Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 17 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 21 Mar 2016 12:25 

Rejestracja: 03 Wrz 2015
Posty: 311
Zbanowany
AirBerlin szuka nowego inwestora bo Etihad nie moze juz dokladac do spolki, podobno trwaja rozmowy z EasyJet o ich wejsciu w spolke.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#2 PostWysłany: 21 Mar 2016 12:36 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
Źródło?

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 21 Mar 2016 12:49 

To?
http://www.bz-berlin.de/berlin/steigt-n ... berlin-ein
Góra
 PM off  
      
#4 PostWysłany: 29 Wrz 2016 16:17 

Rejestracja: 03 Wrz 2015
Posty: 311
Zbanowany
chyba nie udalo sie wyjsc na prosta z pomoca Etihadu,
ciekawe ' Air Serbia i Air Italia daja radę a Niemcy wlasnie oglaszaja restrukturyzacje:
obcinanie lotow, zwrot samolotow do Lufthansy (pojda do Eurowings), zwolnienia 1200 pracownikow.
Przygladac sie lotom jak ktos ma ich bilety czy nie dostaniecie wiadomosci o anulowaniu.


Ostatnio edytowany przez Abcn, 20 Paź 2016 22:53, edytowano w sumie 1 raz
ortografia
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 29 Wrz 2016 16:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7343
HON fly4free
myślę, że najlepiej sięgnąć do źródła oficjalnego na stronie AB:
http://www.airberlingroup.com/en/press/ ... erm-growth
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 29 Wrz 2016 19:32 

Rejestracja: 03 Wrz 2015
Posty: 311
Zbanowany
Wiesz zalezy kto to pisze, wole niezalezne komentarze :
http://www.faz.net/aktuell/wirtschaft/u ... 57920.html
http://www.tagesschau.de/wirtschaft/airberlin-133.html

Oddanie 30% do konkurencji jakim jest Eurowings/Germanwings 40 samolotow, zwolnienie 1/8 personelu, likwidacja lotow, wydzielenie pozostalej liczby samolotow do obslugi turystycznej i najprawdopodobniej chec sprzedania do TUI jest raczej likwidacja firmy a nie restrukturyzacja. Easyjet nie wszedla w deal a Etihad pewnie ma juz dosc dokladania.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 05 Paź 2016 22:37 

Rejestracja: 03 Wrz 2015
Posty: 311
Zbanowany
Z samolotow ktore pozostania Air Berlin (75) 35 pojdzie do wspolnego projektu TUI-Airberlin beda obslugiwac turystyke.
Pracownikow zwolnia wiecej niz bylo mowione wczesniej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 06 Paź 2016 22:06 

Rejestracja: 17 Sty 2016
Posty: 135
niebieski
Kod:
Niemiecka linia lotnicza Tuifly odwołuje większość piątkowych lotów


Rzeczniczka koncernu turystycznego TUI poinformowała dzisiaj (6 października), że przedsiębiorstwo afiliowane Tuifly anulowało 54 loty z Niemiec i 54 loty powrotne z różnych miejsc podróży oferowanych przez firmę. Aby jednak zapewnić transport zgodnie z planem, koncern wynajął samoloty innych linii lotniczych. Według informacji rzeczniczki koncernu, 9 tys. osób oczekujących jutro na lot zostało już poinformowanych o nagłych zmianach.
Samoloty zarówno Tuifly, jak i Air Berlin od weekendu coraz częściej odwołują loty. Przyczyną są zaplanowane przez pracowników nagłe urlopy zdrowotne. Zwolnienia lekarskie są reakcją pracowników firm na informacje, że oba koncerny planują utworzyć nowe przedsiębiorstwo lotnicze, co może grozić redukcją etatów i masowymi zwolnieniami.
Związek zawodowy stewardes UFO zaapelował do zarządu koncernów i do pracowników o wspólne rozmowy, aby umożliwić zażegnanie konfliktu.
Jak podaje stacja nadawcza Deutsche Welle za rzeczniczką TUI, na razie trzeba liczyć się z tym, że kolejne loty mogą być odwoływane.
 

http://interpresspai.pl/pl/?option=com_ ... em&id=4663
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 07 Paź 2016 13:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7343
HON fly4free
kurczę, jak sobie czytam, co też się teraz dzieje za naszą zachodnią miedzą (np. http://www.t-online.de/reisen/flugreise ... aelle.html), to zaczynam się coraz bardziej martwić, jak będzie wyglądała sprawa naszego lotu AB do FNC zaplanowanego na styczeń 2017...
Swoją drogą, poraża beztroska, z jaką pracownicy TUIfly obierają formę protestu (mającego rzekomo na celu zapobieżenie zwolnieniom), która pogrąża pracodawcę i może wywołać skutek wprost odwrotny od zamierzonego. Przecież ta masa pasażerów, którzy są wystawieni do wiatru, bo nie lecą w ogóle, albo co najmniej narażeni są na niemały stres wynikający z całej sytuacji, nigdy w życiu nie wybierze się już w podróż tą linią, albo nową linią, która powstanie ewentualnie na bazie TUIfly i dodatkowych samolotów zwolnionych przez Air Berlin i Niki. Już widzę, jaką renomą będzie cieszył się ten nowy twór - o ile w ogóle powstanie...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 07 Paź 2016 17:29 

Rejestracja: 03 Wrz 2015
Posty: 311
Zbanowany
Dzisiaj wieczorem 'okragly stol' w Hanowerze pomiedzy zarzadem TUI, AirBerlina a ministrami niemieckimi,
troche sie wsciekli Niemcy ze tak poprostu firma moze zawiesic dzialalnosc (nie oglaszajac upadlosci)
' padly zdania ze rozwazaja nawet mozliwosc wprowadzenia odszkodowan dla pasazerow za strajki jesli to bedzie tak wygladalo jak teraz.
Do Eurowings czyli Germanwings dawno juz nie wsiadam.

Do styczenia to sie dogadaja. Bedzie duzy nacisk rzadu niemieckiego ' juz maja dosc problemow z Commerzbankiem/Deutschebankiem czy Edeka/Keiser ' nie beda dokladac nastepnej fali bezrobotnych do rzadowego garnka.


Ostatnio edytowany przez Abcn, 20 Paź 2016 21:16, edytowano w sumie 1 raz
poprawki
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 07 Paź 2016 18:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7343
HON fly4free
Gadu-777 napisał(a):
Bedzie duzy nacisk rzadu niemieckiego juz maja dosc problemow z Comerzbankiem/Deutschebankiem czy Edeka/Keiser nie beda dokladac nastepnej fali bezrobotnych do rzadowego garnka.


O bankach słyszałem, ale że już nawet poczciwa Edeka ledwo zipie, to mnie zmartwiłeś :-(
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 07 Paź 2016 18:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Maj 2014
Posty: 1676
Loty: 199
Kilometry: 453 204
srebrny
No cóż, ja też mam interes do AirBerlin w stronę JFK na styczeń, ciekawe czy padnie do tego czasu.

...z tapatalka...
_________________
R.

Pierwsze raz w Afryce: https://www.fly4free.pl/forum/a-na-koniec-ktos-ci-powie-ze-nic-z-tej-afryki-nie-widziales,213,175117
Pojechaliśmy z nastolatkami w kilkumiesięczną podróż dookoła świata: W sto dni dookoła świata
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 07 Paź 2016 19:43 

Rejestracja: 03 Wrz 2015
Posty: 311
Zbanowany
tropikey napisał(a):
Gadu-777 napisał(a):
Bedzie duzy nacisk rzadu niemieckiego juz maja dosc problemow z Comerzbankiem/Deutschebankiem czy Edeka/Keiser nie beda dokladac nastepnej fali bezrobotnych do rzadowego garnka.


O bankach słyszałem, ale że już nawet poczciwa Edeka ledwo zipie, to mnie zmartwiłeś :-(


nie Edeka, a Kaiser's Tengelmann siec podobna do Edeki jest bankrutem Edeka miala ja wykupic problemem byl antrytrustowy przepis dostali odmowe zakupu a teraz rzad zmienil zdanie co do interpretacji antytrustowej i dostali zgode na wykup jesli Rewe/Lidl/Kaufland wycofaja sprzeciw.

Co do zawieruchy TUIfly/AirBerlin niemieccy prawnicy wypowiadaja sie ze bedzie obowiazywac wyplata odszkodowan bo pracownicy przyniesli zwolnienia lekarskie i im poprostu braklo pracownikow a nie jest to zapowiadany strajki pracowniczy.Wiec jakby ktos byl poszkodowany to interpretacja jest pozytywna co do uzyskania odszkodowania EU.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 07 Paź 2016 19:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2921
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
zawiert napisał(a):
No cóż, ja też mam interes do AirBerlin w stronę JFK na styczeń, ciekawe czy padnie do tego czasu.

...z tapatalka...

Moj lot jest w listopadzie, wiec bede beta-testerem ;-)
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 07 Paź 2016 20:51 

Rejestracja: 05 Paź 2016
Posty: 198
Loty: 128
Kilometry: 202 920
Ja mam z kolei na kwiecień/maj 2017 więc byłoby dobrze jakby do połowy przyszłego roku jakoś dociągnęli ;)
Swoją drogą jak wygląda procedura w sytuacji upadku linii? Jakaś inna linia przejmuje jej połączenia do realizacji czy raczej pieniądze za bilet bezpowrotnie przepadają? :roll:
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 07 Paź 2016 21:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Gru 2012
Posty: 1571
Loty: 565
Kilometry: 709 491
niebieski
Nie panikujmy zawczasu. Miałem już kilka rezerwacji w liniach które były na skraju bankructwa i za każdym razem udało się polecieć :P

freddy_gonzalez napisał(a):
Swoją drogą jak wygląda procedura w sytuacji upadku linii? Jakaś inna linia przejmuje jej połączenia do realizacji czy raczej pieniądze za bilet bezpowrotnie przepadają? :roll:
Najczęściej żadna linia nie przejmuje rezerwacji (bo i po co?), ale pieniądze można odzyskać, zwłaszcza jeśli płaciłeś kartą.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
medkorki uważa post za pomocny.
 
      
#17 PostWysłany: 07 Paź 2016 21:31 

Rejestracja: 09 Paź 2013
Posty: 2441
Loty: 191
Kilometry: 627 645
niebieski
to kto nas dostarczy do AUH???

swoja droga dziwne. czesto latalem AB i samoloty zawsze zaladowane mocno
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 17 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group