Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 60 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 16 Sty 2018 23:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2012
Posty: 1049
Loty: 271
Kilometry: 540 311
niebieski
A mnie niestety Princess Beach zawiodła, tak samo zresztą jak kiedyś ten rezerwat Coral Beach. Ryb było nawet całkiem sporo, ale sama "rafa" to zaledwie kilka skałek. W porównaniu z tym co pamiętam z Egiptu, ale nie tu zaraz przy granicy, tylko dalej na południe - Sharm el Sheikh, okolice Dahab (Blue Hole), gdzie przy samym brzegu są potężne kilkudziesięciometrowe ściany, to te izraelskie rafy wypadają bardzo blado.
_________________
Relacje na forum: Izrael | Tajlandia | Korea Południowa | Grecja | Portugalia | Teneryfa i Gran Canaria | Palau
Zapraszam na bloga: olus blog
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#42 PostWysłany: 17 Sty 2018 08:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Gru 2014
Posty: 31
Loty: 49
Kilometry: 121 298
Dla mnie Princess Beach spoko - darmowe wc, prysznice, wifi, parasole. Do tego nie było tłumów. Sama rafa jest ok, kolorowe rybki, trochę ciekawych skałek, kolorów. Wygodne zejście z pomostów. Dla kogoś kto po prostu chce posnurkować powinna być zadowalająca :)
Za autobus do centrum płaciłyśmy ok 4,20 NIS.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#43 PostWysłany: 17 Sty 2018 13:33 

Rejestracja: 05 Maj 2014
Posty: 165
Ponieważ w sobotę komunikacja publiczna jest mocno ograniczona a nie chcieliśmy zmarnować całego dnia na plaży postanowiliśmy połączyć łażenie po pustyni ze snorklingiem.Najpierw autobusem 15 o 9:10(najwcześniejszy w sobotę) do Almog beach.Stamtąd niebieskim szlakiem do Zefahot mountain i powrót czarnym szlakiem do Migdalor beach.Ok. 3 godz. widokowa trasa.Odcinek na górę nie za trudny, spowrotem trzeba trochę bardziej uważać. Zaraz po południu jesteśmy na plaży(nie za pięknej) i możemy snorkować nawet do wieczora.Powrót aut.16.Kierunek trekkingu można oczywiście odwrócić i zacząć od przystanku Fields Shool.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#44 PostWysłany: 30 Sty 2018 13:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sty 2015
Posty: 965
Loty: 372
Kilometry: 561 898
srebrny
W sobotę autobus 15 w stronę granicy z Egiptem jedzie z Central Bus station od 9:10 do 17:10 co godzinę (10 minut po pełnej godzinie). Częste i przyzwoicie oznaczone przystanki przy niemal każdej z plaż. Powrót autobusem 16 (ten sam, choć zmienia numer), rusza o każdej pełnej godzinie spod granicy. Ostatni autobus o 18. Cena: 4,20 NIS OW.
_________________
Don't be evil
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#45 PostWysłany: 04 Lut 2018 14:50 

Rejestracja: 30 Lis 2017
Posty: 18
olus napisał(a):
A mnie niestety Princess Beach zawiodła, tak samo zresztą jak kiedyś ten rezerwat Coral Beach. Ryb było nawet całkiem sporo, ale sama "rafa" to zaledwie kilka skałek. W porównaniu z tym co pamiętam z Egiptu, ale nie tu zaraz przy granicy, tylko dalej na południe - Sharm el Sheikh, okolice Dahab (Blue Hole), gdzie przy samym brzegu są potężne kilkudziesięciometrowe ściany, to te izraelskie rafy wypadają bardzo blado.

Na Princess Beach jest najlepsza rafa (pozostałości) w Izraelu, ale nie ma co "tego" porównywać z Egiptem. A już z Blue Hole to nie ta liga.. Generalnie pierwsza lepsza przyhotelowa rafa w Sharm jest dużo lepsza niż ta przy Princess Beach. Do Izraela, na nurkowanie, się lata bo jest bezpieczniej...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#46 PostWysłany: 05 Lut 2018 03:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Lis 2012
Posty: 1111
niebieski
Żeby była jasnośc to trzeba sobie powiedzieć, że d\generalnie to do Izraela się nie lata nurkować. Princess albo Coral czy inna plaża/rafa w okolicach Ejlat to jest miejscówka na którą fajnie wyskoczyć przy okazji, jak już się i tak jest w Ejlat i ma się wolne pół dnia, a nie żeby tam lecieć i traktować to jako główną atrakcję.

Princess (tak samo Coral) jako miejscówka do nurkowania, patrząc globalnie to jest mocno przeciętnie, by nie powiedzieć słabo. Ale jako darmowa alternatywa dla leżenia na plaży lub zajęcia się czym jak czekasz na lot albo jesteś na weekend to jest świetną opcję i moim zdaniem w tych kategoriach należy to oceniać i tak to traktować.
Góra
 Profil Relacje PM off
OSK lubi ten post.
 
      
#47 PostWysłany: 22 Lip 2018 15:23 

Rejestracja: 03 Sty 2015
Posty: 92
Loty: 43
Kilometry: 58 165
Cześć mam pytanie. Czy mógłby ktoś podać cenę taksówki z centrum eilatu do princes beach?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#48 PostWysłany: 07 Lis 2018 14:32 

Rejestracja: 20 Cze 2015
Posty: 185
Loty: 147
Kilometry: 238 976
Słuchajcie, nigdzie nie padła taka informacja, ale czy jest możliwość parkowania przy tych wszystkich plażach w stronę Egiptu (zwłaszcza Princess Beach). Jeśli tak, to darmowo, czy może bardziej opłaca się dojechać autobusem?
_________________
Moje relacje: Sycylia, Kijów + Czarnobyl, Islandia, Tajlandia + Kambodża, Norwegia, Meksyk, Iran, Malta, Kenia, Szkocja, Izrael, Peru, Gruzja
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#49 PostWysłany: 07 Lis 2018 21:07 

Rejestracja: 14 Mar 2011
Posty: 73
mozna parkowac gdzie sie chce na poboczu, nie ma platnych parkingow

tak mi sie wydaje :)
jezeli ktos zatrzymuje sie tylko w eilat to napewno nie ma sensu brac auta...najlepiej kupic karte na lotnisku na tydzien czasu i jezdzisz do woli, koszt okolo 60 zlotych/osoba
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#50 PostWysłany: 08 Lis 2018 06:44 

Rejestracja: 18 Mar 2014
Posty: 14
Parkowałem tam we wtorek Princess od strony morza za darmo przy hotelu płatny.Ceny nie znam ale pewnie ja wszędzie w Eilat 5 za h lub 25 za cały dzień.Polecam jeszcze plaże Migdalor tam wszędzie za darmo.
Góra
 Profil Relacje PM off
b79 lubi ten post.
b79 uważa post za pomocny.
 
      
#51 PostWysłany: 11 Sty 2019 16:32 

Rejestracja: 16 Sty 2018
Posty: 45
Czy ktoś wie gdzie znajdę aktualny cennik Eilat Coral Beach Nature Reserve? Nie mogę nigdzie znaleźć w necie :/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#52 PostWysłany: 11 Sty 2019 19:38 

Rejestracja: 06 Lut 2012
Posty: 250
niebieski
Czy temperatura wody i powietrza pozwoli na pływanie i snorkowanie w przyszłym tygodniu? Jest sens brać maskę z rurka?

Tapnięte..
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#53 PostWysłany: 12 Sty 2019 00:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2012
Posty: 1049
Loty: 271
Kilometry: 540 311
niebieski
@peter1956 Ja byłam dokładnie rok temu i pływam. Kąpało się dużo ludzi, chociaż woda była dość zimna. Jak dla mnie to nawet mocno zimna, ale ja jestem ciepłolubna. W każdym razie, jeśli w tym roku nie ma jakichś anomalii to brać maskę i rurkę jest sens.
_________________
Relacje na forum: Izrael | Tajlandia | Korea Południowa | Grecja | Portugalia | Teneryfa i Gran Canaria | Palau
Zapraszam na bloga: olus blog
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#54 PostWysłany: 14 Sty 2019 00:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lut 2015
Posty: 566
Loty: 19
Kilometry: 49 323
niebieski
Witam,
Rano około 11 będziemy w Eilat i mamy 2 do 3 h na plazing. Czy w pobliżu Central Bus station jest jakaś publiczna plaża?
_________________
Jak mawiał Kosio "Kto podróżuje ten dwa razy żyje"
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#55 PostWysłany: 14 Sty 2019 01:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2012
Posty: 1049
Loty: 271
Kilometry: 540 311
niebieski
Najbliżej masz plażę miejską przy tym takim centralnym rondzie (koło centrum handlowego Mall Hayam Eilat). Jeśli nic się nie zmieniło to jest to publiczna i bezpłatna plaża.
_________________
Relacje na forum: Izrael | Tajlandia | Korea Południowa | Grecja | Portugalia | Teneryfa i Gran Canaria | Palau
Zapraszam na bloga: olus blog
Góra
 Profil Relacje PM off
Dryblas uważa post za pomocny.
 
      
#56 PostWysłany: 16 Sty 2019 18:51 

Rejestracja: 16 Sty 2018
Posty: 45
Czy ktoś doradzi gdzie zjeść w okolicach Coral Beach Nature Reserve? Smacznie, ale za przyzwoitą cenę...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#57 PostWysłany: 10 Mar 2019 18:23 

Rejestracja: 10 Mar 2019
Posty: 1
Czy ktoś bęzie w Ejlacie 23-30 marca? Chodzi mi o wspólne wypożyczenie samochodu na miejscu i zwiedzenie pustyni, parku Timna, ew. Morze Martwe. Podróżuję jeszcze z 1 os.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#58 PostWysłany: 23 Paź 2019 06:29 

Rejestracja: 26 Sie 2014
Posty: 15
Loty: 29
Kilometry: 78 867
Czy w okolicy Princess Beach jest możliwość zostawienia gdzieś portfela/telefonu? Jakieś szafki, przechowalnie? Fajnie by było we dwie osoby posnkorkować, a nie czuwać przy dobytku :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#59 PostWysłany: 23 Paź 2019 11:00 

Rejestracja: 18 Mar 2014
Posty: 14
Nie ma żadnych szafek ani przechowalni.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#60 PostWysłany: 03 Lis 2019 05:20 

Rejestracja: 26 Sie 2014
Posty: 15
Loty: 29
Kilometry: 78 867
No szkoda, czyli pewnie będzie się trzeba wybrać do Nature Reserve, bo tam ponoć szafki są. Dzięki.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 60 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group