Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 25 Lut 2018 21:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Maj 2012
Posty: 1516
srebrny
Niestety zaliczam kolejny kraj dość ekspresowo, czyli generalnie Nowa Zelandia w 12 dni.
Czyli mieszczuchy lecą do NZ :lol:
Chętnie przygarnę uwagi i propozycje. Póki co mój plan wygląda tak:

2018.04.21 Przylot wieczorem Auckland
2018.04.22 Auckland i bliskie okolice
2018.04.23 Auckland i bliskie okolice
2018.04.24 Wieczorny lot na południe - Christchurch/ Samochód
2018.04.25 Tekapo i okolice (Mt. Cook)
2018.04.26 przejazd do Te anau (spanie w Te Anau)
2018.04.27 Milford (Jw. )
2018.04.28 Te anau (wieczorem do Queenstown i tam nocleg)
2018.04.29 Queenstown (cały dzień + nocleg)
2018.04.30 Kółko w kierunki Christchurch przez lodowce po drodze - nocleg w tamtej okolicy
2018.05.01 Wieczorem lot z południa do Acukland /oddanie samochodu na południowej + ponowne wypożyczenie na północnej
2018.05.02 Świecące jaskinie
2018.05.03 Wylot wieczorem

Tak wiem, ze dopadnie mnie jet lag, mam nadzieję trochę go przemęczyć w Auckland i pełna sił ruszyć na południe. Spanie motelowo/hotelowe. Nie planuję większych wędrówek - marny ze mnie piechur + wiem, że to strasznie mało czasu :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wakacje na Azorach za 2598 PLN. Loty z Warszawy + hotel ze śniadaniami Wakacje na Azorach za 2598 PLN. Loty z Warszawy + hotel ze śniadaniami
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
#2 PostWysłany: 25 Lut 2018 21:26 
Redaktor F4F
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lis 2010
Posty: 6143
Loty: 228
Kilometry: 534 135
Jeźdź z Auckland do Hobbiton, niby komercha ale warto.
_________________
Image

https://www.instagram.com/jiku_ty_dziku/ | Serduszka i piwo :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 26 Lut 2018 00:19 

Rejestracja: 09 Lis 2012
Posty: 68
Czemu od razu chcesz lecieć na południe? Nie lepiej zwiedzić północną wyspę?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 26 Lut 2018 09:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Maj 2012
Posty: 1516
srebrny
@pizzabhoy nie od razu - jestem pierwsze 3 dni na północy - poza tym większość podróżników zachwala południową.
Poza tym jakby mam już bilety do i z Christchurch, więc to jakby nie podlega dyskusji :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 27 Lut 2018 13:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sty 2015
Posty: 965
Loty: 372
Kilometry: 561 898
srebrny
Byłem nieco ponad 2tyg. i Twój i mój plan nie pokrywają się wcale :D Pizzabhoy dobrze mówi, jeśli już planujecie lecieć na południe to warto wybrać się od razu.
Wprawdzie ja na południu nie byłem, ale uważam jednak, że planujesz zdecydowanie zbyt dużo czasu na Auckland. Miasto jest drogie i nudne i proponuję je traktować jako tranzyt, ewentualnie punkt wypadowy (do tego na obrzeżach, bo jest to jedno z najbardziej zakorkowanych miast świata).
Wypożyczcie samochód, jedźcie na północ do Whangarei i w drugą stronę - zobaczcie Coromandel. Nawet kiwi śmieją się, że jest Auckland i jest Nowa Zelandia i ja również popisuję się pod tym każdą kończyną ;)
_________________
Don't be evil
Góra
 Profil Relacje PM off
Akna lubi ten post.
 
      
#6 PostWysłany: 27 Lut 2018 17:46 

Rejestracja: 17 Wrz 2015
Posty: 362
srebrny
Wyspa południowa jest rzeczywiście sporo ciekawsza, więc jeśli chcesz zobaczyć obie w czasie jednego pobytu, to przy takiej liczbie dni proporcje moim zdaniem są w porządku. Ja w takim układzie zaraz po przylocie do Auckland wypożyczyłbym samochód, żeby jednego pełnego dnia na północy zrobić Tongariro Alpine Crossing, drugiego Wai O Tapu. Zwiedzanie miast będąc w tak pięknym kraju uważam za totalne marnowanie czasu, ale wiadomo, każdy lubi co innego. Chociaż nawet w tym układzie można wypożyczyć auto po przylocie na dwie doby, a w dzień lotu do Christchurch zobaczyć Auckland.

Natomiast na południowej wyspie moim zdaniem Milford Sound jest zdecydowanie atrakcją drugiej kategorii. Nie, że nie warto, ale mając tylko kilka dni są dużo ciekawsze rzeczy. Nie wiem skąd się wziął ten szał na to miejsce, jak dla mnie to ciekawsze już jest to, co można zobaczyć po drodze. Sam rejsik jest dość krótki, widoki nie są jakieś unikalne. Wolałbym zamiast tego zrobić trasę Queenstown - Glenorchy, gdzie warto po prostu pojechać w dwie strony dla samych widoków po drodze, może wejść na Roys Peak, skąd widok jest naprawdę piękny, choć nie wiem czy trzygodzinny trekking mieści się w dziale "większych wędrówek", albo też na przykład pierwszego dnia, jeszcze przed Mount Cookiem pojechać do Kaikoury lub miejscowości Akaroa (naprawdę pięknie położonej, dla mnie to było największe zaskoczenie Nowej Zelandii), żeby popływać z delfinami.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group