Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 44 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 17 Lis 2017 10:56 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4051
RT.
To było w sobotę. Ze względu na pogodę (zbierające się chmurki) zdecydowaliśmy się najpierw pojechać na Wezuwiusza, a potem zwiedzić Pompeje. Wyruszyliśmy ok 11. Jedzie się ok 50 min. Powrót miał być o 15, ale w końcu z góry wyruszyliśmy jakieś 20 min później, przez co nie zdążyliśmy już do Pompei. Zachód słońca jest po 17. Weszliśmy tylko nielegalnie na teren parku archeologicznego zobaczyć ruiny, ale nie widzieliśmy wszystkiego. Dzieciaki były nieco rozczarowane. Nie wracaliśmy bezpośrednio do Neapolu, tylko pojechaliśmy jeszcze kolejką do Sorento na pizzę. I wróciliśmy późnym wieczorem do Neapolu.
Moja rada - najpierw zwiedzić Pompeje, a potem pojechać na Wezuwiusza i sprawdzić dokładnie godziny powrotu autobusu.
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa
Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN
#22 PostWysłany: 19 Lis 2017 09:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 7695
Loty: 15
Kilometry: 58 252
srebrny
Tak właśnie zrobiliśmy, poranny wyjazd pociągiem o 9.11 z Garibaldi, ok. 9.55 byliśmy na stacji Pompei Scavi, o 14 wyjazd Evabus na Wezuwiusz, kierowca informuje, że ostatni autobus wraca z parkingu przy wyjściu z parku o 16.20 a o 16 zamykają park. na miejscu ponad godzinka, ale spokojnie przydałoby się mieć jeszcze jedną. Zachód słońca podziwiacie podczas zjazdu serpentynami. Kolory liści w tym słońcu powalają na kolana.

Wg. rozkładu w Pompejach miał wracać o 16.50, a ostatniego nie było. Cena 3.10 EUR, na stacji można kupić bilet na wycieczkę na Wezuwiusz za 8 EUR RT,są lepiej zsynchronizowani z pociągiem. Dodatkowo na końcu szlaku widziałem info, że tylko dla tych wycieczek jest przejście dalej za ostatnim barem, na końcu ścieżki na szlaku. Ktoś był?

Na dole bus przyjechał o 17, o 17.07 pociąg do Neapolu. O 18 na Garibaldi.

Podsumowując: 9 godzin, Pompeje + Wezuwiusz, w jednym i drugim miejscu przydałoby się więcej czasu ;)

Widziałem już kilkanaście wulkanów i kalder, a Wezuwiusz ma jeden z ładniejszych kraterów, polecam :)
_________________
Dancehall Masak-Rah
Junior Stress - Za Mało Cichej Wody W Rzece
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#23 PostWysłany: 19 Lis 2017 10:39 

Rejestracja: 12 Kwi 2010
Posty: 680
niebieski
@Japonka76: widzę, że podobnie zwiedziliśmy zeszłą sobotę. Z tymże ja odpuściłem Wezuwiusza z myślą o niedzieli czy poniedziałku. Niestety pogoda pokrzyżowała plany ;/

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 19 Lis 2017 12:39 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4051
Dokładnie, przy zwiedzaniu wulkanów pogoda jest bardzo ważna. I trzeba dokładnie ustalić godziny dojazdu z zjazdu z góry.
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 19 Lis 2017 12:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 7695
Loty: 15
Kilometry: 58 252
srebrny
Jeszcze "aktualna" tabliczka z Pompei. Kierowca dosłownie przed samym Wezuwiuszem zbierał opłaty za bilety RT, nikt nie wyraził chcęci na OW ;)
Cena to 6,50 EUR za RT i cały autobus akceptował taki "tip" dla kierowcy (powinno być 6,20 EUR),
za cztery osoby wręczyłem 25 EUR i bez problemu zaakceptował negocjacje ;)
Załącznik:
uploadfromtaptalk1511088947260.jpg
uploadfromtaptalk1511088947260.jpg [ 75.39 KiB | Obejrzany 6026 razy ]
_________________
Dancehall Masak-Rah
Junior Stress - Za Mało Cichej Wody W Rzece
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off
zoli lubi ten post.
lasan82 uważa post za pomocny.
 
      
#26 PostWysłany: 27 Lut 2018 01:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Paź 2012
Posty: 280
Loty: 112
Kilometry: 142 458
niebieski
Krótka aktualizacja - w styczniu kierowca informował, że kurs o 17:40 już nie jeździ, mimo że jest w rozkładzie :) Więc odpada zachód słońca na górze. Natomiast gdyby ktoś myślał i szukał - przejazd na Wezuwiusza nie wchodzi w zakres karty Artecard na region Kampanii. Mimo, że to publiczny EAVbus.
_________________
Image
http://www.blizejdalej.pl/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 16 Maj 2018 20:19 

Rejestracja: 11 Mar 2015
Posty: 76
Loty: 76
Kilometry: 137 970
Nie korzystałem bo było pochmurno, ale warto wkleić. 40 minut to chyba nieco mało...

Załączniki:
IMG_20180506_155601 (Copy).jpg
IMG_20180506_155601 (Copy).jpg [ 176.97 KiB | Obejrzany 5238 razy ]
_________________
Jak pomogłem daj lajka, zaplusuj :)
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 18 Maj 2018 13:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2011
Posty: 203
niebieski
wystarczy. jak meszki dopadną to w 20 min można zwiedzić ;)
_________________
Joker1977
Τζόκερ1977
Джокер1977
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 27 Lip 2018 14:01 

Rejestracja: 03 Lis 2017
Posty: 47
@Wolny chciałeś skorzystać że wiesz że nie wchodzi w skład? Czy szukałeś informacji a nie znalazłeś?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 02 Sie 2018 12:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Paź 2012
Posty: 280
Loty: 112
Kilometry: 142 458
niebieski
Chciałem skorzystać i kierowca stwierdził, że karta nie obowiązuje i musimy kupić bilet. Napisałem też maila do biura obsługi karty, ale nie odpisali, mimo że wcześniej parę razy wyjaśniałem z nimi inne szczegóły działania karty. ;)
_________________
Image
http://www.blizejdalej.pl/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 09 Sie 2018 09:10 

Rejestracja: 08 Wrz 2012
Posty: 16
Czyli w tym EAV srl (ostatni screen) to jadę za 3,1 EUR + do tego kupuję bilet wstępu za 10 EUR (jeśli tak to gdzie i czy przed wejściem do busa czy na górze)? Czy to już wtedy nie trzeba płacić za wstęp skoro podjeżdża i już za 40 minut jedzie z powrotem?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 13 Wrz 2018 11:33 

Rejestracja: 03 Lis 2017
Posty: 47
Ode mnie mały update odnośnie przejazdów.

Czekałem na autobus o 12.20 w ogóle nie przyjechał, czekaliśmy do 13.10, przyjechał o dziwo punktualnie.

Więc nie wiem czy coś się stało , czy tamten 12.20 nie jeździ.

Bilet kosztuje 3,1 euro, kupujemy u kierowcy.

Nie mamy żadnej przynależności do autobusu, kierowca nie czeka za nami.

Jadąc z powrotem możemy wybrać który nas interesuje i tym jechać.

Ostatnie dwa na pewno jeżdzą, bo jechałem o 16.40, a kolejny autobus przywiózł ludzi o 15.40 i zrobił przerwę czekajać na ostatni zjazd.

Autobus dowozi ludzi do budki z biletami - koszt 10 euro, żadnych ulgowych.

Nie wchodzi w skład ArteCard, bo również pytałem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 28 Sty 2020 19:49 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2012
Posty: 2240
Próbuję podejść Wezuwiusza z EAV BUS w lutym i ciężko mi idzie...

Wg strony parku Wezuwiusz działa do 15, nigdzie nie ma informacji o ostatnim wejściu. Jak to tam jest? Do 15 trzeba opuścić Wezuwiusza, czy do 15 wejść? Bo jeśli pierwsza opcja, to ostatni autobus, który tak w sumie pozwoli na eksplorację szczytu, to 12:10 z Pompejów, późniejsze dadzą 1h lub 15 min na zwiedzanie wulkanu...

No i po co w takim razie byłby całoroczny autobus powrotny o 16:40, ponad 1,5h po zamknięciu parku?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 04 Lut 2020 13:46 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2012
Posty: 2240
W tym tygodniu w EAVbusie Pompeje - Wezuwiusz działała Artecard, w obie strony, u różnych kierowców.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 20 Sie 2021 10:04 

Rejestracja: 19 Lut 2013
Posty: 536
Loty: 330
Kilometry: 616 803
niebieski
Czy jeśli na stronie parku nie ma już na dany dzień biletów na Wezuwiusz to jest możliwe kupić te bilety lokalnie w Pompejach przy stacji lub przystanku autobusowym EAV?
Obecnie z tego co czytałem nie ma budki na górze i bilety trzeba mieć przed dojazdem do bramek.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 26 Paź 2021 15:26 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4051
Sytuacja się nieco zmieniła ostatnimi czasy, i żeby wejść na Wezuwiusz musisz mieć bilety wstępu, zakupione wcześniej. Podobno nie ma już możliwości zakupu biletów pod wulkanem. Są one dostępne na internecie lub np. w budce na stacji Pompei Scavi.
Byłam 2 tygodnie temu, i niestety w ten dzień, w który chcieliśmy pojechać nie było już wolnych biletów. Pani nam zaproponowała bilety na kolejny dzień. Natomiast bilety na autobus kupuje się bezpośrednio u kierowcy.
Za to tym razem udało się nam zwiedzić Pompeje. :D
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off
Kashpir uważa post za pomocny.
 
      
#37 PostWysłany: 03 Lut 2022 00:38 

Rejestracja: 16 Paź 2018
Posty: 54
Japonka76 napisał(a):
Sytuacja się nieco zmieniła ostatnimi czasy, i żeby wejść na Wezuwiusz musisz mieć bilety wstępu, zakupione wcześniej. Podobno nie ma już możliwości zakupu biletów pod wulkanem. Są one dostępne na internecie lub np. w budce na stacji Pompei Scavi.

No i pytanie za 100 pkt. Czy bilety w tej chwili da się w ogóle kupic w wersji "papierowej" czy tylko online?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#38 PostWysłany: 03 Lut 2022 01:10 

Rejestracja: 03 Lut 2022
Posty: 1
Byliśmy w listopadzie, bilety tylko online. Strony nie pamiętam. Na górze brak zasięgu. Sprawdzają Covid Pass. I limit chyba 2000 osób dziennie. Bilety na autobus do kupienia u kierowcy na stacji kolejki.
Góra
 Profil Relacje PM off
mkuldane@o2.pl lubi ten post.
mkuldane@o2.pl uważa post za pomocny.
 
      
#39 PostWysłany: 03 Lut 2022 02:01 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4051
mkuldane@o2.pl napisał(a):
No i pytanie za 100 pkt. Czy bilety w tej chwili da się w ogóle kupic w wersji "papierowej" czy tylko online?

Jak ja byłam w pazdzierniku, to w tej budce na stacji kolejowej była możliwość kupić bilety. Z tym, że nie było już na ten dzień, w którym byłam. Ale na następne już tak.
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#40 PostWysłany: 03 Lut 2022 15:50 

Rejestracja: 16 Paź 2018
Posty: 54
No właśnie jak wczoraj wertowałem różniste strony, to z oficjalnej strony parku https://vesuviopark.vivaticket.it/index.php wynika, że jest tak jak pisze kolega:

Jacek Sikorski napisał(a):
Byliśmy w listopadzie, bilety tylko online. Strony nie pamiętam. Na górze brak zasięgu. Sprawdzają Covid Pass. I limit chyba 2000 osób dziennie. Bilety na autobus do kupienia u kierowcy na stacji kolejki.


I teraz zastanawiam się, czy muszę obstawić pogodę jak w lotto i kupić te bilety ostatniego dnia w Polsce, żeby je móc wydrukować, czy jak będę miał w tel. pdf'a czy inny obrazek biletu, to mnie bramka puści (bo z opisu no powyższej stronie, wynika, że jest tylko automatyczna bramka i tyle).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 44 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group