Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 717 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33 ... 36  Następna
Autor Wiadomość
#581 PostWysłany: 11 Lut 2018 09:18 

Rejestracja: 23 Gru 2016
Posty: 12
Wielkie dzięki. Czyli nie dość, że trzeba z pół godziny wcześniej być to jeszcze może prawie godzinę później przyjechać. Niezłe. Dzieciaki mi się wstąpią ?


Ostatnio edytowany przez blaszka1975, 11 Lut 2018 20:42, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament
Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast
#582 PostWysłany: 12 Lut 2018 14:52 

Rejestracja: 23 Gru 2016
Posty: 12
Tak sobie czekam i zaczynam mieć wątpliwości. Nikogo z bagażami nie ma koło mnie a za to zastanawia mnie to co na rezerwacji pickup Cbs( Eilat aurport entrance)kuźwa gdzie CBS a gdzie airport. Jesteście pewni, że mieliście na rezerwacji to co ja? Może coś się zmieniło i zbiera ludzi tylko sprzed lotniska. Cholera, żałuję, że 282 nie wziąłem
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#583 PostWysłany: 12 Lut 2018 16:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Wrz 2015
Posty: 135
Loty: 36
Kilometry: 64 407
Nie wiem co zaznaczyłeś przy wyborze rezerwacji. Ja miałem tak.Image
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#584 PostWysłany: 13 Lut 2018 09:56 

Rejestracja: 06 Wrz 2016
Posty: 16
Lecimy 16-19 lutego. Przylot od 17:15, kupić bilety na 282 na 17:45 czy 18:15?
Powrót o 11:40, najwcześniejszy wyjazd z Eilatu jest o 9:20. Wystarczy?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#585 PostWysłany: 13 Lut 2018 10:11 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22322
Przeczytaj temat...
Góra
 Profil Relacje PM off
grens lubi ten post.
 
      
#586 PostWysłany: 19 Lut 2018 16:38 

Rejestracja: 31 Mar 2016
Posty: 5
Jako iż wróciliśmy z Eilat'u, podzielę się moimi doświadczeniami:

Przylot do OVDA punktualnie, około 20 minut czekania w kolejce do kontroli paszportowej, dwa szybkie pytania i po wyjściu z lotniska dosłownie w ostatniej chwili wsiedliśmy w 282, nie czekaliśmy ani minuty, od razu odjechał. Bilet kupiliśmy u kierowcy.
Jeśli chodzi o powrót to wracaliśmy wcześniejszym 282 niż tym, który miał być dopasowany pod nasz lot, bilety kupiliśmy na dworcu w Eilat Central Station/Platforms. Autobus 282 staje w wyznaczonym miejscu(nie ma tam widocznego żadnego rozkładu, jest tylko tabliczka z napisem "282" na samym końcu dworcu). Autobus punktualny.
Jeśli chodzi o kontrole przy wylocie to była bardzo dokładna, ponad pół godziny musiałem tłumaczyć się z tego, że przyjechaliśmy na jedną noc tylko oraz z pobytu w Dubaju, ogólnie nie było to przyjemne, ani miłe. Ogólnie Eilat bardzo polecam, mimo tych kontroli.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#587 PostWysłany: 21 Lut 2018 17:50 

Rejestracja: 12 Sty 2014
Posty: 220
niebieski
1. 282 kosztuje 21,5 NIS - nie 25 NIS
2. Autobus rusza nie z dworca autobusowego, ale spod granicy z Egiptem - więc jeśli macie hotel wzdłuż drogi 90 (chyba Egypt Street) to śmiało możecie czekać na przystankach tam (autobus potem robi pętle wokół części z resortami). Autobus rusza spod granicy na ok 3,5h godziny przed odlotem samolotu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#588 PostWysłany: 24 Lut 2018 18:48 

Rejestracja: 03 Paź 2017
Posty: 190
Proszę uważać na rozkład, wczoraj z Taba border autobus odjechał 20 minut wcześniej niż w rozkładzie, wsiadałem tylko i moja rodzina. Jeśli jedziecie z głównego dworca PKS :) w Eilacie to proponuje jednak wsiąść na jednym z wcześniejszych przystanków - tłok (jednak zaraz podstawiają drugi autobus). Bilety z lotniska do Taby kupowałem za szekle gotówką i poinformowano mnie przy desku że nie mogę zapłacić kartą choć taka informacja jest na stronie Egged, nie kłóciłem się bo wcześniej miałem taki plan. Przy powrocie kupiłem bilety przez komórkę i zrobiłem screenshot - nie było problemu przy wsiadaniu kierowca pytał się o nazwisko i tyle.
W autobusach jest Wifi bezpłatne oraz na górze są wejścia USB do ładowania telefonów !
Wszystko miło i bezproblemowo naprawdę zorganizowany transport.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#589 PostWysłany: 24 Lut 2018 19:34 

Rejestracja: 12 Sty 2014
Posty: 220
niebieski
1. Ostatnio dla 4 osób ponad autobus na dworcu nie było podstawionego autobusu - do wyboru - kolejny za 1h lub jazda na stojąco.
2. J.W.pan miał bilet na kom., wsiadał przed dworcem, kierowca go wpuścił, ale musiał iść odebrać bilety na dworcu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#590 PostWysłany: 26 Lut 2018 11:52 

Rejestracja: 22 Lut 2018
Posty: 75
Hej
Czy ktoś może potwierdzić, że na lotnisku mają czytniki kart mobilnych?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#591 PostWysłany: 26 Lut 2018 13:42 

Rejestracja: 31 Sty 2018
Posty: 8
przed chwilą robiłam odprawę na jutrzejszy lot. Wizz nie daje w aplikacji możliwości pobrania karty mobilnej z informacją, iż lotnisko nie obsługuje kart moblinych.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#592 PostWysłany: 26 Lut 2018 13:45 

Rejestracja: 22 Lut 2018
Posty: 75
Ja akurat lecę Ryanair.
W takim razie czy ktoś wie czy wydrukują karty pokładowe w okienku check-in? Czy jednak muszę wydrukować samodzielnie przed przybyciem na lotnisko?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#593 PostWysłany: 26 Lut 2018 14:05 

Rejestracja: 20 Lut 2018
Posty: 3
-- 26 Lut 2018 14:03 --

Witam,
jeśli chodzi o wydrukowanie karty na lotnisku linii Ryanair to jest informacja na stronie www, że jest dodatkowo płatna w lokalnej walucie po przeliczeniu około 260 zł/osoba

-- 26 Lut 2018 14:05 --

Wydrukowanie karty podkładowej na lotnisku linii Ryanair kosztuje około 260 zł płatne w walucie lokalnej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#594 PostWysłany: 26 Lut 2018 14:29 

Rejestracja: 22 Lut 2018
Posty: 75
Wiem, że normalnie tyle kosztuje wydrukowanie karty, ale w tym wątku było poruszane wiele miesięcy temu, że mają na lotnisku zamontować czytniki kart mobilnych. Do momentu kiedy ich nie było podobno pasażerowie podchodzili z mobilnymi kartami do okienka check-in Ryanair i tam obsługa drukowała za darmo karty pokładowe (podobno)
Na stronie Rynaair nie ma też tego lotniska wyszczególnionego, że nie obsługują mobilnych kart pokładowych.

Czy jest ktoś kto może jednoznacznie potwierdzić jak ta sprawa wygląda? Czy jednak wszyscy co dotąd odbyli podróże odprawili się i wydrukowali sobie karty sami?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#595 PostWysłany: 26 Lut 2018 14:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Wrz 2015
Posty: 135
Loty: 36
Kilometry: 64 407
Ja miałem kartę mobilną i odprawiłem się mobilnie. Wizz w grudniu 2017.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#596 PostWysłany: 26 Lut 2018 15:02 

Rejestracja: 22 Lut 2018
Posty: 75
A ja właśnie czatuje bezpośrednio z Ryanair i dostałem od nich informacje, cytuje:
"witam, lotnisko w Eilat nie akceptuje mobilnych kart pokładowych"
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#597 PostWysłany: 04 Mar 2018 15:49 

Rejestracja: 05 Lip 2012
Posty: 704
Loty: 7
Kilometry: 31 319
niebieski
@grzybu potwierdzam. W polskiej wersji aplikacji Ryanair nie ma możliwości wystawienia mobilnej karty pokładowej dla tego lotniska.
Ich strona niestety wprowadza w błąd, bo OVD nie występuje na liście lotnisk, które nie akceptują mobilnych kart pokładowych.
Poza tym są rozbieżności w liście lotnisk, które takich kart nie akceptują w zależności od wersji językowej.

https://www.ryanair.com/pl/pl/Przydatne ... ytania#6-0
https://www.ryanair.com/ie/en/useful-in ... ss-service

Wydrukuj kartę pokładową !
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#598 PostWysłany: 04 Mar 2018 18:20 

Rejestracja: 16 Sty 2016
Posty: 64
janek23 napisał(a):
Dzięki za info. Mam jeszcze jedno pytanie. Kupiełm bilety na egged (powrotny). Niestety nie dostałem maila potwierdzającego, natomiast po dokonaniu płatności pojawiło się potwierdzenie, przy czym wskazano trasę tylko w jedną stronę, i nie ma żadnych info o transporcie powrotnym. Ktos miał taką sytuację, myślicie że powrotny tez mam? kiedy się o tym dowiem?

Mam dokładnie tak samo, potwierdzenie nie przyszło na maila, a kasę pobrało. Na szczęście zrobiłam zrzut ekranu po dokonaniu płatności, mam ten numer rezerwacji i inne dane.
Znalzłam poniekąd odpowiedź na nasze pytanie

ziemekb napisał(a):
Z naszego doświadczenia, choć już w zasadzie wszystko zostało napisane, to może kilka informacji się przyda:
1. w przypadku rezerwacji przez podawaną stronę biletu na 282 nie ma co liczyć na przysłanie potwierdzenia na maila, trzeba zrobić screen z potwierdzenia wyświetlonego na ekranie po zakończeniu płatności i zachować numer potwierdzenia oraz jakiś wcześniej wpisany numer dokumentu tożsamości (same cyfry, litery nie wchodzą, ale dokumentu nikt nie sprawdza);
2. Jeżeli ktoś uderza z lotniska wprost na granicę z Jordanią, a chce iść pieszo, można pojechać dalej za dworzec (CBS) i wysiąść na jednym z przystanków w rejonie ulic Kampen/Durban, bo autobus zanim pojedzie w stronę Taby, objedzie rejon promenady nadmorskiej i hoteli jadąc przez te ulice i tam ma przystanki. Do granicy będzie bliżej, niż z CBS.
3. nie warto rezerwować powrotnego, ponieważ
a. na potwierdzeniu i tak nie będzie informacji o rezerwacji powrotu, choć wynika to z ceny i powrotny na lotnisku w Ovdzie się nie wydrukuje, dopiero na dworcu w Eilacie będzie go można wydrukować
b. kierowca niekoniecznie wpuszcza na CBS w Eilacie w pierwszej kolejności tych, którzy wydrukowali sobie bilety i nie zawsze pyta, którym kto leci lotem;
4. Natomiast warto, jak ktoś wyżej pisał - wsiąść do tego autobusu na jednym z przystanków na trasie pomiędzy Tabą a CBS. Aż do dworca autobus prawie pusty. Warto jednak sprawdzić, czy na przystanku jest oznaczenie linii 282. Kierowca, z którym jechaliśmy, zabrał ludzi z takiego, który nie miał tego oznaczenia, ale wyraźnie dał im do zrozumienia, że robi łaskę, bo to nie jego przystanek.
My wsiedliśmy przy Underwater Observatory. Princess Beach i Almog Beach też na pewno oznaczone są 282.
Co nie oznacza, jak też ktoś wyżej pisał, że kierowca będzie miał przygotowane nasze zarezerwowane bilety (jeśli je rezerwowaliśmy). My podaliśmy jako przystanek startowy dla powrotu Taba Border, ale biletów kierowca nie miał i początkowo powiedział, bym na dworcu wysiadł i je wydrukował. Mówił, że w sumie powinien je mieć, ale nie jechał z dworca i ich nie ma. Ale, gdy zobaczył kolejkę ludzi do autobusu kazał się nie ruszać i wydrukował je ktoś z obsługi na dworcu na podstawie numerów potwierdzenia i paszportu. My z autobusu nie wysiadaliśmy. Podobną sytuację miały też inne osoby, wsiadające już na dworcu autobusowym. Ktoś im finalnie bilety wydrukował, a kierowca wpuścił ich wcześniej na twarz.
Kierowca rygorystycznie przestrzegał liczby osób (miejsca siedzące plus 10 stojących) i nie interesowało go, że osoby które nie wsiadły bilet mają wydrukowany. Niemniej, posłał te osoby do 392 które odjeżdżało równolegle. Sytuacja taka się powtarza (relacja koleżanki lecącej 9 dni wcześniej, jadącej z granicy egipskiej).
Kurs poniedziałek 29.01 odjeżdżający teoretycznie 14.50 z CBS (na lot Wizzair do KTW).
Notabene wg mnie autobusem jechało sumarycznie więcej osób, niż następnie wszystkich osób w samolocie (LF ca 30%). Czas jazdy netto około 50 minut (ale zmarudził około 15 minut na dworcu i potem raczej gnał), przyjazd 1h 55' przed odlotem. Nie zaobserwowałem, by ktokolwiek z autobusu miał problem ze zdążeniem na boarding, który zaczął się około godziny przed planowym odlotem, bo lot z KTW wylądował wcześniej w stosunku do rozkładu. Ale też tego dnia z moich obserwacji obsługa security była wyjątkowo uprzejma i profesjonalna i wszystko szło sprawnie, bez kolejek. Przy pełnym obłożeniu lotu może by i było słabo.


Ja akurat kupiłam bilety na 282 on-line, bo po przylocie uderzam od razu na Tabę i nie chciałam niepotrzebnie szekli wymieniać. Ale teraz mnie zastanawia, czy faktycznie to lepiej, czy gorzej i czy - jeśli z jakiegoś powodu nie uda mi się zdążyć na swój autobus / zaistnieje konieczność jechania innym - będę musiała płacić drugi raz :P Ogólnie to wiem, że na dworcu odbiorę tylko bilet w jedną stronę, a z powrotem mam zamiar być na przystanku pól godziny wcześniej z potwierdzeniem rezerwacji i liczyć, że wejdziemy pierwsi i kierowca nas zabierze :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#599 PostWysłany: 07 Mar 2018 12:31 

Rejestracja: 07 Mar 2018
Posty: 3
Kupilam bilety dla 2ch osob w dwie strony (lacznie 86 szekli), placilam karta. W blokadach karty pojawila mi sie dwa razy kwota 89,53 zl. Anulowalam zamowienie, zrobilam screeny zeby miec jakiekolwiek potwierdzenie (te na maila nie przychodza) i mam nadzieje, ze blokady znikna. Czy ktos mial podobna sytuacje?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#600 PostWysłany: 07 Mar 2018 13:05 

Rejestracja: 12 Sty 2014
Posty: 220
niebieski
A po co anulowałeś zamówienie? Pewnie i tak rozliczona byłaby tylko jedna blokada.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 717 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33 ... 36  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group