Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
icarhireinsurance od dłuższego czasu nie wydaje już polis dla osób z Polski

Firma Questor aka Riverside Malta również zaprzestała wydawania rocznych polis dla osób z Polski (stan bez zmian od stycznia 2022) - można natomiast wykupić polisę na pojedynczy wynajem.

Wg stanu na sierpień 2023 r. roczne polisy dostępne są na portalach worldwideinsure.com, cover4rentals.com lub defend-online.eu/pl/

Porównanie by @Kashpir

cover4rentals
- 2 rodzaje polis: Silver Cover i Gold Cover, dodatkowo wybór Europa albo Świat
- opcja Silver Cover ma limit 500 EUR na "glass damage". Opisywałem wcześniej w wątku szkodę we Włoszech - pęknięcie szyby wypożyczalnia wyceniła na 700 EUR. Czyli w takim przypadku dopłacałbym 200 EUR ze swojej kieszeni. Jeśli już, to rozważać tylko pakiet Gold cover, w którym ten limit wynosi 650 EUR (Świat)/ 1000 EUR (Europa).
- uwaga również na wiek samochodu - w Europie zachodniej pewnie to nie problem, ale np. na Bałkanach pewnie da się trafić na samochód starszy niż 10 lat, a takiego polisa nie obejmuje.
- wartość samochodu to pewnie mniej istotna kwestia, ale przy galopujących cenach aut też na wszelki wypadek zaznaczę 8-) "The vehicle must not have a retail price of more than €50,000 (or currency equivalent)".
- minimalny wiek kierowcy (posiadacza polisy) to 26 lat :!:

worldwideinsure
- 2 rodzaje polis: Standard i Deluxe, dodatkowo wybór Europa albo Świat
- dla porównania z cover4rentals: minimalny wiek kierowcy - 21 lat; wartość samochodu do 50 000 GBP; wiek samochodu do 20 lat; "damage to glass" po prostu wskazane jako zawarte w ramach sumy ubezpieczenia.
- można nieco obniżyć koszt dzięki cashbackowi quidco (obecnie 7,5%). już chyba nieaktualne - obecnie pokazuje jedynie cashback za travel insurance, ale nie zaszkodzi sprawdzić.

DEFEND Car Hire XS
- jeden rodzaj polisy z wyborem Europa lub Świat - pokrycie udziału własnego w szkodzie do 35 000 zł
- minimalny wiek kierowcy - 25 lat; wartość samochodu do 350 000 PLN; wiek samochodu do 10 lat

Cover4rentals i worldwideinsure nie obejmują wynajmu w Armenii, na Dominikanie, Islandii, Jamajce oraz w Izraelu.
DEFEND Car Hire XS nie obejmuje wynajmu na terytorium Afganistanu, Kuby, Białorusi, Kongo, Iranu, Iraku, Wybrzeża Kości Słoniowej, Liberii, Korei Północnej, Myanmaru, Rosji, Sudanu, Sudanu Południowego, Syrii, Ukrainy lub Zimbabwe. Polisa Europa obejmuje kraje kontynentu europejskiego oraz Maroko, Tunezję, Turcję i Izrael, ale wyłącza terytorium Ukrainy, Rosji i Białorusi.

Karty kredytowe z ubezpieczeniem wkładu własnego
- MC Platinum PKO 1200 EUR
- VISA Infinite PKO 2400 EUR


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1630 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 77, 78, 79, 80, 81, 82  Następna
Autor Wiadomość
#1581 PostWysłany: 13 Mar 2024 19:26 

Rejestracja: 31 Paź 2017
Posty: 655
niebieski
Lepiej wybierz taką, która daje wtedy inny samochód.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Przygoda w Azji! Tajlandia, Kambodża i Laos w jednej podróży z Warszawy od 3807 PLN Przygoda w Azji! Tajlandia, Kambodża i Laos w jednej podróży z Warszawy od 3807 PLN
Wakacje w Albanii za 873 PLN. Loty z Poznania i 7 nocy w hotelu blisko plaży Wakacje w Albanii za 873 PLN. Loty z Poznania i 7 nocy w hotelu blisko plaży
#1582 PostWysłany: 13 Mar 2024 23:35 

Rejestracja: 16 Maj 2021
Posty: 130
A to ubezpieczenie z opcją zastępczego samochodu szukać w "ubezpieczeniu", które oferuje wypożyczalnia (Sixt, Alamo, itp.) czy to jakiś inny jeszcze segment ubezpieczeń?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1583 PostWysłany: 14 Mar 2024 00:34 

Rejestracja: 31 Paź 2017
Posty: 655
niebieski
Tak, w ramach ubezpieczenia, czasem jest jako assistance. Zwykle jest w najdroższej opcji.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1584 PostWysłany: 17 Mar 2024 16:57 

Rejestracja: 30 Lip 2012
Posty: 11
Czy ktoś korzystał z zewnętrznego ubezpieczyciela wynajmując auto w południowych Włoszech? Ceny z ubezpieczeniem z wypożyczalni to kosmos.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1585 PostWysłany: 17 Mar 2024 18:00 

Rejestracja: 21 Mar 2018
Posty: 1512
złoty
Miejsce wypożyczenia tu akurat nie ma żadnego znaczenia, dopóki mieści się w zakresie ubezpieczenia, a Włochy chyba nigdzie nie są wyłączone.
Raz mieliśmy szkodę we Włoszech, w małej prywatnej wypożyczalni na Sardynii. Szkoda uczciwa, duże zarysowanie na parkingu, wyceniona na 200 euro + VAT, czyli bez zdzierstwa.
Zapłaciliśmy w wypożyczalni, zgłosiliśmy szkodę ubezpieczycielowi, po niecałych dwóch tygodniach (o ile dobrze pamiętam) kasa była na koncie. Z tym że to było ubezpieczenie Questor/Riverside, a oni wkrótce potem przestali sprzedawać roczne polisy klientom z Polski.
W styczniu tego roku pożyczaliśmy auto na Sycylii też z zewnętrznym ubezpieczeniem (tym razem Defend Car Hire), ale nie było szkody, więc nie wiem, jak by się sprawdziło w praktyce.
Góra
 Profil Relacje PM off
Kashpir lubi ten post.
Zeus uważa post za pomocny.
 
      
#1586 PostWysłany: 17 Mar 2024 21:14 

Rejestracja: 10 Wrz 2015
Posty: 311
niebieski
Miałem ostatnio spięcie z Europcar na lotnisku w Madrycie przy gołym wynajmie.

Nie przechodziła blokada za wynajem na KK PKOBP. Z terminala żaden kwitek z informacją nie wychodził?!
Pracownik po dwóch próbach powiedział, że wyda samochód jeśli kupię ubezpieczenie u nich i przedstawił jakieś jego 2 opcje.
Trochę się zbulwersowałem i powiedziałem żeby sprawdził płatność w innym terminalu /stanowisku.
Oczywiście blokada na karcie została założona i wydał samochód.

Takie myki w Europcar ?!@
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1587 PostWysłany: 18 Mar 2024 00:00 

Rejestracja: 21 Mar 2018
Posty: 1512
złoty
W takich sytuacjach warto straszyć doniesieniem do urzędu ochrony konsumenta (ich odpowiednika UOKiK), bo to wygląda na dość ewidentną próbą wmuszenia nieobowiązkowej dodatkowej usługi, czyli zakazaną sprzedaż wiązaną.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1588 PostWysłany: 18 Mar 2024 01:29 

Rejestracja: 30 Lip 2012
Posty: 11
A czy ktoś ubezpieczał w https://www.rentalcover.com ? Ta firma nie jest tu wspomniana.
Zastanawiam się czy nie wypożyczyć na discovercars z pełnym ubezpieczeniem u nich i jeszcze dodatkowo brać na stronie rentalcover.
Ogólnie jesteśmy załamani polityką wynajmu we Włoszech wychodzi na to, że to kraj trzeciego Świata. Cena wynajmu jak w USA. Wypożyczalnia zakłada, że auto będzie na 100% skradzione i ubezpieczenie kosztuje drugie tyle co auto. W sumie wychodzi 2 tys zł za 8 dni.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1589 PostWysłany: 18 Mar 2024 01:50 

Rejestracja: 21 Mar 2018
Posty: 1512
złoty
-- 18 Mar 2024 00:42 --

To że pełne ubezpieczenie brane w wypożyczalni kosztuje drugie tyle albo nawet więcej niż wypożyczenie, to standard nie tylko we Włoszech. Wypożyczalnie niestety żerują na obawach klientów, które w dużej mierze same napędzają naciąganiem na lipne szkody. Taki to już biznes...
Tym niemniej nie rozumiem - po co chcesz brać pełne wypożyczenie w wypożyczalni i jeszcze oprócz tego zewnętrzne? Jak już się zdecydujesz na zapłacenie haraczu w wypożyczalni, to zewnętrzne nie będzie Ci po nic potrzebne. Ja raczej jestem zwolennikiem olania wypożyczalni i brania zewnętrznego, które powinno wyjść znacznie taniej, ale oczywiście to zależy od tego, czy przeraża Cię ewentualna perspektywa płacenia za szkodę i odzyskiwania kasy od ubezpieczyciela.

-- 18 Mar 2024 00:50 --

PS. Zerknąłem na tę stronę rentalcover.com i widzę dwa minusy. Po pierwsze, oferują tylko ubezpieczenie na jednorazowe wypożyczenie, nie mają oferty na roczne ubezpieczenia, które w Cover4rentals, WWI czy Defend Car Hire wychodzą znacznie korzystniej.
Po drugie i poważniejsze, grzebiąc w ich stronie nie jestem w stanie dojść do tego, kto jest ubezpieczycielem. Stronę sygnuje tylko pośrednik Cover Genius Europe B.V., nie ujawniają kto wystawia polisę.
Cover4rentals, WWI i Defend Car Hire też nie są wzorcami transparentności, ale przynajmniej można dojść do tego, kto Cię tak naprawdę ubezpiecza. Tutaj kupujesz kota w worku. Nie chcę wpadać w paranoję, ale w istocie nie ma nawet pewności, czy to nie jest jakaś firma-krzak.
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
Zeus uważa post za pomocny.
 
      
#1590 PostWysłany: 18 Mar 2024 11:17 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11422
Loty: 487
Kilometry: 763 935
@meczko @agelee discovercars to pośrednik a nie wypożyczalnia. Czyli to ubezpieczenie wykupione od discovercars będzie i tak ubezpieczeniem zewnętrznym, więc branie dodatkowo od rentalcover byłoby dublowaniem zewnętrznego ubezpieczenia a tym samym przepłacaniem (czyli nie ma sensu podobnie jak opisał @meczko w przypadku brania ubezpieczenia bezpośrednio od wypożyczalni).
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
meczko uważa post za pomocny.
 
      
#1591 PostWysłany: 21 Mar 2024 18:53 

Rejestracja: 21 Mar 2024
Posty: 2
Hiszpania, Malaga, Goldcar
wjeżdżając na parking szlaban się podniósł i po podjechaniu kawałka, spadł na auto. oświadczenie z "parkingiem" zostało spisane.
wypożyczalnia szkody wyceniła na 560 euro, które trzeba było zapłacić przy oddaniu auta. tak też zrobiłem i powiedzieli, że teraz ja mam się ubiegać na podstawie faktury, którą zapłaciłem i oświadczenia z parkingu o zwrócenie mi kwoty do ubezpieczalni parkingu. czy jest to normalna procedura? trochę się zdziwiłem przy oddaniu auta, że to ja mam za to zapłacić i się ubiegać o tę kwotę sam, a nie robi tego wypożyczalnia. macie jakieś pomysły? czy pisać do ubezpieczalni parkingu, czy robić chargeback na karcie kredytowej i niech oni się tym zajmują?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1592 PostWysłany: 21 Mar 2024 19:01 

Rejestracja: 07 Lut 2013
Posty: 2387
srebrny
@kizen - wypożyczalnia swoje dostała, auto uszkodzone zostało gdy Ty je używałeś. W Twoim interesie jest by odzyskać pieniądze, wypożyczalnia swoje dostała, zapewne zgodnie z umową jaką zawarliście - zakładam, że nie miałeś ubezpieczenia z wypożyczalni, bo wtedy nic byś nie płacił i to wypożyczalnia by walczyła o swoje z "parkingiem". Trochę za mało danych by ocenić sytuację.
_________________
I klikamy "lubię to" / "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1593 PostWysłany: 21 Mar 2024 20:55 

Rejestracja: 21 Mar 2024
Posty: 2
@lluukk niee, brak ubezpieczenia niestety, czyli pozostaje mi walczyć z ubezpieczycielem parkingu, dzięki
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1594 PostWysłany: 21 Mar 2024 21:09 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8648
złoty
Cytuj:
czy robić chargeback na karcie kredytowej i niech oni się tym zajmują?

Czy wiesz cokolwiek o procedurze chargeback?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1595 PostWysłany: 21 Mar 2024 21:14 

Rejestracja: 13 Lis 2018
Posty: 2966
złoty
Sprawa jednak ciekawa... Parę lat temu miałem auto z Hertz'a, gdzie też nie brałem żadnego ubezpieczenia (poza moim z KK) i ktoś we mnie wjechał od tyłu. Spisaliśmy pełny protokół... Hertz niczego ode mnie nie wymagał (oczywiście była pre-autoryzacja na KK). Po paru miesiącach dostałem pocztą zaświadczenie, że wszystkie koszta zostały pokryte z OC sprawcy. Drugą podobną sprawę miałem w Miami, gdzie samochód został odrapany na parkingu hotelu, ale to był tzw. valet parking. Wypożyczalnia "no name" a była to promocja week-end w hotelu z autem w pakiecie. Dość długo się ze mną szarpali o zapłacenie szkody, ale się nie dałem i poszło z ubezpieczenia hotelowego waleta.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1596 PostWysłany: 21 Mar 2024 21:25 

Rejestracja: 04 Sty 2013
Posty: 2261
Loty: 285
Kilometry: 460 659
złoty
Cover4rentals ma teraz limit wartości pojazdu 65k EUR i wprost wyłącza Green Motion.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#1597 PostWysłany: 23 Mar 2024 13:50 

Rejestracja: 23 Mar 2024
Posty: 1
Dzień dobry, na początek chciałem się przywitać bo loguję się na forum pierwszy raz, żeby zadać pytanie. Od dłuższego jednak czasu korzystam z porad, które się pojawiają.

Przejrzałem ten i inne wątki i nie znalazłem informacji jakie, poza ceną składki i limitami wypłat, pomiędzy worldwideinsure i cover4rentals. Przejrzałem też OWU i nie nie widzę jakiś szczególnych wyłączeń w polisie cover4rentals, co przy składce stanowiącej 60% składki worldwideinsure i tym samym ubezpieczycielu wydaje się dość dziwne. Czy ktoś przeprowadzał takie porównanie obu ubezpieczycieli i może się podzielić różnicami jakie zauważył w OWU?

Na forum i w sumie również innych, poza komentarzami na strefaodszkodowan nie znalazłem też żadnej informacji o przebiegu likwidacji szkody w DEFEND Car Hire XS. Natomiast przedstawicielstwo tego ubezpieczyciela zarejestrowane jest na terenie Polski. Co wydaje się, że w przypadku sporu jest bardziej korzystne bo podlega pod polskie ustawodawstwo i nawet sam DEFEND Insurance podaje polskie Biuro Rzecznika Finansowego.
Góra
 Profil Relacje PM off
meczko lubi ten post.
 
      
#1598 PostWysłany: 28 Mar 2024 22:19 

Rejestracja: 30 Lip 2012
Posty: 11
Rozglądam się po ofertach ubezpieczeń europejskich do zniesienia car hire excess i natrafiłam na taką firmę, która ma mega dużo dobrych opinii i bardzo dobrą cenę. Głównie chyba Anglicy tam wynajmują, ale cała Europa może.
https://pl.trustpilot.com/review/carhireexcess.com?languages=all
Czy jest na forum jakiś temat odnośnie firm do ubezpieczeń pojedynczych wyjazdów? Bo tych firm jest dużo więcej niż wymienione w tym temacie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1599 PostWysłany: 28 Mar 2024 22:52 

Rejestracja: 13 Lis 2018
Posty: 2966
złoty
@agelee Wydaje się, że dotyczy tylko rezydentów UK/IE

Załączniki:
Screen Shot 2024-03-28.png
Screen Shot 2024-03-28.png [ 30.47 KiB | Obejrzany 809 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1600 PostWysłany: 29 Mar 2024 14:36 

Rejestracja: 12 Gru 2011
Posty: 1873
srebrny
ms993 napisał(a):
Cover4rentals ma teraz limit wartości pojazdu 65k EUR i wprost wyłącza Green Motion.

Zauważyłem, że ostatnio Green Motion dorzuca excess 0 przy najniższej cenie na rynku. Czyżby tracili klientów i ich podejście wracało do normalności? Z excess 0 można teraz brać, w sumie nie są ubezpieczone wtedy chyba jedynie szyby, koła, opony i wnętrze.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1630 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 77, 78, 79, 80, 81, 82  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group