Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 13 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 18 Lip 2017 21:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Lut 2017
Posty: 35
Chciałabym serdecznie polecić lokalną wypożyczalnię samochodów - Smile Car Rental - http://www.smilecarsrental.com/) - wszystko super, pojazd nowiuteńki, a cena 2x tańsza niż w sieciówkach. Wypożyczalnię polecił nam nasz host, Ryan (https://www.airbnb.pl/rooms/10909483), bardzo przyjemny, młody chłopak, przyjeżdża na lotnisko, we wszystkim pomaga, rozmawia, doradza. Za opłatą oferuje również zwiedzanie wyspy.

Wynajem samochodu w Smile Car Rental kosztuje około 850 rupii na dobę z pełnym ubezpieczeniem, co stanowi połowę sumy, którą liczą sobie za wynajem inne firmy. Drugi kierowca w cenie.

____________
Paszczak w Podróży - Seszele, Malediwy, Mauritius budżetowo i na własną rękę - blog podróżniczy
https://paszczakwpodrozy.wordpress.com/2017/07/17/mauritius-na-wlasna-reke/
Góra
 Profil Relacje PM off
skipperek lubi ten post.
skipperek uważa post za pomocny.
 
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#2 PostWysłany: 27 Sty 2018 19:53 

Rejestracja: 25 Sty 2018
Posty: 6
Ja skorzystałem z usługi firmy Coastal Tours (kontakt mailowy, mają chyba tylko niezaktualizowaną stronę internetową: coastal@intnet.mu). Za auto na 7 dni zapłaciliśmy 7500 MUR (płatne przy odbiorze auta, bez płatności z góry i depozytu). Działają w Grand Baie, ale my chcieliśmy auto wziąć z hotelu w Pointe-aux-Piments, a oddać na lotnisku (dowóz był wliczony w cenę).

O parę złotych taniej można było zarezerwować małe autko z admin@mauritius-rentacar.com, Pingouin Car i Maki (www.maki-car-rental.com). Aczkolwiek tutaj wymagana była płatność 100% z góry, a my nie byliśmy do końca pewni, na jak długo auto nam się przyda.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 15 Mar 2019 13:36 

Rejestracja: 21 Sie 2012
Posty: 59
Loty: 54
Kilometry: 187 473
Samochód wynająłem w firmie AKD Location Voiture https://www.akd-locationvoiture.com/. Cena za samochód Hyundai I10 Grand za 6 dni to 162 euro. Niższej oferty nie znalazłem. Ogromną zaletą to możliwość wykupienia dodatkowe ubezpieczenia, które zwalnia z pozostawienia kaucji. W razie wypadku nie ponosimy żadnej odpowiedzialności. W ubezpieczenie nie są wliczone koła, lusterka oraz zgubienie kluczyka. Koszt to zaledwie 4 euro/dzień. Płacimy gotówką, nie potrzeby karty kredytowej.

Jazda po Mauritiusie nie powinna sprawiać problemu, o ile poruszaliście się już samochodem po drogach poza granicami Europy (np. Azja). Drogi są kręte i wąskie, ale sam stan nawierzchni jest dobry. Wszystko odbyło się w przyjaznej atmosferze. Polecam!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 11 Lip 2019 21:26 

Rejestracja: 11 Lip 2019
Posty: 1
Chciałbym polecić firmę Smile Car Rental. Wynajęliśmy auto (Suzuki Dzire, w Europie go chyba nie ma) na 8 dni na przełomie czerwca i lipca, zapłaciliśmy za to 175 euro (z góry, nie mieliśmy jeszcze rupii). Jak twierdził Drawna - gość, który nam samochód przywiózł - mają tylko automaty. Na pokładzie klima, niecałe 18 tys. na liczniku. Rysy jakieś były, ale odnotowane w protokole, niewielkie. Samochód podstawiony pod nos na lotnisko, wytłumaczone co i jak (np. żeby uważać przy parkowaniu na wysokie krawężniki ;) ), umówiliśmy się na odbiór także z lotniska. W cenie nie było pełnego ubezpieczenia, wg umowy odpowiadaliśmy za szkody do pewnego limitu kwotowego. Jak ktoś nie ma to niech założy sobie WhatsApp, to znacząco ułatwia kontakt na miejscu.
Samo auto wydawało się duże, zwłaszcza kiedy wsiąknęliśmy w te obrośnięte trzciną wąskie, kręte dróżki :D Przez pewien czas żałowaliśmy, że jednak nie było na stanie Alto :D Sama jazda była pewnym wyzwaniem, już nawet pomijając ruch lewostronny - ronda na autostradzie(!), skuterzyści, auta zatrzymane na drodze bez żadnego wyraźnego powodu, wymuszanie pierwszeństwa przy wymijaniu przeszkody sygnalizowane mignięciem długimi bądź ręką... Szokujące, ale warte doświadczenia :)

Muszę przyznać, że facet z wypożyczalni nie robił problemów z odbiorem, co w naszej sytuacji było o tyle istotne, że ktoś nam zostawił biały odcisk/rysę na granatowych drzwiach :| Nie jakiś ogromny, ale wyczuwalny i zauważalny, więc nerwy były - tym bardziej, że pierwszy raz w życiu wypożyczałem samochód. Uszkodzenie było tym bardziej widoczne, że umyliśmy auto po przejażdżkach po niekoniecznie asfaltowych drogach wyspy. Na szczęście gość nie robił dramy, wszystko poszło dobrze. Tak że, bądźcie uczciwi i wykupujcie pełne ubezpieczenia 8-)
Góra
 Profil Relacje PM off
MeHow lubi ten post.
 
      
#5 PostWysłany: 13 Lis 2022 10:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Wrz 2012
Posty: 1512
Loty: 610
Kilometry: 971 478
srebrny
Pożyczaliśmy samochód za pośrednictwem Carflexi w małej wypożyczalni w okolicy lotniska, przesympatyczny pracownik firmy czekał na nas w terminalu przylotowym. Oferował, że najlepiej i najtaniej rezerwować bezpośrednio u nich, podaje kontakt do niego- może komuś się przyda. Shehzaad +23059280432.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 19 Kwi 2023 17:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Gru 2019
Posty: 519
Loty: 149
Kilometry: 261 923
srebrny
@sko1czek Ile płaciłeś za wypożyczenie auta z tej firmy?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 19 Kwi 2023 19:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Wrz 2012
Posty: 1512
Loty: 610
Kilometry: 971 478
srebrny
@bim-bam
Pojęcia nie mam, nie pamiętam a w mailu z rezerwacją mam tylko link do vouchera, który wygasł. Podałem wcześniej kontakt do gościa, który pracował dla małej wypożyczalni w pobliżu lotniska, podstawiał nam samochód na lotnisko, w drodze powrotnej odbierał od nas auto i z którym wszystko załatwialiśmy na miejscu. Miły i pomocny człowiek. Mówił zresztą, że najlepiej bezpośrednio u niego rezerwować bez pośredników.
Żonie (i mnie) nie pasowało, że w pierwszym aucie dość mocno czuć było papierosy. Po telefonie do szefa wymienił nam małe Suzuki typu Swift na jakiegoś trochę większego Forda. Nie pamiętam dokładnie, bo na Mauritiusie niektóre modele mają dziwaczne, lokalne nazwy. Z najmu i z ceny najmu ostatecznie byliśmy bardzo zadowoleni.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 26 Kwi 2023 15:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Gru 2019
Posty: 519
Loty: 149
Kilometry: 261 923
srebrny
@sko1czek też skorzystałem z carflexi. Z tym kolesiem pisząc przez 3 dni nic nie ustaliłem. W końcu zarezerwowałem online i dzień później odebrałem auto z lotniska. Depozyt płaciłem gotówką w USD. Formalności załatwiłem w budce w stoisku Royal Car Rental ( to tam gdzie wszystkie wypozyczalnie). Zamówiłem najtańszego Peugeota 108 w manualu, a odebrałem Toyotę Vitz w automacie. Mocno porysowana ale nie przeszkadza mi to. Jak na pierwsze wypożyczane auto w życiu to jestem zadowolony.
Góra
 Profil Relacje PM off
sko1czek lubi ten post.
 
      
#9 PostWysłany: 06 Maj 2023 23:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Paź 2011
Posty: 258
srebrny
Polecam Smile Car Rental - http://www.smilecarsrental.com/
Bezproblemowy wynajem, świeże auta, uprzejmy pomocny człowiek (Drawna) i chyba 2x taniej niż u konkurencji - 10 dni w grudniu ok. 9900 MUR. Odbiór i zwrot na lotnisku.
Do wynajmu niezbędna CC, ale nie blokuje tylko analogowo kopiuje dane. Wkład własny 25000MUR, ale można się zabezpieczyć wykupując w Warcie na 5 tys zł za jakieś grosze.
Pierwszy kontakt przez maila, później Drawna kontaktuje się przez whatsapp.

Edyta: nie jestem w 100% pewny, ale wydaje mi się, że właścicielką wypożyczalni jest Polka. Odbierając auto na parkingu lotniska od Pana imieniem Drawna, migneło mi, na którymś z dokumentów typowo polskie imię i nazwisko wpisane zaraz przy nazwie wypożyczalni. Trochę ze zmęczenia i braku czasu nie zapytaliśmy.
_________________
Czyżbym jednak nie miał omamów?
https://warszawa.naszemiasto.pl/narkotykowe-centrum-warszawy-brzeskiej-boi-sie-nawet/ar/c11-9505435
https://wiadomosci.wp.pl/warszawa/sam-po-nocach-sie-tam-nie-szlajam-prezydent-warszawy-o-brzeskiej-6963352260762368a?amp=1


Ostatnio edytowany przez Krzysztof., 07 Maj 2023 13:53, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
Martinuss lubi ten post.
 
      
#10 PostWysłany: 07 Maj 2023 08:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2018
Posty: 1698
Loty: 261
Kilometry: 277 323
złoty
„Analogowo kopiują dane” czyli wypisują dane karty ręcznie na formularz czy używają tzw. Żelazka? ;) (Imprinter)
_________________
Image
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 07 Maj 2023 12:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Paź 2011
Posty: 258
srebrny
Prasuje :lol:
_________________
Czyżbym jednak nie miał omamów?
https://warszawa.naszemiasto.pl/narkotykowe-centrum-warszawy-brzeskiej-boi-sie-nawet/ar/c11-9505435
https://wiadomosci.wp.pl/warszawa/sam-po-nocach-sie-tam-nie-szlajam-prezydent-warszawy-o-brzeskiej-6963352260762368a?amp=1
Góra
 Profil Relacje PM off
Martinuss lubi ten post.
Martinuss uważa post za pomocny.
 
      
#12 PostWysłany: 07 Maj 2023 12:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2018
Posty: 1698
Loty: 261
Kilometry: 277 323
złoty
Szok, już nie spotykany widok :D
Swego czasu utworzyłem temat tutaj z zapytaniem gdzie osoby z forum spotkały się z „żelazkiem” ostatnim czasem. Można dopisać tą wypożyczalnie na Mauritiusie :)
_________________
Image
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Krzysztof. lubi ten post.
Krzysztof. uważa post za pomocny.
 
      
#13 PostWysłany: 18 Maj 2023 17:55 

Rejestracja: 12 Kwi 2010
Posty: 346
niebieski
Tradycyjnie wracam z feedback'iem po wypożyczeniu auta.

Zdecydowanie mogę polecić wypożyczalnię AKD Maurice. Biuro na lotnisku, przemyślane rozwiązania (już w mailu wysyłają hasło do wifi, co poza Unią się jednak przydaje).

Auto w porządku, zasady jasne, uczciwie, płatne na miejscu 27 euro za dzień + 10 euro za SCDW = 250 euro za tydzień za automat (ruch lewostronny, polecam). Jak ktoś ma ubezpieczenie zewnętrzne, to do rozważenia także bez SCDW, wypożyczalnia nie naciąga.

Kierując na Mauritiusie nie da się zasnąć, cały czas jakieś atrakcje (psy, rowery, dzieci, busy), ale na pewno da się jeździć i warto! :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
naimad lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 13 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group