Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
icarhireinsurance od dłuższego czasu nie wydaje już polis dla osób z Polski

Firma Questor aka Riverside Malta również zaprzestała wydawania rocznych polis dla osób z Polski (stan bez zmian od stycznia 2022) - można natomiast wykupić polisę na pojedynczy wynajem.

Wg stanu na sierpień 2023 r. roczne polisy dostępne są na portalach worldwideinsure.com, cover4rentals.com lub defend-online.eu/pl/

Porównanie by @Kashpir

cover4rentals
- 2 rodzaje polis: Silver Cover i Gold Cover, dodatkowo wybór Europa albo Świat
- opcja Silver Cover ma limit 500 EUR na "glass damage". Opisywałem wcześniej w wątku szkodę we Włoszech - pęknięcie szyby wypożyczalnia wyceniła na 700 EUR. Czyli w takim przypadku dopłacałbym 200 EUR ze swojej kieszeni. Jeśli już, to rozważać tylko pakiet Gold cover, w którym ten limit wynosi 650 EUR (Świat)/ 1000 EUR (Europa).
- uwaga również na wiek samochodu - w Europie zachodniej pewnie to nie problem, ale np. na Bałkanach pewnie da się trafić na samochód starszy niż 10 lat, a takiego polisa nie obejmuje.
- wartość samochodu to pewnie mniej istotna kwestia, ale przy galopujących cenach aut też na wszelki wypadek zaznaczę 8-) "The vehicle must not have a retail price of more than €50,000 (or currency equivalent)".
- minimalny wiek kierowcy (posiadacza polisy) to 26 lat :!:

worldwideinsure
- 2 rodzaje polis: Standard i Deluxe, dodatkowo wybór Europa albo Świat
- dla porównania z cover4rentals: minimalny wiek kierowcy - 21 lat; wartość samochodu do 50 000 GBP; wiek samochodu do 20 lat; "damage to glass" po prostu wskazane jako zawarte w ramach sumy ubezpieczenia.
- można nieco obniżyć koszt dzięki cashbackowi quidco (obecnie 7,5%). już chyba nieaktualne - obecnie pokazuje jedynie cashback za travel insurance, ale nie zaszkodzi sprawdzić.

DEFEND Car Hire XS
- jeden rodzaj polisy z wyborem Europa lub Świat - pokrycie udziału własnego w szkodzie do 35 000 zł
- minimalny wiek kierowcy - 25 lat; wartość samochodu do 350 000 PLN; wiek samochodu do 10 lat

Cover4rentals i worldwideinsure nie obejmują wynajmu w Armenii, na Dominikanie, Islandii, Jamajce oraz w Izraelu.
DEFEND Car Hire XS nie obejmuje wynajmu na terytorium Afganistanu, Kuby, Białorusi, Kongo, Iranu, Iraku, Wybrzeża Kości Słoniowej, Liberii, Korei Północnej, Myanmaru, Rosji, Sudanu, Sudanu Południowego, Syrii, Ukrainy lub Zimbabwe. Polisa Europa obejmuje kraje kontynentu europejskiego oraz Maroko, Tunezję, Turcję i Izrael, ale wyłącza terytorium Ukrainy, Rosji i Białorusi.

Oprócz powyższych ubezpieczenie wkładu własnego do kwoty 1200 EUR (równowartość w zł) posiada karta kredytowa Mastercard Platinum oferowana przez bank PKO BP (szczegółowe warunki oczywiście w regulaminach/OWU na stronie banku).


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1597 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73 ... 80  Następna
Autor Wiadomość
#1381 PostWysłany: 09 Sie 2022 18:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
nie, ale jak kiedys robilem krotki research o nich, to mam wrazenie, ze na trustPilot czy w ktoryms z tego typu serwisow ludzie czesto cos takiego raportowali... nie jestem na 100% pewny, czy to chodzilo o nich, ale chyba tak
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Kashpir lubi ten post.
 
      
City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich
Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa
#1382 PostWysłany: 09 Sie 2022 19:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 4065
HON fly4free
@Kashpir jakis miesiac temu kupione za pierwszym strzałem kredytowka Citi.
Ale.mieli jakis problem z systemem, bo potwierdzenie automatyczne przyszło dopiero po tygodniu. A po telefonie wyslali ręcznie na drugi dzień.
_________________
navigare necesse est
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Kashpir lubi ten post.
 
      
#1383 PostWysłany: 17 Sie 2022 18:47 

Rejestracja: 11 Kwi 2012
Posty: 88
Loty: 52
Kilometry: 69 877
Cześć,
przepraszam, że wbijam się "między wódkę, a zakąskę", ale mam pytanie do osób, które wypożyczając samochód niestety miały wypadek.

Przyjaciel śpiesząc się na lot na Malcie w trakcie zjazdu z ronda "stłukł się" z miejscowym.
Spisał szybkie oświadczenie i ruszył na lot, bo nie miał czasu czekać na policję. Samochód zdał na lotnisku w drop offie (bez obecności pracownika)

W jego ocenie wypadek nie został spowodowany z jego strony. Zgłosił ten fakt do Maltańskiej policji i otrzymał potwierdzenie zarejestrowania sprawy.

Po powrocie na jego kk została nałożona blokada na ponad 3k euro.

I tu kluczowe pytania:
- damage excess określony w umowie to 1062 euro
- w warunkach jest napisane, że damage excess jest rozliczany "per event"
- Sicily by car ma cennik uszkodzeń i wedle tego cennika są trzy elementy uszkodzone na kwoty 1012 euro 1034 euro i 671 euro

najważniejsze pytanie:
czy damage excess będzie liczony "per uszkodzony element" (zapłąci 2717 euro) czy "per szkoda" (i wówczas zapłaci 1062 eur) ?

Czy ktoś z użytkowników miał niestety taki przypadek?

Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1384 PostWysłany: 17 Sie 2022 19:22 

Rejestracja: 13 Lis 2018
Posty: 2869
złoty
Wydaje mi się, że powinno być 1062E.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1385 PostWysłany: 17 Sie 2022 22:03 

Rejestracja: 06 Kwi 2015
Posty: 536
niebieski
Nie ma znaczenia z czyjej winy był wypadek, miałem zdarzenie na Malcie i czekałem na policję, dostałem kwit, później ubezpieczyciel wypożyczalni uznał ze to nie moja wina, ubezpieczyciel sprawcy nie dał mi odpowiedzi co uznał. Sprawca cofał busem z podporządkowanej, nie zatrzymał się przed znakiem stop i uderzył we mnie gdy jechałem główna ulicą, wypożyczalnia niby globalna Avis. Te wszystkie czynniki nie miały znaczenia, zgodnie z umową tysiąc euro skasowali, a czekając na policję i tracąc praktycznie cały dzień urlopu zrobiłem przysługę tylko wypożyczalni która skasowała mnie na tysiąc euro i naprawiła szkodę z ubezpieczenia sprawcy :) u mnie były skasowane dwa elementy, błotnik i drzwi, płaciłem za jedno zdarzenie max to co w umowie jako wkład własny. U mnie było ubezpieczenie zewnętrzne i odzyskałem kasę po 2 miesiącach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1386 PostWysłany: 18 Sie 2022 11:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Sie 2018
Posty: 854
Loty: 271
Kilometry: 436 930
srebrny
Miałem wypadek w Meksyku w Cancun. EUROPCAR - Szkoda kasowana na miejscu. Cały pakiet bo auto nie jezdne, policja, laweta, ubezpieczyciel. Wszystko dłuuugo trwało, nikt ani słowa po angielsku.
Dzięki ci google za translator offline...
Uznali winę kierowcy, który wjechał mi w tył auta. Przyjechał gość z wypożyczalni, zawiózł nas do hotelu. Spytał o której rano podstawić samochód.
Rano nowy samochód o klasę większy. Żadnego obciążenia na karcie. Przy zdawaniu samochodu nawet nie wspomnieli o sprawie.
Nie miałem pełnego ubezpieczenia.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#1387 PostWysłany: 28 Sie 2022 13:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Sie 2016
Posty: 20
Loty: 39
Kilometry: 63 056
Może ktoś polecić ubezpieczenie dla osób, które mieszkają w UK? Z tego co widzę jest o wiele większy wybór niż dla Polaków. Nigdy nie kupowałam ubezpieczenia osobno, więc mam potężny mętlik w głowie. Na codzień mieszkam w UK, wybieram się z bratem do Jordanii na 7 dni z Poznania. Chcemy pełne ubezpieczenie, bo raz nie wykupiliśmy i próbowali na oszwabić. Z tego co widzę worldwide insurance jest przez wszystkich polecane. Wersja Delux na 7 dni kosztuje £32. Można zaufać? Ich strona wygląda jakby w gimnazjum na informatyce ktoś zrobił...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1388 PostWysłany: 28 Sie 2022 13:32 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
Pełne ubezpieczenie to opłacisz w wypożyczalni.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1389 PostWysłany: 28 Sie 2022 14:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Sie 2016
Posty: 20
Loty: 39
Kilometry: 63 056
W wypożyczalni kosztuje 100zł za dzień, czyli drugie tyle. Jakby każdy brał ubezpieczenie w wypożyczalni to nie byłoby tego wątku. Nie przeszkadza mi blokada na koncie, tylko żeby w razie problemów odzyskać pieniądze.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1390 PostWysłany: 28 Sie 2022 15:19 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
Mam wrażenie, że nie rozumiesz zasad.
Pełne ubezpieczenie możesz wykupić tylko w wypożyczalni.
W firmie zewnętrznej możesz wykupić jedynie ubezpieczenie udziału własnego w szkodzie. Czyli w przypadku szkody wypożyczalnia zabiera Ci kasę, a Ty możesz rozpocząć procedurę jej zwrotu od firmy zewnętrznej.
Góra
 Profil Relacje PM off
wersus79 lubi ten post.
 
      
#1391 PostWysłany: 28 Sie 2022 20:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Sie 2016
Posty: 20
Loty: 39
Kilometry: 63 056
Dzięki za wyjaśnienie. Poprzez pełne ubezpieczenie miałam na myśli 0 wkładu własnego w przypadku uszkodzeń samochodu. Wracając do tematu, można zaufać worldwide insurance? Czy są lepsze, sprawdzone alternatywy dla osób które mieszkają poza polską?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1392 PostWysłany: 29 Sie 2022 00:48 

Rejestracja: 07 Kwi 2018
Posty: 43
Mogę polecić WWI - właśnie zakończyłem likwidację szkody u nich i przeszło w miarę bezboleśnie. Jestem tylko 20 EUR w plecy, bo opłaty administracyjne refundują w kwocie niższej niż mi naliczono w wypożyczalni.

I jeszcze ku przestrodze - robienie zdjęć auta przed wynajmem jest ok, ale jak wypożyczalnia będzie chciała to i tak Was "przytnie". U mnie znaleziono obtarcie zderzaka od spodu auta. W sumie ciekaw jestem kiedy powstało, ile osób za to już zapłaciło przede mną i ile jeszcze zapłaci...
Góra
 Profil Relacje PM off
M_Karol lubi ten post.
M_Karol uważa post za pomocny.
 
      
#1393 PostWysłany: 29 Sie 2022 09:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Sie 2018
Posty: 854
Loty: 271
Kilometry: 436 930
srebrny
Dodawać opinie w necie, gdzie się da. Należy wypalać gorącym żelazem takie praktyki. Ja zawsze sprawdzam w kilku miejscach i jak widzę takie wpisy , które się powtarzają biorę z innej wypożyczalni. Jak zeszmaca markę wypożyczalni spadną im obroty, jak są agencja na marce globalnej skarga do centrali. Jedną nic nie da ale po kilkudziesięciu może ktoś w centrali się zastanowi....
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#1394 PostWysłany: 29 Sie 2022 10:10 

Rejestracja: 07 Lut 2013
Posty: 2324
srebrny
Przyszedł czas na mnie. Dziś wracam do Polski i pierwszy raz mam uszkodzone auto z wypożyczalni. Dam znać jak pójdzie odzyskanie pieniędzy z ubezpieczenia wkładu własnego w karcie PKO.
_________________
I klikamy "lubię to" / "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
gruby_inversia uważa post za pomocny.
 
      
#1395 PostWysłany: 29 Sie 2022 13:44 

Rejestracja: 03 Wrz 2014
Posty: 421
niebieski
Witam, przymierzam sie do wykupienia rocznego ubezpieczenia na Europę. Przejrzałam obie strony ale z racji tego, że jestem germanistką :-( nie chciałabym popełnić gafy podczas uzupełniania na stronie. Posiłkuję się co prawca tłumaczem google ale czy dla pewności moglibyści napisać, co mam wybierać podczas zakupu ubezpieczenia (chciałabym na rok, a w systemie pokazuje mi wybód do 180 dni, wybieram multi trip to pyta mnie ile osób będzie ze mna podróżowało itp.
Mogę liczyć na Waszą wyrozumiałość?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1396 PostWysłany: 02 Wrz 2022 07:57 

Rejestracja: 30 Sie 2022
Posty: 73
Cześć,
1. czy kwota depozytu to maksymalna wartość jaką mogą mnie obciążyć w przypadku wypadku? Jeśli mój depozyt to 1000 EUR, a auto całkowicie rozwalę, to zabierają depozyt i tyle, zgadza się?
2. Dobrze rozumiem, że posiadając PKO MC Platinum i zawarte w niej ubezpieczenie wkładu własnego do 1200 EUR - o ile depozyt na konkretne wypożyczenie nie będzie przekraczał tej kwoty, to nie ma sensu wykupywać dodatkowego ubezpieczenie, bo wtedy bym je po prostu zdublował, zgadza się? Miałoby to jedynie sens, gdy wypożyczałbym auto na bardzo długi okres i depozyt byłby większy. Wtedy chcąc czuć się bezpieczny, mógłbym wykupić dodatkowe ubezpieczenie, które pokrywa cała wartość depozytu.

Załączam mój aktualny przypadek. Kaucja 1300 EUR. Tutaj akurat mogłbym zaryzykować to 100 EUR i liczyc, że maksylane szkody jakie zrobie bedą do 1200 EUR i pokryje je karta PKO. Oczywiście w tym przypadku mam wykupione dodatkowe ubezpieczenie przez pośrednika.

Image

Załączniki:
ubezp20220902.JPG
ubezp20220902.JPG [ 29.29 KiB | Obejrzany 2232 razy ]


Ostatnio edytowany przez Kashpir, 02 Wrz 2022 10:16, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1397 PostWysłany: 02 Wrz 2022 08:06 

Rejestracja: 31 Paź 2017
Posty: 607
niebieski
Ad. 1. Niekoniecznie. Może być większa w niektórych przypadkach (np. kradzież). Trzeba uważnie przeczytać...

Ad. 2. Dobrze kombinujesz.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1398 PostWysłany: 02 Wrz 2022 08:11 

Rejestracja: 30 Sie 2022
Posty: 73
@piwili Widzę, że podstawowe ubezpieczenie auto zawiera "Theft Waiver " - It is included in your rental amount. It reduces the client's financial responsibility for loss or theft of the vehicle up to a sum of the deductible.

Czyli akurat w tym wypadku mógłbym spać spokojnie w przypadku kradzieży. O ile dobrze to wszystko rozumiem :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1399 PostWysłany: 02 Wrz 2022 11:23 

Rejestracja: 31 Paź 2017
Posty: 607
niebieski
puniek8 napisał(a):
...up to a sum of the deductible.

Czyli akurat w tym wypadku mógłbym spać spokojnie w przypadku kradzieży. O ile dobrze to wszystko rozumiem :)


Wszystko zależy jaka jest ta kwota udziału własnego. Tak jak pisałem, trzeba przeczytać.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1400 PostWysłany: 09 Wrz 2022 21:30 

Rejestracja: 15 Lip 2012
Posty: 11
Witam, przychodzę z taką sprawą. Mam wynajęte auto na Cyprze na 10 dni. Płatność była kartą bez żadnych blokad ale z "umownym" wkładem własnym na 500 euro. Wczoraj cofając nie zauważyłem słupka i puknąłem zderzakiem przez co jest w nim ok 10 cm pęknięcie. Teoretycznie jest jakaś szansa, że tego nie zauważą ale nie w tym rzecz. Za takie coś mogą mnie skasować 50 euro ale mogą i max wkład czyli 500 euro. Auto oddaję 15 września i czy dobrym pomysłem byłoby wzięcie ubezpieczenia np Icarinsurance, nawet 3 dniowego ( nikt nie wie kiedy stuknąłem) i poinformowania o tym wypożyczalni żeby przygotowali jakiś protokół? Czy może wykupić 3 dni przed oddaniem i przy zdawaniu auta powiedzieć, że walnąłem tego samego dnia. Czy może ubezpieczenie Icarinsurance musi być wzięte z tą samą datą co początek wynajmu auta? Zdaję sobie sprawę, że to trochę cebulowanie ale lepsze to niż bulenie z własnej kieszeni za wszystko albo liczenie, że się nie zorientują
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1597 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73 ... 80  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group