Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 22 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 18 Sty 2018 23:17 

Rejestracja: 17 Maj 2017
Posty: 640
Loty: 86
Kilometry: 165 130
Zbanowany
Nigdy nie byłem w stolicy Tajlandii a w drodze na wyspy będę prawie 24 godziny bez noclegu tamże.
Ląduję planowo o 07 25 na Suvarnabhumi, WYLOT mam dnia następnego z Don Mueang o 6 40.


Co w tym czasie zobaczyć? Co odwiedzić? Gdzie spędzić czas? Gdzie zjeść?

Macie jakieś rady na takie szybkie zwiedzanie?

Z góry zaznaczę, że atrakcje typu dziwki mnie nie interesują :mrgreen:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wakacje na Azorach za 2598 PLN. Loty z Warszawy + hotel ze śniadaniami Wakacje na Azorach za 2598 PLN. Loty z Warszawy + hotel ze śniadaniami
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
#2 PostWysłany: 18 Sty 2018 23:41 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 3524
srebrny
w takim razie nie silom..;-)

pojedz na khao san, tam jakis hotel. sporo atrakcji wokolo, palac, budda, hustawka itd, ewentualnie tramwajem wodnym mozesz gdzies dalej podplynac, np chinska dzielnica albo lumpini, ale ja bym zostal w okolicy.

wieczorem khao san i okolice, ale jak beda namawiac na ping pong show, to nie chodzi o tenis ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 19 Sty 2018 11:21 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6218
Loty: 474
Kilometry: 1 003 128
Ja bym na start po zostawieniu bagazu strzelil do lezacego buddy, swietna atrakcja na godzinke za 10 pln. Pobierz apke grab mozna sie poruszac za 10-12 pln po "centrum" polecam Warm White hostel. Swietny bardzo czysty hostel jedna przecznice od khao san wiec cicho. Rano shuttle bus na lotnisko 15 pln. Jak nie nadajesz bagazu nie ma sensu byc wczensiej to lotnisko w ruinie
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 19 Sty 2018 11:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2012
Posty: 2939
Loty: 348
Kilometry: 658 488
niebieski
Ciężko tu mówić o radach - jest masa informacji o tym co zobaczyć w Bangkoku. Po prostu musisz je przejrzeć, zobaczyć lokalizacje i ocenić. Jeden zrobi 30km piechotą, drugi nie ruszy się bez metra.
Mając do dyspozycji w zasadzie cały jeden dzień + parę godzin po zmierzchu spokojnie zobaczysz Pałac Królewski, ważniejsze świątynie (Wat Pho, Wat Arun), przepłyniesz się rzeką, poszwendasz po Chinatown czy okolicach Khao San.

Co zjeść i gdzie? Street food, street food i po raz enty street food ;)
_________________
Azory => Egzotyka tuż za rogiem, czyli azorski "double decker" :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 19 Sty 2018 12:00 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22331

Góra
 Profil Relacje PM off
oskiboski lubi ten post.
 
      
#6 PostWysłany: 19 Sty 2018 12:50 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6218
Loty: 474
Kilometry: 1 003 128
Jak przylatujesz Finnairem to licz sie z tym, ze na Khao san bedziesz o 10:30. Opozniony czesto plus rano jak laduje Emirates Qatar Air France swoimi 380 to jest pieklo a Tajowie nie naleza do ekspresow paszportowych
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 11 Lut 2018 02:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sie 2015
Posty: 57
W ciągu dnia zalicz klasykę czyli Wat Pho (Świątynia Odpoczywającego Buddy) i skocz do świątyni Wat Saket (Złota Góra) z której będziesz miał najlepszy widok na cały Bangkok za jedyne 2 zł. Odległość miedzy tymi świątyniami to około 2 km.
Obok Wat Saket znajduje się restauracja Thip Samai gdzie zjesz najlepszy pad thai (z tego co pamietam około 10zł). Jak nie chcesz stać w kolejce to bierz na wynos (wtedy nie trzeba czekać) i szamaj na ławce :)
Wieczorem olej przereklamowany Khao San i uderz na Sukhumvit Soi 4 do Hillary Bar 2 na live music. Gra tam kilka rewelacyjnych cover bandów. Na Soi 4 zjesz najlepsze szaszłyczki w mieście, od lat stoi ta sama pani ;)
A jak zechce Ci się jeszcze pojechać "klasyką" to rzut kamieniem od So 4 jest Soi Cowboy. Ale polecam tam pojechać, przejść całą ulicę (150m) i uciekać :)
Udanego tripu!
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
ind_globtroter uważa post za pomocny.
 
      
#8 PostWysłany: 11 Lut 2018 07:07 

Rejestracja: 09 Paź 2013
Posty: 2441
Loty: 191
Kilometry: 627 645
niebieski
Jedź na khaosan idź na masaż później daj 10$ Tuk tuk i powiedz że chcesz 5 najlepszych atrakcji
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 12 Lut 2018 02:09 

Rejestracja: 15 Paź 2013
Posty: 274
niebieski
ma ktos pomysl co robic i gdzie zjesc po 2 w nocy?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 12 Lut 2018 03:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sie 2015
Posty: 57
imdbmi napisał(a):
ma ktos pomysl co robic i gdzie zjesc po 2 w nocy?


Streetfood na każdej z melanżowych ulic t.j. Soi 4.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 13 Lut 2018 22:51 

Rejestracja: 08 Gru 2011
Posty: 540
I nie daj się nabrać na "Big Standing Budda", mnóstwo ludzi, teoretycznie przypadkowych na to namawia, a to jakiś nic nie warty posąg, a po drodze musisz jeździć po sklepach. Mając tylko jeden dzień, szkoda marnować go w ten sposób.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 13 Lut 2018 23:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Sty 2016
Posty: 273
Loty: 165
Kilometry: 286 930
niebieski
Jak Cię dziwki (w tym te najbardziej niebezpieczne ladyboy'e) nie kręcą to olej Bangkok, jedź do Ayutthaya. Przy takich założeniach będziesz tam najpóźniej ok. 13 -14. Kolejką do Makkasan, przesiadka na metro Asok i w Hua Lamphong do pociągu*.
Zobaczysz mnóstwo świątyń, z dala od hałasu i tłumów turystów, plener filmowych klasyków mordobicia końca minionego wieku (Kickboxer czy Mortal Kombat). I będziesz mieć do DMK tyle samo pociągiem co z central station. Jak sił starczy to wrócisz na Hua Lamphong i zobaczysz nocą Chinatown, jak nie, to znajdziesz tanie kimanie w okolicy Don Mueang.

* Załapiesz się na darmowy shuttle bus do DMK, na stacji Don Mueang zatrzymują się pociągi do Ayutthaya. Wystarczy, że na BKK znajdziesz stanowisko autobusu i pokażesz potwierdzenie wylotu. Autobus jeździ co 20 minut i jest za darmo. Czas jazdy BKK-DMK ok. godziny.
_________________
Lądy i morza przemierzam, kulę ziemską z otwartym czołem. Polski mam paszport na sercu. Skąd, pytam, skąd go wziąłem? A wziąłem go z dumy i trudu, ze znoju codziennej pracy, ze stali, z żelaza, z węgla. A węgiel to koks, to antracyt.
Góra
 Profil Relacje PM off
zygit lubi ten post.
 
      
#13 PostWysłany: 14 Lut 2018 01:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sie 2015
Posty: 57
kleyo napisał(a):
I nie daj się nabrać na "Big Standing Budda", mnóstwo ludzi, teoretycznie przypadkowych na to namawia, a to jakiś nic nie warty posąg, a po drodze musisz jeździć po sklepach. Mając tylko jeden dzień, szkoda marnować go w ten sposób.


Chodzi Ci o Wat Intharawihan?
Co do jeżdżenia po sklepach przy okazji tournee po świątyniach też słyszałem. To chyba jeden z popularniejszych scam'ów. Jakoś udaje mi się nie nabrać na takie tricki :)


@jimi
Ayutthaya w 1 dzień?
Oczywiście, że się da i nie ma co tam dłużej siedzieć nawet jak się ma więcej czasu.
Uważam jednak, że jak ma 1 dzień w BKK i jest pierwszy raz to niech poczuje klimat BKK :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 14 Lut 2018 20:34 

Rejestracja: 08 Gru 2011
Posty: 540
Bart Funk-cho napisał(a):
Chodzi Ci o Wat Intharawihan?


No to chyba to, ja się też na szczęście nie dałem nabrać, ale mnóstwo naciągaczy można trafić. Nawet takich, których się nigdy nie spodziewasz ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 27 Lut 2018 21:32 

Rejestracja: 12 Sty 2015
Posty: 2131
niebieski
ibartek napisał(a):
wieczorem khao san i okolice, ale jak beda namawiac na ping pong show, to nie chodzi o tenis ;-)

Jeśli lubisz muzykę ryczącą co kawałek tak głośno, że nie słyszysz własnych myśli, pijanych Angoli, nachalnych naganiaczy, wysokie ceny, beznadziejne jedzenie i atmosferę gorszą, niż na Krupówkach, jedź na Khao San. Jeśli nie, a przy okazji lubisz pojeść, jedź do Chinatown. Dopiero tam można poczuć ten fajny Bangkok.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 10 Kwi 2018 21:58 

Rejestracja: 10 Kwi 2018
Posty: 5
Koniecznie pad thai na khao san road!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 10 Kwi 2018 22:06 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
Gorszego chyba nigdzie nie ma :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off
d-t-x lubi ten post.
 
      
#18 PostWysłany: 10 Kwi 2018 22:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2012
Posty: 2939
Loty: 348
Kilometry: 658 488
niebieski
Ale obok na Ram Buttri już jest całkiem zacny. Oczywiście z "wózeczka", a nie lokalu.
_________________
Azory => Egzotyka tuż za rogiem, czyli azorski "double decker" :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 10 Kwi 2018 22:18 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
Najbardziej zaskakiwały mnie na Khao San kolejki turystów do wózków z kebabami i do amerykańskich fastfoodów. Nie pojęte...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 10 Kwi 2018 22:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2012
Posty: 2939
Loty: 348
Kilometry: 658 488
niebieski
A to tak... nie wiadomo czy się śmiać czy płakać. Znajomi, którzy byli niedawno mówili, że na wyspach mnożą się punkty z "kawałkami pizzy"...
_________________
Azory => Egzotyka tuż za rogiem, czyli azorski "double decker" :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 22 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group