Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 69 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 06 Lis 2017 22:40 

Rejestracja: 02 Kwi 2013
Posty: 405
niebieski
traveller napisał(a):
kkatarzyna21 napisał(a):
Wracając do tematu Masady:
zaparkowaliśmy samochód w hali parkingowej, wyszliśmy lewymi drzwiami (stojąc twarzą do wjazdu na parking), dalej zgrabnie po lewej stronie mijamy budynek główny z kolejką, by kierując się na prawo, zacząć wspinać się Snake Path (za kierunkowskazami). Była to godzina 11. Nikt nie zaczepił nas o bilet, a skoro nie pytają, nie mam w zwyczaju się przypominać... Wejście przyjemne (schody). Widok rewelacyjny, Morze Martwe tego dnia przybrało kolor turkusowy. Przepiękne miejsce!

W sensie da się tam wejść na dziko ? Ile kosztuje parking, bilety za wejście do parku?


Da się wejść na dziko bez problemu ścieżką węża, a bilety o ile pamięć nie zawodzi:
29 NIS pieszo / oną ścieżką/,
58 NIS wejście i kolejka w jedna stronę,
76 NIS wejście i kolejka w obie strony,
parking bezpłatny.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu
Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN
#42 PostWysłany: 14 Sty 2018 20:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Kwi 2013
Posty: 175
Loty: 73
Kilometry: 200 797
niebieski
Da się wejść na dziko. W nocy, gdy przejście przez bramkę było zamknięte, z lewej strony obok szlabonu przeszliśmy sobie na spokojnie i spaliśmy w namiocie u góry.
_________________
Moje relacje:

Zachód USA mocno rozszerzony i skondensowany jednocześnie
Transsybirem do Chin
Indie z podręcznym
Autostopem po Jordanii
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#43 PostWysłany: 14 Sty 2018 20:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Cze 2012
Posty: 1366
Loty: 434
Kilometry: 623 989
niebieski
Ja w środę wchodziłem od strony Morza Martwego, kupiłem bilet za 29 NIS na wejście piechotą i tak nikt nie sprawdzał.

Trochę żałuję że nie doczytałem wcześniej, że od strony Aradu wieczorem jest pokaz "światło i dźwięk", rozpoczyna się o 20:30, trzeba tylko okazać bilet z danego dnia. Drogę zamykają ok. 30min wcześniej u góry. Tym bardziej że mieszkaliśmy w Aradzie w Rami in Tarshish

Załączniki:
Komentarz do pliku: Widok o poranku
rami.JPG
rami.JPG [ 183.29 KiB | Obejrzany 2009 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#44 PostWysłany: 23 Sty 2018 23:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2013
Posty: 614
Loty: 65
Kilometry: 157 723
niebieski
U nas wyglądało to tak. Na miejsce dotarliśmy około 15:00 nie wiedząc, że całość jest otwarta do 16... zaparkowaliśmy za free w parkingu podziemnym pod dolną stacją kolejki. To, że to jest parking darmowy potwierdziłem u "odźwiernego", a raczej szlabanowego. Następnie winda udaliśmy się na poziom +1 (znajdowaliśmy się na -1) i w sumie widzieliśmy kasy biletowe, ale jakoś nie zagłębiałem się co za ile itd. Uznałem, że to są kasy na kolejkę i tyle. Dalej przeszliśmy na "snake path" i wspinaliśmy się na górę. Z racji tego, że czas na naglił podkręciliśmy tempo i w jakieś 35 minut dotarliśmy na górę gdzie swobodnie weszli do "twierdzy". Nikt nie wołał biletów... Obeszliśmy co się dało w 20 minut i byliśmy wyganiani "bo zamykają". W między czasie nasi współtowarzysze tej wyprawy dotarli i na górze spędzili całą 1 minutę ;D My już wypoczęci, znajomi jeszcze zziajani gdy chcieliśmy schodzić zostaliśmy zaproszeni przez sympatycznego przewodnika do kolejki i tym sposobem, 5 osób "zwiedziło" Masadę wchodząc na nią pieszo i zjeżdżając na dół kolejką za FREE... uprzedzając pytania, mimo iż wybitnie krótko na górze - było warto.

Image
Image
Image
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Pabloo lubi ten post.
 
      
#45 PostWysłany: 26 Sty 2018 14:35 

Rejestracja: 27 Lip 2013
Posty: 887
niebieski
Najlepsza opcja to wjechać i zejść pieszo.
Bilety to sprawdzają tylko gdy wchodzisz do kolejki. Jak ja się bałem - spory lęk wysokości i oczywiście niesamowie spiety jechałem. A widoki super ...

Zejście niby 30min ale nam dłużej zajęło. Nie polecam jakoś pędzić bo masa takich ostrych kamieni i jakiś upadek nie byłby fajny.

Na samej górze niemal 1h spędzona. Bardziej podziwianie widoków na każdą stronę bo ruin niewiele zostało. Trochę wieje więc lepiej mieć coś więcej niż krótkie spodenki i koszulkę.
Na górze nawet rodzice z wózkami więc jak ktoś ma kolejkę RT to może i małe dziecko z wózkiem zabrać. Bo jest sporo alejek do spacerowania ...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#46 PostWysłany: 22 Kwi 2018 00:36 

Rejestracja: 04 Kwi 2018
Posty: 3
Czy ktoś wie z jaką częstotliwością kursuje kolejka na górę? Czy jeździ non stop czy np. co pół godziny?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#47 PostWysłany: 30 Kwi 2018 09:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2013
Posty: 614
Loty: 65
Kilometry: 157 723
niebieski
Nie wiem jak często - w jakiej częstotliwości, ale na pewno nie "nonstop". Tak na oko, to co pół godziny.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#48 PostWysłany: 03 Maj 2018 15:33 

Rejestracja: 21 Mar 2018
Posty: 1444
złoty
Jeżeli zgromadzi się 80 osób (czyli w praktyce jeżeli ustawi się kolejka), to kolejka linowa na Masadę kursuje non stop, a poza tym to chyba co 15 minut.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#49 PostWysłany: 03 Maj 2018 21:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lut 2015
Posty: 566
Loty: 19
Kilometry: 49 323
niebieski
Zastanawiam się na ile restrykcyjne sprawdzają czy ma się wykupiony wjazd na Masade jak za wejściówkę robi np. blue card https://en.parks.org.il/Pages/SavingMoneyTickets.aspx
_________________
Jak mawiał Kosio "Kto podróżuje ten dwa razy żyje"
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#50 PostWysłany: 11 Maj 2018 00:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Gru 2015
Posty: 25
Mam prośbę, jakby ktoś był w Masadzie, to w hallu, obok kas jest wystawa fotograficzna. Na białej kartce zapisane są namiary na fotografa. Byłbym wdzięczny za zrobienie zdjęcia i umieszczenie go tutaj. Było tam zdjęcie żołnierzy modlących się pod ścianą płaczu, na którym mi bardzo zależy. Niestety, sam nie zapisałem danych tego fotografa.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#51 PostWysłany: 20 Maj 2018 22:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lut 2011
Posty: 591
Loty: 80
Kilometry: 171 925
niebieski
@brtk mówisz i masz ;)

Załączniki:
AC4D661C-DBAD-4107-B43C-AA1B9B97CD81.jpeg
AC4D661C-DBAD-4107-B43C-AA1B9B97CD81.jpeg [ 55.23 KiB | Obejrzany 1389 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
lataczuk uważa post za pomocny.
 
      
#52 PostWysłany: 28 Maj 2018 23:48 

Rejestracja: 01 Cze 2012
Posty: 193
Parę dni temu szlak pieszy był zamknięty z powodu upałów. Trzeba wziąć pod uwagę, że jedyną opcją może być jazda kolejką w obie strony. Jest szlaban przy wejściu na szlak i tabliczka. Pilnują tego.

Całe szczęście, że na górze są kraniki z wodą. W jednym miejscu (zdaje się, że zaraz w budynkach w głąb po lewej stronie) jest zimna woda, w pozostałych tylko ciepła.
_________________
Moją drugą pasją oprócz taniego podróżowania jest analityka internetowa i seo: https://piotrstarzynski.com.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#53 PostWysłany: 14 Sty 2019 15:33 

Rejestracja: 16 Sty 2018
Posty: 45
Witam, ile mniej więcej czasu trzeba poświęcić na Masadę??
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#54 PostWysłany: 14 Sty 2019 15:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lut 2013
Posty: 1649
niebieski
To będzie, tak jak chyba z wszystkimi atrakcjami, bardzo indywidualne. Można wyjechać kolejką, podejść szybko na płaskowyż, rzucić okiem i zaraz wrócić. Można też zarówno wejść i jak i zejść Ścieżką Węża, a spędzić kilka godzin na oglądaniu ruin i widoków ze szczytu.

Mi akurat wizyta zajęła niecałe 3 godziny (w górę piechotą, na dół kolejką), ale jakimś wielkim fanem antycznych ruin nie jestem, a poza tym zależało mi żeby zdążyć na konkretny autobus powrotny.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#55 PostWysłany: 14 Sty 2019 16:05 

Rejestracja: 16 Sty 2018
Posty: 45
No własnie my chcemy pooglądać widoki, zaliczyć kąpiel w Morzu Martwym w Ein Bokek i zdążyć zwrócić samochód przed zamknięciem wypożyczalni w Ejlat :) no i nie jechać po ciemku oczywiście... dlatego rozważam, czy schodzić piechotą...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#56 PostWysłany: 07 Paź 2019 21:12 

Rejestracja: 10 Wrz 2015
Posty: 307
niebieski
Potwierdzając powyższe wpisy, praktycznie nic się nie zmieniło w infrastrukturze i możliwościach eksploracji, aktualizuję tylko o stan na dzień 25.09.2019.
Z Jerozolimy samochodem dotarliśmy (parking na -1) i przed kasą byliśmy przed 9:00.Niestety ścieżka piesza była właśnie zamykana ze względu na temperaturę.Odpowiednio możliwość zejścia z Masady zamykano o 10:00.
Pozostało więc kupno pełnej opcji zwiedzania.
Na górze (z mapą w ręku) jest co oglądać.Około godz.13 ustawiliśmy się do zjazdu,a była spora kolejka.Wagoniki kursowały bez przerwy.

ps.
-Potem pojechaliśmy do Ein Bokek na 2h.Fajny parking przy plaży 6ILS/1h.Co jakiś czas oczywiście płukanko pod prysznicem i do wody.
-ok 16 zebraliśmy się do powrotu, by do 18 oddać auto w Jerozolimie-> Hertz King David, co nam się udało w ostatnich 15 minutach.
Wcześniej na parkingu w Ein Gedi (byliśmy w parku poprzedniego dnia) trochę umyliśmy i posprzątaliśmy auto, bo mieliśmy wpis o opłacie za to 280 ILS.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#57 PostWysłany: 06 Lis 2019 12:21 

Rejestracja: 09 Sty 2018
Posty: 41
Loty: 40
Kilometry: 105 993
a ile kosztowało wejście do Ein Bokek?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#58 PostWysłany: 06 Lis 2019 14:10 

Rejestracja: 10 Wrz 2015
Posty: 307
niebieski
Jest to ładna plaża publiczna ze wszystkimi udogodnieniami, a wejście jest darmowe.
Koszt to tylko parking.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#59 PostWysłany: 02 Gru 2019 12:34 

Rejestracja: 09 Sty 2018
Posty: 41
Loty: 40
Kilometry: 105 993
friend napisał(a):
.Odpowiednio możliwość zejścia z Masady zamykano o 10:00.
Pozostało więc kupno pełnej opcji zwiedzania.
Na górze (z mapą w ręku) jest co oglądać.Około godz.13 ustawiliśmy się do zjazdu,a była spora kolejka.Wagoniki kursowały bez przerwy.

Czy mapę miałeś własną czy dają wraz z biletem?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#60 PostWysłany: 02 Gru 2019 12:45 

Rejestracja: 10 Wrz 2015
Posty: 307
niebieski
Nie miałem własnej.Są chyba dostępne ogólnie przy kasie, albo dostałem z biletem.Nie ma problemu, a jest potrzebna/ przydatna, by wiedzieć co oglądasz.
Góra
 Profil Relacje PM off
marshi uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 69 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group