Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Wikipost
Tak, wiemy, że icarhireinsurance nie wydaje już polis dla osób z Polski

Dyskusja o alternatywach od tego postu:
viewtopic.php?p=1180962#p1180962

[ 987 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 46, 47, 48, 49, 50  Następna
Autor Wiadomość
#961 PostWysłany: 27 Sie 2019 17:11 

złoty
becareful napisał(a):
Ale ja nie dyskutuje z tym jak jest zdefiniowane Excess, tylko z tym że odpowiadałem za całą wartość auta, miałem tylko Third Party Liability ze strony Avis, czy w związku z tym w przypadku całkowitego uszkodzenia auta czy jakieś drobnej szkody miałem prawo według Ciebie ubiegać się o zwrot kosztów do Worldwide Travel Insurance czy nie?

Nie
Skoro masz ubezpieczenie excess to samochód musi być posiadać ubezpieczenie CDW.

Inaczej nie byłoby sensu oferować oddzielnego ubezpieczenia excess i oddzielnego pełnego ubezpieczenia.

#962 PostWysłany: 27 Sie 2019 23:30 

niebieski
@becareful Mi się wydaje, że tak. W OWU jest tylko napisane, że umowa przestaje być ważna o ile wartość pojazdu przekracza 50000GBP
Cytuj:
with a retail purchase price in excess of £50,000. ii.which is over 20 years old. iii. which has not been manufactured for 10 years or more.

@SPLDER Dodatkowo jest napisane na pierwszej stronie internetowej dotyczącej ubezpieczenia samochodu: "Our car hire excess insurance acts in place of CDW, at a much lower price."

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, by zobaczyć pliki załączone do tej wiadomości.
 Relacje PM off
zbyhu lubi ten post.
zbyhu uważa post za pomocny.

#963 PostWysłany: 02 Wrz 2019 19:24 

Cześć wszystkim długo czytam to forum, i od dwóch latam już na własną rękę, ale pierwszy raz będę wynajmował samochód na Cyprze.
Planujemy wynająć dwa samochody (jedzie nas 8 osób) czyli najkorzystniej kupić dwa ubezpieczenia na worldwideinsure po 100zł każde (tak mi wyliczyło za 8 dni na Cyprze) i gdy będę wynajmował samochód przez porównywarki auto mogę spokojnie wybrać opcję BEZ "dodatkowych" pełnych ubezpieczeń i jeździć spokojnie.
Jak wygląda kwestia dodatkowych kierowców ponieważ wypożyczalnie chcą za to dodatkowe opłaty. Zgłaszać ich? Czy po prostu wpisać tylko na worldwideinsure bo z tego co czytałem można do 4 kierowców na jednej polisie. Dodam, że wszyscy mamy po 23 lata więc czasem te dodatkowe opłaty w wypożyczalniach znacznie podwyższają cenę najmu
 Relacje PM off  

#964 PostWysłany: 02 Wrz 2019 20:02 
Awatar użytkownika

Loty: 31
Kilometry: 39 292
HON fly4free
Żeby ubezpieczenie zewnętrzne było ważne na innych kierowców, to muszą oni być wpisani z imienia i nazwiska na umowie wynajmu. Poszukaj ofert u różnych pośredników, czasami zdarzają się takie z drugim kierowcą gratis.

#965 PostWysłany: 03 Wrz 2019 00:30 

Ok to nie jest jakoś mocno ważne najwyżej będą stali kierowcy, dzięki za odpowiedź ogólnie są jakieś obostrzenia poza tymi szkodami osób trzecich w worldwideinsure kojarzysz kogoś osobiście kto rozliczał z nimi ewentualną szkodę czy wystąpiły jakieś problemy na co musimy uważać będzie to nasz pierwszy wynajem auta wgl.
 Relacje PM off  

#966 PostWysłany: 03 Wrz 2019 10:23 

niebieski
Zwróć uwagę, że w worldwideinsurance możesz wpisać 4 kierowców, ale wszyscy oni muszą mieszkać pod jednym adresem - czyli w zasadzie wchodzi w grę tylko najbliższa rodzina.

#967 PostWysłany: 03 Wrz 2019 21:27 

niebieski
czy w world wire insure rzeczywiście mogę zapłacić za polisę tylko i wyłącznie kartą wystawioną na mnie?
 Relacje PM off  

#968 PostWysłany: 09 Wrz 2019 16:30 

niebieski
Przeczytałem warunki umowy w World Wire Insure, ale na te pytania nie znalazłem odpowiedzi.

Czy World Wire Insure pokrywa w standardowej polisie koszt road assistance (odpalenie auta z rozładowanym akumulatorem)?
Jakie dokumenty mam im dostarczyć, jeżeli nie było żadnego zdarzenia (wzywania policji itp)?
 Relacje PM off  

#969 PostWysłany: 13 Wrz 2019 23:30 

Witam,
mam pytanie odnośnie wypłaty dwóch odszkodowań (dwa ubezpieczenia) na jedno zdarzenie.
Żeby przybliżyć:
oddaliśmy do wypożyczalni samochód, pracownik stwierdził uszkodzenia które wycenił na 550 euro, które zostało zdjęte z konta.
Ubezpieczenie było zakupione poprzez AXA, która już uznała roszczenie i zleciła wypłatę.
Teraz zorientowałem się, że miałem dalej aktualne ubezpieczenie z przed roku z icarhireinsurance, tylko kończyło się dwa dni wcześniej niż zwrot samochodu. Szkoda miała miejsce w czasie ubezpieczenia. Czy mogę również ubiegać się o odszkodowanie od tego ubezpieczyciela?
 Relacje PM off  

#970 PostWysłany: 14 Wrz 2019 11:49 

Loty: 46
Kilometry: 58 864
niebieski
Jeśli chodzi o ubezpieczenia majątkowe, to - z tego, co kojarzę przynajmniej w Polsce - nie można dostać dwóch odszkodowań za jedną szkodę.
 Relacje PM off  

#971 PostWysłany: 14 Wrz 2019 12:03 

Loty: 75
Kilometry: 103 015
wujoo87 napisał(a):
Witam,
mam pytanie odnośnie wypłaty dwóch odszkodowań (dwa ubezpieczenia) na jedno zdarzenie.
Żeby przybliżyć:
oddaliśmy do wypożyczalni samochód, pracownik stwierdził uszkodzenia które wycenił na 550 euro, które zostało zdjęte z konta.
Ubezpieczenie było zakupione poprzez AXA, która już uznała roszczenie i zleciła wypłatę.
Teraz zorientowałem się, że miałem dalej aktualne ubezpieczenie z przed roku z icarhireinsurance, tylko kończyło się dwa dni wcześniej niż zwrot samochodu. Szkoda miała miejsce w czasie ubezpieczenia. Czy mogę również ubiegać się o odszkodowanie od tego ubezpieczyciela?

Z tego co wiem to ubezpieczenie służy pokryciu szkody i nie może powodować wzbogacenia się. Mógłbyś domagać się od drugiej firmy odszkodowania ale tylko wtedy gdy udowodnisz, że poniosłeś szkodę większą niż te 550eur. W przeciwnym wypadku nastąpiłoby bezprawne wzbogacenie się co w połączeniu z poświadczeniem nieprawdy naraża cię na problemy w tym karne.

PS: By było jasno: Nawet jeśli dostałbyś odszkodowanie z obu źródeł to i tak suma wg prawa nie może być wyższa niż faktycznie poniesiona szkoda.

#972 PostWysłany: 17 Wrz 2019 19:29 

-- 14 Wrz 2019 23:04 --

Korzystał ktoś może z insuratrip/voyager insurance?
https://www.insuratrip.com/car-hire-excess-insurance
W szczególności interesuje mnie proces likwidacji szkody.

Kończy mi się icarhire i poszukuję czegoś w zamian. Ta oferta wydaje się najlepsza (szeroki zakres ubezpieczenia, sensowne sumy i ubezpieczycielem jest Allianz Global Assistance). Pewne wątpliwości budzi natomiast procedura likwidacji szkody - nie ma formularza online, trzeba pisać do Allianza mail z prośbą o formularz, w wyszczególnieniu dokumentów które należy dostarczyć są takie kwiatki jak ORYGINAŁY polisy, umowy najmu samochodu, faktur za naprawę itd. (czy miałoby to oznaczać, że procedura odbywa się "w papierze"? :o :o wskazywałoby na to też zalecenie aby przechowywać fotokopie wszelkich przesłanych do nich dokumentów :cry:
https://www.voyageroasis.co.uk/quote/Po ... _PW_V1.pdf

Rozważam też Questora https://www.questor-insurance.co.uk/car-hire-insurance i WWI https://www.worldwideinsure.com/car-hir ... urance.php.
Obie te oferty są nieco droższe, poza tym:
1. w WWI zakres i sumy ubezpieczenia są znacznie niższe, no i ten Mauritius
2. w Questorze są +/- ok, ale za to jest zapis wyłączający ochronę ubezpieczeniową w przypadku gdy szkoda powstała wskutek naruszenia przepisów ruchu drogowego (no a skoro jestem sprawcą kolizji, to zwykle oznacza że złamałem przepisy - choć niekoniecznie świadomie i celowo).

-- 17 Wrz 2019 19:29 --

Drążąc temat zadałem nurtujące mnie pytania mailem:

Z insuratrip/voyagera odpowiedzieli, że Allianz "może zaakceptować wysłane mailem kopie", ale "prawdopodobnie poprosi też o wysłanie dokumentów pocztą". Trudno ocenić co oznacza tu "prawdopodobnie" - czy naprawdę tak to wygląda, czy tylko próbują odstraszyć potencjalnych naciągaczy.
Kiedyś likwidowałem szkodę z icarhire, gdy ubezpieczycielem był tam Allianz i wszystko było załatwiane elektronicznie.

Questor z kolei przesłał interpretację tego wątpliwego punktu - piszą podając przykłady naruszenia przepisów skutkujących odmową wypłaty odszkodowania (zignorowanie znaku stop, czerwonego światła, jazda pod prąd) zaznaczając jednak, że to nie jest pełny katalog takich przypadków. Więc skoro zignorowanie znaku stop wyłącza ubezpieczenie, to pewnie tak samo jest w przypadku ustąp pierwszeństwa i każdego innego znaku. Chyba szkoda zawracać sobie tym głowę,
 Relacje PM off  

#973 PostWysłany: 18 Wrz 2019 16:42 

Czesc. Poradzcie mi proszę, gdzid kupic ubezpieczenie ld excess? Kiedys kupowalam na icarhire, ale juz niedostepne dla polakow. Bedzke 2 kierowcow moeszkajacych pod innym adresem
 Relacje PM off  

#974 PostWysłany: 18 Wrz 2019 16:55 

platynowy
To ubezpieczenie cały czas jest dostępne dla Polaków.

#975 PostWysłany: 18 Wrz 2019 17:02 

[quote][/quote]
Wpisując country of residence: Poland, nie mogę kupić ubezpieczenia w Grecji. Ponawiam pytanie
 Relacje PM off  

#976 PostWysłany: 18 Wrz 2019 17:11 

platynowy
A wiesz, co oznacza country of residence?
BTW - może poprawisz błędy językowe w swoim poście?

#977 PostWysłany: 18 Wrz 2019 18:18 

Wiesz co, dziękuję bardzo za taką pomoc. Poradzę sobie sama. Pisząc btw probujesz mnie pouczac. daruj sobie
 Relacje PM off
lluukk lubi ten post.

#978 PostWysłany: 18 Wrz 2019 18:39 

platynowy
Zgadza się - pouczam, bo lekceważysz czytających i regulamin forum.

Cytuj:
4. Użytkownicy Forum zobowiązani są komunikować się poprawnym językiem polskim, zachowując staranność wypowiedzi. Posty zawierające dużą liczbę błędów ortograficznych, niezrozumiałe, niechlujne mogą powodować przyznanie ostrzeżenia.

https://www.fly4free.pl/regulamin-fly4free/

#979 PostWysłany: 18 Wrz 2019 18:43 

niebieski
Nie żebym się czepiał, ale Twoje "BTW" chyba też nie spełnia tych wymagań.
 Relacje PM off  

#980 PostWysłany: 18 Wrz 2019 18:48 

platynowy
Dlaczego?

[ 987 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 46, 47, 48, 49, 50  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 0 gości