Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
icarhireinsurance od dłuższego czasu nie wydaje już polis dla osób z Polski

Firma Questor aka Riverside Malta również zaprzestała wydawania rocznych polis dla osób z Polski (stan bez zmian od stycznia 2022) - można natomiast wykupić polisę na pojedynczy wynajem.

Wg stanu na sierpień 2023 r. roczne polisy dostępne są na portalach worldwideinsure.com, cover4rentals.com lub defend-online.eu/pl/

Porównanie by @Kashpir

cover4rentals
- 2 rodzaje polis: Silver Cover i Gold Cover, dodatkowo wybór Europa albo Świat
- opcja Silver Cover ma limit 500 EUR na "glass damage". Opisywałem wcześniej w wątku szkodę we Włoszech - pęknięcie szyby wypożyczalnia wyceniła na 700 EUR. Czyli w takim przypadku dopłacałbym 200 EUR ze swojej kieszeni. Jeśli już, to rozważać tylko pakiet Gold cover, w którym ten limit wynosi 650 EUR (Świat)/ 1000 EUR (Europa).
- uwaga również na wiek samochodu - w Europie zachodniej pewnie to nie problem, ale np. na Bałkanach pewnie da się trafić na samochód starszy niż 10 lat, a takiego polisa nie obejmuje.
- wartość samochodu to pewnie mniej istotna kwestia, ale przy galopujących cenach aut też na wszelki wypadek zaznaczę 8-) "The vehicle must not have a retail price of more than €50,000 (or currency equivalent)".
- minimalny wiek kierowcy (posiadacza polisy) to 26 lat :!:

worldwideinsure
- 2 rodzaje polis: Standard i Deluxe, dodatkowo wybór Europa albo Świat
- dla porównania z cover4rentals: minimalny wiek kierowcy - 21 lat; wartość samochodu do 50 000 GBP; wiek samochodu do 20 lat; "damage to glass" po prostu wskazane jako zawarte w ramach sumy ubezpieczenia.
- można nieco obniżyć koszt dzięki cashbackowi quidco (obecnie 7,5%). już chyba nieaktualne - obecnie pokazuje jedynie cashback za travel insurance, ale nie zaszkodzi sprawdzić.

DEFEND Car Hire XS
- jeden rodzaj polisy z wyborem Europa lub Świat - pokrycie udziału własnego w szkodzie do 35 000 zł
- minimalny wiek kierowcy - 25 lat; wartość samochodu do 350 000 PLN; wiek samochodu do 10 lat

Cover4rentals i worldwideinsure nie obejmują wynajmu w Armenii, na Dominikanie, Islandii, Jamajce oraz w Izraelu.
DEFEND Car Hire XS nie obejmuje wynajmu na terytorium Afganistanu, Kuby, Białorusi, Kongo, Iranu, Iraku, Wybrzeża Kości Słoniowej, Liberii, Korei Północnej, Myanmaru, Rosji, Sudanu, Sudanu Południowego, Syrii, Ukrainy lub Zimbabwe. Polisa Europa obejmuje kraje kontynentu europejskiego oraz Maroko, Tunezję, Turcję i Izrael, ale wyłącza terytorium Ukrainy, Rosji i Białorusi.

Oprócz powyższych ubezpieczenie wkładu własnego do kwoty 1200 EUR (równowartość w zł) posiada karta kredytowa Mastercard Platinum oferowana przez bank PKO BP (szczegółowe warunki oczywiście w regulaminach/OWU na stronie banku).


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1600 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76 ... 80  Następna
Autor Wiadomość
#1441 PostWysłany: 04 Sty 2023 10:20 

Rejestracja: 12 Gru 2011
Posty: 1844
srebrny
Marne szanse, zapewne wycenę każdego uszkodzonego elementu wypożyczalnia wzięła ze swojego cennika, który jest częścią regulaminu, który podpisałeś (tak, ten drobny druczek, którego nikt nie czyta).
Cóż zrobić, frycowe.
Góra
 Profil Relacje PM off
rw30 lubi ten post.
 
      
Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN! Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN!
Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN
#1442 PostWysłany: 04 Sty 2023 10:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2011
Posty: 2336
Loty: 26
Kilometry: 45 127
platynowy
Bartment napisał(a):
Cześć,
no niestety nie wiedziałem jak to działa i się naciąłem na Malcie. Spontanicznie wypożyczyłem samochód w podstawowej wersji ubezpieczenia czyli tylko OC. Na parkingu ktoś mi lekko wgniótł drzwi oraz przerysował listwę pod nimi. Wypożyczalnia naliczyła mnie 1300 euro za ta przyjemność. Zdaje się, że jedyne co mi zostało to szarpać się o zbyt wysoką kwotę naprawy. Czy ktoś ma na tym polu jakieś doświadczenia i chciałby się nimi podzielić?
Dzięki z góry i pozdrawiam
Bartek


Doświadczenia z szarpaniem z wypozyczalnią nie mam , ale wklejam "cennik" z OK Mobility z Malty z zeszłego roku dla porównania cen.

Załącznik:
1mla.jpg
1mla.jpg [ 162.54 KiB | Obejrzany 8277 razy ]

Załącznik:
2mla.jpg
2mla.jpg [ 194.17 KiB | Obejrzany 8277 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1443 PostWysłany: 04 Sty 2023 11:42 

Rejestracja: 16 Paź 2015
Posty: 4766
platynowy
Bartment napisał(a):
Cześć,
no niestety nie wiedziałem jak to działa i się naciąłem na Malcie. Spontanicznie wypożyczyłem samochód w podstawowej wersji ubezpieczenia czyli tylko OC. Na parkingu ktoś mi lekko wgniótł drzwi oraz przerysował listwę pod nimi. Wypożyczalnia naliczyła mnie 1300 euro za ta przyjemność. Zdaje się, że jedyne co mi zostało to szarpać się o zbyt wysoką kwotę naprawy. Czy ktoś ma na tym polu jakieś doświadczenia i chciałby się nimi podzielić?
Dzięki z góry i pozdrawiam
Bartek


Było tu wielu co przeczytało kilka stron tego tematu, wyrobili kartę kredytową Platinum PKO BP (mega łatwa do otrzymania, do tego tania biorąc pod uwagę ubezpieczenia) i się dziwią takim jak Ty
[code]
puniek8 napisał(a):
Cześć,

bardzo dużo informacji wyciągnąłem z tego forum, więc podzielę się moim przypadkiem ubezpieczenie wkładu własnego z karty PKO MC Platinum ( do 1200EUR). Może komuś się przyda.

Na wyjeździe zagranicznym złapaliśmy gumę. Telefon do wypożyczalni, przyjechali z autem zastępczym. Skasowali na miejscu za szkodę.
Przebieg wypełniania wniosku:

Po przyjeździe zadzwoniłem na telefon z infolinii +48 22 563 11 18. Bardzo miła Pani zebrała część informacji i po godzinie dostałem maila z dalszymy instrukcjami i co należy dołaczyć do wniosku.
- czas od zgłoszenia wniosku do pozytywnej odpowiedzi to około 3 tygodnie.
- nie pomyslalem, zeby zrobic zdjecie oponie bez powietrza, ale udało się dostać pozytywna odpowiedz i bez tego. Nauczka na przyszłość, żeby robić zdjęcia wszystkiego.
- trzymać wszystkie kwity i potwierdzenia z wypożyczalni, wiadomka. Ja nie dostałem, ale warto sie dopytac o jakieś potwierdzenie zdania auta (dla mnie potwierdzeniem było zwolnienie blokady).

Jestem bardzo zadowolony z całego procesu. Został mi przyznany pełen zwrot. Wyrobienie tej karty to była bardzo dobra decyzja. Mam nadzieję, że komuś sie przyda ta wiedza :)

Sprawdź jakie masz ubezpieczenia do posiadanych kart, czymś ten wynajem opłaciłeś.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1444 PostWysłany: 08 Sty 2023 21:21 

Rejestracja: 11 Mar 2016
Posty: 3
daabbeer napisał(a):
"Wskazani" czyli którzy? Jeśli chodzi np. o WWI, to tak, korzystałem z likwidacji szkody u nich. Działa.


cover4rentals lub WWI. Pytam bo Sicily by Car jako jedni z niewielu oferują auto z oponami zimowymi, a ubezpieczenie u nich wychodzi dość drogo w mojej ocenie.

Dziękuję za info, postaram się skorzystać z któregoś ze wskazanych ubezpieczycieli lub "zainwestować" w kartę PKO (mam podobną kartą w Millennium ale oferują tylko OC w życiu prywatnym i ubezpieczenie bagażu - karta Gold).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1445 PostWysłany: 12 Sty 2023 20:59 

Rejestracja: 30 Sie 2022
Posty: 73
Czy wiecie jak wyglada ubezpieczenie wkladu wlasnego (PKO platinum) w sytuacji, kiedy oddajemy auto w nocy (zostawiamy kluczyki w jakiejs skrzynce, zależnie od wypozyczalni) i o ewentualnej szkodzie dowiadujemy sie po kilku dniach jak pobiorą nam kase. Zdarzały mi sie sytuacje, gdzie oddawalem auto poza godzinami urzędowania wypożyczalni i tak naprawde nie wiedziałem co sobie znajdą pracownicy. Co w takich sytuacjach najlepiej robic? Jak sie przygotować przed ewentualną niespodzianką?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1446 PostWysłany: 13 Sty 2023 00:09 

Rejestracja: 21 Mar 2018
Posty: 1445
złoty
Nie przerabiałem takiej sytuacji, ale na pewno trzeba mocno nacisnąć na wypożyczalnię o przysłanie pełnej dokumentacji - opis szkody, zdjęcia, rachunek za naprawę itp. - z informacją, że to do ubezpieczenia. Nie zaszkodzi pewnie postraszyć, że w razie nieotrzymania dokumentacji będziesz kwestionował obciążenie karty przez chargeback albo reklamację w banku.
No i podstawa to dokładnie obfotografować auto w momencie oddania.
Góra
 Profil Relacje PM off
mik3nedu lubi ten post.
puniek8 uważa post za pomocny.
 
      
#1447 PostWysłany: 13 Sty 2023 01:44 

Rejestracja: 31 Paź 2017
Posty: 607
niebieski
meczko napisał(a):
No i podstawa to dokładnie obfotografować auto w momencie oddania.


W nocy to może nie być łatwe, ale trzeba. Więc szukaj dobrej latarni :)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#1448 PostWysłany: 06 Lut 2023 10:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2016
Posty: 182
Loty: 173
Kilometry: 329 932
Cześć, czy ktoś kiedykolwiek miał sytuacje, gdzie miał kolizje, zapłacił część CDW (wkładu własnego), a potem wypożyczalnia/ubezpieczalnia (np pośrednik discovercars oferujący swoje dodatkowe ubezpieczenie, albo rentalcover, które sprzedaje dodatkowe ubezpieczenia) zwróciła mu ten wkład własny? Ciekaw jestem jak płynnie to działa
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1449 PostWysłany: 07 Lut 2023 11:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
@Czesuaf

oczywiście, wiele osób, poszukaj na wcześniejszych stronach wątku

@Kashpir może warto podlinkować w wikipoście wątek o karcie PKO MC Platinum / Visa Infinite? te karty częściowo (Platinum) / całkowicie (infinite) załatwiają problem ubezpieczenia wkładu własnego dla większoścci wypożyczeń

....edit: a razem z pakietem ubezpieczeń (w tym sportowych, co np jeżdżącym na nartach się przyda) i paroma innymi ich plusami (+ jeszcze, dla infinite, wejściami do saloników) robi się z tych kart bardzo rzetelna konkurencja dla płacenia osobno za każdą z tych usług
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image


Ostatnio edytowany przez rw30, 07 Lut 2023 16:29, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1450 PostWysłany: 07 Lut 2023 14:15 

Rejestracja: 31 Paź 2017
Posty: 607
niebieski
PKO MC Platinum załatwia temat też całkowicie, ale tylko dla udziału własnego ograniczonego do 1200 EUR.
Góra
 Profil Relacje PM off
xionc lubi ten post.
 
      
#1451 PostWysłany: 22 Lut 2023 00:56 

Rejestracja: 13 Paź 2022
Posty: 6
Rozumiem ze trzeba zaplacic tą kartą PKO za wynajem aby miec ochrone wkladu wlasnego? Czy wystarczy wykorzystac ją do blokady depozytu? Czy moze takie ubezpieczenie jest na wlasciciela i wogole nie musze jej uzyc przy wynajmie?
Kojarzycie jak wychodzi spread na tej karcie? na ile sie nie oplaca nią płacic w obcych walutach?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1452 PostWysłany: 22 Lut 2023 01:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Sty 2013
Posty: 131
Loty: 14
Kilometry: 27 931
To jest karta MasterCard, więc rozliczana jest po kursie MasterCard.
https://www.mastercard.pl/pl-pl/klient- ... walut.html
_________________
Image Ibiza 2013
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1453 PostWysłany: 22 Lut 2023 01:52 

Rejestracja: 31 Paź 2017
Posty: 607
niebieski
@Tom_ Nic nie trzeba robić, wystarczy mieć kartę.
Góra
 Profil Relacje PM off
Tom_ lubi ten post.
 
      
#1454 PostWysłany: 22 Lut 2023 02:07 

Rejestracja: 13 Paź 2022
Posty: 6
Jeszcze jedno pytanie

Czy z waszego doswadczenia/przekonania wiekszy sens ma wykupowanie dodatkowego ubezpieczenia (pokrywajacego excess) przez:
-firme typu wwi?
-posrednika typu discovercars?

Aktualnie dla mojego wynajmu na cyprze wwi wychodzi 2krotnie taniej i ku temu sie sklaniam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1455 PostWysłany: 22 Lut 2023 02:12 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
Musisz porównać warunki i samemu ocenić czy to tańsze jest dla twojego wynajmu wystarczające.
Jeśli zamierzasz częściej wypożyczać samochody, to bardziej opłacalny z pewnością będzie wykup polisy rocznej.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Tom_ lubi ten post.
 
      
#1456 PostWysłany: 22 Lut 2023 11:41 

Rejestracja: 13 Paź 2022
Posty: 6
-- 22 Lut 2023 02:17 --

Dzieki a orientujecie sie czy karta citi ultimate ciagle posiada tą ochrone wypozyczonego auta? ktos korzysta ciagle?

-- 22 Lut 2023 11:36 --

Jezeli chodzi o karte PKO PLATINUM to widze nastapujacy koszt karty:
Obsługa karty kredytowej – opłata roczna2:

Gdy średnio w miesiącu dokonano transakcji na kwotę mniejszą niż 2 500 zł - 250 zł
Gdy średnio w miesiącu dokonano transakcji na kwotę min. 2 500 zł - 125 zł
Gdy średnio w miesiącu dokonano transakcji na kwotę min. 5 000 zł - 0 zł

Czy komus udalo sie dogadac z PKO aby zniesli tą oplate roczną?

-- 22 Lut 2023 11:41 --

Natomiast dla CITI ULTIMATE warunkiem unikniecia oplaty rocznej 1200zl jest wydanie 180 000 zł rocznie.
Bank zwróci naliczoną Opłatę
roczną za wydanie karty płatniczej będącej Kartą główną i za obsługę karty kredytowej będącej Kartą główną oraz naliczoną Opłatę roczną za wydanie karty płatniczej będącej Kartą
dodatkową i za obsługę karty kredytowej będącej Kartą dodatkową, gdy wartość Transakcji bezgotówkowych dokonanych w okresie 12 miesięcy liczonych od momentu zawarcia Umowy
o Kartę Kredytową Citibank i w kolejnych następujących po sobie okresach 12 miesięcy wyniesie minimum 180 000 zł.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1457 PostWysłany: 22 Lut 2023 12:18 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
Tutaj pytania o ubezpieczenie, a jeśli chodzi o PKO Platinum -> karta-kredytowa-mastercard-platinum-visa-infinite,1499,93376
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Tom_ lubi ten post.
Tom_ uważa post za pomocny.
 
      
#1458 PostWysłany: 28 Mar 2023 13:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lip 2013
Posty: 97
Jako, że przed styczniowym wyjazdem na Maderę przeczytał prawie cały wątek szukając przykładów użycia i opinii o Worldwide Insure, a teraz już jestem bogatszy w własne doświadczenia to napisze kilka słów. Pod koniec stycznia przed 2 tygodnie korzystałem z samochodu wypożyczonego w Sixt na lotnisku na Maderze (miał być SUV, był Renault Capture). Przedostatniego dnia urlopu, w czasie gdy samochód był zaparkowany na parkingu przy Levada dos Balcões (bardzo ruchliwe, turystyczne miejsce) ktoś włamał się do naszego samochodu używając przedmiotu przypominającego łom. Szczęśliwie nic nie zostało ukradzione (zostawiłem drona w bagażniku), ale drzwi oraz słupek (dach?) samochodu miał ślady włamania w postaci wygięcia i zarysowania. Uszkodzenie było na tyle nieduże, że dopiero w drodze do domu zauważyłem problem i zdecydowałem się zgłosić je zwracając samochód następnego dnia na lotnisku.

Dla uproszczenia opiszę kolejne kroki w formie kalendarium:

[7.02.2023] - Zwrot samochodu na lotnisku. Poinformowałem od razu obsługę o zdarzeniu. Pan zrobił kilka fotek (ja również, co polecam!), po czym poinformował, że Sixt będzie kontaktował się ze mną w sprawie dalszych kroków.

[11.02.2023] - Dostałem fakturę od Sixt za wynajem, bez żadnych dodatkowych informacji o uszkodzeniu więc przez kilka dni żyłem nadzieją, że temat został zamknięty w trosce o dobro klienta (tak, czasem bywam naiwny :D ).

[20.02.2023] - Sixt przysyła kolejną wiadomość z dokumentacją uszkodzenia i kosztorysem (859,98 euro).

[8.03.2023] - Sixt przysyła fakturę za naprawę na wysokość 894,98 euro (w tym 28,69 euro za obsługę zdarzenia)

[9.03.2023] - Tworze zgłoszenie w systemie, który obsługuje zgłoszenia dla WWI (https://www.claimez.com/) wraz z opisem zdarzenia oraz kompletem dokumentów (umowa z SIXT, dokumenty dot. uszkodzenia, prawo jazdy, dowód obciążenia karty, polisa z WWI).

[13.03.2023] - Dostaję odpowiedź z prośbą o przesłanie fotokopii prawa jazdy (wysłałem scan w nienajlepszej jakości) oraz potwierdzenia obciążenia karty, które będzie zawierało moje dane w tym adres (bank z którego korzystam, czyli MBank wystawia potwierdzenie w którym jest jedynie imię i nazwisko, numer konta oraz karty, ale nie ma adres). Przesyłam lepszą kopie prawa jazdy oraz to samo potwierdzenie, informując że innego niemam.

[15.03.2023] - Dostaję odpowiedź, że potwierdzenie obciążenia konta musi zawierać adres.

(kilkudniowa przerwa wynikająca z mojego braku czasu)

[24.03.2023] - Kontaktuję się z MBankiem i dostaję informację, że mogę przygotować dla mnie takie potwierdzenie za 100zł :shock: . Decyduję się na telefon do Claimez (brytyjski numer). W kilku prostych zdaniach wytłumaczyłem obsługującej Pani, że nie mam adresu na potwierdzeniu i mój bank ma problem z wystawieniem go. Ku mojemu zaskoczeniu, obsługująca osoba informuję, że ona w cale nie potrzebuje tam zobaczyć adresu i przeprocesuje mój wniosek.

[27.03.2023] - Pełna kwota (894,98 euro) ląduje na moim koncie.


Mam nadzieję, że dla kogoś powyższy opis będzie użyteczny. Ocenę, czy warto skorzystać z usług WWI pozostawię czytającemu. Sam jestem w miarę zadowolony ze sposobu rozwiązania problem. Jedynym kosztem jaki poniosłem była różnica w przewalutowaniu (mam kartę kredytową w PLN, a MBank ma bardzo, bardzo niekorzystny kurs) plus czas na kontakt z WWI. Ubezpieczenie roczne kosztowało mnie mniej niż połowę kwoty jaką musiałbym zapłacić w SIXT za ubezpieczenie na 2 tygodnie. Dodatkowo w przeciągu ostatnich kilku lat wypożyczałem już samochód kilkanaście razy i pierwszy raz zdarzyła mi się sytuacja z uszkodzeniem go i dodatkowymi kosztami, więc zakładam że jest niewielka szansa aby przechodzić ponownie przez cały ten proces, ale warto mieć.
Góra
 Profil Relacje PM off
11 ludzi lubi ten post.
13 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#1459 PostWysłany: 14 Kwi 2023 13:18 

Rejestracja: 20 Maj 2015
Posty: 10
Cześć, jestem w trakcie wynajmu samochodu na Florydzie na przełomie maj-czerwiec. Trasa Orlando-Tampa-Everglades-Key West-Miami.

Najtaniej wyszła opcja z wykorzystaniem linku: https://www.alamo.co.uk/car-hire-savings-usa/
Jako, że jest to rezerwacja przez stronę UK, w cenę najmu wliczone są:
Damage Waiver Included
Extended Protection Included
Additional Driver (x3) Included

Generalnie jest mnóstwo polityk do wszystkiego, jednak na samej stronie co.uk jest informacja, że:
https://www.alamo.co.uk/en/customer-support/car-hire-faqs/collision-damage-waiver.html
Cytuj:
"Collision Damage Waiver (CDW)
In the United States and Canada, all-inclusive rates include CDW, which contractually waives or limits the renter’s liability for damage to or loss of the vehicle to zero."

oraz
https://www.alamo.co.uk/en/customer-support/car-hire-faqs/protection-products.html
Cytuj:
"For your convenience all Alamo.co.uk online rates include Collision Damage Waiver and Extended Protection (not available in Canada) with zero excess to give you complete peace of mind.
When placing your reservation we will provide you extra information on Collision Damage Waiver and Extended Protection."


Rezerwacja, zrobiona, potwierdzenie mailowe otrzymane. W samym mailu dostałem ogólne polityki wynajmu, w których jest:
Cytuj:
"Damage Waiver
Collision Damage Waiver (CDW) is not insurance. The purchase of CDW is optional and not required in order to rent a vehicle.

You may purchase optional CDW for an additional fee. If you purchase CDW we agree, subject to the actions that invalidate CDW listed on the rental agreement, to contractually waive your responsibility for all or part of the cost of damage to, loss or theft of, the vehicle. DW does not apply to damage occurring in Mexico.

When deciding whether or not to purchase CDW, you may wish to check with your insurance representative or credit card company to determine whether, in the event of damage to, or theft of, vehicle, you have coverage or protection for such damage or theft and the amount of your deductible or out-of-pocket risk.

*For rentals originating in California- CDW ranges between 10.99 USD and 500.00 USD per day depending on the type of vehicle rented."



Czy gdzieś powinienem dostać potwierdzenie, że faktycznie DW jest z zerową odpowiedzialnością? Czy po prostu będzie to w umowie, którą będę podpisywał na lotnisku podczas odbioru?


Pytam, ponieważ na stronie alamo.COM są następujące informacje:
https://www.alamo.com/en/customer-support/car-rental-faqs/insurance-coverage-options/collision-damage-waiver.html
Cytuj:
"CDW does not apply to damage occurring in Mexico. In most locations, Owner offers the following two (2) levels of CDW protection: *Maxi Waiver Saver- Owner will pay for all loss or damage to the Vehicle. *Waiver Saver 3000- Owner will pay the first $3,000 of loss or damage. Renter will pay for all loss or damage over $3,000. "

oraz
https://www.alamo.com/en/customer-support/car-rental-faqs/insurance-coverage-options/deductible-protection.html
Cytuj:
"Deductible Protection (also known as Zero Deductible Coverage) can only be purchased in conjunction with CDW coverage to reduce the CDW deductible to zero regardless of whether the damage is caused by the renter or a third party.
Not available in the US"


I już trochę zgłupiałem, czy ostatecznie jest tam full ubezpieczenie bez udziału własnego, czy jednak coś jeszcze powinienem dokupić na Worldwideinsure czy Rentalcover...
Oczywiście nigdzie nie ma możliwości znalezienia informacji czy uszkodzenia szyby również wchodzą w zakres tego ubezpieczenia DW.


Pytanie bonusowe:
Czy warto dobrać do tego za 75 USD Roadside Assistent Plus? Czy zbędny wydatek? Czy ewentualnie poszukać czegoś taniej w Worldwideinsure czy Rentalcover?
Cytuj:
"Owner agrees, subject to the actions that invalidate Collision Damage Waiver, to contractually waive Renter’s responsibility for the cost to provide 24/7 roadside assistance (where available) which includes replacement of lost keys (including remote entry devices), flat tire service (if no inflated spare is available, the vehicle will be towed. Cost of a replacement tire is not covered by RSP), lockout service (if the keys are locked inside the vehicle), jumpstarts, and fuel delivery service for up to 3 gallons (or equivalent liters) of fuel if Vehicle is out of fuel. "


Byłbym wdzięczny za pomoc od trochę bardziej doświadczonych.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1460 PostWysłany: 20 Kwi 2023 15:58 

Rejestracja: 20 Kwi 2023
Posty: 1
Siedzicie w kartach kredytowych? Ja mam zwykła darmową, której nie używam praktycznie, głównie właśnie do wynajęcia samochodu za granicą (+ ubezpieczenie z worldwideinsure.com), a widzę że są karty z opłatami (albo wymaganym obrotem miesięcznym do zniesienia opłat), które mają dodatkowe ubezpieczenie podróżne, np. "PKO Mastercard Platinum" karta za 250zł rocznie (125zł jak się ma obrót 2.5k miesięcznie, a 0zł jak 5k miesięcznie) - https://www.pkobp.pl/klienci-indywidual ... -platinum/ - i w niej jest m.in:
- "zniesienia udziału własnego za szkody w wynajętym samochodzie - równowartość w zł kwoty 1 200 EUR"

Kiedyś płaciłem +/- 200zł za 10 dni za worldwideinsurance.com (ew. 59,5 GBP kosztuje za rok i fakt że ma lepszy zakres, tj. do 5k GBP, ale chyba za te małe auta zazwyczaj wypożyczalnie chcą jakoś właśnie 1000/1200 Euro). No i zastanawiam się czy są gdzieś jakieś haczyki przy tym ubezpieczeniu z kartą kredytową, których nie dostrzegam?


OWU (https://www.pkobp.pl/media_files/2ce3f8 ... 7d6769.pdf):

Kod:
§ 9. Ubezpieczenie zniesienia udziału własnego za szkody w wynajętym samochodzie
§ 9.1 Przedmiot i zakres
1. Przedmiotem ubezpieczenia jest kwota udziału własnego, co oznacza określoną w polisie ubezpieczenia autocasco Wynajętego Samochodu
kwotę, jaką Ubezpieczony w ramach Umowy najmu samochodu zawartej z przedsiębiorcą zawodowo trudniącym się wynajmem pojazdów,
pokrył we własnym zakresie w związku z łącznym zaistnieniem dwóch przesłanek:
1) wystąpienia Wypadku lub Kradzieży Wynajętego Samochodu podczas Podróży zagranicznej w Okresie ubezpieczenia;
2) obciążenia Ubezpieczonego pokryciem kwoty udziału własnego w związku z Wypadkiem lub Kradzieżą Wynajętego Samochodu.
2. Ubezpieczeniem nie są objęte wynajęte samochody: wykorzystywane przez Ubezpieczonego do transportu towarów i pasażerów w ramach
prowadzonej działalności gospodarczej, będące pojazdami kempingowymi (kampery), pojazdami używanymi podczas wyścigów, rajdów, prób
szybkości lub treningów do nich, motocykle, motorowery, skutery.
3. Zakres ubezpieczenia obejmuje wypłatę przez Ubezpieczyciela świadczenia w wysokości kwoty udziału własnego, lecz nie więcej niż do
wysokości sumy ubezpieczenia


Kod:
103. Wypadek – zdarzenie, w wyniku którego Wynajęty Samochód uległ uszkodzeniu lub zniszczeniu:
1) wypadek drogowy lub kolizja przy współudziale innych uczestników ruchu drogowego;
2) pozostałe wypadki lub kolizje powstałe wskutek nagłego działania siły mechanicznej w momencie zetknięcia się Wynajętego
Samochodu
z innymi pojazdami, osobami, przedmiotami lub zwierzętami, pochodzącymi z zewnątrz Pojazdu;
3) uszkodzenie Wynajętego Samochodu przez osobę trzecią.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1600 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76 ... 80  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group