Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Przed wycieczką na TEIDE warto sprawdzać wieczorem dzień przed i rano w dzień udania się pogodę na stronie VolcanoTeide, gdzie uzyskamy informacje: jaki jest wiatr na szczycie, czy Kolejka TELEFERICO TEIDE działa, czy szlaki są otwarte, jaka jest temperatura itp

Przydatny LINK 1 i LINK 2

po kliknięciu na ten drugi link mamy na dole strony informację czy kolejka i szlaki są otwarte

Planując udanie się na sam szczyt TEIDE musimy z dużym wyprzedzeniem na stronie
LINK

uzyskać reglamentowane POZWOLENIE na dany dzień


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 403 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 21  Następna
Autor Wiadomość
#161 PostWysłany: 09 Sty 2018 22:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Gru 2013
Posty: 657
niebieski
Teoretycznie jest 1h jeśli nie ma zgody na wejście na szczyt i 2h jeśli jest.
https://volcanoteide.zendesk.com/hc/pl/ ... i-linowej-
_________________
Flightoholic.com
Góra
 Profil Relacje PM off
Dyrdymała lubi ten post.
 
      
Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów
Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament
#162 PostWysłany: 09 Sty 2018 22:36 

Rejestracja: 13 Mar 2017
Posty: 41
Jakich człowiek się ciekawych rzeczy się dowiaduje 6 miesięcy po pobycie na Teneryfie :D. Na szczęście i tak nie potrzebowaliśmy więcej.
Góra
 Profil Relacje PM off
mzukowski lubi ten post.
 
      
#163 PostWysłany: 11 Sty 2018 13:38 

Rejestracja: 11 Sty 2018
Posty: 7
Czy ktoś się orientuje jak wygląda obecnie ruch samochodowy na drodze numer TF-21? od 14 grudnia trwają tam roboty na odcinku pomiędzy kilometrem 16. a 32. "Od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 18:00 wystąpią chwilowe i krótkotrwałe przerwy, podczas których uruchomiony zostanie alternatywny objazd. Jednakże w godz. od 9:00 do 11:00 i od 14:30 do 16:30 droga będzie pozostawała całkowicie zamknięta dla ruchu pojazdów."
A jak to jest w sobotę? Mamy pozwolenie na wejście na 20 stycznia (sobota) na 13-15, chcemy wjechać kolejką o 12.20. Jedziemy z Puerto de la Cruz i nie wiemy czy mamy szukać innej drogi czy jechać normalnie TF -21.
Ktoś coś wie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Wejscie NA teide
#164 PostWysłany: 17 Sty 2018 07:54 

Rejestracja: 17 Sty 2018
Posty: 1
Witam,
Za tydzien planuje wejsc na Teide, doslownie wejsc, a zjechac kolejka. W jaki sposob najlepiej to zrobic, o ktorej zaczac wedrowke, z ktorego miejsca i gdzie najlepiej zostawic wypozyczony samochod? Wszystko oczywiscie tak, by zmiescic sie miedzy wschodem a zachodem slonca. Ile zajmuje wyjscie szlakiem nr 7? Czy da sie na jego poczatku gdzies zostawic samochod, tak by potem nie bylo problemu do niego dotrzec, gdy zjade kolejka?

wybaczcie brak PL znakow, pisze z UK.

Dziekuje za ewentualna pomoc
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wejscie NA teide
#165 PostWysłany: 17 Sty 2018 08:07 

Nie ma tego dużo, a napisano już wszystko w temacie

teide-potrzebne-informacje-praktyczne,1255,47392&hilit=Teide

Na teraz przez ostatnie 2 dni kolejka Teleferico nie działa, na szczycie wiatr ponad 120 km/h i dlatego warto sprawdzać pogodę na stronie VolcanoTeide

http://www.meteoexploration.com/forecasts/Teide/
https://www.volcanoteide.com/en/volcano ... xp-content
Góra
 PM off  
      
#166 PostWysłany: 17 Sty 2018 16:03 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 7790
Byl dla regionu alert pogodowy, mimo ze szlak otwarty w teorii, rekomendowali nie wchodzenie, informowali ze w razie akcji sluzb ratunkowych bedzie trzeba zwracac koszty akcji itd.
Z plusow - choc teoretycznie schronisko nie podlega refundacji z uwagi na warunki zaproponowali zwrot kosztow, pieniadze wplynely tego samego dnia.

Wysłane z mojego Armor_2 przy użyciu Tapatalka
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#167 PostWysłany: 28 Sty 2018 17:55 

Rejestracja: 28 Sty 2018
Posty: 1
witam
lecę w tygodniu na teneryfę i chcę wejść na teide. Czy można wejść od dołu, bo pokazują że jest śnieg, lód i spory mróz?i czy nie ma problemu z kupieniem biletu z powrotem kolejką na górze?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#168 PostWysłany: 28 Sty 2018 18:15 

Problemem jest wiatr i jak ja byłem od 14.01.2018r przez tydzień z tego powodu Teleferico Teide nie kursowało, moje zezwolenie do stożka niestety przepadło
Z powodu silnego wiatru, gdy występuje odradzam piesze wędrówki, z tego co pamiętam kasy są tylko na dolnej stacji
Góra
 PM off  
      
#169 PostWysłany: 29 Sty 2018 03:29 

Rejestracja: 11 Maj 2013
Posty: 115
Przeczytalem watek i nadal nie wiem jak to rozegrac. Bede na Teneryfie na poczatku lutego i niestety na nocleg w schronisku jak i pozwolenie jest juz za pozno. ZATEM musze odbyc cala wycieczke w 1 dzien i zastanawiam sie, jak to zrobic. Zakladajac, ze bede zbazowany w Puerto de la Cruz, pierwszy autobus pod Montana Blanca odjezdza o 9:30, czyli przyjezdza ok. 11. Czy zaczynajac podejscie tak pozno jest szansa zebym zdazyl dojsc najwyzej jak sie da bez pozwolenia i wrocic przed zmrokiem (ok. 19)? Ile czasu nalezy przeznaczyc na pochodzenie sobie po punktach widokowych wokol gornej stacji kolejki? Nie chce zeby to wygladalo tak, ze tylko wbiegam i zbiegam bo nie ma czasu na nic innego. Jak wyglada natezenie ruchu na drodze TF-21? Bo moze nie ma co kombinowac z autobusami (ostatni odjezdza z powrotem do Puerto de la Cruz jakos po 16, wiec nie mam szans na niego zdazyc), tylko trzeba wstac rano, zlapac stopa i zaczynac podejscie wraz ze wschodem slonca a nie dopiero o 11? Przydalaby sie opinia kogos, kto wchodzil w obie strony szlakiem nr 7 i/lub dojezdzal do Montana Blanca na stopa/autobusem 348. Dodam, ze jestem sprawny fizycznie i nie sadze zeby ta gora byla dla mnie wielkim wyzwaniem.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#170 PostWysłany: 29 Sty 2018 03:57 

Rejestracja: 22 Sty 2012
Posty: 2055
złoty
Jak zaczniesz wraz ze wschodem słońca, to nie zdążysz przed pojawieniem się strażników. Musisz wcześniej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#171 PostWysłany: 29 Sty 2018 09:53 

Kafar napisał(a):
Przeczytalem watek i nadal nie wiem jak to rozegrac. Bede na Teneryfie na poczatku lutego i niestety na nocleg w schronisku jak i pozwolenie jest juz za pozno. ZATEM musze odbyc cala wycieczke w 1 dzien i zastanawiam sie, jak to zrobic. Zakladajac, ze bede zbazowany w Puerto de la Cruz, pierwszy autobus pod Montana Blanca odjezdza o 9:30, czyli przyjezdza ok. 11. Czy zaczynajac podejscie tak pozno jest szansa zebym zdazyl dojsc najwyzej jak sie da bez pozwolenia i wrocic przed zmrokiem (ok. 19)? Ile czasu nalezy przeznaczyc na pochodzenie sobie po punktach widokowych wokol gornej stacji kolejki? Nie chce zeby to wygladalo tak, ze tylko wbiegam i zbiegam bo nie ma czasu na nic innego. Jak wyglada natezenie ruchu na drodze TF-21? Bo moze nie ma co kombinowac z autobusami (ostatni odjezdza z powrotem do Puerto de la Cruz jakos po 16, wiec nie mam szans na niego zdazyc), tylko trzeba wstac rano, zlapac stopa i zaczynac podejscie wraz ze wschodem slonca a nie dopiero o 11? Przydalaby sie opinia kogos, kto wchodzil w obie strony szlakiem nr 7 i/lub dojezdzal do Montana Blanca na stopa/autobusem 348. Dodam, ze jestem sprawny fizycznie i nie sadze zeby ta gora byla dla mnie wielkim wyzwaniem.

Bez wypozyczonego samochodu i wyruszenia z rana ZAPOMNIJ zero szans!
Jak bedzie silny wiatr i oblodzenie ZAPOMNIJ zero szans
W społeczności jest z tego co pamiętam kilka relacji poczytaj, bo coś słabo szukasz
Góra
 PM off  
      
#172 PostWysłany: 29 Sty 2018 20:34 

Rejestracja: 11 Maj 2013
Posty: 115
Mar77 napisał(a):
Jak zaczniesz wraz ze wschodem słońca, to nie zdążysz przed pojawieniem się strażników. Musisz wcześniej.

Nie interesuje mnie ostatni odcinek na szczyt, bo i tak juz za pozno na pozwolenie oraz na schronisko zeby moc to zrobic przed 9.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#173 PostWysłany: 29 Sty 2018 20:45 

Bo to w całości wędrówki danym szlakiem jest tzw "wisienką na torcie" i w sumie dobrze jest wejść

Tu masz jak i skąd wejść, a po kliknięciu na google np.

http://www.papierowatratwa.pl/2014/12/1 ... w-grudniu/
Góra
 PM off  
      
#174 PostWysłany: 10 Lut 2018 01:17 

Rejestracja: 11 Maj 2013
Posty: 115
Wiec tak, bylem teraz tydzien na Teneryfie i sledzilem codziennie co sie dzieje na Teide. Otoz, w zaden z tych dni teleferico nie dzialalo, a w 3/7 dni nawet wszystkie szlaki byly pozamykane. Na gorze snieg i wiatr, aczkolwiek drogi przejezdne i warto wjechac do kaldery zeby zobaczyc wulkan z bliska. Chmury sa rozlozone roznie na calej wysokosci, raz dojazd do kaldery jest caly we mgle a bedac juz na tych 2000 m w kalderze wszystko widac lacznie ze szczytem, innym razem odwrotnie...
Ktos pisal, ze mozna dostac pozwolenie na wejscie na szczyt od reki w Santa Cruz, w biurze parku pod adresem c/ Emilio Calzadilla 5. Otoz daje 100% sprawdzone info, ze to nieprawda. Po pierwsze, pod tym adresem nie ma nic takiego jak park narodowy, po drugie pisalem maila do parku (ktory ma siedzibe nawet nie w Santa Cruz tylko w La Orotava) i dostalem odpowiedz, ze JEDYNY sposob na pozwolenie to rezerwacja online, oraz ze jesli juz nie ma wolnych to nadal warto odswiezac strone, bo czasami wracaja. Jednakze, w Santa Cruz pod adresem c/ San Francisco 5 na 4. pietrze jest biuro tej firmy co ma teleferico i strone www.volcanteide.com. Tam (telefonicznie pewnie tez) mozna uzyskac info o panujacych warunkach oraz kiedy najwczesniej moga otworzyc kolejke np. mi w czwartek powiedziano, ze przynajmniej do niedzieli na bank nie bedzie czynna- jest to cenna wiedza, ktorej nie ma na stronie, i dzieki ktorej mozna zmodyfikowac swoje plany dot. zwiedzania wyspy.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
mzukowski lubi ten post.
Ola Grabowska uważa post za pomocny.
 
      
#175 PostWysłany: 17 Lut 2018 00:14 

Rejestracja: 12 Sty 2018
Posty: 1
Czy ktoś może wie gdzie wymienia się zakupioną rezerwacje na bilety ? Nie trzeba chyba stawać w jakiejś kolejce ?
Czytałem, że od ponad roku wymiana nie jest obowiązkowa, ale mam sytuację, w której jedna osoba zjeżdża sama po godzinie, a reszta wchodzi wyżej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#176 PostWysłany: 02 Kwi 2018 16:36 

Rejestracja: 24 Lut 2018
Posty: 4
Cześć!
Czy wie ktoś jakie warunki panują kwietniu na szlakach wulkanu Teide ( wejście od Montana Blanca )? Chodzi mi o śnieg oraz lód, czy trzeba wziąć jakiś specjalistyczny osprzęt aby tam wejść?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#177 PostWysłany: 02 Kwi 2018 16:57 

Rejestracja: 22 Sty 2012
Posty: 2055
złoty
@yarko_runner wprawdzie tegoroczna zima na Teneryfie była dość spektakularna jeżeli chodzi o zjawiska pogodowe, skutkujące m.in. zamknięciem dróg dojazdowych pod Teide z powodu opadów śniegu, ale już wszystko jest w normie ;) W kwietniu żaden specjalistyczny sprzęt raczej nie będzie potrzebny. Ja byłem w ubiegłym roku na początku marca i śnieg zalegał tylko momentami w miejscach zacienionych, a na samej górze w ogóle go nie było. Teraz jest jakaś niewielka ilość na wierzchołku, weź dobre buty i nie powinno być problemu.
Góra
 Profil Relacje PM off
yarko_runner lubi ten post.
 
      
#178 PostWysłany: 26 Maj 2018 21:25 

Rejestracja: 26 Maj 2018
Posty: 2
1. Strona kolejki (bilety):
https://www.volcanoteide.com/pl/volcano ... a_na_teide
2. Koszt na dzień dzisiejszy (maj 2018):
27 EURO osoba dorosła
3. Wygodne parkowanie w okresie kiedy bylem (końcówka maja 2018):
około godziny 10.oo. Później pomimo dużej ilości miejsc parkingowych to polowanie na miejsce lub długa droga pod górkę
4. Pogoda:
na górze wiało i dlatego długie spodnie i kurtka lub coś innego co ochroni nas przed zimnem moim zdaniem jest konieczne.
5. Zdrowie:
Należy traktować poważnie uwagi o problemach z oddychaniem (palacze) i choroby serca.
---- samochód -----
6. Korzystałem z usług OrCar. Pełne ubezpieczenie - żadnych dopłat. Płatność kartą.
7. Za sześć dni w maju 2018 (17-23) zapłaciłem 62 EURO
8. Samochód Ibiza 1.2 TSI (max pięć osob) - było nas troje, Orotava, Masca, El Teide i inne - przeżyła to.
9. Koszt benzyny 95 ( SIN PLOMBO 95 ) w maju 2018 około 1 EURO za litr .
10. Samochód odbierałem w Adeje o 9.oo i oddawałem przed 20.oo (przerwa 14.oo-16.oo)
11. Współrzędne GPS w Adeje biura gdzie odbierałem : 28.086461, -16.735835
12. Samochod w podziemnym wielopoziomowym parkingu (4 poziomy). Miejsce oznaczone np. A77
13. Zwrot samochodu:
bilet do parkingu żeby go oddać w biurze OrCar (wjazd do parkingu jest w górze uliczki),
Pani prosi o dokument wynajmu który otrzymaliśmy przy wynajmowaniu
Pyta się czy samochód jest zatankowany do pełna (bo otrzymaliśmy pełny bak)
i na koniec oczywiście kluczyki (żadnego dodatkowego sprawdzania - pełne zaufanie).
--- wejście na Szczyt El Teide ---
https://www.reservasparquesnacionales.e ... 2&act=%201
14. Zamawianie wejścia dobrze kilka miesięcy wcześniej bo jak zwykle w ostatniej chwili może być problem
15. Rejestrowałem się w miejscu gdzie podaje się numer paszportu a podawałem numer dowodu osobistego
16. Strażnik sprawdzał wydruk ale nie sprawdzał czy mam dowód osobisty z tym numerem (tak samo pozostałe osoby)
17. nie sprawdzono czy mam wodę. Doradzam mieć wodę - 1 litr lub więcej na osobę.
18. W dniu gdy wchodziłem wiało !
19. Długość drogi 650 m (różnica poziomów około 200m).
20. osoba mająca problemy z nogami przeszła około 100 m.
21. osoba paląca przeszła około 400 m.
-- PIĘKNE WIDOKI WARTO ! --
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
greg2014 uważa post za pomocny.
 
      
#179 PostWysłany: 29 Maj 2018 22:24 

Rejestracja: 08 Maj 2018
Posty: 25
Loty: 37
Kilometry: 62 956
Witam, po przeczytaniu tematów wciąż mam kilka pytań:
1. Będę mieszkał w Puerto de Santiago i wynajmujemy na cały pobyt samochód,
którą drogę na Teide wybrać ze względu na atrakcyjność jazdy i widoki - drogą
TF38, czy może zjechać na dół dłuższą drogą i kierować się na TF51 na Vilaflor
po czym skierować się na drogę TF21.
2. Jaką stronę pogodową polecacie, na której można sprawdzić prognozę, przy
jakiej prędkości wiatru zamykają kolejkę i do jakiego wieku dzieci mają wstęp
za darmo (na stronie koszt biletu dla dzieci wynosi 13,50 euro bez
rozgraniczenia wiekowego)
3. Czy kupując bilet online musimy go drukować, czy dostajemy go też w wersji
elektronicznej na komórkę.
4.Którą drogę do punktu widokowego polecacie po wyjściu z kolejki biorąc pod
uwagę przechadzkę z czterolatkiem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#180 PostWysłany: 29 Maj 2018 22:32 

Rejestracja: 22 Sty 2012
Posty: 2055
złoty
TF-38 ładniejsza i bardziej logiczna biorąc pod uwagę miejsce, w którym się zatrzymasz. Ewentualnie możesz jechać jedną, a wrócić drugą ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 403 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 21  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group