Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 57 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 08 Mar 2017 12:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sie 2010
Posty: 4829
Loty: 309
Kilometry: 516 019
Ostrzeżenia: 1
HON fly4free
ceny w Bari sa naprawde przystepne ponizej wersja mocno ekonomiczna ;)
Załącznik:
foca.JPG
foca.JPG [ 81.98 KiB | Obejrzany 7653 razy ]

https://it-it.facebook.com/Focacceriauniversitaria/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy na Zakintos: all inclusive w 4* hotelu od 1899 PLN. Wyloty z 5 miast Wczasy na Zakintos: all inclusive w 4* hotelu od 1899 PLN. Wyloty z 5 miast
Lato w Czarnogórze za 845 PLN. Loty z Katowic + 5 noclegów w Budvie Lato w Czarnogórze za 845 PLN. Loty z Katowic + 5 noclegów w Budvie
#22 PostWysłany: 08 Mar 2017 13:06 

PKB na południu Włoch to ledwo 50 kilka % , PKB na bogatej północy kraju.

http://www.polskieradio.pl/42/273/Artykul/1487281,Wlochy-podazaja-w-slad-za-Grecja-przepasc-ekonomiczna-miedzy-polnoca-a-poludniem-poglebia-sie

Dlatego takie niskie ceny tam mamy. Dla nas super. Sam jadałem wielką michę pysznego makaronu z czymś tam , w Neapolu za 2,5 euro. U nas w Polsce ciężko takie ceny znależć. Ale opinia obiegowa jest taka, że Włochy są drogie.
Jak ktoś zna tylko okolice Watykanu, Wenecję, czy Florencję, to tak może myśleć. ;)
Góra
 PM off  
      
#23 PostWysłany: 08 Mar 2017 13:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sie 2010
Posty: 4829
Loty: 309
Kilometry: 516 019
Ostrzeżenia: 1
HON fly4free
mnie rozbawily komentarze osob czekajacych w kolejce do otwarcia jaskini
o godz 10 zaplanowane jest pierwsze zwiedzanie z przewodnikiem
10.20 na zegarku, a wszystko pozamykane na glucho, pukaja w okienko coraz mocniej
mowie Wlochy ..... odpowiadaja w Lombardi 10 to 10 a tutaj to jest polnocna Afryka :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 08 Mar 2017 14:28 

Rejestracja: 14 Paź 2016
Posty: 70
Loty: 88
Kilometry: 191 861
No to ja coś dorzucę od siebie:
absolutny must w Bari: http://www.martinuccilaboratory.it/ - canollo plus kawusia po prostu boskie! aż nie wiadomo na co się zdecydować
co do jedzenia: trochę z przypadku trafiliśmy tu https://www.facebook.com/antichisaporibari/ (jedyne otwarte w tej godzinie dlatego że klienci się ociągali ale bez problemu pzrygotowali coś dla nas, bardzo miły własciciel, który tak jak my zawitał po zamknięciu lokalu na kawke do martinucci)
Uwaga jeżeli ktoś jeżdzi samochodem poza sezonem!: od Otranto do Galipolli wzdłuż wybrzeża praktycznie wszytsko pozamykane, otwarta jedna restauracja w Leuca gdzie trafiali chyba wszyscy wyglodniali turyści (polecic szczegolnie nie mogę: makaron z krewetkami jaki tam jadłam był mocno średni-sos smaczny ale krewetki... gumowato/twarde mooocno pzreciagniete a po moje tiramisu kelner poszedł do kawiarenko/piekarni obok)
W Polignano a mare jakoś nie mogę sobie nazwy przypomnieć i odszukać choc bylo ok (menu degustacyjne, obsluga niemowiaca po angielsku wiec wielki suprise na talerzu :)
ahhh no i generalnie jak Włochy to obowiązkowo Crodino/Gingerino/Aperol w wersji alco i non alco :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 03 Kwi 2017 17:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Mar 2012
Posty: 1881
Loty: 277
Kilometry: 318 552
srebrny
Tak na swiezo po powrocie, miejsce ktore moim zdaniem koniecznie trzeba odwiedzic w Bari to Pizzeria Trattoria Il Rustico. Pamietajcie ze czynne dopiero od 19:00.
https://www.facebook.com/pages/Il-Rustico/152265264813394
https://pl.tripadvisor.com/Restaurant_Review-g187874-d2732987-Reviews-Pizzeria_Trattoria_Il_Rustico-Bari_Province_of_Bari_Puglia.html

Miejsce jest brzydkie, troszke zaniedbane i takie troche stolowkowe ale to absolutnie nie jest istotne w obliczu tego co i jak daja do jedzenia!
Nie ma tu zadnego menu. Na wstepie wybieramy pomiedzy jedna z dwoch opcji
- przystawki, pizza, napoj za 10EUR na osobe
- pizza i napoj za 6EUR na osobe

Po wybraniu opcji pierwszej kelner przynosi zamowione picie (woda, sok, piwo) a nastepnie zaczyna przynosic talerze z przystawkami. Przynosi, przynosi, donosi, przynosi i gdy juz myslicie ze skonczyl i juz nie ma wiecej miejsca na stole to on sie pojawia znowu i ustawia kolejne talerze pietrowo. Wsrod przystawek jest bardzo duza roznorodnosc - od ziemniakow i pieczywa przez wedliny az po owoce morza. My naliczylismy 13 talerzy z przystawkami na naszym stole. Po ich zjedzeniu czlowiek mysli juz raczej o zaplaceniu rachunku i pojsciu na dluuugi spacer a jeszcze trzeba wybrac pizze i ja zjesc jakims cudem... Jesli chodzi o pizze to tez nie ma zadnego menu. Mowicie po prostu co byscie chcieli - albo jakis tradycyjny placek typu diavola czy quattro formaggi albo z jakimi dodatkami ma byc. Pizza genialna, nie ma co komentowac, po prostu ideal.
No i na koniec Kelner zaskoczyl nas deserem o ktorym wczesniej nie bylo mowy. Odrobina lodow cytrynowych w plastikowym kubeczku i do tego kieliszek limoncello.
Po zaplaceniu rachunku zostalismy zatrzymani jeszcze w knajpie przez wlasciciela (chyba?) i kelner przyniosl flaszke limoncello zeby polac ostatnia kolejke na dowidzenia.

Jak juz wspomnialem na poczatku - to miejce trzeba koniecznie odwiedzic :)
_________________
//Bartek
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#26 PostWysłany: 03 Kwi 2017 17:36 

Ciekawe rzeczy opowiadasz. I te 13 talerzyków przystawek za jedyne 4€ dopłaty od osoby?
Coperto nie ma?
Jeśli jest jak napisałeś, to faktycznie dobre miejsce. Odwiedzę przy najbliższej okazji...
Góra
 PM off  
      
#27 PostWysłany: 03 Kwi 2017 17:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Mar 2012
Posty: 1881
Loty: 277
Kilometry: 318 552
srebrny
Jak bum cyk cyk. Poogladaj zdjecia gosci na tripadvisorze - zobaczysz zastawione stoly.
Jesli chodzi o coperto to na 99% nie ma. Ja i tak dalem wiecej niz 20€ bo zdecydowanie zasluzyli na napiwek ale na tyle na ile znam pare slow po wlosku to facet podajac kwote do zaplaty powiedzial ze 20.
_________________
//Bartek
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 10 Sty 2018 16:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lip 2013
Posty: 475
Loty: 93
Kilometry: 149 830
niebieski
@xyrxis @jacakatowice
Byłem, sprawdziłem, potwierdzam.
Nie wiem od czego zależy - u nas talerzyków z różnymi rzeczami naliczyłem 16.
Część to nieszczególne specjały, typu burak czy ziemniaki, ale są też oliwki, szynki, podsuszane mięso itd.
Pizza - mieliśmy 4 różne.
2 były dobre, 2 takie sobie.
Przyszliśmy tam około 19.15 i już był prawie komplet. Ludzie wchodzący po nas byli albo dosadzani do innych stolików (jak było miejsce) albo czekali na stolik albo brali pizzę na wynos.

W cenie zestawu za 10€ są napoje do wyboru - u nas para wzięła wino i dostali karafkę (w sumie dość kiepskiego ;) ) wina.
Sok pomarańczowy okazał się bodaj Oranginą (gazowany pomarańczowy napój).
Było jeszcze do wyboru piwo.

Na koniec dostaliśmy po ciastku i kieliszku Limoncello.

Jakość wszystkiego adekwatna do ceny.
Z drugiej strony wieeeeele wiele razy jadłem we włoszech obiady droższe, a wcale jakościowo nie lepsze.
Generalnie uważam, że Włoska kuchnia dużo smaczniejsza jest w dobrych włoskich restauracjach w Polsce niż na miejscu (nie dotyczy to pizzy ;), choć i tu są wyjątki - np. maleńkie Kieleckie Del Favero bije wiele włoskich pizz).

Zatem stosunek jakości do ceny - 9/10.
Jest tanio, dużo i całkiem dobrze.

Największy problem to próba zaparkowania samochodu w okolicy. Zrobiliśmy tam parę km i jazdy w kółko przez 15 minut zanim coś trafiliśmy. Masakra.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 11 Mar 2018 22:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Wrz 2012
Posty: 1519
Loty: 618
Kilometry: 991 353
srebrny
Mój faworyt na starym mieście w Bari: Pizzeria di Cosimo, na kamiennym placyku w pobliżu katedry:
https://www.facebook.com/Pizzeria-Di-Co ... 790073386/
https://pl.tripadvisor.com/Restaurant_R ... uglia.html

Kwintesencja prostoty i lokalnego smaku. Można zjeść na stołach wystawionych na zewnątrz (opcja preferowana), w środku lub wziąć na wynos. Tanio. My wzięliśmy pizze ale sporo klientów zamawiało wielkie, smażone w głębokim tłuszczu "pancerne pierogi"- Panzerotti di Cosimo.
Dla mnie super bonusem podczas konsumpcji na zewnątrz była możliwość obserwacji zlokalizowanej tuż obok, w narożniku placu dalszym w odniesieniu do katedry, jadłodajni Le Sgagliozze. Na zewnątrz, za niskim parawanem stała Pani mieszająca w wielkich garach z pastą, polentą itp. a obok ustawił się ogonek chętnych do wzięcia na wynos, można też było, oczywiście, spożyć na miejscu. Sam nie kosztowałem, niestety, nasycony pizzą z di Cosimo.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 27 Kwi 2018 14:17 

Rejestracja: 29 Wrz 2016
Posty: 5
Loty: 24
Kilometry: 29 860
Nasze cudowne odkrycie w Bari to Pizzeria D'Autore (Via Alessandro Maria Calefati 199) w centrum, blisko starego miasta. Najlepsza pizza jaką w życiu jedlismy (a z niejednego pieca już próbowaliśmy :D ) nawet w Neapolu takiej dobrej nie jedliśmy.
Lokal niewielki, rodzinny - mamma wita i kasuje klientów, córka kelneruje, hindus rozwozi pizze, a Don Antonio robi cudowną, perfekcyjną pizzę. Cały lokal jest zastawiony dyplomami i pucharami jakie wygrał (zasłużenie!) na różnych konkursach pizzaiolo.
Polecam!
Góra
 Profil Relacje PM off
szczotek99 uważa post za pomocny.
 
      
#31 PostWysłany: 28 Cze 2018 21:11 

Rejestracja: 14 Sty 2014
Posty: 769
Loty: 145
Kilometry: 308 365
srebrny
Potwierdzam, D"autore serwują pyszną pizzę. Dziś ten lokal odwiedziliśmy (czwartek). W środku pusto, parę pizzy zamówiono na wynos, a w lokalu tylko my i gospodarze. Na pizzę czekaliśmy około 15 minut, w zamian na czekadałko gratis zajechały oliwki. Jak podali i spróbowaliśmy to aż brzuszek się uśmiechał. To były jedne z najlepszych jakie jedliśmy. Ciasto cienkie, lekko słone, nie przypalone, sos i dodatki pyszne. Gorąco polecam. My wyszliśmy bardzo zadowoleni. Atmosfera typowo rodzinna.
Coperto 2 euro, piwo duże 3 euro, woda 1 euro, a pizze w cenie od 5 do chyba 8 euro.
_________________
Relacje: Bali oczami początkujących turystów (2022).
Emeryci w podróży - Singapur i Malezja (2023), Algarve (2023)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 29 Cze 2018 20:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Sie 2016
Posty: 650
Loty: 146
Kilometry: 358 646
niebieski
Najlepsze miejsce w jakim my jedliśmy w Bari to Pizzeria Bari Napoli. W środku sami Włosi, ceny bardzo przystępne, bardzo miła obsługa. Najlepsza pizza i makarony jakie jedliśmy we Włoszech. Dodatkowo co czwartki podają panzerotti - pierogi z ciasta pizzowego z rożnymi nadzieniami, smażone na głębokim tłuszczu :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 29 Cze 2018 21:40 

Rejestracja: 14 Sty 2014
Posty: 769
Loty: 145
Kilometry: 308 365
srebrny
Kolejne miejsce godne polecenia to pizzeria Enzo & Ciri https://www.tripadvisor.it/Restaurant_Review-g187874-d2250654-Reviews-Pizzeria_Enzo_E_Ciro-Bari_Province_of_Bari_Puglia.html. Pizza duża i bardzo smaczna, ceny od 5 euro, miła obsługa. Niestety coperto 2 euro.
_________________
Relacje: Bali oczami początkujących turystów (2022).
Emeryci w podróży - Singapur i Malezja (2023), Algarve (2023)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 30 Cze 2018 20:35 

Rejestracja: 14 Sty 2014
Posty: 769
Loty: 145
Kilometry: 308 365
srebrny
Warto próbować jedzonka w różnych miejscach, niekiedy z przypadku. Dziś mieliśmy apetyt na makaron i znaleźliśmy restaurację PEPPO https://www.tripadvisor.it/Restaurant_Review-g187874-d12976530-Reviews-Peppo-Bari_Province_of_Bari_Puglia.html blisko dworca głównego (200 metrów) - Via Melo Da Bari 233. Makaron był bardzo smaczny, może porcja niezbyt wielka, ale za to bardzo smaczna. Ceny w granicach 5-8 Euro. Wieczorem lokal czynny od 19.30. Według mnie warto i gorąco polecam.
_________________
Relacje: Bali oczami początkujących turystów (2022).
Emeryci w podróży - Singapur i Malezja (2023), Algarve (2023)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 18 Lip 2018 12:59 

Rejestracja: 25 Sty 2010
Posty: 437
niebieski
Bari - Pizzeria di Cosimo
Przepyszna pizza wydawana w kartonowych pudełkach na bardzo klimatycznym placu. W lipcu w weekend tłumy i czas oczekiwania nawet do godziny. Jednak czas szybko leci na patrzeniu na ludzi, a bardzo głodni mogą zamówić obok sgagliozze (1 eur za 6 sztuk). Z ciekawostek to wszystkie dekoracje na placu (lampki, zasłony w oknach) zostały podarowane przez Ikea.

https://goo.gl/maps/TSmHxv8GSAr

Torre a Mare - Osteria Del Porto
Swojska knajpa ze wspaniałymi owocami morza w przystępnych cenach. Polecam grillowaną ośmiornicę w bułce. Było tak smacznie, że wróciliśmy następnego dnia.

https://goo.gl/maps/fdp7zSqkH5M2
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 18 Lip 2018 13:31 

Rejestracja: 14 Maj 2016
Posty: 1439
Zbanowany
niebieski
A może KTOŚ poleci COŚ bardzo dobrego w Lecce? :P :P :P
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 19 Lip 2018 14:23 

Rejestracja: 14 Maj 2016
Posty: 1439
Zbanowany
niebieski
czy KTOŚ zajadał się w Lecce ...pasticciotto (ciastka z budyniem podobne do portugalskich pastise) i może polecić odpowiednie miejsce? :P
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#38 PostWysłany: 22 Sie 2018 10:18 

Rejestracja: 14 Maj 2016
Posty: 1439
Zbanowany
niebieski
Krótki wypad do Lecce i Brindisi i trochę wiadomości które może komuś pomogą :P Małe ale zadbane lotnisko w Brindisi może się podobać jednak posiada jeden szczególny feler. Nie ma na nim sklepów duty-free gdzie możesz zakupić dobre alkohole lub kosmetyki po atrakcyjnych cenach. Spotkałem się z czymś takim pierwszy raz i spore rozczarowanie :lol: Jeżeli potrzebujesz dostać się do centrum miasta lub na Stazione Centrale po wyjściu z terminala pierwszy przystanek to busy STP jadące pod sam dworzec. Bilet kupujesz w caffe barze na terminalu przylotów w cenie 1 ojro. Możesz także kupić u kierowcy bilet który wtedy kosztuje 1,5 ojro. Bus jest stosunkowo mały na ok 15 osób ale jak jechałem to było chyba z 6 osób tylko :lol: . Z Brindisi jechałem TrenItalią Regionale do Lecce . Bilet to koszt 2.80 ojro a czas przejazdu 25min.Zarówno bus jak i pociąg bez żadnych opóżnień co było wielkim zaskoczeniem :lol: Pierwsze co rzuca się w oczeta na dworcach to spora liczba refugees. Może być mało komfortowo tym bardziej jak obserwowałem akcję carabinieri ganiająch po zaułkach dworca kilkoro z nich( nie znam powodu) :lol: Bardzo wysoka temp (jeszcze wyższa niż w Polsce :lol: ) sprawiła , że trzeba się skupić na uzupełnianiu plynów co robiłem hektolitrami aqua minerale frizzante , litrami apulańskiego Primitivo czy też innymi birra Moretti lub Peroni. W samym Lecce w centrum mała liczba supermerkatów na co ma podobno mocny wpływ miejscowa Ndrangheta więc odpowiednie ilości lepiej kupować w napotkanych sklepach po drodze. Wysmienita pizza (zazwyczaj nie droższa niż 5 ojro) i kawa. Miejscowe ciastka pasticciotto trochę jak dla mnie przereklamowane . Bardziej smakują mi portugalskie pastis ale to tylko moje zdanie. Ogromna ilośc kościołów w Lecce sprawi uśmiech zadowolenia osobom wierzącym. Ciekawe jakie zdanie mieli budowniczowie tych obecnie zabytków zazwyczaj niewierzący niewolnicy :lol: Na szersze zwiedzanie Apulii może jeszcze przyjdzie czas ale podstawowy warunek jak mówili tubylcy to wypożyczenie samochodu gdyż komunikacja w wielu miejscach nie za bardzo :mrgreen:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#39 PostWysłany: 09 Wrz 2019 07:35 

Rejestracja: 05 Maj 2014
Posty: 165
A ja polecam panificio Santa Rita ,dei Dottula8. Stare miasto. Świetna focaccia po 2,4€. Pełno miejscowych. Trzeba brać numerki.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#40 PostWysłany: 06 Sty 2020 16:19 

Rejestracja: 13 Lut 2018
Posty: 73
Wizyta w Il Rustico jak najbardziej udana. Wszystko co zostało opisane w wątku jest ciągle aktualne. Ważną wskazówką jest żeby stojąc w kolejce wpisać się na listę u kelnera. Podajemy liczbę osób i imię. W przeciwnym wypadku możemy stać i stać i stać ;). W piątkowy wieczór oczekiwanie na stolik około pół godziny. Dla dwojga zazwyczaj krócej niż dla większej grupy. Jedzenie bardzo smaczne. Pakiet za 10 euro dla dwóch osób wystarczający.

Drugi lokal godny polecenia to Mister Pizza przy Via Alessandro Manzoni, 203. Pyszna pizza z kamiennego pieca opalanego drewnem. Ceny przystępne 4-5 euro. W środku miejsce dla kilku osób, w większości pizza na wynos. Brak dodatkowych opłat za opakowaniami itp. Czynne prawdopodobnie 18-23

W okolicy starego miasta można smacznie zjeść w Mastro Ciccio, adres Corso Vittorio Emanuele, 15. Lokal oferuje różne rodzaju kanapki i burgery w zróżnicowanych cenach 2-7 euro. Czynne w ciągu całego dnia bez przerw.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 57 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group