Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 11 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Mały śpiwór puchowy
#1 PostWysłany: 12 Lut 2018 10:34 

Rejestracja: 13 Sty 2013
Posty: 149
Loty: 89
Kilometry: 206 184
Witam,
do te pory korzystałem ze śpiwora Forclaz Ultralight 15, w ciepłych miejscach spisował się nieźle, chociaż czasami musiałem się porządnie ubrać.

Jednak w na przełomie października/listopada wyruszam na zachodzenie wybrzeże USA i przydałoby się coś cieplejszego z komfortem około 0stopni.

Tutaj pytanie czy ktolwiek z was miał do czynienia z tym śpiworem?
Na oku mam model G1 z komfortem +3 i wagą do 800gram.
Wiem że można kupić w decathlonie za 600zł jednak waga tego, parametry i cena są dużo korzystniejsze, komentarze są obiecujące. Mam jeszcze sporo czasu więc w razie czego mogę kupić jeden, przetestować a potem kupić drugi dla żony. A może macie coś innego wartego polecenia?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Odwiedź Argentynę: loty (z bagażem) do Buenos Aires z Wiednia od 2595 PLN + dalsze loty po kraju od 273 PLN Odwiedź Argentynę: loty (z bagażem) do Buenos Aires z Wiednia od 2595 PLN + dalsze loty po kraju od 273 PLN
Ultra all inclusive w luksusowym 5* hotelu na Riwierze Tureckiej za 3523 PLN. Wylot z Katowic Ultra all inclusive w luksusowym 5* hotelu na Riwierze Tureckiej za 3523 PLN. Wylot z Katowic
#2 PostWysłany: 12 Lut 2018 10:39 

Ja bym kupił ten:
https://malachowski.pl/web/pl/spiwory/5 ... light.html
Góra
 PM off  
      
#3 PostWysłany: 12 Lut 2018 11:13 

Rejestracja: 13 Sty 2013
Posty: 149
Loty: 89
Kilometry: 206 184
@Don_Bartoss dzięki za polecenie, jeśli ten śpiwór z Chin okaże się nie wypałem to zapewne rozważę, jendak te śpiwory na aliexpress kosztują 340zł, a to jest różnica ponad 3x. Myślę że warto zaryzykowąć, może też doprecyzuję moje pytanie. Czy ktoś miał styczność z tymi śpiworami z Chin i jest w stanie coś o nich powiedzieć?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 12 Lut 2018 11:53 

@sqbaluki, rozważ tego Małachowskiego szczególnie pod kątem produktu dla żony. Pewnie jej budowa ciała nijak ma się do męskiej, więc potrzebuje czegoś dopasowanego do własnej sylwetki (w tym wzrostu). U Małachowskiego takie korekty są możliwe, u Chińczyków nie.

Dodam tylko, że kupowanie drogich śpiworów ma sens, jeśli:
- zamierzasz co jakiś czas w nich spać,
- będziesz je przechowywał i konserwował tak jak należy, a nie kisił w workach kompresyjnych.
Góra
 PM off  
      
#5 PostWysłany: 12 Lut 2018 13:35 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 7781
Jesli nie masz wielodniowej wedrowki, szczegolnie z intensywnym wysilkiem, gdzie komfort snu moze zawazyc na calej wycieczce - ja bym sprobowal ;)
tylko zwroc uwage ze waga to 1100g a nie 800 - dodajesz wage wypelnienia i materialu

Wysłane z mojego Armor_2 przy użyciu Tapatalka
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 24 Kwi 2018 10:34 

Rejestracja: 13 Sty 2013
Posty: 149
Loty: 89
Kilometry: 206 184
@Washington waga to 800 (poszycie śpiwora już jest uwzględnione i niezależnie od ilości puchu jest takie samo)

Śpiwór doszedł po bardzo długim czasie, niestety przez pogodę nie mam go o jak należycie przetestować. Jednak to jak śpiwór się pompuje wygląda imponująco (może też przez to że to jest mój pierwszy śpiwór puchowy i nie mam porównania).
W worku kompresyjnym zajmuje praktycznie tyle samo miejsca co stary Forclaz Ultralight 15. W zestawie jest też duży worek do przechowywania nieskompresowanego śpiwora. Wykonanie bardzo dobre. w listopadzie będę go intensywnie używał więc może napisze cos więcej. Zamówiłem drugi śpiwór żeby doszedł przed wyjazdem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 13 Sty 2019 20:02 

Rejestracja: 22 Lis 2014
Posty: 68
Loty: 40
Kilometry: 94 407
@sqbaluki i jak te śpiwory z aliexpress? zastanawiam się czy kupować
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 14 Sty 2019 10:47 

Rejestracja: 13 Sty 2013
Posty: 149
Loty: 89
Kilometry: 206 184
@grzechboy niestety nie miałem okazji przetestować tego śpiworku w ekstremalnych temperaturach, tylko w wyższych i było bardzo ciepło. Na razie nie widzę żadnych wad ale może też przez to że nie mam porównania z innymi puchowymi, jedynie żałuję że nie kupiłem czegoś takiego wcześniej(do tej pory miałem Forclaz 15 i często nie miałem komfortu cieplnego, tutaj natomiast jest go aż za dużo, a zajmują po złożeniu tyle samo miejsca) .

Drugi śpiwór niestety przyszedł w złym kolorze niż zamawiałem (tak jest to uciążliwe gdy masz takie same śpiwory ale różnych rozmiarów dla siebie i żony), oddali połowę kwoty wiec mogę z tym żyć ;). Ten drugi na początku miał też wyczuwalny dziwny zapach ale po kilku dniach przeszedł więc tego im nie zgłaszałem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 14 Sty 2019 11:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Kwi 2017
Posty: 343
Loty: 158
Kilometry: 235 829
Od jakiegoś czasu używam śpioworu Yeti Kolba+.
Komfort ok 0. Spałem kilka razy w -10 i było mi bardzo ciepło.

Teraz te śpiwory są sprzedawane pod marką Aura. Kupiłem taki drugi i jestem bardzo zadowolony.
Usprawniono w nich worek kompresyjny. Jak na śpiwór o komforcie 0 stopni można go spakować do baaardzo małych rozmiarów (oczywiście to nie najlepsze dla puchu, ale jak się nie ma wyjścia do śmiało).

jeśli ktoś szuka bardzo małego, lekkiego i ciepłego śpiworu poniżej 1000 PLN to bardzo polecam.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 14 Sty 2019 16:58 

Rejestracja: 13 Sty 2013
Posty: 149
Loty: 89
Kilometry: 206 184
@dawidchyl wiem że zwiększając budżet mamy dużo większe możliwości tutaj ten śpiwór kosztował ~350zł (98USD, drugi dostałem o połowę taniej bo wysłali zły kolor) i raczej to czyni bo bezkonkurencyjnym w tej cenie. w dodatku można było wybrać cieplejsze wersje - wiadomo trochę drożnej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 15 Sty 2019 18:54 

Rejestracja: 22 Lis 2014
Posty: 68
Loty: 40
Kilometry: 94 407
@sqbaluki a podasz link do konkretniej aukcji? który konkretnie brałeś?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 11 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group