Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
icarhireinsurance od dłuższego czasu nie wydaje już polis dla osób z Polski

Firma Questor aka Riverside Malta również zaprzestała wydawania rocznych polis dla osób z Polski (stan bez zmian od stycznia 2022) - można natomiast wykupić polisę na pojedynczy wynajem.

Wg stanu na sierpień 2023 r. roczne polisy dostępne są na portalach worldwideinsure.com, cover4rentals.com lub defend-online.eu/pl/

Porównanie by @Kashpir

cover4rentals
- 2 rodzaje polis: Silver Cover i Gold Cover, dodatkowo wybór Europa albo Świat
- opcja Silver Cover ma limit 500 EUR na "glass damage". Opisywałem wcześniej w wątku szkodę we Włoszech - pęknięcie szyby wypożyczalnia wyceniła na 700 EUR. Czyli w takim przypadku dopłacałbym 200 EUR ze swojej kieszeni. Jeśli już, to rozważać tylko pakiet Gold cover, w którym ten limit wynosi 650 EUR (Świat)/ 1000 EUR (Europa).
- uwaga również na wiek samochodu - w Europie zachodniej pewnie to nie problem, ale np. na Bałkanach pewnie da się trafić na samochód starszy niż 10 lat, a takiego polisa nie obejmuje.
- wartość samochodu to pewnie mniej istotna kwestia, ale przy galopujących cenach aut też na wszelki wypadek zaznaczę 8-) "The vehicle must not have a retail price of more than €50,000 (or currency equivalent)".
- minimalny wiek kierowcy (posiadacza polisy) to 26 lat :!:

worldwideinsure
- 2 rodzaje polis: Standard i Deluxe, dodatkowo wybór Europa albo Świat
- dla porównania z cover4rentals: minimalny wiek kierowcy - 21 lat; wartość samochodu do 50 000 GBP; wiek samochodu do 20 lat; "damage to glass" po prostu wskazane jako zawarte w ramach sumy ubezpieczenia.
- można nieco obniżyć koszt dzięki cashbackowi quidco (obecnie 7,5%). już chyba nieaktualne - obecnie pokazuje jedynie cashback za travel insurance, ale nie zaszkodzi sprawdzić.

DEFEND Car Hire XS
- jeden rodzaj polisy z wyborem Europa lub Świat - pokrycie udziału własnego w szkodzie do 35 000 zł
- minimalny wiek kierowcy - 25 lat; wartość samochodu do 350 000 PLN; wiek samochodu do 10 lat

Cover4rentals i worldwideinsure nie obejmują wynajmu w Armenii, na Dominikanie, Islandii, Jamajce oraz w Izraelu.
DEFEND Car Hire XS nie obejmuje wynajmu na terytorium Afganistanu, Kuby, Białorusi, Kongo, Iranu, Iraku, Wybrzeża Kości Słoniowej, Liberii, Korei Północnej, Myanmaru, Rosji, Sudanu, Sudanu Południowego, Syrii, Ukrainy lub Zimbabwe. Polisa Europa obejmuje kraje kontynentu europejskiego oraz Maroko, Tunezję, Turcję i Izrael, ale wyłącza terytorium Ukrainy, Rosji i Białorusi.

Karty kredytowe z ubezpieczeniem wkładu własnego
- MC Platinum PKO 1200 EUR
- VISA Infinite PKO 2400 EUR


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1606 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52 ... 81  Następna
Autor Wiadomość
#961 PostWysłany: 27 Sie 2019 17:11 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3241
srebrny
becareful napisał(a):
Ale ja nie dyskutuje z tym jak jest zdefiniowane Excess, tylko z tym że odpowiadałem za całą wartość auta, miałem tylko Third Party Liability ze strony Avis, czy w związku z tym w przypadku całkowitego uszkodzenia auta czy jakieś drobnej szkody miałem prawo według Ciebie ubiegać się o zwrot kosztów do Worldwide Travel Insurance czy nie?


Nie
Skoro masz ubezpieczenie excess to samochód musi być posiadać ubezpieczenie CDW.

Inaczej nie byłoby sensu oferować oddzielnego ubezpieczenia excess i oddzielnego pełnego ubezpieczenia.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#962 PostWysłany: 27 Sie 2019 23:30 

Rejestracja: 13 Lis 2018
Posty: 2902
złoty
@becareful Mi się wydaje, że tak. W OWU jest tylko napisane, że umowa przestaje być ważna o ile wartość pojazdu przekracza 50000GBP
Cytuj:
with a retail purchase price in excess of £50,000. ii.which is over 20 years old. iii. which has not been manufactured for 10 years or more.

@SPLDER Dodatkowo jest napisane na pierwszej stronie internetowej dotyczącej ubezpieczenia samochodu: "Our car hire excess insurance acts in place of CDW, at a much lower price."

Załączniki:
Screen Shot 2019-08-27 at 11.28.30 PM.png
Screen Shot 2019-08-27 at 11.28.30 PM.png [ 159.27 KiB | Obejrzany 3190 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
zbyhu lubi ten post.
zbyhu uważa post za pomocny.
 
      
#963 PostWysłany: 02 Wrz 2019 19:24 

Rejestracja: 02 Wrz 2019
Posty: 4
Cześć wszystkim długo czytam to forum, i od dwóch latam już na własną rękę, ale pierwszy raz będę wynajmował samochód na Cyprze.
Planujemy wynająć dwa samochody (jedzie nas 8 osób) czyli najkorzystniej kupić dwa ubezpieczenia na worldwideinsure po 100zł każde (tak mi wyliczyło za 8 dni na Cyprze) i gdy będę wynajmował samochód przez porównywarki auto mogę spokojnie wybrać opcję BEZ "dodatkowych" pełnych ubezpieczeń i jeździć spokojnie.
Jak wygląda kwestia dodatkowych kierowców ponieważ wypożyczalnie chcą za to dodatkowe opłaty. Zgłaszać ich? Czy po prostu wpisać tylko na worldwideinsure bo z tego co czytałem można do 4 kierowców na jednej polisie. Dodam, że wszyscy mamy po 23 lata więc czasem te dodatkowe opłaty w wypożyczalniach znacznie podwyższają cenę najmu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#964 PostWysłany: 02 Wrz 2019 20:02 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11334
Loty: 481
Kilometry: 756 212
Żeby ubezpieczenie zewnętrzne było ważne na innych kierowców, to muszą oni być wpisani z imienia i nazwiska na umowie wynajmu. Poszukaj ofert u różnych pośredników, czasami zdarzają się takie z drugim kierowcą gratis.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#965 PostWysłany: 03 Wrz 2019 00:30 

Rejestracja: 02 Wrz 2019
Posty: 4
Ok to nie jest jakoś mocno ważne najwyżej będą stali kierowcy, dzięki za odpowiedź ogólnie są jakieś obostrzenia poza tymi szkodami osób trzecich w worldwideinsure kojarzysz kogoś osobiście kto rozliczał z nimi ewentualną szkodę czy wystąpiły jakieś problemy na co musimy uważać będzie to nasz pierwszy wynajem auta wgl.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#966 PostWysłany: 03 Wrz 2019 10:23 

Rejestracja: 27 Lut 2014
Posty: 655
srebrny
Zwróć uwagę, że w worldwideinsurance możesz wpisać 4 kierowców, ale wszyscy oni muszą mieszkać pod jednym adresem - czyli w zasadzie wchodzi w grę tylko najbliższa rodzina.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#967 PostWysłany: 03 Wrz 2019 21:27 

Rejestracja: 06 Lut 2013
Posty: 359
niebieski
czy w world wire insure rzeczywiście mogę zapłacić za polisę tylko i wyłącznie kartą wystawioną na mnie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#968 PostWysłany: 09 Wrz 2019 16:30 

Rejestracja: 06 Lut 2013
Posty: 359
niebieski
Przeczytałem warunki umowy w World Wire Insure, ale na te pytania nie znalazłem odpowiedzi.

Czy World Wire Insure pokrywa w standardowej polisie koszt road assistance (odpalenie auta z rozładowanym akumulatorem)?
Jakie dokumenty mam im dostarczyć, jeżeli nie było żadnego zdarzenia (wzywania policji itp)?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#969 PostWysłany: 13 Wrz 2019 23:30 

Rejestracja: 08 Sie 2018
Posty: 10
Witam,
mam pytanie odnośnie wypłaty dwóch odszkodowań (dwa ubezpieczenia) na jedno zdarzenie.
Żeby przybliżyć:
oddaliśmy do wypożyczalni samochód, pracownik stwierdził uszkodzenia które wycenił na 550 euro, które zostało zdjęte z konta.
Ubezpieczenie było zakupione poprzez AXA, która już uznała roszczenie i zleciła wypłatę.
Teraz zorientowałem się, że miałem dalej aktualne ubezpieczenie z przed roku z icarhireinsurance, tylko kończyło się dwa dni wcześniej niż zwrot samochodu. Szkoda miała miejsce w czasie ubezpieczenia. Czy mogę również ubiegać się o odszkodowanie od tego ubezpieczyciela?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#970 PostWysłany: 14 Wrz 2019 11:49 

Rejestracja: 18 Wrz 2015
Posty: 906
Loty: 54
Kilometry: 71 690
niebieski
Jeśli chodzi o ubezpieczenia majątkowe, to - z tego, co kojarzę przynajmniej w Polsce - nie można dostać dwóch odszkodowań za jedną szkodę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#971 PostWysłany: 14 Wrz 2019 12:03 

Rejestracja: 27 Wrz 2010
Posty: 433
Loty: 105
Kilometry: 141 758
niebieski
wujoo87 napisał(a):
Witam,
mam pytanie odnośnie wypłaty dwóch odszkodowań (dwa ubezpieczenia) na jedno zdarzenie.
Żeby przybliżyć:
oddaliśmy do wypożyczalni samochód, pracownik stwierdził uszkodzenia które wycenił na 550 euro, które zostało zdjęte z konta.
Ubezpieczenie było zakupione poprzez AXA, która już uznała roszczenie i zleciła wypłatę.
Teraz zorientowałem się, że miałem dalej aktualne ubezpieczenie z przed roku z icarhireinsurance, tylko kończyło się dwa dni wcześniej niż zwrot samochodu. Szkoda miała miejsce w czasie ubezpieczenia. Czy mogę również ubiegać się o odszkodowanie od tego ubezpieczyciela?


Z tego co wiem to ubezpieczenie służy pokryciu szkody i nie może powodować wzbogacenia się. Mógłbyś domagać się od drugiej firmy odszkodowania ale tylko wtedy gdy udowodnisz, że poniosłeś szkodę większą niż te 550eur. W przeciwnym wypadku nastąpiłoby bezprawne wzbogacenie się co w połączeniu z poświadczeniem nieprawdy naraża cię na problemy w tym karne.

PS: By było jasno: Nawet jeśli dostałbyś odszkodowanie z obu źródeł to i tak suma wg prawa nie może być wyższa niż faktycznie poniesiona szkoda.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
zbyhu lubi ten post.
zbyhu uważa post za pomocny.
 
      
#972 PostWysłany: 17 Wrz 2019 19:29 

Rejestracja: 20 Gru 2012
Posty: 47
-- 14 Wrz 2019 23:04 --

Korzystał ktoś może z insuratrip/voyager insurance?
https://www.insuratrip.com/car-hire-excess-insurance
W szczególności interesuje mnie proces likwidacji szkody.

Kończy mi się icarhire i poszukuję czegoś w zamian. Ta oferta wydaje się najlepsza (szeroki zakres ubezpieczenia, sensowne sumy i ubezpieczycielem jest Allianz Global Assistance). Pewne wątpliwości budzi natomiast procedura likwidacji szkody - nie ma formularza online, trzeba pisać do Allianza mail z prośbą o formularz, w wyszczególnieniu dokumentów które należy dostarczyć są takie kwiatki jak ORYGINAŁY polisy, umowy najmu samochodu, faktur za naprawę itd. (czy miałoby to oznaczać, że procedura odbywa się "w papierze"? :o :o wskazywałoby na to też zalecenie aby przechowywać fotokopie wszelkich przesłanych do nich dokumentów :cry:
https://www.voyageroasis.co.uk/quote/Po ... _PW_V1.pdf

Rozważam też Questora https://www.questor-insurance.co.uk/car-hire-insurance i WWI https://www.worldwideinsure.com/car-hir ... urance.php.
Obie te oferty są nieco droższe, poza tym:
1. w WWI zakres i sumy ubezpieczenia są znacznie niższe, no i ten Mauritius
2. w Questorze są +/- ok, ale za to jest zapis wyłączający ochronę ubezpieczeniową w przypadku gdy szkoda powstała wskutek naruszenia przepisów ruchu drogowego (no a skoro jestem sprawcą kolizji, to zwykle oznacza że złamałem przepisy - choć niekoniecznie świadomie i celowo).




-- 17 Wrz 2019 19:29 --

Drążąc temat zadałem nurtujące mnie pytania mailem:

Z insuratrip/voyagera odpowiedzieli, że Allianz "może zaakceptować wysłane mailem kopie", ale "prawdopodobnie poprosi też o wysłanie dokumentów pocztą". Trudno ocenić co oznacza tu "prawdopodobnie" - czy naprawdę tak to wygląda, czy tylko próbują odstraszyć potencjalnych naciągaczy.
Kiedyś likwidowałem szkodę z icarhire, gdy ubezpieczycielem był tam Allianz i wszystko było załatwiane elektronicznie.

Questor z kolei przesłał interpretację tego wątpliwego punktu - piszą podając przykłady naruszenia przepisów skutkujących odmową wypłaty odszkodowania (zignorowanie znaku stop, czerwonego światła, jazda pod prąd) zaznaczając jednak, że to nie jest pełny katalog takich przypadków. Więc skoro zignorowanie znaku stop wyłącza ubezpieczenie, to pewnie tak samo jest w przypadku ustąp pierwszeństwa i każdego innego znaku. Chyba szkoda zawracać sobie tym głowę,
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#973 PostWysłany: 18 Wrz 2019 16:42 

Rejestracja: 15 Sie 2019
Posty: 3
Czesc. Poradzcie mi proszę, gdzid kupic ubezpieczenie ld excess?
Kiedys kupowalam na icarhire, ale juz niedostepne dla Polakow.
Bedzke 2 kierowcow moeszkajacych pod innym adresem


Ostatnio edytowany przez Abcn, 19 Wrz 2019 15:35, edytowano w sumie 1 raz
Proszę o staranną pisownię
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#974 PostWysłany: 18 Wrz 2019 16:55 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8588
złoty
To ubezpieczenie cały czas jest dostępne dla Polaków.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#975 PostWysłany: 18 Wrz 2019 17:02 

Rejestracja: 15 Sie 2019
Posty: 3
[quote][/quote]
Wpisując country of residence: Poland, nie mogę kupić ubezpieczenia w Grecji. Ponawiam pytanie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#976 PostWysłany: 18 Wrz 2019 17:11 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8588
złoty
A wiesz, co oznacza country of residence?
BTW - może poprawisz błędy językowe w swoim poście?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#977 PostWysłany: 22 Wrz 2019 22:17 

Rejestracja: 05 Sty 2012
Posty: 161
zrobiłem na szybko zestawienie na podstawie tego wątku i innych znalezionych w necie.
może się komuś przyda taka ściąga.
robiłem je pod kątem swoich potrzeb, ale zamieszczam linki i każdy może, że tak kolokwialnie to ujmę, "zrobić pod siebie" :)
jak macie jakieś swoje uwagi, sprostowania to przekopujcie moj post, poprawcie/dopiszcie swoje a ja ten post usunę aby wisiał tylko ten poprawiony.
może finalnie wyjdzie z tego coś godnego podwieszenia w wątku.

1) https://www.insurance4carhire.com

Wersja Europa, roczna za £42.99

podsumowanie:
* wkład własny na poczet uszkodzenia lub kradzieży do £6,500 na rok
* wiek kierowcy 21-85
* do 7 dodatkowych kierowców jeśli są uwzględnieni w umowie z wypożyczalnią
* okres wypożyczenia do 60 dni ciurkiem
* złe paliwo i klucze - do £500/szkodę (max. £2,000/rok)
* wyczerpane akumulatory do £1,000/rok
* dodatkowe opłaty za odebranie z lotniska ze względu na nieprzewidzane opóźnienia lotu
* uwzględnia samochód zastępczy z wypożyczalni (courtesy car?)

kluczowe ograniczenia i uwagi kiedy polisa nie zadziała:
* polisa nie jest wystawiona na kierowcę głównego (lead driver)
* polisa została zakupiona po odebraniu pojazdu z wypożyczalni
* wypożyczony samochód jest warty > £120,000 lub starszy niż 10 lat
* jeździłeś off-road
* nie obejmuje: pojazd komercyjny, motocykl, kamper. "dom na kółkach", van i pojazd > 9 miejsc
* posiadacz polisy nie jest rezydentem UK, Channel Islands, France, Spain, Italy, Sweden, The Netherlands, Republic of Ireland, Germany.

czyli jeśli polisa jest na ciebie ale nie jesteś rezydentem jednego z powyższych krajów to szkoda nie zostanie pokryta.

2) https://www.insuratrip.com/car-hire-excess-insurance

"get a quote" przekierowuje na stronę https://www.voyageroasis.co.uk

dla dwóch osób, wersja roczna, Europa wyszły dwa warianty:

£36.75:
odpowiedzialność własna £7500 (£10000/rok)
bagaż £300
klucze £500
Lockout £300
złe paliwo £500 (£1000/rok)
polisa też działa w kraju rezydencji

£39.52:
odpowiedzialność własna £12,500 (£15000/rok)
bagaż £500
klucze £750
Lockout £500
złe paliwo £750 (£1500/rok)
polisa też działa w kraju rezydencji

3) https://www.questor-insurance.co.uk/car-hire-insurance

wersja roczna, UK, Ireland and Europe - 50EUR (Car Hire Insurance, Single Premium)

podsumowanie:
* rezydent w krajach z listy
* wiek kierowcy 21-84
* wypożyczenie musi się zakończyć przed końcem polisty
* nie obowiązuje dla pojazdów już wypożyczonych
* polisa wystawiona na kierowcę głównego
* wypożyczenie do 31 dni ciurkiem (jest opcja do 62 dni)
* wyklucza pojazdy o wartości > £75,000
* wykluczone motorhome, minibus i vany
* wykluczone safari i podobne off-road

opcja do 62 dni + €25.00
opcja na akumulatory + €7.50 (do kosztów £200)

4) https://www.worldwideinsure.com/car-hir ... urance.php

wersja roczna, Europa, wypożyczenie w Portugalii, dwa warianty: standard (£44.50) i deluxe (£52.50)

* uwzględnione szyby, dach, opony (do £300) oraz "windscreens" i "underbody": £5000 vs. £50000 dla ww. wariantów
* deluxe działa w kraju rezydentury, uwzględnia "personal accidents" (utrata kończyny, pełna niesprawność, utrata słuchu itp. podczas wypożyczenia, do £10000), zniszzenie bagażu w zabezpiczeonym samochodze (do £300, £75/rzecz)
* zgubienie kluczy, uszkodzenie zamków do £500

więcej warunków pokaże się po podaniu kilk informacji i kliknięciu w "get quote"

5) https://www.reducemyexcess.co.uk

excluded: Non-UK Residents (Channel Islands and Isle of Man residents also excluded).

tego nie sprawdzałem, nie jest przydatne dla mnie ale może być dla Polaków mieszkających w UK. dużo informacji można znaleźć w FAQ (https://www.reducemyexcess.co.uk/faqs.aspx)

6) https://www.rentalcover.com/

to jest chyba tylko ubezpieczenie na dni, nie znalazłem opcji rocznej roczna z dni wychodzi nieprzyzwoita

7) https://www.icarhireinsurance.com

nie jest przydatne dla mnie ale może być dla Polaków mieszkających w krajach, które są akceptowane.

wersja roczna, Europa za £42.99


Ostatnio edytowany przez geos, 23 Wrz 2019 11:00, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
10 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#978 PostWysłany: 23 Wrz 2019 09:56 

Rejestracja: 11 Lis 2015
Posty: 457
niebieski
Dzięki za zestawienie :) Dodałbym jeszcze ubezpieczenia dodane do kart kredytowych, co najmniej PKO BP i ubezpieczenie w Warcie.
Powtórze pytanie, które się wcześniej powtórzyło, ale nikt nie był w stanie odpowiedzieć - czy jest jakieś ubezpieczenie dla car-sharingu albo któreś z powyższych go obejmuje?
Konkretnie chodzi mi o to że, potrzebuję późno wrócić z Warszawy do Krakowa, a jeśli nie zdążę na pociag, to pozostanie mi Panek, który ma wkład własny w szkodzie do 1000 zł. Jedyną opcją zniesienia go, jest wykupienie miesięcznej subskrypcji za 79 zł, której nie potrzebuję, poza tym to 1/3 kosztu całego wynajmu. Czy znajdę jakąś tańszą opcję na 1-2 dni (podróż zacznę przed północą, ale skończę pewnie już po) za niższą kwotę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#979 PostWysłany: 23 Wrz 2019 10:18 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11334
Loty: 481
Kilometry: 756 212
@BarneyGF w worldwideinsure w opcji deluxe masz uwzględnione Car club membership. Ale przeczytaj dokładnie warunki, bo ja się nie wgłębialem.
@geos jeśli wrzucasz wszystkie opcje, to ja nie widzę flagowego niegdyś ubezpieczenia czyli icarhire.
Osobiście jednak uważam, że powinniśmy skupić się tylko na tych dostępnych dla mieszkańców Polski. A tutaj dodałbym np. opcje oferowane do ubezpieczeń turystycznych - na pewno przez Generali i o ile dobrze pamiętam, również Warta.
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez Kashpir, 23 Wrz 2019 12:45, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#980 PostWysłany: 23 Wrz 2019 10:57 

Rejestracja: 05 Sty 2012
Posty: 161
Kashpir napisał(a):
@geos jeśli wrzucasz wszystkie opcje, to ja nie widzę flagowego niegdyś ubezpieczenia czyli icarhire.


to prawda, wyeliminowałem z marszu :) zaraz uzupełnię.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1606 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52 ... 81  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group