Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 44 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Wybór miejsca United
#1 PostWysłany: 01 Kwi 2014 22:52 

Rejestracja: 16 Lut 2012
Posty: 108
Hej,

Z "promocji" wideore zakupiłem bilety dla trzech osób na lot Waw-Ewr-Waw, lot składa się z następujących odcinków:
WAW-FRA by Lot
FRA-YUL by Air Canada
FRA-EWR by Air Canada
EWR-LHR by United
LHR-WAW BY Lot,

Wylot w najbliższy czwartek a ja do dziś nie moge wybrać miejsc na te odcinki (poza EWR-LHR, gdzie miejsca można było wybrać zaraz po zakupie czyli w listopadzie). Chodzi mi głownie o odcinek z FRA-YUL czy to normalne ze jeszcze nie widać tych miejsc? Może przy odprawie je zobaczę? (Rozumiem, ze Lot to 24 h przed odlotem ale co z Air Canada)?

Drugie:
Dopiero teraz zobaczyłem ze przy odcinku FRA-YUL widnieje informacja ze brak będzie posiłków na pokładzie, czy to możliwe?

Frankfurt,
Montreal, QC Canada (YUL - Trudeau)
Flight Time:
7 hr 45 mn
Distance:
3,649 miles
Total Distance:
4,208 miles
Flight: UA8579
Operated by Air Canada.
Aircraft: Boeing 777-300ER
Fare Class: Economy (K)
Meal: None
No Special Meal Offered.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wycieczka do Marrakeszu od 936 PLN. Loty Lufthansą z 3 miast + 5 nocy w tradycyjnym riadzie Wycieczka do Marrakeszu od 936 PLN. Loty Lufthansą z 3 miast + 5 nocy w tradycyjnym riadzie
Odkryj Afrykę: loty do Kilimandżaro z dużym bagażem z Warszawy od 2768 PLN Odkryj Afrykę: loty do Kilimandżaro z dużym bagażem z Warszawy od 2768 PLN
#2 PostWysłany: 01 Kwi 2014 23:45 

Rejestracja: 15 Kwi 2013
Posty: 2357
Loty: 237
Kilometry: 321 205
złoty
Co do Air Canada nie pomogę, ale przecież na odcinki LOTu też możesz od razu po zakupie miejsca wybierać. Musisz tylko z rezerwacji na stronie United oczytać numer rezerwacji odcinków LOTu, przechodzisz na ich stronę i możesz wybierać.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 02 Kwi 2014 08:08 

Rejestracja: 16 Lut 2012
Posty: 108
Fakt, znalazłem numer rezerwacji LOT i na odcinki LOTu, wszystko jest ok. Dzięki

A co z posiłkiem w Air Canada? Niechce mi się w to wierzyć ale... :? Ktoś leciał może ostatnio Air Canada z FRA do Montrealu ?? Było koryto ? :?:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 02 Kwi 2014 08:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2011
Posty: 5659
HON fly4free
Oczywiście, że będzie. Nie stresuj się...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 02 Kwi 2014 12:35 

Rejestracja: 15 Kwi 2013
Posty: 2357
Loty: 237
Kilometry: 321 205
złoty
Co do posiłku, to sprawdź sobie na checkmytrip. Mi strona United też podawała błędne informacje o posiłkach, a na checkmytrip były inne informacje, jak się potem okazało, zgodne ze stanem faktycznym. Aczkolwiek zgadzam się z przedmówcą, nie ma się o co martwić, żarełko będzie na 100%.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 02 Kwi 2014 12:47 

Rejestracja: 30 Lis 2013
Posty: 10
W air canada ZAWSZE masz posiłek i ginger ale do woli :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 17 Cze 2014 16:28 

Rejestracja: 19 Lut 2014
Posty: 314
Chciałem zarezerwować bilet na krajówkę w US i najtańszą opcją okazała się być strona United. A tymczasem zonk - na liście "obsługiwanych" krajów nie ma Polski :? i nie da się wybrać z listy krajów do miejsca zamieszkania Polski. Wybrać Portugalię i ściemniać, czy dać sobie spokój, bo ponoć Amerykanie krętactwa nie cierpią...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 17 Cze 2014 16:36 

Rejestracja: 30 Maj 2013
Posty: 431
Loty: 644
Kilometry: 1 419 433
niebieski
smok1 napisał(a):
Chciałem zarezerwować bilet na krajówkę w US i najtańszą opcją okazała się być strona United. A tymczasem zonk - na liście "obsługiwanych" krajów nie ma Polski :? i nie da się wybrać z listy krajów do miejsca zamieszkania Polski. Wybrać Portugalię i ściemniać, czy dać sobie spokój, bo ponoć Amerykanie krętactwa nie cierpią...


Wielokrotnie kupowałem bilet bezpośrednio na stronie United. Co prawda musiałem podawać amerykański adres, ale nigdy nie miało to znaczenia i dawało się zapłacić polską kartą (Dinersem) - mimo,że jako "billing address" wybierałem adres w US.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 17 Cze 2014 16:37 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4055
Portugalczycy nie potrzebują wiz do Stanów, więc lepiej wybierz inny kraj.
Ale najlepiej skorzystaj z jakiegoś pośrednika. np Expedia bierze za pośrednictwo chyba 14 usd.
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 17 Cze 2014 17:04 

Rejestracja: 30 Maj 2013
Posty: 431
Loty: 644
Kilometry: 1 419 433
niebieski
Wizy nie mają tutaj nic do rzeczy - przecież lot ma być krajowy. Problem może być jedynie z platnoscią - czy bank autoryzuje transakcje z innym krajem zamieszkania niż kraj wydania karty.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 17 Cze 2014 17:15 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4055
Akceptuje. Często służbowo kupuję bilety i płace kartą, która nie jest moja i adres jest inny.
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 17 Cze 2014 19:01 

Rejestracja: 19 Lut 2014
Posty: 314
darekd napisał(a):
Wizy nie mają tutaj nic do rzeczy - przecież lot ma być krajowy. Problem może być jedynie z platnoscią - czy bank autoryzuje transakcje z innym krajem zamieszkania niż kraj wydania karty.
Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Zwłaszcza, że Rosjan obsługują...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 17 Cze 2014 20:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sie 2013
Posty: 2047
Loty: 852
Kilometry: 1 931 024
platynowy
Zapłać przez PayPal. Mi działało.
_________________
Moje podróże - piotrwasil.com

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 18 Cze 2014 20:45 

Rejestracja: 14 Kwi 2010
Posty: 99
cart napisał(a):
Zapłać przez PayPal. Mi działało.


Ale adres przy transakcji PayPal teoretycznie też się pokazuje, tak czy inaczej najlepszym wyjściem wydaje się po prostu losowy adres w USA
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 18 Cze 2014 21:32 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4055
jok napisał(a):
cart napisał(a):
Zapłać przez PayPal. Mi działało.

Ale adres przy transakcji PayPal teoretycznie też się pokazuje, tak czy inaczej najlepszym wyjściem wydaje się po prostu losowy adres w USA
To nie podawaj losowego adresu, tylko ten, pod którym zatrzymasz się w Stanach.
_________________
Ιαπόνκα76


Ostatnio edytowany przez Japonka76, 18 Cze 2014 21:43, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 18 Cze 2014 21:42 

Rejestracja: 19 Lut 2014
Posty: 314
Japonka76 napisał(a):
jok napisał(a):
cart napisał(a):
Zapłać przez PayPal. Mi działało.

Ale adres przy transakcji PayPal teoretycznie też się pokazuje, tak czy inaczej najlepszym wyjściem wydaje się po prostu losowy adres w USA
To nie podawaj losowego adresu, tylko ten, pod którym zatrzymasz się w Stanach.

Adres pod którym zatrzymam się w Stanach nie jest moim "Billing address". Jak dla mnie podanie takiego adresu jest zupełnie OK, ale dla Amerykanów takie coś może być uznane za oszustwo. To jest kwestia różnic kulturowych że oni nie lubią krętactwa. Skoro nie da się bez lekkiego "czitingu" u nich na stronie kupić, zostaje mi pewnie droższa Expedia lub wybór US Airways albo Jet Blue (mające przynajmniej duży bagaż w cenie). Myślałem o United, bo więcej mam mil w *A.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 15 Wrz 2014 08:57 

Rejestracja: 23 Wrz 2012
Posty: 65
Loty: 217
Kilometry: 353 534
Hej,
kupiłem loty wewnątrz USA za mile miles&more. Rezerwowałem je przez polską infolinę programu i bilety są bez bagażu rejestrowanego.
Na stronie rezerwacji United widzę że 1 bagaż rejestrowany to koszt 25$ ale nie widzę żadnej opcji żeby dodać go przez internet. Ktoś wie czy jest taka opcja czy po prostu się nie przejmować i zapłacić za bagaż na lotnisku? Cena będzie taka sama?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 15 Wrz 2014 15:19 

Rejestracja: 11 Sie 2010
Posty: 1880
HON fly4free
Tak, cena będzie $25. Bezproblemowo, podczas samodzielnego check-in na stanowisku wybierasz, że chcesz nadać bagaż, płacisz, a potem (po wydrukowaniu przez automat kart i etykiety z kodem paskowym do przyklejenia wokół uchwytu swojego bagażu) idziesz oddać bagaż na stanowisko. Warto mieć na uwadze, że w amerykańskich liniach można wziąć do kabiny bagaż podręczny oraz osobisty. Niby są "sizery" ale wiele osób mocno nagina i wchodzi z niemałymi tobołkami do środka. Jakoś nie widziałem, żeby komuś robili z tego tytułu problem, więc odprawić bagaż często chce się z powodu na jego "niepodręczną" zawartość...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 15 Wrz 2014 23:03 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3242
srebrny
2 lata temu miałem podobny problem - po stracie godziny i przejściu przez ich debilny automatyczny system na infolinii (jeśli ktoś uważa że na polskich infoliniach jest trudno połączyć się z konsultantem, to polecam zadzwonić na infolinię United ;-) ) udało mi się porozmawiać z jakimś Hindusem, który po kilkuminutowej konsultacji z przełożonym doszedł do wniosku , że nie da się kupić u nich biletu mając kartę płatniczą z polskim adresem billingowym.

Skończyło się na zakupie na Expedii.

Co do wyboru Portugalii - w większości banków transakcja z niezgodnym adresem nie przejdzie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 16 Wrz 2014 15:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sie 2013
Posty: 2047
Loty: 852
Kilometry: 1 931 024
platynowy
Ja podałem adres biura mojej firmy w USA i poszło. Odprawa też bez problemów.
_________________
Moje podróże - piotrwasil.com

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 44 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot], Proximic [Bot] oraz 18 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group