Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 20 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 13 Sty 2018 12:58 

Rejestracja: 27 Kwi 2017
Posty: 78
niebieski
Heeej podróżnicy !
Wraz z dziewczyną wybieramy się na Polinezje i do Nowej Zelandii w terminie 9 - 23 wrzesień. Czy ktoś jeszcze wykupił bilety z tej promocji ?

Z chęcią wymienimy się informacjami praktycznymi bądź połączymy siły na miejscu :)
Ponadto jeżeli ktoś chciałby się podzielić przydatną wiedzą odnośnie Polinezji bedziemy bardzo wdzięczni.

Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Początek lata i wakacji w Grecji: tydzień z all inclusive na wyspie Lesbos z za 2377 PLN. Wylot z Katowic Początek lata i wakacji w Grecji: tydzień z all inclusive na wyspie Lesbos z za 2377 PLN. Wylot z Katowic
Wycieczka nad Adriatyk za 751 PLN. Loty z Wrocławia + 4* hotel w Rimini Wycieczka nad Adriatyk za 751 PLN. Loty z Wrocławia + 4* hotel w Rimini
#2 PostWysłany: 13 Sty 2018 13:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Mar 2015
Posty: 1193
niebieski
Z jakiej promocji?
_________________
If you reject the food, ignore the customs, fear the religion and avoid the people, you might better stay at home.
Góra
 Profil Relacje PM off
tom971 lubi ten post.
 
      
#3 PostWysłany: 13 Sty 2018 13:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Paź 2016
Posty: 307
Chyba coś przegapiliśmy.

Wysłane z mojego SM-G531F przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 13 Sty 2018 13:32 

Rejestracja: 06 Sty 2012
Posty: 128
Loty: 69
Kilometry: 100 430
Pewnie chodziło o ta promocje : https://www.fly4free.pl/loty-na-polinez ... -3297-pln/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 13 Sty 2018 13:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Sie 2016
Posty: 650
Loty: 146
Kilometry: 358 646
niebieski
Chyba mowa o tym
https://www.fly4free.pl/loty-na-polinez ... -3297-pln/
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 13 Sty 2018 14:37 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4253
Loty: 416
Kilometry: 938 579
złoty
ja lecę w listopadzie + NZ więc wszelkie relacje i wskazówki mile widziane!
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 13 Sty 2018 17:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2014
Posty: 747
niebieski
"4f4" tłumaczymy jako "four fly four" czy "four free four"? :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off
Abcn lubi ten post.
 
      
#8 PostWysłany: 13 Sty 2018 18:01 

Rejestracja: 27 Kwi 2017
Posty: 78
niebieski
Mała literówka mi się wkradła, przepraszam, w domu edytuje :)
tak właśnie o tą promocje chodzi :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 13 Sty 2018 18:06 

Rejestracja: 20 Cze 2013
Posty: 2183
złoty
@mycak
Ja mam dwie niezmienne rady dla wszystkich wybierających się na Polinezję.
1) Uciekajcie jak najszybciej ze stolicy na inną wyspę, choćby wpław na Moore'e.
2) Zabierzcie worek pieniędzy. Jest bardzo drogo.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 13 Sty 2018 21:19 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4253
Loty: 416
Kilometry: 938 579
złoty
@tasma
jak z jedzeniem na Moorea? są jakieś tanie knajpy czy wszyscy zdzierają z turystów? moze chociaż orientacyjne ceny?
Jakie wyspy polecasz oprócz Moorea?
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez maxima, 13 Sty 2018 22:05, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 13 Sty 2018 21:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lip 2014
Posty: 1435
srebrny
Moorea to jest wyspa nie atol czy archipelag ;) najłatwiej się tam dostać z PPT - jest prom lub ewentualnie samolot
Góra
 Profil Relacje PM off
martaa1 lubi ten post.
 
      
#12 PostWysłany: 13 Sty 2018 22:00 

Rejestracja: 20 Cze 2013
Posty: 2183
złoty
Moorea to wyspa najbliżej Papeete. 15 minut samolotem albo prom. Fajne i w miarę puste plaże.
Co do cen jedzenia nie pamiętam dokładnie. Mała pizza na Moorei wychodziła chyba około 60-70 zł. Obiad od 150 zł na osobę. Generalnie zdzierają.
Pamiętam jeszcze dwie ceny. Za śniadanie w hotelu chcieli od nas 3000 XPFów od osoby (1 zł - około 30 XPF), a za auto płaciliśmy 7000 XPF/dobę bez pełnego ubezpieczenia. Bez auta raczej ciężko.
Jak ktoś chce się żywić tanio to w marketach są bagietki i dżem ;)
Lotnisko na Moorei nie ma security, a po budynku chodzą kury. Warto poczuć ten klimat.

Wyspy bardziej oddalone od stolicy wymagają lotu samolotem. Ceny są dość wysokie (od 2000 pln/os). Monopolistą na trasach krajowych jest Air Tahiti i korzysta z tego bez opamiętania. Nie da się ich lotów nabyć za mile.

Samo Papeete (jako wyspa) jest mało turystyczne. Zwiedzania IMO na jeden dzień. Do zobaczenia wodospady i jaskinie. Większość plaż jest prywatna (zagrodzona). Ze wschodniej strony otwarty ocean więc przy tym spore fale.

Apropos waluty. Obowiązuje tam XPF czyli Frank Francuski Pacyfiku. Nie ma problemu z wymianą i o dziwo bardziej opłacało się zabrać ze sobą EUR niż USD (ja akurat miałem te drugie). XPFy można kupić w Auckland, ale kurs jest fatalny. Kupcie sobie trochę żeby mieć na prom czy taxi i lepiej mniejsze nominały. Płatności kartami bezproblemowe.

Językiem obowiązującym jest francuski i jak w każdym kraju francuskojęzycznym znajomość angielskiego jest słaba. Można się dogadać w hotelach czy restauracjach, ale na ulicy czy w markecie ciężko.

Jeszcze jedna rzecz utkwiła mi w pamięci. Po przylocie jest osobna kolejka dla paszportów UE i reszty. Niestety ceny połączeń telefonicznych nie są takie jak w Unii (przynajmniej w Play).
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#13 PostWysłany: 13 Sty 2018 22:12 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4253
Loty: 416
Kilometry: 938 579
złoty
byłeś tylko na Moorea? widziałam, że prom ok 80zł - bez problemu kupi się bilet z marszu czy lepiej bukować wczesniej?
któraś część wyspy jest lepsza niż inne?
nurkowaliście z butlą? polecacie?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 13 Sty 2018 22:28 

Rejestracja: 20 Cze 2013
Posty: 2183
złoty
Byliśmy tam tylko 5 dni więc wybieranie się dalej niż na Moore'e nie miało sensu. Lecieliśmy samolotem więc doświadczenia z promem nie mam żadnego.
Ze słyszenia wiem, że biletami na prom raczej nie ma problemu. Bywają jednak ponoć problemy z falami przez co prom może nie kursować.
Najfajniejsza jest północna część wyspy. Poniżej przystani promowej (w sensie na południe od niej) nie ma się co zapuszczać. My spaliśmy w Intercontinentalu w północnozachodniej części.
Niestety nie nurkujemy z butlą, tylko snorki i tutaj Ci nie pomogę. Rafa jest na całej północnej stronie wyspy, ale jakiegoś wielkiego szału nie ma.
Z tych pięciu dni aż trzy straciliśmy na Papeete dlatego podkreślam, żeby stamtąd uciekać jak najszybciej. Niech inni nie powtórzą mojego błędu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
maciass uważa post za pomocny.
 
      
#15 PostWysłany: 13 Sty 2018 22:44 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4253
Loty: 416
Kilometry: 938 579
złoty
Czy podczas tego krótkiego lotu widoki są spektakularne? :D
rozważałam pobyt w Sofitelu, bo ponoć mają dobre centrum nurkowe
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 13 Sty 2018 23:24 

Rejestracja: 20 Cze 2013
Posty: 2183
złoty
Boje się odpowiadać na takie pytanie. Zależy kto co w życie widział ;)

Załącznik:
IMG_20170426_101950.jpg
IMG_20170426_101950.jpg [ 89.77 KiB | Obejrzany 2711 razy ]


Szyba brudna jak cholera.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#17 PostWysłany: 14 Sty 2018 03:01 

Rejestracja: 27 Kwi 2017
Posty: 78
niebieski
My lądujemy 9 wylatujemy 16 czyli z dniem przylotu i wylotu będziemy osiem dni na miejscu. Zastanawiamy się czy lepsza opcją będzie zostać jeden dzień na papette i resztę czasu spędzić na moorei, czy lepsza opcją będzie brać samolot i lecieć na jakiś atol typu bora bora. Musimy Orientować się w cenach noclegów na poszczególnych atolach i moorei. Koszty lotów to ok 1500 ziko z papete na inne wyspy. Więc jeżeli ma być nieporównywalna różnica to wolimy dopłacić za loty zwłaszcza że już nigdy więcej tam pewnie już nie wrócimy ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 14 Sty 2018 12:54 

Rejestracja: 20 Cze 2013
Posty: 2183
złoty
@mycak
Nie wiem o której macie przylot. My lecieliśmy NZ40, który był w Papeete około 16-tej. Z lotniska udało się wyjść po około 90 minutach od przylotu. O tej porze nie ma już wylotów na wyspy więc i tak trzeba nocować.
Air Tahitu Nui ma fajne pakiety na loty. Takie bilety typu open jak ma Videroe w sensie że kupuje się abonament na atol i można wylatać kilka odcinków. Wszystko wymaga jednak sporo czasu bo lecieć gdzieś na 1-2 dni mija się z celem.
Co do ceny za przeloty, nie wiem co to za wyspa, jeśli BOB to cena super. Za tyle pewnie bym się skusił.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 14 Sty 2018 14:05 

Rejestracja: 27 Kwi 2017
Posty: 78
niebieski
Przylot mamy 16.45 a o 18.30 ostatni wylot na bora bora... Przy opóźnieniu możemy nie zdążyć. Sprawdzimy o której są promy na mooreę i możliwe że spędzimy dwa dni na moorei a później z tamtad polecimy na bora bora :) 1600 zł wychodzi za przeloty w tą i z powrotem :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 14 Sty 2018 18:28 

Rejestracja: 20 Cze 2013
Posty: 2183
złoty
@mycak
Wiesz ja stawiam, że ten lot na Bora Bora jest pod ten przylot ANZ i w przypadku. PPT to małe lotnisko. Poza krajówkami, jest kilka przylotów spoza Polinezji, na pewno mniej niż 10 dziennie.
Na terminalu międzynarodowym jest jeden pas na bagaż, do tego z paszportami unijnymi przechodzi się bez kolejki. IMO 30 minut wystarczy na przesiadkę.
Tutaj na forum ktoś się zastanawiał czy zdąży na prom, który odpływa 90 minut po przylocie, a trzeba jeszcze złapać taxi i jechać około 20 minut. Nie wiem czy zdążył.
Jeszcze jedno. Rezerwując noclegi czy loty pamiętajcie, że na Polinezji jest dzień wcześniej niż w Nowej Zelandii. Wylatując w czwartek dolatujecie w środę. Żeby się nie okazało że będziecie mieli rezerwacje na złe dni.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
maciass uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 20 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group