Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 515 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 26  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Uwaga na Goldcar
#1 PostWysłany: 11 Gru 2014 09:45 

Rejestracja: 11 Gru 2014
Posty: 1
Witam wszystkich,
Gdybyście mieli zamiar skorzystać z wypożyczalni Goldcar na lotnisku na Malcie, to szczerze odradzam. Żałuję, że nie poczytałem opinii na forach zanim zdecydowałem się na ich "tanią" ofertę.
Po pierwsze - nie można skorzystać z najwygodniejszej opcji płatności za benzynę, czyli bierzesz pełny i oddajesz pełny bak. Niby oddają za benzynę której nie zużyjesz, ale zawsze pobiorą dodatkową opłatę za dotankowanie. Jeżeli przeliczyć cenę benzyny która otrzymuje się na start, to wychodzi około 2,35 EUR/litr... w moim przypadku za 35 litrowy bak 80 EUR. Nawet jeżeli oddasz auto z pełnym bakiem, to oddadzą część kasy. U mnie 59 EUR z 80. Zaznaczę, że aby te pieniądze odzyskać, musiałem im [u]udowadniać ponad miesiąc po zwrocie auta, że rzeczywiście bak był pełny. Warto zachować dokument, który podpisuje się przy zdawaniu auta. tu UWAGA! Bywa tak, że na parkingu ani w biurze nikogo nie ma więc nie ma kto potwierdzić stanu samochodu ani zawartości baku, wówczas można spodziewać się różnych niespodzianek.

Druga sprawa, ponad miesiąc po oddaniu auta (!) moja karta kredytowa została obciążona kwotą 81 EUR bez mojej autoryzacji. Po długich wyjaśnieniach z pośrednikiem (rentalcars.com) okazało się że jest to mandat 34 EUR + 47 EUR opłaty manipulacyjnej, wyliczonej nie wiadomo jak. Mandat zapłącić należy, ale pobieranie pieniędzy z karty bez mojej zgody to zwykłe złodziejstwo. Niestety rentalcars.com umywa ręce.

ODRADZAM !!!

Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
 Temat postu: Re: Uwaga na Goldcar
#2 PostWysłany: 11 Gru 2014 09:50 

Rejestracja: 10 Maj 2013
Posty: 2084
srebrny
Jakbyś przed wypożyczeniem wszedł na ich stronę, to byś nie był zaskoczony takimi cenami za bak paliwa i opłatą serwisową za jego uzupełnienie.
Wszystko jest dokładnie wyjaśnione, nawet kwoty się zgadzają dla kategorii AA - 59 EUR za paliwo i 21 EUR za opłatę serwisową.

https://www.goldcar.es/en/fuel/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Uwaga na Goldcar
#3 PostWysłany: 11 Gru 2014 09:58 

Rejestracja: 30 Sty 2013
Posty: 377
Loty: 46
Kilometry: 169 080
niebieski
Dokładnie tak jak pisze sranda.
Tak jak ja, kierowałem się ceną, która była dużo niższa niż w pozostałych wypożyczalniach.
Na szczęście anulowałem rezerwację i odzyskałem pieniądze.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Uwaga na Goldcar
#4 PostWysłany: 11 Gru 2014 10:05 

Rejestracja: 22 Sie 2011
Posty: 101
Potwierdzam , Goldcar Portugalia , skasowali nas 200 eu za uszkodzenie zamka przy próbie włamania , mieliśmy full ubezpieczenie obejmujące wszystkie szkody ( pytaliśmy o to przy odbieraniu auta czy mamy full )okazało się ze nie obejmuje zamków i opon

Mało tego przy zdawaniu rozmawialiśmy turystami z Wrocławia tak samo brali full i podszedłem spytać czy obejmuje wszystko tłumacząc że zamki i opony nie i pani z GC próbowała dalej wciskać full ubezpieczenie twierdząc ze nie musza się o nic martwic.

Zatankowane do pełna przy zadawaniu tuz obok lotniska , przyszło info o do tankowaniu 2 l paliwa i oczywiście opłata za obsługę ( trzeba tankować pod korek )


Kolejki na 1-2 h czekania na auto , 15 eu za wejście bez kolejki. Znajomi wypożyczali w GC, ja raczej brałbym Budget odłam Avis
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Uwaga na Goldcar
#5 PostWysłany: 11 Gru 2014 10:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2012
Posty: 1183
niebieski
Wg mnie Goldcara można porównać do Ryanaira, mają najtańszą ofertę ale tak jak tanie linie za wszystko pobierają dodatkową opłatę. Przy wypożyczeniu do 3 dni można zwrócić z pełnym bakiem i nie ma dodatkowej opłaty, powyżej 3 dni standardowo trzeba oddać z pustym bakiem i cena paliwa będzie wyższa niż na stacji. Mandat to nie jest wina Goldcara tylko kierowcy i sposób jego uiszczenia jest wyjaśniony w regulaminie. Podsumowując: ceny mają najniższe ale samochody pozostawiają sporo do życzenia, więc warto rozejrzeć się za troszkę droższą wypożyczalnią ale mieć spokojną głowę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Uwaga na Goldcar
#6 PostWysłany: 11 Gru 2014 10:30 

Rejestracja: 19 Wrz 2012
Posty: 484
Loty: 195
Kilometry: 404 353
niebieski
Potwierdzam! Już nie mówię tutaj o jakichś ukrytych dodatkowych opłatach tylko o tym, że mnie również obciążyli kwotą ok. 100 EUR już po powrocie do Polski za rzekomy mandat wystawiony podobno za parkowanie w niewłaściwym miejscu podczas oddawania auta. Totalna bzdura- parkowałem w dozwolonym miejscu dokładnie w tym samym, w którym na początku odbierałem samochód.
Pisanie do nich nie pomaga- są po prostu bezczelni w swoich kłamstwach. Trzeba pofatygować się od razu do banku po chargeback.
Mnie akurat skroił Goldcar Benidorm.
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez mashacra, 11 Gru 2014 11:00, edytowano w sumie 1 raz
Wypowiedź niekulturalna/obrażająca innych/używanie słów wulgarnych, obraźliwych.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Uwaga na Goldcar
#7 PostWysłany: 11 Gru 2014 10:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2921
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
Przeczytanie jakichkolwiek recenzji o tej firmie (w roznych krajach) powinno skutecznie odstraszyc od wypozyczenia czegokolwiek u nich. Kiedys zarezerwowalam samochod u nich na Gran Canarii, przeczytalam recenzje i od razu anulowalam. Auto z Europcar nie bylo duzo drozsze, a nie bylo z nim zadnych problemow.
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Uwaga na Goldcar
#8 PostWysłany: 11 Gru 2014 10:41 

Rejestracja: 07 Gru 2011
Posty: 473
Loty: 147
Kilometry: 197 752
niebieski
jakie złodziejstwo ??

opłata serwisowa przy opcji full/full czy administracyjna za mandat (fakt że z reguły 25E-30E) to raczej standardy także u bardziej znanej konkurencji

zamiast klikać w najniższe oferty w wyszukiwarkach niestety trzeba czytać regulamin i to nie tylko pośrednika ale także wypożyczalni
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Uwaga na Goldcar
#9 PostWysłany: 11 Gru 2014 10:43 

Rejestracja: 19 Wrz 2012
Posty: 484
Loty: 195
Kilometry: 404 353
niebieski
art77 napisał(a):
jakie złodziejstwo ??

opłata serwisowa przy opcji full/full czy administracyjna za mandat (fakt że z reguły 25E-30E) to raczej standardy także u bardziej znanej konkurencji

zamiast klikać w najniższe oferty w wyszukiwarkach niestety trzeba czytać regulamin i to nie tylko pośrednika ale także wypożyczalni


Mandat z d :twisted: wzięty- tak trudno to pojąć?
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez Zeus, 11 Gru 2014 11:32, edytowano w sumie 1 raz
Wypowiedź niekulturalna/obrażająca innych/używanie słów wulgarnych, obraźliwych.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Uwaga na Goldcar
#10 PostWysłany: 11 Gru 2014 10:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Wrz 2011
Posty: 2588
Loty: 371
Kilometry: 601 471
Alicante - pozyczasz auto, dostajesz terminal do wpisania PINu na blokade za uszkodzenia, nastepnie blokada za paliwo. Kwoty podane w EUR. Na koncu skladasz podpis na terminalu i dostajesz umowe z nadrukowanym podpisem. Nad podpisem tekst: rozumiem, ze Mastercard ma inne kursy, ale wybralem kurs XXX +2% na przewalutowanie i nie bede domagal sie zwrotu roznicy.

Tej firmie juz dziekuje, chociaz dotychczas za kazdym razem bylem zadowolony z jakosci aut i sposobu rozliczen.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Uwaga na Goldcar
#11 PostWysłany: 11 Gru 2014 10:51 

Rejestracja: 07 Gru 2011
Posty: 473
Loty: 147
Kilometry: 197 752
niebieski
cavani napisał(a):
art77 napisał(a):
jakie złodziejstwo ??

opłata serwisowa przy opcji full/full czy administracyjna za mandat (fakt że z reguły 25E-30E) to raczej standardy także u bardziej znanej konkurencji

zamiast klikać w najniższe oferty w wyszukiwarkach niestety trzeba czytać regulamin i to nie tylko pośrednika ale także wypożyczalni


Mandat z dupy wzięty- tak trudno to pojąć?


a niby gdzie to jest napisane??
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Uwaga na Goldcar
#12 PostWysłany: 11 Gru 2014 10:58 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4038
złoty
art77 napisał(a):
cavani napisał(a):
art77 napisał(a):
jakie złodziejstwo ??

opłata serwisowa przy opcji full/full czy administracyjna za mandat (fakt że z reguły 25E-30E) to raczej standardy także u bardziej znanej konkurencji

zamiast klikać w najniższe oferty w wyszukiwarkach niestety trzeba czytać regulamin i to nie tylko pośrednika ale także wypożyczalni


Mandat z dupy wzięty- tak trudno to pojąć?


a niby gdzie to jest napisane??

Przestan trollowac.
Albo masz doswiadczenia z ta wypozyczalnia i pisz o tym, albo...tylko czytaj wpisy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Uwaga na Goldcar
#13 PostWysłany: 11 Gru 2014 12:21 

Rejestracja: 22 Sie 2011
Posty: 101
Generalnie rynek wypożyczalni samochodowych od 2004 roku zmienia się na coraz bardziej zamotany w dziwne wpisy regulaminowe i zapoznanie się z tym nie ma szans , zawsze zapłaci się jakieś frycowe zawsze cie zaskoczą dziwna opłatą .

Najlepszy patent to jechać w 4-5 osób i po podziale kosztów , nawet przy ekscesach problem jest mniejszy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Uwaga na Goldcar
#14 PostWysłany: 11 Gru 2014 12:43 

Rejestracja: 29 Mar 2011
Posty: 253
Loty: 10
Kilometry: 28 060
niebieski
generalnie GoldCar jest sredni trzeba czytac opinie. Ja wole juz zaplacić te pare E więcej i mieć wszystko i spoookój.

Unikam jak ognia CARRENTALS.COM (mają różne praktyki, walą ścieme , mają wspolpraacujące firmy różne). No np informuja że wszystkie opłaty są zrobione - ta wysoka cena za samochód juz zawiera "depozy" i ubezpieczenie. A na miejscu okazuje sie depozyt 1000E LOL!!!

Ide do Europcara za 1/3 tego mam samochód z ubezpieczeniem bez depozytów!!! niby w teorii więcej ale spokoj i ...eh szkoda gadać.

PODSTAWOWA RZECZ- czytamy regulamin, czytamy opinie i warunki. Lepiej czasami iść wybrać dobrą firmę niż najtańszą firmę krzak!!! To jak z lotami niby za 30pln ...ale tu dokupujesz to, potem bagaż itp - trzeba mieć świadomość wyboru a nie potem pretensje.
Góra
 Profil Relacje PM off
art77 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Uwaga na Goldcar
#15 PostWysłany: 11 Gru 2014 12:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sie 2010
Posty: 4825
Loty: 307
Kilometry: 514 401
Ostrzeżenia: 1
HON fly4free
nie wiem czy jest firma wynajmujaca auta bez jakichkolwiek niepochlebnych opinii,
bralem auto w europcar w Izraelu i pozniej na forum opisywalem swoje perypetie z nimi z nienaleznymi obciazeniami karty
kase zwrocili ale niesmak pozostal i kupa straconych nerwow.

W Bergamo bralem auto w listopadzie w Thrifty bylo ok.
Odbieralismy auto razem z Ukraincami, ktorych pozniej spotkalismywracajac do Pyrzowic,
Ich Panda "zdechla" w trasie i maja serdecznie dosc Thrifty.

nie ma sensu tematu dalej ciagnac - masz goldcara szukaj alternatywy w podobnym pulapie cenowym
bo niczym Cie pozytywnie nie zaskocza.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Uwaga na Goldcar
#16 PostWysłany: 11 Gru 2014 16:53 

Rejestracja: 20 Gru 2011
Posty: 3045
złoty
Idzik napisał(a):

Unikam jak ognia CARRENTALS.COM (mają różne praktyki, walą ścieme , mają wspolpraacujące firmy różne).



Nie ma takiego pośrednika. Jeśli chodzi Ci o economycarrentals.com,to moje doświadczenia są przeciwne. Firmy bezpośrednio wynajmujące auta pobierają wysoki haracz za np.CDW, a u tego pośrednika masz wszystko jasno napisane. Korzystałem kilka razy - zawsze było zgodnie z voucherem...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Uwaga na Goldcar
#17 PostWysłany: 11 Gru 2014 17:29 

jasiub napisał(a):
economycarrentals.com,to moje doświadczenia są przeciwne

Z kolei moje sa z kolei przeciwne do twoich ;) Niby mialem miec wszystkie oplaty zawarte w cenie po czym okazalo sie ze na miejscu skasowali mnie 2x 15 euro za odbior i oddanie po godzinach pracy wypozyczalni (mimo i z mialo to byc zawarte w cenie, oddanie bylo do skrzynki, wypozyczalnie bezposrednio za to kasowala 6 euro.. ) no ale nic.. w trakcie tlumaczenia, wypozyczalnia wyslala mi skan gdzie pisze ze economycarrentals wymaga od nich pobrania ode mnie 30e za pozne odebranie/oddanie, z kolei economycarrentals uparcie twierdzi iz ta oplata pochodzi za oddanie z niepelnym bakiem gdzie cenowo idealnie wychodzi 30e (15e oplaty i 15 brakujacej benzyny ;) ), zaczalem z nimi dwoma konwersacje na raz to economycarrentals przestal sie odzywac.. po miesiacu wyslali mi maila zebym zrobil chargeback odnosnie kwoty ktora pobrala wypozyczalnia. Moja pierwsza przygoda z nimi i ostatnia.. tez bylo kilka innych kwiatkow, mialem nie miec limitu odelglosci.. a mialem 500km wiec maja sporo niedociagniec.
Góra
 PM off  
      
 Temat postu: Re: Uwaga na Goldcar
#18 PostWysłany: 11 Gru 2014 17:43 

Rejestracja: 05 Sie 2012
Posty: 124
Ja również miałem nieprzyjemność wypożyczając samochód z Goldcar.

Początkowa cena wynosiła 5 euro za 3 dni + 15 euro za młodego kierowcę. Wg pośrednika full insurance. Na miejscu się okazało, że niestety, że nie jest tak cudownie - w razie wypadku płacimy równowartość samochodu. Z góry trzeba było zapłacić 101 euro za paliwo. Tylko czekam, aż pobiorą jakąś kwotę za rzekome mandaty. Samochód był porysowany w kilku miejscach, zrobiliśmy zdjęcia, żeby mieć dowody, bo nikt nie raczył z nami zejść do check-in auta jak to bywa w poważnych firmach.

Gorąco NIE polecam.
_________________
Zapraszam na bloga w podróży do oraz fanpage na facebooku
Bangladesz, Botswana, RPA, Niemcy, Szwajcaria, Indonezja, Kambodża, Wietnam.
Planowanie, rachunki z podróży, filmy, zdjęcia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Uwaga na Goldcar
#19 PostWysłany: 11 Gru 2014 17:53 

Rejestracja: 20 Gru 2011
Posty: 3045
złoty
Anonymous napisał(a):
jasiub napisał(a):
economycarrentals.com,to moje doświadczenia są przeciwne

Z kolei moje sa z kolei przeciwne do twoich ;) Niby mialem miec wszystkie oplaty zawarte w cenie po czym okazalo sie ze na miejscu skasowali mnie 2x 15 euro za odbior i oddanie po godzinach pracy wypozyczalni (mimo i z mialo to byc zawarte w cenie, oddanie bylo do skrzynki, wypozyczalnie bezposrednio za to kasowala 6 euro.. ) no ale nic.. w trakcie tlumaczenia, wypozyczalnia wyslala mi skan gdzie pisze ze economycarrentals wymaga od nich pobrania ode mnie 30e za pozne odebranie/oddanie, z kolei economycarrentals uparcie twierdzi iz ta oplata pochodzi za oddanie z niepelnym bakiem gdzie cenowo idealnie wychodzi 30e (15e oplaty i 15 brakujacej benzyny ;) ), zaczalem z nimi dwoma konwersacje na raz to economycarrentals przestal sie odzywac.. po miesiacu wyslali mi maila zebym zrobil chargeback odnosnie kwoty ktora pobrala wypozyczalnia. Moja pierwsza przygoda z nimi i ostatnia.. tez bylo kilka innych kwiatkow, mialem nie miec limitu odelglosci.. a mialem 500km wiec maja sporo niedociagniec.


To miałem szczęście - wypożyczałem 4x (wszystkie w USA) - 2xAlamo , 1xAdvantage , 1xEuropcar - wszystkie kwoty idealnie zgodne z voucherem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Uwaga na Goldcar
#20 PostWysłany: 15 Gru 2014 20:01 

Rejestracja: 09 Maj 2014
Posty: 242
Zbanowany
mattt2 napisał(a):
Ja również miałem nieprzyjemność wypożyczając samochód z Goldcar.

Początkowa cena wynosiła 5 euro za 3 dni + 15 euro za młodego kierowcę. Wg pośrednika full insurance. Na miejscu się okazało, że niestety, że nie jest tak cudownie - w razie wypadku płacimy równowartość samochodu. Z góry trzeba było zapłacić 101 euro za paliwo. Tylko czekam, aż pobiorą jakąś kwotę za rzekome mandaty. Samochód był porysowany w kilku miejscach, zrobiliśmy zdjęcia, żeby mieć dowody, bo nikt nie raczył z nami zejść do check-in auta jak to bywa w poważnych firmach.

Gorąco NIE polecam.


Nie dziwie sie ze musielibyscie zaplacic pelna kwote za auto, tak to funkcjonuje jesli ubezpieczalnia jest spoza oferty wypozyczajacego.
A tak zazwyczaj jest jesli korzysta sie z stron brookerow, sam pokrywasz straty a pozniej faktury odsylasz do Twojej ubezpieczalni ktora dalaCi to 'Full insurance' co w tym takiego dziwnego. Na Malcie widzialem duzo aut z Goldcar' nawet sam sie poszedlem zapytac jaka 'rewelacyjna' cene maja ze klienci ich wybieraja, sam mialem auto z Sixt'a na 7 dni co wyszlo sumarycznie taniej niz GoldCar mimo ich atrakcyjnej ceny z pelnym ubezpieczeniem bezposrednio u nich. W SIXT Malta tez nikt nie raczyl ogladac zdawanego auta i nie jest to jakies nienormalne w powaznych firmach, poprostu im sie nie chce i tak jak cos to Ci dopisza do rachunku szkody pozniej jesli nie miales pelnego ubezpieczenia lub udzial wlasny nie byl zerowy.

Standardowo nie biore przez brookerow bo pozniej to sumarycznie nei tanio wychodzi bo jeden zwala na drugiego o co chodzi z tymi dodatkowymi kosztami.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 515 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 26  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group