Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 45 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 18 Lut 2016 14:00 

Rejestracja: 18 Lut 2016
Posty: 1
Witam

Wybieramy się w czwórkę do Paryża w lutym. Mam pytania odnośnie Velib:
1. Czy można kupić przez internet z jednego konta 4 bilety i używać ich jednocześnie?
2. Trzeba mieć na koncie i limity wypłat >150e ?

Pozdrawiam ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
#42 PostWysłany: 18 Lut 2016 15:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Mar 2011
Posty: 431
Loty: 32
Kilometry: 46 097
niebieski
1. Tak, można
2. Nie trzeba
_________________
Image

Moje podróże: https://podroze-podroze-podroze.blogspot.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#43 PostWysłany: 15 Cze 2016 20:55 

Rejestracja: 09 Mar 2015
Posty: 73
Witam forumowiczów!! Super że ten temat został założony oraz że są te rowery. Wybieram się do Paryża w dniach 26-29 czerwca 2016 i poważnie rozważam możliwość korzystania ciągłego np. zamiast metra, z tych rowerów. Super sprawa. Jednak mam pytanie. Na stronie internetowej jest interaktywna mapa ze stacjami/postojami rowerów podobne mapy są chyba również na każdej stacji wymiany. Pytanie czy są PAPIEROWE mapy z tymi stacjami np. darmowe?? Jeśli są to gdzie je można dostać?? Gdyby takie były znacznie ułatwiłoby mi to podróżowanie. Dajcie znać jak coś wiecie na ten temat.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#44 PostWysłany: 16 Cze 2016 12:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Maj 2012
Posty: 1791
srebrny
Niestety nie wiem, czy są papierowe wersje mapek na Velib.
Jest aplikacja, która fajnie działa jak GPS. Będąc online, trzeba pozwolić mapce się wczytać, potem można już korzystać w trybie offline. Na aplikacji widać ulice, stacje Velib i (w trybie online) ilość rowerów dostępnych na danej stacji.

Uwagi:
* Może jestem mało spostrzegawczy, ale moim zdaniem czasem trzeba się mocno rozglądać, by znaleźć stację - zwłaszcza jeśli nie ma na niej rowerów.
* Zamawiałem dwa bilety przez internet, płaciłem tą samą kartą, na której nie było zbyt dużo pieniędzy, żadnych blokad przy wypożyczeniu nie próbowało robić.
* Przy rezerwacji można ustawić godzinę, od której bilet ma być ważny.
* Te pół godziny (a w zasadzie 20 minut, bo trzeba wypożyczyć i oddać rower) to sporo, można trochę przejechać. Od razu po zwrocie można brać kolejny (lub ten sam) rower.
* Upewnijcie się, że poprawnie zwróciliście rower (zielona lampka).
_________________
http://arturro.fly4free.pl/blog/1455/z- ... te-dunaju/
Góra
 Profil Relacje PM off
jasiek1212 lubi ten post.
jasiek1212 uważa post za pomocny.
 
      
#45 PostWysłany: 27 Wrz 2017 14:02 

Rejestracja: 14 Maj 2017
Posty: 9
Ponieważ na początku września byliśmy w Paryżu i bardzo intensywnie korzystaliśmy z Veliba mam kilka doświadczeń, którymi chcę się podzielić.

Pierwsza sprawa jeżeli korzystaliście np. z warszawskiego roweru miejskiego wraz z aplikacją to paryskie rozwiązanie jest moim zdaniem dużo mniej wygodne, bo wynająć rower można tylko przez stanowisko, które jest przy każdej stacji. Są też karty długoterminowe karty zbliżeniowe, którymi można bezpośrednio wypożyczyć rower i jest to dużo wygodniejsze niż bilety krótko terminowe. Jak ktoś planuje spędzić więcej niż tydzień i jest w wieku do 26 lat to zastanowiłbym się nad taką kartą ;)

Potwierdzam, że przy zakupie przez internet nie pobierana jest kaucja, więc jest bardzo silny argument, który zachęca do zakupu w właśnie w ten sposób. Za pomocą biletu krótkoterminowego nie mogłem się zalogować na moje konto w internecie, jak ktoś ma jakiś myk jak to zrobić to chętnie się dowiem, bo tak musiałem na stacji sprawdzać jak wygląda sytuacja z moim zapasem minut dodatkowych.

Za oddanie roweru na stacjach zaznaczonych w aplikacji można dostać dodatkowe minuty przedłużające bezpłatny okres wypożyczenia, są to z reguły stacje w których jest duże zapotrzebowanie. Za zwrot roweru na takiej stacji dostajesz 15 min, jeżeli podczas zwiedzania zdobędziesz dodatkowe minuty to możesz jeździć dłużej niż 30 min bez dodatkowych opłat.

Aplikacja mobilna Velib jest w porządku można też się wspierać AllBikesNow, która pokazuje jednocześnie ile jest wolnych miejsc na zwrot i ile rowerów jest do wypożyczenia, a kolorami sugeruje na ile pewne jest że na danej stacji znajdziemy sprawne rowery. Często zdarza się tak że na aplikacji widzisz stojące rowery a jak tam docierasz to okazuje się, że wszystkie cztery są popsute ;(

Stacje rowerowe działają trochę jak chcą i czasami musieliśmy wbijać długie numery biletu kilka razy. Z mojego doświadczenia wynika, że jak bilet nie chwyci z jednej strony stacji (ta z monitorem) to przechodzimy na drugą stronę, która ma mały wyświetlacz tekstowy. Jeżeli kupujesz bilet przez internet warto przepisać sobie jego numer na kartkę, żeby mieć go pod ręką. Sprawdzanie go w telefonie za każdy razem jak wypożyczasz rower jest mało wygodne.

Do poruszania się po Paryżu na rowerze i nie tylko polecam Citymappera, który też potrafi znaleźć stację rowerów najbliżej Was i najbliżej miejsca docelowego, ale co najważniejsze prowadzi trasę przez piękne małe uliczki, których pewnie nie zobaczylibyśmy podróżując w inny sposób.

Podsumowując, rowery w Paryżu to super sprawa, ale ze względu na dużą ilość niesprawnych egzemplarzy i braki dostępności na niektórych stacjach nie jest to najpewniejszy sposób komunikacji :)
Góra
 Profil Relacje PM off
arturro lubi ten post.
arturro uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 45 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group