Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 128 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna
Autor Wiadomość
#61 PostWysłany: 12 Mar 2019 17:41 

Rejestracja: 13 Lis 2018
Posty: 2901
złoty
Pytanie: czy ktoś płacił za bagaż na lotnisku? Jeśli tak to czy cena jest taka sama jak on-line?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tydzień w Seulu za 3661 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + hotel ze śniadaniami Tydzień w Seulu za 3661 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + hotel ze śniadaniami
Wakacje w Turcji: tydzień w 5* hotelu z ultra all inclusive za 2879 PLN. Wylot z Wrocławia Wakacje w Turcji: tydzień w 5* hotelu z ultra all inclusive za 2879 PLN. Wylot z Wrocławia
#62 PostWysłany: 12 Mar 2019 17:46 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22448
Serio?

https://www.vietjetair.com/Sites/Web/en ... nd-charges
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#63 PostWysłany: 12 Mar 2019 17:58 

Rejestracja: 13 Lis 2018
Posty: 2901
złoty
Niestety serio, bo dla bagażu są tam opisane tylko opłaty "domestic", a ja będę miał "international".
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#64 PostWysłany: 12 Mar 2019 17:59 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22448
To Azja, więc 99% to będzie druga opcja, w USD
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#65 PostWysłany: 12 Mar 2019 18:01 

Rejestracja: 13 Lis 2018
Posty: 2901
złoty
Właśnie, po dłuższej chwili zadumy, do tego samego sedna doszedłem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#66 PostWysłany: 12 Mar 2019 19:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Lut 2014
Posty: 3074
Loty: 321
Kilometry: 481 404
platynowy
Dwa loty krajowe: HAN-DAD & DAD-SGN, maszyny odpowiednio 2 i 3 letnie.
Odprawa w kiosku na lotnisku. Szybko, sprawnie, bez żadnych uwag. Zwykłe LCC, do poziomu którego większość z nas jest doskonale przyzwyczajona.
_________________
W "relacjach": Filipiny (2018), Armenia(2017), Argentyna(2016), Kazachstan (2016) i Maroko(2015).

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Czerwona uważa post za pomocny.
 
      
#67 PostWysłany: 23 Kwi 2019 19:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Kwi 2012
Posty: 176
Loty: 79
Kilometry: 145 385
No to jestem po, to się podzielę wrażeniami.

Lot Hanoi - Da Nang - najpierw 5 dni wcześniej email z przesunięciem lotu o 4 h do przodu (tu minus, trochę plany zepsuło, ale ważne, że nie odwołali).
Maila przypominającego dostawałam codziennie do dnia odlotu (tu plus).
Kontaktowałam się też z nimi mailowo czy pozostałe usługi bez zmian (bagaż, miejsca) - odpisali po 2 dniach, że wszystko tak jak zamówione (plus).

Dzień wylotu, na miejscu check-in, no i kolejne opóźnienie - 40 minut (minus).
Ale to przeciętne opóźnienie na tej trasie, warto wcześniej sprawdzić statystyki.

Sam lot ok, taki nasz ryan/wizz. Rozczarowanko, bo zostawiłam na pokładzie kapelusz i zgłosiłam to od razu po wyjściu - niby szukali i nie znaleźli, albo kłamali, albo ktoś sobie przywłaszczył wychodząc. :P

Ocena neutralna, takie 3/5 po tylko jednym locie.

[Ceny:
lot ok. 115
bagaż 25
wybór miejsca 5
+ jakaś niewielka opłata wylotowa
opłata bezprowizyjna w VND Revolutem; przy mbanku w USD chciał doliczyć 5 USD]
_________________
https://www.travellerspoint.com/map/#/user/731283
http://flightdiary.net/Czerwona

6 months hitch-hiking through India-Nepal & Southeast Asia
2 months volunteering on paradise island in Cambodia
6 months hitch-hiking through South America
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#68 PostWysłany: 12 Lip 2019 21:35 

Rejestracja: 16 Lis 2017
Posty: 96
Mam wykupiony lot na trasie Phuket - Bangkok na wrzesień. Zastanawiam się nad dokupienie bagażu rejestrowanego. Czy cena która jest w tym momencie podana jako dokupienie bagażu może ulec zmianie, tzn wzrosnąć? Interesuje mnie tylko zakup dodatkowego bagażu online przed odprawa, wiem ze na lotnisku opłata na pewno będzie wyższa.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#69 PostWysłany: 19 Lip 2019 12:00 

Rejestracja: 21 Mar 2019
Posty: 1
Loty: 57
Kilometry: 114 822
Cześć ;) Mam wykupiony lot Bangkok- Chiang Mai z Thai VietJet Airlines. Niestety przez to, że kilka razy od nowa wypełniałam dane potrzebne do zakupu biletu, za ostatnim razem zapomniałam wpisać drugiego imienia u siebie, natomiast u męża wpisałam. Kontaktowałam się mailowo z linią, niestety odmówili dodania drugiego imienia, ponieważ to bilety "promo".
Napisali również, że dane na bilecie muszą się pokrywać z danymi w paszporcie, czyli zasugerowali żebym kupiła nowy bilet. Czy ktoś ostatnio leciał i miał podobny problem?
Nie wiem czy kupować nowy bilet, czy ryzykować. Opinie zagraniczne na ten temat są dość rozbieżne :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#70 PostWysłany: 24 Lip 2019 16:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Cze 2014
Posty: 785
złoty
Jak najskuteczniej i bezpłatnie skontaktować się z linią ws. zmiany godz. lotu?
Na maila 2 dni nie odpisują, a koszt połączenia z hotline może przewyższyć wartość mojego biletu :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#71 PostWysłany: 26 Lip 2019 15:34 

Rejestracja: 09 Kwi 2012
Posty: 79
Loty: 76
Kilometry: 175 290
Leciałem VietJet w ubiegłym roku Chiang Mai do Bangkoku. Kupowałem bilety dla grupy 14 osób i szczerze mówiąc nawet nie pomyślałem o wpisywaniu drugiego imienia. W naszym przypadku nie było żadnych problemów.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#72 PostWysłany: 26 Lip 2019 15:53 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4054
Konrad_PL napisał(a):
Jak najskuteczniej i bezpłatnie skontaktować się z linią ws. zmiany godz. lotu?
Na maila 2 dni nie odpisują, a koszt połączenia z hotline może przewyższyć wartość mojego biletu :)
Ja do nich pisałam w sprawie zmiany godziny lotu. Dostałam odpowiedż po 2 dniach. Potem moja zgoda i znów potwierdzenie od nich następnego dnia.
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#73 PostWysłany: 09 Wrz 2019 17:36 

Rejestracja: 16 Lis 2017
Posty: 96
Lot Phuket - Bangkok. Nie mogę się odprawić online, czy odprawa jest na lotnisku?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#74 PostWysłany: 20 Wrz 2019 12:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Cze 2015
Posty: 3222
Loty: 537
Kilometry: 845 375
złoty
Odprawić możesz się w kiosku.
Góra
 Profil Relacje PM off
puhacz lubi ten post.
 
      
#75 PostWysłany: 13 Lut 2020 11:39 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Maj 2012
Posty: 973
Loty: 202
Kilometry: 447 127
Jakoś mi to wcześniej umknęło ale teraz widzę, że w siatce przewoźnika pojawiło się wreszcie bezpośrednie połączenie ze stolicy Wietnamu na Bali (w zeszłym roku do sitki dodali SGN-DPS). Ceny w zwykłej taryfie zaczynają się od 290 zł za OW, co przy długości podróży 3.500 km nie brzmi źle! W taryfie promo można spodziewać się zapewne jeszcze niższych cen.

p.

Załącznik:
HAN-DPS.jpg
HAN-DPS.jpg [ 48.93 KiB | Obejrzany 5302 razy ]
_________________
Moje relacje:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#76 PostWysłany: 06 Kwi 2020 08:57 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Maj 2012
Posty: 973
Loty: 202
Kilometry: 447 127
Jeśli ktoś ma odwołaną rezerwację z VJ to nie powinien się szczególnie martwić. Wczoraj wykonałem telefon z uprzejmą prośbą o zwrot za odwołany lot Hanoi - Taichung (9-13/04). Byłem również gotów rozważyć voucher bo kwota nie była duża ale bez zbędnych formalności Pani jedynie się upewniła się, że ja to ja, potwierdziła że przysługuje zwrot w wysokości 100% zakupu i kazała oczekiwać (tu niestety trzeba się uzbroić w cierpliwość) od 60 do 90 dni.

p.
_________________
Moje relacje:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#77 PostWysłany: 06 Kwi 2020 12:52 

Rejestracja: 15 Paź 2012
Posty: 14
W emailu podali tylko opcję przebukowania podróży, lub "Refund as credit account valid in 360 days from requested date". Lot odwołany.
Jesteś pewien, że zaproponowali Ci zwrot gotówkowy?

Właśnie dzwoniłem i powiedzieli mi, że mogą zaproponować przetrzymanie kasy 360 dni, ale nie zwrot.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#78 PostWysłany: 06 Kwi 2020 14:28 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Maj 2012
Posty: 973
Loty: 202
Kilometry: 447 127
Tak, zdecydowanie jestem pewien. Potwierdziliśmy wspólnie kwotę i kartę z której płaciłem do zwrotu. Mojej koleżance również zaproponowali voucher, tyle że odwołali jej lot krajowy więc nie wiem, może tu jest różnica. Natomiast w odróżnieniu od Ciebie nie dostałem żadnego maila z informację o odwołaniu lotu. Po prostu sprawdziłem jego status a potem zadzwoniłem bo zbliżała się data wylotu.

p.
_________________
Moje relacje:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#79 PostWysłany: 24 Kwi 2020 09:51 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Maj 2012
Posty: 973
Loty: 202
Kilometry: 447 127
Zwykle, co dobrze widać w tym wątku, jestem wielkim kibicem VietJetu ale tym razem ich zagranie jest tak słabe że aż mnie rozbawiło. Naciąganie level zawodowiec ;) Krótka historia:

- mam kupiony lot HAN-CXR (25/04) oraz CXR-HAN (27/04)
- 48h przed lotem przychodzi anulacja (kapkę późno zwłaszcza w kontekście tego, że dzień wcześniej skończyła się narodowa kwarantanna i można już podróżować po kraju)
- w kalendarzu VJ ma cały czas dostępne loty w tej samej relacji w tych samych datach (można je kupić, choć dość drogo, nawet teraz gdy piszę ten post)
- logicznym i uczciwym rozwiązaniem byłoby zmiana planu podróży a nie anulacja (na przykład powrót byłby przesunięty tylko o 1h40min względem oryginalnego planu podróży, tyle co nic). Ale nie bo:
- VJ proponuje - uwaga - płatną zmianę na dostępne tego dnia loty (różnica w taryfie to ok. 200 zł).

Poziom naciągania mnie zszokował. Co gorsza, na locie krajowym o full refund nie tak łatwo jak na międzynarodowym. Poza charge back chyba nic innego nie pozostaje. W każdym razie, jestem maksymalnie zdziwiony podejściem linii, super nieuczciwą polityką wobec pasażera w okresie kiedy wszyscy szukamy jakiś kompromisów (moim była dość daleko idąca elastyczność - mogłem zmienić plan podróży o +/- 1 dzień w każdą stronę). Zdziwienie tym większe że wszelkie problematyczne kwestie VJ zwykle załatwiał w cywilizowany sposób. Ciężkie czasy nastały ;)

p.

EDIT 05 05 2020: chyba presja na linie zadziałała (nawet widziałem gdzieś fanpege nawołujący do bojkotu VJ) i odwołane loty można już przekładać na inne terminy bezpłatnie.
_________________
Moje relacje:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#80 PostWysłany: 12 Lis 2020 18:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Maj 2016
Posty: 1129
Loty: 208
Kilometry: 364 960
platynowy
Miałem zaplanowaną z nimi jedną krajówkę w Wietnamie na połowę listopada. Wczoraj przyszło info o zmianie daty wylotu o 26h w przód.

Napisałem do nich, że w związku z tak duża zmianą i to 5 dni przed pierwotną datą wylotu proszę o pełen zwrot.

Odpisali mi dosyć szybko, że nie ma problemu i zwrot potrwa do 90 dni roboczych. Niby taryfa na to pozwalała, ale i tak jestem zaskoczony jak sprawnie i łatwo to poszło, żaden voucher, czy coś.
Do wczoraj myślałem też, że wyrzuciłem kasę w błoto i nie będzie szans jej odzyskać ;)! Póki co jednak nie chwalę dnia przed zachodem i czekam na przelew.
_________________
Wasil10

Relacja Brunei, Singapur, Malezja
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 128 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group