Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 14 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Taszkent
#1 PostWysłany: 09 Lip 2015 20:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Sie 2012
Posty: 38
Loty: 51
Kilometry: 108 565
Lotnisko bardzo blisko centrum, około 5km z lotniska do głównego dworca kolejowego, około 3km do najlepszego hostelu w Taszkiencie o którym wspomnę w odpowiednim wątku.

Autobus jeździ na 100% bo go widziałem ale nie jechałem, wolałem się przespacerować bo taki byłem podjarany że jestem w Uzbekistanie :) Na piechotę bez problemu dostaniesz się do centrum i zajmuje to około 40min jeżeli nie kuśtykasz;)
_________________
BLOG https://www.facebook.com/gowiththeflowwwww
AMBONA https://www.facebook.com/ambonaaa
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
Sardynia na 5-dniową wycieczkę od 1103 PLN. Loty Lufthansą z 6 miast + noclegi Sardynia na 5-dniową wycieczkę od 1103 PLN. Loty Lufthansą z 6 miast + noclegi
Tajlandia w sezonie za 3992 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i 12 nocy w 4* hotelu Holiday Inn Tajlandia w sezonie za 3992 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i 12 nocy w 4* hotelu Holiday Inn
 Temat postu: Re: Taszkent
#2 PostWysłany: 03 Paź 2018 08:27 

Rejestracja: 05 Maj 2017
Posty: 57
Też widziałem autobus, ale tylko na lotnisku, w mieście ich nie widać :P
Przyda się aplikacja yandex taksi (działa też m.in. w Gruzji, Armenii, Rosji). Taksi do miasta z apki wyniesienie ok. 4zł.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Taszkent
#3 PostWysłany: 03 Paź 2018 08:46 

Jeździ sporo autobusów. Jechałem akurat numerem 67, który przejeżdża obok Parku Amira Temura. Bilet 1200 albo 1300 som.
Góra
 PM off  
      
 Temat postu: Re: Taszkent
#4 PostWysłany: 02 Gru 2018 20:55 

Rejestracja: 07 Maj 2014
Posty: 1143
Loty: 40
Kilometry: 24 863
niebieski
Jak wygląda odprawa na lotnisku w Taszkencie? Sprawna? Jest gdzie przeczekać w normalnych warunkach (nie na stojaka) do świtu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Taszkent
#5 PostWysłany: 02 Gru 2018 21:11 

Jeśli tylko możesz to skorzystaj z hostelu, tu pisałem: taszkent,1045,76061#p1133394. Są chyba dwa kilka kilometrów od lotniska (do przejścia piechotą moim zdaniem, bo taksówkarze strasznie zdzierają).

Na 1 p. jest bar, gdzie możesz przesiedzieć przy taniej herbacie. Ogólnie lotnisko jest słabe, jest mało toalet i nie wszystkie gniazdka elektryczne działają.

Odprawa nawet jakoś idzie. Pamiętaj też, że loty krajowe są z innego terminala.


Ostatnio edytowany przez Anonymous 02 Gru 2018 21:15, edytowano w sumie 2 razy
Góra
 PM off  
      
 Temat postu: Re: Taszkent
#6 PostWysłany: 02 Gru 2018 21:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2012
Posty: 4612
Loty: 644
Kilometry: 801 606
HON fly4free
Jakbyś doprecyzował swoje pytanie? Odprawa jest sprawna, terminale są duże, nowe i niezatłoczone.
Ale w przypadku przylotów międzynarodowych strefa landside jest na świeżym powietrzu.
Góra
 Profil Relacje PM off
oskiboski lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Taszkent
#7 PostWysłany: 03 Gru 2018 10:18 

Rejestracja: 07 Maj 2014
Posty: 1143
Loty: 40
Kilometry: 24 863
niebieski
Przylot jest 2:45 +1. Szwędać się po nocy nie zamierzam po okolicy, więc pytałem czy jest jakaś poczekalnia, gdzie da radę posiedzieć. Akurat herbatę lubię i mogę wypić i trzy. Tylko czy tam nie jak na każdym lotnisku ceny są kilkukrotnie wyższe?!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Taszkent
#8 PostWysłany: 03 Gru 2018 10:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2012
Posty: 4612
Loty: 644
Kilometry: 801 606
HON fly4free
Rzecz w tym, że jeśli przesiadasz się na lot krajowy, musisz przemieścić się między terminalami, a to ładnych kilka km.
Ceny na lotniskach nie były wysokie, natomiast nie wiem jak jest z przechodzeniem security, czy możesz przejść na airside o dowolnej godzinie. Z drugiej strony i na landside będzie spokojnie. Niestety nie wiem również też jak wygląda sprawa z dostępnością usług w nocy.

el sueño de la razon produce monstruos
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Taszkent
#9 PostWysłany: 03 Gru 2018 11:24 

e-prezes napisał(a):
Tylko czy tam nie jak na każdym lotnisku ceny są kilkukrotnie wyższe?!

Pamiętam, że ceny w barze na górze były niższe niż w niejednej średniej klasy restauracji w centrum.
Góra
 PM off  
      
 Temat postu: Re: Taszkent
#10 PostWysłany: 05 Maj 2019 07:28 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4267
Loty: 429
Kilometry: 961 020
złoty
Jest kilka busów -cena 1200UZS
Taxi za 10.000 UZS
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Taszkent
#11 PostWysłany: 11 Maj 2019 09:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Mar 2015
Posty: 144
Jak najbardziej są autobusy - trzeba minąć taksówkarzy, kierować się cały czas prosto do pierwszego większego skrzyżowania i stamtąd co najmniej dwa są na dworzec VOKZALI (np. #40)
Z terminalu krajowego trzeba po wyjściu pójść w lewo aż do końca parkingu, tam jest przystanek i pętla autobusowa, więc coś powinno stać. Można dojechać do VOKZALi albo na bazar Czorsu.
Przejazd - 1200 som. Płaci się u kierowcy przy wysiadaniu, a w większych autobusach jest jakiś pomocnik, który sprzedaje bilety
_________________
---------------------------
http://www.masaperlowa.pl
Góra
 Profil Relacje PM off
bim-bam lubi ten post.
bim-bam uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Taszkent
#12 PostWysłany: 30 Mar 2024 00:49 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 8003
HON fly4free
Update marzec 2024: Autobusy jeżdżą do każdego terminala, ale przy śmiesznych cenach taksówek/przejazdów prywatnych szkoda na nie IMO czasu. Przejazd do ścisłego centrum z/do terminala międzynarodowego w tej chwili to koszt ok 20k UZS (ok. 6 PLN), a z/do terminala krajowego (3) ok. 28-30 k UZS (ok. 9 PLN). Warto korzystać z Yandex Go - działa bezproblemowo (płatność gotówką), bo oczywiście taksiarze widząc turystę na takie niskie stawki nie będą chcieli się zgodzić, zwłaszcza w drodze z lotniska do miasta.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
bim-bam uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Taszkent
#13 PostWysłany: 30 Mar 2024 01:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Sie 2021
Posty: 113
niebieski
Tylko dopowiadając: w każdym -stanie w tym roku Yandex bez problemu działał mi z podpiętym revolutem.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Taszkent
#14 PostWysłany: 11 Kwi 2024 19:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Maj 2014
Posty: 1705
Loty: 205
Kilometry: 463 041
srebrny
Dzisiaj tak nas chcieli zrobić. Yandex do hotelu 20k, taksiarz pierwszy przy wyjściu z terminalu 60k, chwilę dalej inny nieoznakowany 80k.

Nas jest dużo (2+3), i niestety dzieci jakoś nam podrosły od czasu gdy np w Bogocie w auto rozmiaru matiza weszliśmy w 5 z bagażami, więc taksiarze od razu ze nie, Yandex nas nie weźmie jednym autem. Jakoś nie miałem ochoty negocjować, więc później na mieście lecimy na dwie apki Yandex i dwa najtańsze samochody. Ceny są super.
_________________
R.

Pierwsze raz w Afryce: https://www.fly4free.pl/forum/a-na-koniec-ktos-ci-powie-ze-nic-z-tej-afryki-nie-widziales,213,175117
Pojechaliśmy z nastolatkami w kilkumiesięczną podróż dookoła świata: W sto dni dookoła świata
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 14 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group