Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 45 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 07 Lip 2014 23:17 

Rejestracja: 02 Sty 2014
Posty: 65
Przy rezerwowaniu przez neta nie pobiera kaucji.
A to jest bardzo pożyteczne przy poruszaniu się po Paryżu: http://en.velib.paris.fr/Velib-on-smartphone
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Loty na Wyspy Owcze z 2 miast od 1107 PLN. Dużo terminów, również na lato Loty na Wyspy Owcze z 2 miast od 1107 PLN. Dużo terminów, również na lato
Wakacje w Chorwacji za 977 PLN. Loty z Katowic do Puli + apartament Wakacje w Chorwacji za 977 PLN. Loty z Katowic do Puli + apartament
#22 PostWysłany: 10 Lip 2014 22:06 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 8
Czyli jeśli rezerwuję przez neta to nie pobiera mi kaucji wcale, w żadnym momencie? Prosiłabym o jasną odpowiedź, bo wciąż nie wiem :P
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 10 Lip 2014 22:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Mar 2011
Posty: 431
Loty: 32
Kilometry: 46 097
niebieski
Tak. Nie pobiorą kaucji.
_________________
Image

Moje podróże: https://podroze-podroze-podroze.blogspot.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 10 Lip 2014 22:57 

Rejestracja: 22 Sie 2013
Posty: 256
robia pre-autoryzacje na koncie nawet przy zakupie przez neta (paryz), jak karta kredtowa to nie boli ale przy debetowce juz moze byc problem z odmrozeniem srodkow (nie jest to instant - zajmuje 2,3 dni czasami dluzej) i zjadaniem hajsu z konta.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 04 Sie 2014 23:11 

Rejestracja: 22 Maj 2013
Posty: 105
Korzystał ktoś z tej opcji w tym roku?

Zastanawia mnie jedna rzecz czy rower mogę wypożyczyć na miejscu
i zapłacić w jakimś punkcie obsługi, jeśli tak - to gdzie taki jest?

Wypożyczenie roweru na 7 dni pozwala na jazdę bez limitu?
Czy tylko mamy dostęp na korzystanie w ciągu 7 dni z opcji 30 minutowej jazdy za friko,
i za każda dodatkowa godzinę płacę ekstra?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 04 Sie 2014 23:25 
Redaktor F4F

Rejestracja: 08 Kwi 2012
Posty: 3877
Loty: 39
Kilometry: 33 222
lichu napisał(a):
Korzystał ktoś z tej opcji w tym roku?

Zastanawia mnie jedna rzecz czy rower mogę wypożyczyć na miejscu
i zapłacić w jakimś punkcie obsługi, jeśli tak - to gdzie taki jest?

Wypożyczenie roweru na 7 dni pozwala na jazdę bez limitu?
Czy tylko mamy dostęp na korzystanie w ciągu 7 dni z opcji 30 minutowej jazdy za friko,
i za każda dodatkowa godzinę płacę ekstra?


W Paryżu akurat nie jeździłem, więc w razie czego niech ktoś zweryfikuje. Ale generalnie powinno działać to jak w każdym cywilizowanym mieście. W Polsce modne się to zrobiło, nie jechałeś nigdy w Krakowie, Wrocławiu, Warszawie?

Co do zasady powinno być tak, że jeżeli wypożyczasz na 7 dni, to znaczy że możesz korzystać z rowerów przez 168h od momentu pierwszego wypożyczenia. 30 minut jazdy jest za darmo, przekroczenie tego czasu skutkuje płatnością. Ale takich 30sto minutowych odcinków możesz zrobić do oporu i nie zapłacisz nic, o ile będziesz pilnował, żeby zmieścić się w limicie czasu. Przed jego upływem musisz podjechać do stacji, oddać rower i możesz dalej wypożyczyć na 30 minut.
Z punktem obsługi w którym by się płaciło nigdzie się nie spotkałem. Wszędzie gdzie zdarzało mi się jeździć był to automat / ewentualnie rejestracja przez internet. Do tego karta, czasem kaucja lub jakaś przedpłata i jazda. :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 05 Sie 2014 07:37 

Rejestracja: 22 Maj 2013
Posty: 105
Nie miałem nigdy okazji, teraz chciałbym zdać sie na rower. Zauważyłem ze cena poszła do gory wypożyczenie kosztuje 8 euro, a nie 5 na 7 dni ;-))
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 05 Sie 2014 07:44 
Redaktor F4F

Rejestracja: 08 Kwi 2012
Posty: 3877
Loty: 39
Kilometry: 33 222
I tak się opłaca moim zdaniem :) Naprawdę nie pobierają kaucji przy rejestracji przez internet?
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#29 PostWysłany: 05 Sie 2014 09:04 

Rejestracja: 02 Sty 2014
Posty: 65
Byłem w czerwcu, kupowałem przez neta 4x jeden dzień (byliśmy w dwie osoby, dwa dni). Płatność kartą debetową ing, na karcie ponad to, co do zapłacenia nie było więcej niż 50zł. Żadnej blokady nie było. Raz przekroczyliśmy czas 30 minut, po około dwóch tygodniach ściągnęli z karty po 1 Euro za każdy rower.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 05 Sie 2014 09:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Mar 2011
Posty: 431
Loty: 32
Kilometry: 46 097
niebieski
ciacho_majonez napisał(a):
I tak się opłaca moim zdaniem :) Naprawdę nie pobierają kaucji przy rejestracji przez internet?

Naprawdę ;)
Podobnie jak warzywo440 też przekroczyłam czas i pobrało z karty 1 €. Moim zdaniem te 30 min. to strasznie mało. Samo wyjęcie, w moim przypadku 3 rowerów, zajmowało 5-10 min. Nie raz musiałam wstukiwać kod 10 razy, bo rower nie chciał wyskoczyć. A znalezienie 3 pustych stanowisk na jednej stacji, aby oddać rower, też nie było takie proste.
_________________
Image

Moje podróże: https://podroze-podroze-podroze.blogspot.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 05 Sie 2014 10:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Sty 2012
Posty: 99
Loty: 71
Kilometry: 203 776
Witam,
przyznam szczerze, że nie wyobrażam sobie zwiedzać Paryża w okresie letnim w inny sposób niż właśnie przy pomocy Veliba. Coś pięknego. My byliśmy w maju, kupiłem bilety dla 4 osób przez internet. Korzystaliśmy z rowerów praktycznie przez cały nasz pobyt czyli tydzień. Wydrukowane bilety z kodami potrzebne są przy każdym poborze roweru. Na początku nie jest to taka łatwa sprawa ale po dwóch dniach wszystko robiliśmy intuicyjnie. Fakt jest taki że ilość rowerów przy stacjach zależy od pory dnia i rejonu w którym szukacie roweru. I tak w centrum ciężko coś znaleźć, trzeba pochodzić po bocznych uliczkach i zawsze coś się znajdzie, stacji jest naprawdę sporo i co jakieś 200 m. Rowerki ze spuszczonym siodełkiem, odwróconym w tył, są zepsute :) nie próbujcie ich brać na siłę. Ogólny stan rowerów jest wg mojej oceny bardzo dobry. Staraliśmy się nie przekraczać czasu 30 minut, ale nic na siłę. Jak była potrzeba to jeździliśmy i 40 minut, co ciekawe żadnych dodatkowych opłat mi nie pobrało z karty. Kaucji i innych blokad też nie zauważyłem . Jest możliwość zakupu roweru na miejscu ale nie jest to taka łatwa sprawa jak przy zakupie przez internet. Z tego co wiem to za każdym razem blokuje na karcie kredytowej kaucje i tak po jednym dniu można sobie zablokować ją w całości.
Ja osobiście bardzo polecam i na pewno skorzystam jeszcze nie raz.

Image
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 20 Sie 2014 14:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 436
Loty: 196
Kilometry: 323 953
niebieski
Korzystaliśmy z Velib w ostatni weekend i w okresie mocno turystycznym może się zdarzyć, że na stacji nie ma ani jednego roweru, albo jest ich pełno i nie da się oddać. W pierwszym przypadku na ekranie można wyświetlić pobliskie stacji z aktulanym statusem pustych / pełnych stanowisk. W przypadku, gdy chcemy oddać rower, a wszystkie stanowiska sa zajęte, wstukuje się kod i otrzymuje kolejne 15 min gratis na dojechanie do kolejnej stacji.
Z doświadczenia przydane jest wydrukowanie sobie planu stacji wokół jakiejś atrakcji turystycznej, żeby potem nie szukać za wiele. Wiadomo, stacji jest mnóstwo i niby są wszędzie, ale jak się zacznie szukać konkretnie... :)
Ogólnie bardzo polecam, świetny sposób na zwiedzanie Paryża.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
arturro lubi ten post.
 
      
#33 PostWysłany: 22 Sie 2014 17:56 

Rejestracja: 22 Maj 2013
Posty: 105
Właśnie wróciłem z Paryża i potwierdzam wszystko to co napisali moi poprzednicy. Najlepsza forma podróżowania po Paryżu. Muszę jeszcze obcykac jak działa to z połączona karta z metra, uprości to napewno życie bo nie trzeba będzie wbijac kodu w trakcie pobierania roweru. W dzielnicy la defense pragnę zaznaczyć ze prawie wcale nie ma rowerkow także proszę uważać z parkowaniem tam. Koszt 8 euro za tydzień - każde dodatkowe 30 min 1 euro. Balans konta możemy sprawdzać na bieżąco - w automacie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 22 Wrz 2014 20:58 

Rejestracja: 22 Wrz 2014
Posty: 5
Loty: 4
Kilometry: 4 864
Witam
Mam kilka pytań odnośnie "wypożyczalni" Velib. Przede wszystkim czy mogę wykupując abonament za 1,7 eur wypożyczyć jednocześnie dwa rowery? Czy muszę wykupić dwa abonamenty? Czy w internecie mogę wykupić jednodniowy abonament i czy muszę go wykupić na jakiś konkretny dzień?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 23 Wrz 2014 08:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 436
Loty: 196
Kilometry: 323 953
niebieski
Jeden rower na jeden dzień to koszt 1,7 eur. Jesli chcesz wykupic dwa rowery to musić wykupić dwie jednodniówki. W internecie jak najbardziej, wtedy nie masz blokady na karcie, poczytaj wcześniejsze wypowiedzi. Trzeba kupić na konkretny dzień, również na godzinę, ale godziną się nie przejmuj, bo nie trzeba dokładnie o tej wybranej odbierać rowerów.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 23 Wrz 2014 08:36 
Redaktor F4F

Rejestracja: 08 Kwi 2012
Posty: 3877
Loty: 39
Kilometry: 33 222
A ja mam pytanie czy wypożyczalnia jest zamykana na sezon zimowy?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 24 Wrz 2014 21:33 

Rejestracja: 22 Wrz 2014
Posty: 5
Loty: 4
Kilometry: 4 864
Dzięki Barka za rady. Powiedz jeszcze czy dobrze rozumiem darmowe 30 min. Jeżeli będę wypożyczał rowery kilkanaście razy dziennie ale w przeciągu 30 min. każdy zwrócę to koszt wyniesie 1,7 eur. za dzień. Natomiast jeżeli kilkakrotnie przekroczę te magiczne 30min. To będę musiał dopłacić. Ciacho - wydaje mi się że jak byłem w lutym to rowerki śmigały ale pewności 100% nie mam.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#38 PostWysłany: 24 Wrz 2014 21:57 

Rejestracja: 30 Cze 2011
Posty: 494
niebieski
MarWoj napisał(a):
Dzięki Barka za rady. Powiedz jeszcze czy dobrze rozumiem darmowe 30 min. Jeżeli będę wypożyczał rowery kilkanaście razy dziennie ale w przeciągu 30 min. każdy zwrócę to koszt wyniesie 1,7 eur. za dzień. Natomiast jeżeli kilkakrotnie przekroczę te magiczne 30min. To będę musiał dopłacić. Ciacho - wydaje mi się że jak byłem w lutym to rowerki śmigały ale pewności 100% nie mam.

Dokładnie tak. Jak nie przekroczysz 30 minut to płacisz tylko opłatę abonamentową za dzień. Rowery możesz wypożyczać ile razy chcesz w ciągu 24h. Ja uwielbiam zwiedzać Paryż jeżdżąc velibem - tanio, szybko, zobaczysz więcej niż jeżdżąc metrem - same plusy. Jeździłem już kilkukrotnie, ostatnio w czerwcu. No i oczywiście warto kupić dostęp przez internet, żeby nie płacić kaucji. Ogólnie polecam bardzo. Tylko jak ktoś chce pojechać dalej np. do La Defense, to dojechałem tam i wygląda na to, że nie ma tam żadnej stacji, więc musiałem wrócić praktycznie pod Łuk Triumfalny - łącznie wyszło ok. 1h jazdy :) Ale jazda velibem po słynnym rondzie przy łuku - bezcenne.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#39 PostWysłany: 25 Wrz 2014 17:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 436
Loty: 196
Kilometry: 323 953
niebieski
Wszystko się zgadza. Tyle, że nie wiem jak jest dokładnie z płaceniem za czas powyżej tych 30 min. My kilka razy przekroczyliśmy, minęło ok. 6 tyg i kasy z konta za ten extra czas nie pobrało.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#40 PostWysłany: 06 Lut 2015 22:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Maj 2012
Posty: 1790
srebrny
ciacho_majonez napisał(a):
A ja mam pytanie czy wypożyczalnia jest zamykana na sezon zimowy?

Działa cały rok.
_________________
http://arturro.fly4free.pl/blog/1455/z- ... te-dunaju/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 45 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group