Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
icarhireinsurance od dłuższego czasu nie wydaje już polis dla osób z Polski

Firma Questor aka Riverside Malta również zaprzestała wydawania rocznych polis dla osób z Polski (stan bez zmian od stycznia 2022) - można natomiast wykupić polisę na pojedynczy wynajem.

Wg stanu na sierpień 2023 r. roczne polisy dostępne są na portalach worldwideinsure.com, cover4rentals.com lub defend-online.eu/pl/

Porównanie by @Kashpir

cover4rentals
- 2 rodzaje polis: Silver Cover i Gold Cover, dodatkowo wybór Europa albo Świat
- opcja Silver Cover ma limit 500 EUR na "glass damage". Opisywałem wcześniej w wątku szkodę we Włoszech - pęknięcie szyby wypożyczalnia wyceniła na 700 EUR. Czyli w takim przypadku dopłacałbym 200 EUR ze swojej kieszeni. Jeśli już, to rozważać tylko pakiet Gold cover, w którym ten limit wynosi 650 EUR (Świat)/ 1000 EUR (Europa).
- uwaga również na wiek samochodu - w Europie zachodniej pewnie to nie problem, ale np. na Bałkanach pewnie da się trafić na samochód starszy niż 10 lat, a takiego polisa nie obejmuje.
- wartość samochodu to pewnie mniej istotna kwestia, ale przy galopujących cenach aut też na wszelki wypadek zaznaczę 8-) "The vehicle must not have a retail price of more than €50,000 (or currency equivalent)".
- minimalny wiek kierowcy (posiadacza polisy) to 26 lat :!:

worldwideinsure
- 2 rodzaje polis: Standard i Deluxe, dodatkowo wybór Europa albo Świat
- dla porównania z cover4rentals: minimalny wiek kierowcy - 21 lat; wartość samochodu do 50 000 GBP; wiek samochodu do 20 lat; "damage to glass" po prostu wskazane jako zawarte w ramach sumy ubezpieczenia.
- można nieco obniżyć koszt dzięki cashbackowi quidco (obecnie 7,5%). już chyba nieaktualne - obecnie pokazuje jedynie cashback za travel insurance, ale nie zaszkodzi sprawdzić.

DEFEND Car Hire XS
- jeden rodzaj polisy z wyborem Europa lub Świat - pokrycie udziału własnego w szkodzie do 35 000 zł
- minimalny wiek kierowcy - 25 lat; wartość samochodu do 350 000 PLN; wiek samochodu do 10 lat

Cover4rentals i worldwideinsure nie obejmują wynajmu w Armenii, na Dominikanie, Islandii, Jamajce oraz w Izraelu.
DEFEND Car Hire XS nie obejmuje wynajmu na terytorium Afganistanu, Kuby, Białorusi, Kongo, Iranu, Iraku, Wybrzeża Kości Słoniowej, Liberii, Korei Północnej, Myanmaru, Rosji, Sudanu, Sudanu Południowego, Syrii, Ukrainy lub Zimbabwe. Polisa Europa obejmuje kraje kontynentu europejskiego oraz Maroko, Tunezję, Turcję i Izrael, ale wyłącza terytorium Ukrainy, Rosji i Białorusi.

Karty kredytowe z ubezpieczeniem wkładu własnego
- MC Platinum PKO 1200 EUR
- VISA Infinite PKO 2400 EUR


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1621 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80 ... 82  Następna
Autor Wiadomość
#1521 PostWysłany: 31 Sie 2023 13:00 

Rejestracja: 16 Paź 2015
Posty: 4864
platynowy
To co masz za problem, to tylko blokada na KK.
Nie można zjeść ciastko i mieć ciastko, a pytasz z tezą bo cena ubezpieczenia w wypożyczalni droga.
Będzie powód to Ci potrącą ileś tam euro, ubezpieczyciel z booking ci potem zgodnie z warunkami, kwotami z umowy tą kwotę zwróci


Ostatnio edytowany przez dg72, 31 Sie 2023 13:05, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Egzotyka czeka! Fidżi, Australia i Nowa Zelandia w jednej podroży z Budapesztu za 4590 PLN Egzotyka czeka! Fidżi, Australia i Nowa Zelandia w jednej podroży z Budapesztu za 4590 PLN
Urlop w San Vito Lo Capo za 1177 PLN. Loty do Palermo z Wrocławia i 5 noclegów Urlop w San Vito Lo Capo za 1177 PLN. Loty do Palermo z Wrocławia i 5 noclegów
#1522 PostWysłany: 31 Sie 2023 13:04 

Rejestracja: 31 Sie 2023
Posty: 6
Ja sie po prostu zastanawiam co warto zrobić :)
Nie mam problemu z blokadą karty
Zrozumiałem przed chwilą, że poleciłeś ubezpieczenie tylko w wypożyczalni?
Teraz, że łącznie z booking?


Ostatnio edytowany przez dmirstek, 31 Sie 2023 13:21, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1523 PostWysłany: 31 Sie 2023 13:09 

Rejestracja: 16 Paź 2015
Posty: 4864
platynowy
Właśnie Ci napisałem jak takie ubezpieczenie działa.
Wypożyczalnia Ci i tak ubezpieczenie zaproponuje, inaczej spora blokada KK
Napisałem też co ja bym zrobił czyli wyrobił ww KK.
A teraz przy kawie czy herbacie pomyśl i niestety sam zdecyduj.
Góra
 Profil Relacje PM off
logandg lubi ten post.
logandg uważa post za pomocny.
 
      
#1524 PostWysłany: 31 Sie 2023 13:14 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8641
złoty
@logandg
Pełne ubezpieczenie bezpośrednio w wypożyczalni umożliwi Ci spokojny sen. A spokój niestety kosztuje... ;)
W takiej opcji ubezpieczenie z booking nie jest potrzebna.
Góra
 Profil Relacje PM off
logandg lubi ten post.
logandg uważa post za pomocny.
 
      
#1525 PostWysłany: 31 Sie 2023 13:30 

Rejestracja: 31 Sie 2023
Posty: 6
-- 31 Sie 2023 13:15 --

boots napisał(a):
@logandg
Pełne ubezpieczenie bezpośrednio w wypożyczalni umożliwi Ci spokojny sen. A spokój niestety kosztuje... ;)
W takiej opcji ubezpieczenie z booking nie jest potrzebna.


ok dzieki

-- 31 Sie 2023 13:30 --

boots napisał(a):
@logandg
Pełne ubezpieczenie bezpośrednio w wypożyczalni umożliwi Ci spokojny sen. A spokój niestety kosztuje... ;)
W takiej opcji ubezpieczenie z booking nie jest potrzebna.


Zastanawiam się też czy nie skorzystać z takiej opcji:
https://kioskpolis.pl/kalkulator-udzial ... ey=details
kwota do 5000E wydaje mi się wystarczająca
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1526 PostWysłany: 31 Sie 2023 13:38 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8641
złoty
Rób, jak uważasz.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1527 PostWysłany: 31 Sie 2023 13:47 

Rejestracja: 27 Lut 2014
Posty: 662
srebrny
@logandg
Musisz sobie odpowiedzieć na pytanie czy w razie jakiegoś incydentu chcesz pokryć jego koszty (do kwoty udziału własnego) z własnej karty kredytowej a potem uzyskać zwrot od swojego ubezpieczyciela u którego ubezpieczyłeś wkład własny (czy to karta kredytowa czy ubezpieczenie od pośrednika) oczywiście w ramach warunków ubezpieczenia które zakupiłeś - co będzie się wiązało z mniejszą lub większą ilością korespondencji i przesyłania dokumentów, czy też chcesz po prostu oddać kluczyki w wypożyczalni i oddalić się w dowolnym kierunku bez zbędnej papierologii.
Ta druga opcja jest zwykle sporo droższa.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
logandg lubi ten post.
logandg uważa post za pomocny.
 
      
#1528 PostWysłany: 01 Wrz 2023 19:02 

Rejestracja: 10 Paź 2017
Posty: 32
Cześć! Czy ktoś likwidował (z powodzeniem) szkodę w cover4rentals?
Jakie dokumenty były wymagane?
Czytałem na trust4pilot parę opinii gdzie użytkownicy narzekali na wymóg specyficznych wyciągów z karty płatniczej.
Dzięki podzielenie się doświadczeniami :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1529 PostWysłany: 02 Wrz 2023 06:40 

Rejestracja: 15 Wrz 2014
Posty: 109
Loty: 213
Kilometry: 626 131
Ja likwidowalem tydzień temu.
Mała kwota 65 CAD windshield chip. Whitehorse, Kanada. Chcieli:
-Please provide your original rental agreement with the excess amount.
-Please provide the damage report from the rental company of vehicle condition from when you dropped the vehicle off at check in and check out.
-Please provide timestamped photos of the damage to the vehicle and vehicle plates.
-Please provide a timestamped photo(JPEG) of both the front and the back of your driver's license
-Rental Insurance Policy Document
-Proof of Payment
Załatwienie sprawy z kasą na Revolut od złożenia do wypłaty 2 tygodnie.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
4 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#1530 PostWysłany: 03 Wrz 2023 19:33 

Rejestracja: 10 Paź 2017
Posty: 32
Dzięki! Bardzo pomocny post. Byłem zdecydowany już kupić, ale nie wiem dlaczego nie jestem w stanie dokonyczć transakcji. Gdy już wszystko wypełnię pojawia mi się tylko komunikat "Processing" - próbowałem i na komórce i na komputerze, zawsze proces staje na tym samym
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1531 PostWysłany: 11 Wrz 2023 04:10 

Rejestracja: 18 Mar 2014
Posty: 5
Loty: 32
Kilometry: 61 677
Cześć,
Orientuje się ktoś jak wygląda sprawa z powtórnym skorzystaniem z ubezpieczenia wkładu własnego WorldWideInsurance przy wypożyczeniu auta na drugim i kolejnych wyjazdach? Dotychczas korzystałem z ubezpieczeń jednorazowych przy każdym tripie. Tym razem kupiłem ubezpieczenie roczne w kwietniu w WWI i zrobiłem rundę po Włoszech. Chcę wynająć auto kolejny raz, lecz nie wiem czy mam to zgłosić wcześniej do WWI czy mnie po prostu ubezpieczenie obowiązuje automatycznie od razu po wynajmie? Nie widzę tego w warunkach ubezpieczenia. Pewnie wielu z was ma doświadczenie jak to się odbywa przy kolejnych podróżach. Będę wdzięczny za każdą podpowiedź.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1532 PostWysłany: 11 Wrz 2023 09:40 

Rejestracja: 23 Sty 2020
Posty: 227
Loty: 75
Kilometry: 202 607
niebieski
Wszystko masz w warunkach umowy, tzn ile dni podczas jednej podróży obejmuje ubezpieczenie. Max 60 dni na podróż.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1533 PostWysłany: 11 Wrz 2023 10:00 

Rejestracja: 18 Mar 2014
Posty: 5
Loty: 32
Kilometry: 61 677
-- 11 Wrz 2023 11:00 --

trunks napisał(a):
Wszystko masz w warunkach umowy, tzn ile dni podczas jednej podróży obejmuje ubezpieczenie. Max 60 dni na podróż.


Tyle to doczytałem. Pytanie brzmi czy muszę im zgłaszać kolejne wypożyczenie auta przed podróżą zeby ubezpieczenie to obejmowało?

-- 11 Wrz 2023 11:00 --

trunks napisał(a):
Wszystko masz w warunkach umowy, tzn ile dni podczas jednej podróży obejmuje ubezpieczenie. Max 60 dni na podróż.


Tyle to doczytałem. Pytanie brzmi czy muszę im zgłaszać kolejne wypożyczenie auta przed podróżą zeby ubezpieczenie to obejmowało?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1534 PostWysłany: 11 Wrz 2023 10:23 

Rejestracja: 23 Sty 2020
Posty: 227
Loty: 75
Kilometry: 202 607
niebieski
Interesować ich będzie okres twojego wypożyczenia w razie powstania szkody oraz klasa samochodu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1535 PostWysłany: 11 Wrz 2023 11:43 

Rejestracja: 18 Mar 2014
Posty: 5
Loty: 32
Kilometry: 61 677
trunks napisał(a):
Interesować ich będzie okres twojego wypożyczenia w razie powstania szkody oraz klasa samochodu.

Dzięki za odpowiedź. W takim razie rezerwuje auto i po temacie.
Góra
 Profil Relacje PM off
rw30 lubi ten post.
 
      
#1536 PostWysłany: 13 Wrz 2023 13:14 

Rejestracja: 03 Wrz 2014
Posty: 437
niebieski
-- 13 Wrz 2023 12:52 --

Witam, czy wykupione roczne ubezpieczenie na wynajem auta w worldwideinsure na Europę obejmuje także wjazd do Bośni i Hercegowiny? Czytałam o wykluczeniach ale nie ma tam BiH

-- 13 Wrz 2023 13:14 --

Będę wypożyczać auro w Dubrowniku i chcę na 3 dni pojechac do BiH
Czy w/w polisa obejmuje ubezpieczenie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1537 PostWysłany: 26 Wrz 2023 14:28 

Rejestracja: 06 Kwi 2015
Posty: 537
niebieski
Pierwsze testy ubezpieczenia do karty PKO BP Infinite za mną - wypożyczony samochód na Maderze, ktoś przerysował zderzak na parkingu pod mieszkaniem, wypożyczalnia skasowała mnie na 150 euro. Zgłoszenie odrazu po powrocie do domu, przesłałem wszystkie dokumenty ( umowa z protokołem odbioru i zdania, potwierdzenie blokady wkładu własnego, potwierdzenie zajęcia kwoty za szkodę z wkładu własnego, faktura za szkodę, opis zdarzenia, oświadczenie że nie staram się o odszkodowanie w innej firmie, zdjęcie szkody) cisza przez 30 dni, wczoraj zadzwoniłem zapytać o moją sprawę, po dwóch godzinach na mailu decyzja o przyznaniu odszkodowania, czekam na przelew. Polecam ubezpieczenie nawet jeżeli zapłacisz za obsługę karty a podróżujesz 2-3 razy w roku, wynajmujesz samochód, skorzystasz z saloniku - karta w moim przypadku zwróciła by się po dwóch wyjazdach.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#1538 PostWysłany: 13 Paź 2023 17:29 

Rejestracja: 18 Maj 2023
Posty: 2
meczko napisał(a):
Czy ktoś może zdążył już przerobić likwidację szkody w Defend Insurance?
W porównaniu z Cover4rentals ich strona wygląda bardziej legitnie - można z niej dowiedzieć się, kto jest ubezpieczycielem (belgijska spółka Llloyd's) i kto likwidatorem szkód (czeska spółka) oraz ściągnąć ogólne warunki ubezpieczenia.
Cover4rentals jest w porównaniu z tym znacznie bardziej oszczędny w dzieleniu się tymi informacjami, ogólnych warunków z wyłączeniami na stronie nie udało mi się znaleźć.
Tylko o Cover4rentals mamy już wcześniej w tym wątku informację, że sprawnie wypłacili odszkodowanie, a Defend Insurance to niewiadoma. Zerknąłem na ich opinie w Google - sporo negatywów, ale ewidentnie dotyczy to innych ubezpieczeń, o ubezpieczeniu wkładu własnego z wypożyczalni chyba nie było żadnej.


Czy coś wiadomo może więcej w tym temacie. Ktoś odzyskiwał może pieniądze od nich już?
Z góry dzięki za odpowiedź.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1539 PostWysłany: 29 Paź 2023 23:40 

Rejestracja: 01 Cze 2014
Posty: 255
niebieski
Czy ktoś mi może powiedzieć czy któraś z firm ubezpieczeniowych obejmuje w ofercie także ubezpieczenie kosztów NOC (non operation costs)? Wyświetło mi coś takiego na Taiwanie, a nie znalazłem takich opcji w polisie WWI (nawet w wersji delux)
Załącznik:
WhatsApp Image 2023-10-29 at 22.36.52.jpeg
WhatsApp Image 2023-10-29 at 22.36.52.jpeg [ 86.77 KiB | Obejrzany 2546 razy ]
.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1540 PostWysłany: 14 Gru 2023 11:35 

Rejestracja: 06 Sty 2012
Posty: 21
uhu87 napisał(a):
-- 11 Wrz 2023 11:00 --

trunks napisał(a):
Wszystko masz w warunkach umowy, tzn ile dni podczas jednej podróży obejmuje ubezpieczenie. Max 60 dni na podróż.


Tyle to doczytałem. Pytanie brzmi czy muszę im zgłaszać kolejne wypożyczenie auta przed podróżą zeby ubezpieczenie to obejmowało?

-- 11 Wrz 2023 11:00 --

trunks napisał(a):
Wszystko masz w warunkach umowy, tzn ile dni podczas jednej podróży obejmuje ubezpieczenie. Max 60 dni na podróż.


Tyle to doczytałem. Pytanie brzmi czy muszę im zgłaszać kolejne wypożyczenie auta przed podróżą zeby ubezpieczenie to obejmowało?


W 2021 pytałem o to WorldWide i odpisali mi jak niżej:

"The Annual multi-trip policy covers up to 60 days per hire, so you will be covered for your planned hires and the others you may take during the period of cover. You don’t need to notify us of each hire, just keep the rental agreement information in case you need to make a claim."
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1621 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80 ... 82  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group