Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 717 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26 ... 36  Następna
Autor Wiadomość
#441 PostWysłany: 10 Lis 2017 15:00 

Rejestracja: 29 Paź 2017
Posty: 16
-- 10 Lis 2017 14:59 --

wojtura napisał(a):
W innym wątku ktoś opisuje ze pare dni temu tez przyjechał 1.5 godziny przed odlotem i trochę sie stresował...
My (grupa 5 osob) jedziemy na 7 dni do Dahab w Egipcie, i boje sie ze to moze spowodować „wywiad szczegółowy” na lotnisku.
Raczej wcześniejszym 282 nie pojadę. Rusza o 15:00 z Eilatu, 16:30 na lotnisku. Zanudzimy sie. I stracimy pol dnia. Chyba pojedziemy 392 o 17:00 z Eilaru. Powinnismy być po 18 na lotnisku uwzględniając ten kilometr z buta. Eilatshuttle przyjeżdża podobnie jak ten 282. Wiec raczej tez odpada.

Wracamy z Ovda 3 grudnia. Lot 20:45 fo Modlina. Jeszcze będziemy monitorować ich rozkład:)

Hej też wracamy 3 grudnia tym samym lotem. Jest nas dwie osoby jakby coś :-)

-- 10 Lis 2017 15:00 --

mkostek napisał(a):
wojtura napisał(a):
W innym wątku ktoś opisuje ze pare dni temu tez przyjechał 1.5 godziny przed odlotem i trochę sie stresował...
My (grupa 5 osob) jedziemy na 7 dni do Dahab w Egipcie, i boje sie ze to moze spowodować „wywiad szczegółowy” na lotnisku.
Raczej wcześniejszym 282 nie pojadę. Rusza o 15:00 z Eilatu, 16:30 na lotnisku. Zanudzimy sie. I stracimy pol dnia. Chyba pojedziemy 392 o 17:00 z Eilaru. Powinnismy być po 18 na lotnisku uwzględniając ten kilometr z buta. Eilatshuttle przyjeżdża podobnie jak ten 282. Wiec raczej tez odpada.

Wracamy z Ovda 3 grudnia. Lot 20:45 fo Modlina. Jeszcze będziemy monitorować ich rozkład:)

Jeszcze kilka i opłaci się wynająć eliat shuttle :-)
Hej też wracamy 3 grudnia tym samym lotem. Jest nas dwie osoby jakby coś :-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN
Wycieczka do Tokio za 3943 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + 10 nocy w 4* hotelu Wycieczka do Tokio za 3943 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + 10 nocy w 4* hotelu
#442 PostWysłany: 11 Lis 2017 00:55 

Rejestracja: 30 Maj 2017
Posty: 2
wojtura napisał(a):
moge teraz kupic i przez komputer. a w smartfonie na Chromie nie moge, a na Safari juz tak;)

Widze ze 19 listopada (niedziela) kurs z Taby/Eilatu przyjezdza na lotnisko o 19:15. Wylot do Modlina o 20:45. Poltorej godziny. Troche stresujace...

Pisząc o możliwości kupna biletów w egged masz na myśli zakup na stronie w języku hebrajskim, tak?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#443 PostWysłany: 11 Lis 2017 05:58 

Rejestracja: 03 Lut 2014
Posty: 184
Loty: 127
Kilometry: 271 716
Możesz kupić na stronie w języku angielskim https://reservations.egged.co.il/MKSM/#!/newOrder/0
Ten link otwiera się ze smartfona.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#444 PostWysłany: 13 Lis 2017 07:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Sty 2015
Posty: 117
dzisiaj mialem taka sytuacje ze po wejsciu przez ten link wyswietlalo mi sie po hebrajsku wiekszosc strony. w tym wybor miejsc "skad" i "dokad".

poradzilem sobie poprzez wejscie na link ponizej i wybranie przycisku "BOOK NOW" (jest na samym dole strony)

http://www.egged.co.il/Article-4917%2C1420-Transportation-to-from-Ovda-Airport.aspx
Góra
 Profil Relacje PM off
correos lubi ten post.
correos uważa post za pomocny.
 
      
#445 PostWysłany: 13 Lis 2017 17:58 

Rejestracja: 21 Gru 2015
Posty: 19
Loty: 33
Kilometry: 101 969
Również ostrzegam przed Eilat shuttle.
Właśnie czekam przed hotelem na spóźniony prawie 1,5 h autobus. Pierwotnie mieliśmy jechać ostatnim autobusem o 19 (lot 22:50),ale coś mnie tknelo, żeby jednak zarezerwować ten o 16:45. I jak widać bardzo dobrze. Po dziesieciominutowym oczekiwaniu byłam w stanie dowiedzieć się, że autobus jest w drodze do nas i będzie za 25min-mam nadzieję, że przyjedzie. Na połączenie poszlo mi chyba więcej niż za ten nieszczęsny bilet. Dobrze, że mieliśmy taki zapas czasu, bo w innym wypadku na samolot byśmy nie zdążyli. Z całego serca odradzam.
Góra
 Profil Relacje PM off
FlyGrac uważa post za pomocny.
 
      
#446 PostWysłany: 13 Lis 2017 19:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Sty 2015
Posty: 117
trochę czuje się zobowiązany coś pod tym Twoim postem napisac, poniewaz wczesniej odpowiedzialem Ci zebys jechal tym o 19.

Widze jednak ze nie ma dzisiaj innego lotu z oVDA niz ten o 22:55 do KTW.
Eilatshuttle na swojej stronie ma ten autobus o 16:45 i ... pewnie tylko na samej stronie.
Mysle ze pojedziesz mimo wszystko i tak blizej tej 19-tej.
Oczywiscie nie popieram dzialan firmy Eilatshutle i ich podejscia do klienta bo wiem ze to jest stresujaca sytuacja i w peni rozumiem Twoje rozzalenie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#447 PostWysłany: 13 Lis 2017 21:12 

Rejestracja: 25 Paź 2017
Posty: 9
Widzę, że już sporo użytkowników odbyło podróż do Eilatu. Może ktoś by napisał jak wygląda sprawa z linią 282. Chodzi mi czy jeżdżą zgodnie z rozkładem? Patrząc na ich plan wsiadając na dworcu centralnym jestem na ostatnim przystanku przed lotniskiem czy może się zdarzyć, że przepełniony autobus w ogóle się tam nie zatrzyma pomimo wcześniejszej rezerwacji.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#448 PostWysłany: 13 Lis 2017 21:57 

Rejestracja: 21 Gru 2015
Posty: 19
Loty: 33
Kilometry: 101 969
Wyjechalismy dokładnie o 19:40,wiec ponad 3h czekania i kilkadziesiąt zł straconych na połączenia. Gdybym jednak wybrała ten o 19,to pewnie obyło by się bez tego i stresu, aczkolwiek uważam to za mega słabe, że nie dostaliśmy żadnej informacji ze ten wcześniejszy autobus nie pojedzie (w dodatki rezerwację robiłam 10ego, czyli z małym wyprzedzeniem) Potem okazało się, że bardzo dużo osób było w takiej sytuacji i wszyscy mocny podkur.. zeni.
Za to podróż w drugą stronę, tzn. Ovda - Eilat odbyła się bez problemów.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#449 PostWysłany: 13 Lis 2017 21:58 

Rejestracja: 17 Sie 2012
Posty: 122
ja bym jeszcze zapytał jak to wygląda po wylądowaniu, jeżeli ktoś już może przez to przechodził i wie:

- ile czasu po wylądowaniu wykupić bilet na 282?
wiem, że jak się czegoś doczepią to można i kilka godzin spędzić na lotnisku ale zakładając taki statystyczny czas dojścia z samolotu do kontroli, kolejka, czas kontroli, dojście do autobusu - to czy godzina wystarczy czy lepiej wykupić bilet na późniejszy kurs?

- czy jeżeli wykupię bilet na załóżmy 12:30 i nie zdążę to czy mogę wsiąść w kurs, który jest następny?

- czy wykupiony bilet przez internet daje mi gwarancję miejsca w autobusie na kurs, który został zakupiony?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#450 PostWysłany: 13 Lis 2017 22:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Sty 2015
Posty: 117
-- 13 Lis 2017 21:18 --

Kupujesz na kurs godzine po przylocie (tak jest „ustawiony” ich rozkład).
Przeciętny turysta spędza na lotnisku 30min. Z tego większość W KOLEJCE DO kontroli paszportowej. Pytania są szybkie i proste. Kilka minut. Kto moze dluzej być „trzymany”? Chyba tylko ten co ma w paszporcie stemple z Iranu, Syrii itp. A dodatkowo jeszcze kogoś tam zna i nie wie gdzie bedzie spać (nie ma rezerwacji), itp. Tak wiec godzina w zupełności wystarczy by wejść do autobusu 282. Cześć osob opisywało ze dodatkowo kierowca jeszcze przed ruszeniem idzie na lotnisko zorientować sie czy na kogoś nie trzeba chwile poczekać.
Jeżeli mimo to nie zdarzyłoby sie, to myśle ze bez problemu pojedzie sie następnym. To nie restrykcyjne polityki linki lotniczych. To autobus by „turystom żyło sie lepiej”. Nelezy jednak miec pod uwage to, ze te autobusy nie kursuja regularnie np co 2h. One kursuja po przylocie jakiegos samolotu. Wiec moze sie zdarzyc ze nastepny autobus np po 12:30 odjezdza np. o 21:00.

Rezerwując bilet przez internet dostaje sie swoje NUMEROWANE miejsca. Ale nie jestem do końca przekonany czy jednak ktoś nie bedzie na tym miejscu siedział i nie trzeba bedzie sie spierać (chodzi o taka sytuacje. Masz bilet z Eilatu do Ovda, ale w Tabie weszło pare ludzi i kupili u kierowcy i Siedli na Twoich miejscach).

-- 13 Lis 2017 21:44 --

gerypl napisał(a):
Widzę, że już sporo użytkowników odbyło podróż do Eilatu. Może ktoś by napisał jak wygląda sprawa z linią 282. Chodzi mi czy jeżdżą zgodnie z rozkładem? Patrząc na ich plan wsiadając na dworcu centralnym jestem na ostatnim przystanku przed lotniskiem czy może się zdarzyć, że przepełniony autobus w ogóle się tam nie zatrzyma pomimo wcześniejszej rezerwacji.


Raczej nie zdarzy sie żeby autobus podjeżdżając na CentralBusStation był juz „nabity na Full”. Zdecydowana większość osob wchodzi właśnie w tym miejscu. Jeżeli jest zbyt dużo osob to zaraz podstawiają drugi autobus.

Jeżeli chcesz mimo to jechać tym „pierwszym”, albo chcesz mieć pewność ze bedziesz siedzieć to moze warto „wbić” sie do autobusu na wcześniejszych przystankach. Wiem napewno ze rusza z Taby, jedzie wzdłuż Morza i na pewno jedzie przez „dzielnice portowo-przytaniową”. Szczegółowe dane znajdziesz na ich stronie.

Autobusy te jeżdżą zgodnie z Rozkładem. Ale zalecane jest (także oni o tym informują) by przyjść z 20min wyprzedzeniem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#451 PostWysłany: 14 Lis 2017 18:42 

Rejestracja: 14 Lis 2017
Posty: 1
Hej. Czy mógłby ktoś potwierdzić czy autobus 292 jeździ w soboty na trasie Ovda-Eilat? Czy jedyną opcją dostania się w sobotę do Eilatu z lotniska jest Eilatshuttle?

Dzięki :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#452 PostWysłany: 14 Lis 2017 19:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Sty 2015
Posty: 117
Jezeli chodzilo Ci o 282 to tak, jezdzi w sobote

wejdz tu i daj 'BOOK NOW' na koncu strony. Zobaczysz ich rozklad. Kursy dostosowane do wylotow i przylotow samolotow

http://www.egged.co.il/Article-4917%2C1420-Transportation-to-from-Ovda-Airport.aspx

nie przejmuj sie ze nie widzisz rozkladu na grudzien, styczen itd.

oni tworza rozklad na okres 2-3 tygodni naprzod.

jezeli lecisz np 3 grudnia w niedziele, nie ma tego jeszcze dnia na rozkladzie to sprawdz jak wyglada poprzedzajaca niedziela np 26.11. Zeby miec pewnosc, to sprawdz tez czy samolot 26.11 bedzie lecieiec samolot Twoj(te same lotnisko, ta sama godzina wylotu/ladowania) z 3 grudnia


Ostatnio edytowany przez Roku 15 Lis 2017 00:01, edytowano w sumie 2 razy
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
FlyGrac uważa post za pomocny.
 
      
#453 PostWysłany: 14 Lis 2017 20:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 4454
srebrny
Wojturo, jesteś specem od Ovdy i Taby :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
wojtura lubi ten post.
 
      
#454 PostWysłany: 14 Lis 2017 20:22 

Rejestracja: 02 Cze 2014
Posty: 427
niebieski
A czy trzeba kupować wcześniej bilet na ten 282 z lotniska do Eilatu? Czy można u kierowcy po prostu? Czy to chodzi o to że jak mam kupiony bilet wcześniej to mam pewnośc że pojadę, a jak planuję na miejscu dopiero, to może się okazać że mnie nie weźmie i zostanę na lotnisku na środku pustyni? :-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#455 PostWysłany: 14 Lis 2017 21:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 4454
srebrny
Eee... tam pustyni... . Elektryczność jest ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
wojtura lubi ten post.
 
      
#456 PostWysłany: 14 Lis 2017 22:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Sty 2015
Posty: 117
Taki mały TIPS#1 podróżniczy, może się przydać. Zwłaszcza na lotnisku OVDA ;-)

Tymi samymi samolotami do(z) Eilatu często lecą uczestnicy zorganizowanych wycieczek (dużych touroperatorów jak np Rainbow, jak też i małych)

Ich celem jest głownie objazdowy Izrael jak i objazdowa Jordania.
Skąd wiemy ze będą na pokładzie? Kiedy w czasie rezerwacji biletu lotniczego "kupujemy" miejsce to można zauważyć że cały "tył"(najczęściej) jest już wykupiony (zarezerwowany). [w istniejących rezerwacjach można sprawdzić to poprzez opcje typu "dodaj/wybierz miejsce"]
Lecąc już samolotem można się o tym zorientować kiedy zauważymy w jednym obszarze samolotu dużo osób w tym samym mniej więcej wieku. Powiedzmy w średnim wieku

A czemu o tym napisałem?
Ponieważ na tych wycieczkowiczów czeka ich własny transport (tzw transfer w ofercie), wiec "leją" na te całe 282 i ten cały Eilatshuttle. Nie muszą się nigdzie spieszyć.
Obsługa ich na kontroli paszportowej jest taka sama jeżeli nie dłuższa. Ale co gorsze, stojące od nich osoby w kolejce do kontroli, wołają i przepuszczają swoich znajomych, ci znowu wołają swoich [a dużo nowych znajomości zostaje zawartych na pokładzie samolotu, i to nie koniecznie przy soft drinkach;-)] .

No a Ty widzisz jak czas ucieka i się zaczynasz stresować swoim rozkładowym autobusem.

Moja dobra rada. Starajcie się po wyjściu z samolotu być jednak przed takową grupą.... :D

a tu link do pierwszej wyszukanej wycieczki do Jordani. https://www.wakacje.pl/oferty/jordania/akaba/grand-swiss-belresort-tala-bay-ex-radisson-blu-455673.html?od-2017-11-26,all-inclusive,z-gdanska,sr2.
Miejsce ladowania? Eilat :)



to obraz miejsc Wizzaira lecącego 25.11 z WAW. Mojego samolotu...-)

Załączniki:
eilat8.png
eilat8.png [ 35.47 KiB | Obejrzany 1731 razy ]


Ostatnio edytowany przez wojtura, 15 Lis 2017 17:50, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
6 ludzi lubi ten post.
FlyGrac uważa post za pomocny.
 
      
#457 PostWysłany: 14 Lis 2017 22:36 

Rejestracja: 03 Mar 2011
Posty: 429
niebieski
Mój 18.11 wygląda identycznie, tylko trochę więcej miejsc zajętych
Góra
 Profil Relacje PM off
wojtura lubi ten post.
 
      
#458 PostWysłany: 16 Lis 2017 17:02 

Rejestracja: 16 Lis 2017
Posty: 3
Cześć,
1. czy na lotnisko Ovda wciąż wbijają pieczątki w paszport czy jest już rozwiązanie takie jak w Tel Awivie?
2. jakie są średnie koszty taxi w eilacie?
Z góry dzięki za pomoc
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#459 PostWysłany: 16 Lis 2017 17:21 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22329
Po pierwsze nie na temat
Po drugie, przeczytaj dział i wiedzieć będziesz.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#460 PostWysłany: 16 Lis 2017 23:23 

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 494
Loty: 49
Kilometry: 49 405
niebieski
Abstrahujac od tego o czym pisał @wojtura.
Pod taka wycieczkę stosunkowo łatwo sie podczepić.
Wymieniając jedynie uprzejmości z przewodnikiem często da się załatwić darmową/pòłdarmową podwozke pod granice, a nawet I dalej ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
wojtura lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 717 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26 ... 36  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group