeba było uiścić haracz 80 euro/ 5 osób w lotniskowym banku.
Piszę to ku przestrodze. W pociągu Pani konduktor chodziła i pytała kto jest z jakiego kraju, ale dalszych informacji nam nie przekazała. Z informacji zdobytych na lotnisku wynikało, że kolejnego dnia po przyjedźcie do Kiszyniowa mogliśmy pojechać na lotnisko i poprosić o stemple i ten kwitek, wtedy nie było by całej tej afery.
Góra
 Profil Relacje PM off
M_Karol lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#14 PostWysłany: 13 Sty 2019 11:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Maj 2014
Posty: 213
Loty: 1
Kilometry: 2 169
Co do tego pociągu, to jest faktycznie ciekawa sprawa. Jadąc do Odessy kontrola przeprowadzana wyłącznie przez stronę ukraińską. Jeżeli Ukraińcy nie przesyłają danych Mołdawianom (a zakładam że tego nie robią) to dla tych drugich figuruję jako osoba w dalszym ciągu przebywająca na terenie Mołdawii.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 12 Lut 2019 17:17 

Rejestracja: 06 Lut 2013
Posty: 381
niebieski
Gdzie można kupić bilet na pociąg Odessa->Kiszyniów?
W systemie https://booking.uz.gov.ua nie odnajduję tej relacji.
_________________
I visited 77 countries out of 257:
http://tinyurl.com/tomczasc77
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 12 Lut 2019 18:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lis 2015
Posty: 68
Loty: 91
Kilometry: 139 677
Podepnę się do pytania, bo planuję tę trasę w przyszłości. Znalazłam tę stronę https://on.railway.md:10000/?lang=en ale z niej by wynikało, że pociąg kursuje tylko w niektóre dni, czy to możliwe?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 12 Lut 2019 19:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2012
Posty: 1986
Loty: 123
Kilometry: 110 954
niebieski
@megirumi

Tak, wg rozkładu (jest na tej stronie) jeździ piątek, sobota, niedziela.
_________________
vivere militare est
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 24 Mar 2019 14:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4490
złoty
czy oprócz tego pociągu co jeździ nadal tylko w weekend jest jakaś inna możliwość dostania się do Mołdawii z Odessy ?, w środku tygodnia ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 24 Mar 2019 14:47 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22329
Marszrutki

Sent from my ASUS_Z01HDA using Tapatalk
Góra
 Profil Relacje PM off
kostek966 lubi ten post.
 
      
#20 PostWysłany: 04 Kwi 2019 12:21 

Rejestracja: 16 Cze 2016
Posty: 30
Loty: 36
Kilometry: 43 067
Na busfor.pl są trzy połączenia autobusowe. Cena 38 zł za 5.5h jazdy.
Na wszelki przypadek dopytam. Mam się domagać kwitka z pieczątką na granicy, albo dymać na lotnisko dzień przed odlotem?
I jeszcze przy okazji jak myślicie gdzie spędzić 1 Maja? Do wyboru oczywiście Kiszyniów lub Tyraspol.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 54 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group