Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
icarhireinsurance od dłuższego czasu nie wydaje już polis dla osób z Polski

Firma Questor aka Riverside Malta również zaprzestała wydawania rocznych polis dla osób z Polski (stan bez zmian od stycznia 2022) - można natomiast wykupić polisę na pojedynczy wynajem.

Wg stanu na sierpień 2023 r. roczne polisy dostępne są na portalach worldwideinsure.com, cover4rentals.com lub defend-online.eu/pl/

Porównanie by @Kashpir

cover4rentals
- 2 rodzaje polis: Silver Cover i Gold Cover, dodatkowo wybór Europa albo Świat
- opcja Silver Cover ma limit 500 EUR na "glass damage". Opisywałem wcześniej w wątku szkodę we Włoszech - pęknięcie szyby wypożyczalnia wyceniła na 700 EUR. Czyli w takim przypadku dopłacałbym 200 EUR ze swojej kieszeni. Jeśli już, to rozważać tylko pakiet Gold cover, w którym ten limit wynosi 650 EUR (Świat)/ 1000 EUR (Europa).
- uwaga również na wiek samochodu - w Europie zachodniej pewnie to nie problem, ale np. na Bałkanach pewnie da się trafić na samochód starszy niż 10 lat, a takiego polisa nie obejmuje.
- wartość samochodu to pewnie mniej istotna kwestia, ale przy galopujących cenach aut też na wszelki wypadek zaznaczę 8-) "The vehicle must not have a retail price of more than €50,000 (or currency equivalent)".
- minimalny wiek kierowcy (posiadacza polisy) to 26 lat :!:

worldwideinsure
- 2 rodzaje polis: Standard i Deluxe, dodatkowo wybór Europa albo Świat
- dla porównania z cover4rentals: minimalny wiek kierowcy - 21 lat; wartość samochodu do 50 000 GBP; wiek samochodu do 20 lat; "damage to glass" po prostu wskazane jako zawarte w ramach sumy ubezpieczenia.
- można nieco obniżyć koszt dzięki cashbackowi quidco (obecnie 7,5%). już chyba nieaktualne - obecnie pokazuje jedynie cashback za travel insurance, ale nie zaszkodzi sprawdzić.

DEFEND Car Hire XS
- jeden rodzaj polisy z wyborem Europa lub Świat - pokrycie udziału własnego w szkodzie do 35 000 zł
- minimalny wiek kierowcy - 25 lat; wartość samochodu do 350 000 PLN; wiek samochodu do 10 lat

Cover4rentals i worldwideinsure nie obejmują wynajmu w Armenii, na Dominikanie, Islandii, Jamajce oraz w Izraelu.
DEFEND Car Hire XS nie obejmuje wynajmu na terytorium Afganistanu, Kuby, Białorusi, Kongo, Iranu, Iraku, Wybrzeża Kości Słoniowej, Liberii, Korei Północnej, Myanmaru, Rosji, Sudanu, Sudanu Południowego, Syrii, Ukrainy lub Zimbabwe. Polisa Europa obejmuje kraje kontynentu europejskiego oraz Maroko, Tunezję, Turcję i Izrael, ale wyłącza terytorium Ukrainy, Rosji i Białorusi.

Karty kredytowe z ubezpieczeniem wkładu własnego
- MC Platinum PKO 1200 EUR
- VISA Infinite PKO 2400 EUR


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1606 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67 ... 81  Następna
Autor Wiadomość
#1261 PostWysłany: 28 Sty 2022 23:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 4085
HON fly4free
Tzn...wyjadacz ;-)
_________________
navigare necesse est
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
nick lubi ten post.
 
      
Wczasy w Egipcie: tydzień w 4* hotelu z all inclusive od 2005 PLN. Wyloty z 5 miast Wczasy w Egipcie: tydzień w 4* hotelu z all inclusive od 2005 PLN. Wyloty z 5 miast
10 dni w Tajlandii w sezonie za 3592 PLN. Loty z Warszawy + 4* hotel w Pattayi 10 dni w Tajlandii w sezonie za 3592 PLN. Loty z Warszawy + 4* hotel w Pattayi
#1262 PostWysłany: 03 Lut 2022 21:44 

Rejestracja: 03 Lut 2022
Posty: 3
Hej!

Aktualnie w jakiej firmie warto wykupić ubezpieczenie? Nigdy nie korzystałam z żadnego, więc nie mam pojęcia, a czytając komentarze mam mętlik w głowie..
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1263 PostWysłany: 03 Lut 2022 22:49 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11334
Loty: 481
Kilometry: 756 212
Wybór ogranicza się w zasadzie do dwóch, więc nie wiem skąd mętlik :?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
 
      
#1264 PostWysłany: 04 Lut 2022 00:01 

Rejestracja: 16 Paź 2015
Posty: 4793
platynowy
Najtaniej + wiele innych korzyści daje KK Platinum PKO BP, praktycznie dostępna dla każdego z dowolną formą zatrudnienia.

Szczegóły strona banku, KK może być bezpłatna przy odpowiednim obrocie rocznym
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#1265 PostWysłany: 04 Lut 2022 00:39 

Rejestracja: 03 Lut 2022
Posty: 3
Kashpir napisał(a):
Wybór ogranicza się w zasadzie do dwóch, więc nie wiem skąd mętlik :?


Rozumiem, że masz na myśli te dwa: https://www.worldwideinsure.com/ oraz https://riversidemalta.com.mt/? A którą byś polecał? Wczytuję się w warunki obydwu, ale nie wiem co jest najważniejsze w tego typu ubezpieczeniach, więc byłabym baardzo wdzięczna za radę i wskazówki :) Zależy mi na jak najlepszym zabezpieczeniu przy wypożyczeniu samochodu na miesiąc w Peru.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1266 PostWysłany: 04 Lut 2022 08:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7366
HON fly4free
Co do 2 ubezpieczycieli, zajrzyj do tzw. wikipostu u góry tego wątku - widać go tylko w wersji tradycyjnej forum, nie w tapatalk:
ubezpieczenie-wynajetego-samochodu,1621,6151&start=1260
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1267 PostWysłany: 04 Lut 2022 11:14 

Rejestracja: 03 Lut 2022
Posty: 3
tropikey napisał(a):
Co do 2 ubezpieczycieli, zajrzyj do tzw. wikipostu u góry tego wątku - widać go tylko w wersji tradycyjnej forum, nie w tapatalk:
ubezpieczenie-wynajetego-samochodu,1621,6151&start=1260


Mieszkam w Hiszpanii i Riverside Malta wydaje dla mieszkańców Hiszpanii więc też jest ok dla mnie, dlatego bardzo się waham między nimi a worldwideinsure... Któraś z firm jest "pewniejsza"? Ma coś lepszego do zaoferowania?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1268 PostWysłany: 07 Lut 2022 23:20 

Rejestracja: 15 Wrz 2014
Posty: 108
Loty: 213
Kilometry: 626 131
Cześć,
Mam bardzo ciężkie do rozgryzienia pytanie.
Lecz zanim je zadam podzielę się kilkoma wyszukanymi w sieci stronami dot. ubezpieczeń aut, może komuś się przydadzą.
Worldwide nie ubezpiecza powyżej 9 seats vehicle i innych special vehicles. RiversideMalta również tylko 9 seat cars...
RentalCover.com - ubezpiecznie LDW/CDW excess. Nie ma rocznej polisy, tylko od / do. Ale można ubezpieczać minibusy (do 14 seats), kampery, 4x4. Ubezpiecza wynajmy Turo.com
Carinsurent.com - ubezpiecznie LDW/CDW excess. Jest roczna polisa oraz od / do. Można ubezpieczać minibusy (do 14 seats), kampery, 4x4. Ubezpiecza wynajmy Turo.com
Insuremyrentalcar.com - ubezpieczenie LDW/CDW pełne (nie tylko excess). Nie ma rocznej polisy, tylko od / do. Można tylko auta do max 9 seats (nie kampery, trucki, minibusy itp.). Nie działa na Turo.com
Cover4rentals.com - ubezpiecznie LDW/CDW excess. Jest roczna polisa oraz od / do. Można tylko auta do max 9 seats (nie kampery, trucki, minibusy itp.). Nie ubezpiecza wynajmu Turo.com
Bonzah.com - ubzpieczenie LDW/CDW, Liability Insurance, SLI, PAI (opcje co jest dostępne zależy na jaki kraj wykupujemy ubezpieczenie). Nie ma rocznej polisy, tylko od / do. Można tylko auta do max 8 seats (nie kampery, trucki, minibusy itp.). Ubezpiecza wynajmy Turo.com

Moje pytanie:
Wynajmuję vana/minibusa na Alasce(USA) (15 seater) na 17 dni.
Mam dwie opcje:
A) 3600 USD z Turo.com (z wliczonym wymaganym przez stan liability insurance) a CDW/LDW na 17 dni w Turo na ten rodzaj aut kosztuje 700USD(excess 3500 USD). Tu poszukuję : CDW/LDW pełnego(rzędu 30k USD, nie tylko na excess) tańszego/albo rekomendacji gdzie można puścić maila z pytaniem o takie LDW/CDW na "15 seater", z uwagę, że musi działać na Peer - to - peer rentals/personal car sharing programs (a nie tylko na Official Rental Companies).
B) 2500 USD Lokalna wypożyczalania w Anchorage.
a)Oferuje CDW/LDW za 30 USD/dzień czyli = 510 USD(Excess 1000 USD). Szukam czegoś tańszego działającego na 15 seater, wypożyczony z oficjalnej Car Rental Company?
b)Firma nie oferuje w ogóle liability Insurance (OC), które jest wymagane przez stan Alaska. Szukam, gdzie mogę kupić polisę RCLI(Rental Car Liability Insurance) dla siebie, jako nie obywatel/rezydent U.S. , bez lokalnego prawa jazdy (w/w Bonzah daje RCLI ale tylko max do aut 8 osobowych).
PS. Czy mogę wypożyczyć dwa mniejsze auta? Odpowiedź: Nie, nie mogę.

Dziękuję za sugestie.
Marcin
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1269 PostWysłany: 08 Lut 2022 06:33 

Rejestracja: 22 Cze 2012
Posty: 633
Loty: 26
Kilometry: 67 603
niebieski
nick napisał(a):
@Kashpir Ryzyko wystąpienia szkody jest bardzo wysokie, a od ryzyka każda ubezpieczalnia ucieka jak najdalej


Islandia to chyba też jest na "czarnej liście" przez swoje scam historie. Mnie też tam naciągnęli na lipne uszkodzenie, którego prawie nie było widać, a które osoba szukająca uszkodzeń, znalazła przy bardzo szybkim i oględnym sprawdzeniu - niemożliwe by zauważyła, nie wiedząc o jego istnieniu. Wtedy właśnie pierwszy raz, i w sumie odpukać, jedyny, testowałem likwidację szkody, z zewnętrznego ubezpieczenia, niedostępnego już dla Polaków icarhireinsurance.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1270 PostWysłany: 11 Lut 2022 03:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Kwi 2018
Posty: 36
Pojawiła się istotna zmiana jeśli chodzi o Revolut Metal, którą dyskutowano wcześniej, zwłaszcza jeśli chodzi o kwestię szkód na pojeździe w ubezpieczeniu które Revolut oferował i nadal oferuje.

Zmienił się operator i warunki, więcej napisałem tutaj: revolut,181,93883&p=1507218#p1507218

Aktualnie wydaje się to być sensowna oferta i warta rozważenia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1271 PostWysłany: 13 Lut 2022 03:03 

Rejestracja: 06 Lip 2014
Posty: 6
clauz napisał(a):
Czy ktoś orientuje się czy istnieje jakieś ubezpieczenie użyczonego samochodu za granicą? Wszędzie są ubezpieczenia samochodów wypożyczanych od oficjalnie działających wypożyczalni, ale nigdzie nie znalazłem nic na temat użyczenia auta od prywatnej osoby - kolegi, znajomego itp.

niech znajomek zarejestruje sie na portalu wynajmu prywatnego, np. turo.com oni dają ubezpieczenie, jak dobrze pamiętam od Allianz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1272 PostWysłany: 10 Mar 2022 00:48 

Rejestracja: 12 Gru 2011
Posty: 1850
srebrny
nick napisał(a):
https://cover4rentals.com/ Jestem w trakcie pierwszego claima, dam znać jak się to potoczy.

Czy brak statusu od dłuższego czasu świadczy, że jednak coś nie teges?
Góra
 Profil Relacje PM off
benedetti lubi ten post.
 
      
#1273 PostWysłany: 14 Mar 2022 15:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2014
Posty: 2876
HON fly4free
@opo dzięki za przypomnienie. Czas od zgłoszenia do wypłaty - 7 tygodni. Wymagana była dodatkowa dokumentacja, bez tego pewnie zmieściliby się w miesiącu. Nie mam się do czego przyczepić, więc polecam.
_________________
https://youtube.com/@CamiloPardo
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#1274 PostWysłany: 23 Mar 2022 15:07 

Rejestracja: 23 Mar 2022
Posty: 7
Cześć, ja z szybkim pytaniem.
Lecę na miesiąc do Kanady i chcę wynająć auto. Koszty najprostszych ubezpieczeń to ok. 100zł za dzień. Wychodzi piękna kwota.
Zerknąłem okiem na cover4rentals i wygląda ok, szczególnie, że kolega wyżej odzyskał pieniądze.

Moje jedyne pytanie to - czy karta, którą będę wynajmował auto, musi być tą samą kartą, za którą zapłacę cover4rentals?
Takie proste, ale oczywiście jak to przed wyjazdem - okazało się, że karty kredytowej to my nie mamy :) stąd chciałbym za cover4rentals zapłacić revolutem, a ta myślę na 99.9% nie pozwoli mi na wypożyczenie auta.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1275 PostWysłany: 23 Mar 2022 15:27 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8587
złoty
Czy jesteś pewien, że wynajmiesz auto bez karty kredytowej?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1276 PostWysłany: 23 Mar 2022 15:53 

Rejestracja: 23 Mar 2022
Posty: 7
Mozna kartą debetową płacić (na złodziejskich warunkach :)), ale z tym akurat sobie poradzę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1277 PostWysłany: 23 Mar 2022 16:01 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8587
złoty
Co innego płacić, co innego gwarantować warunki najmu. Sprawdź dokładnie...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1278 PostWysłany: 28 Mar 2022 22:25 

Rejestracja: 23 Mar 2022
Posty: 7
Kolega boots mial rację :) niby wypożyczalnie mają w warunkach, ze czasami da rade karta debetową, ale zadna nie chce jej przyjąć.

Przyjmuje za to turo.com i tu moje pytanie, bo Google nie pomaga.
Czy worldwideinsure.com zabezpiecza mi problem ubezpieczenia auta w turo? Ktos ma z tym doświadczenie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1279 PostWysłany: 28 Mar 2022 23:07 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8587
złoty
Nie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1280 PostWysłany: 06 Kwi 2022 22:16 

Rejestracja: 06 Kwi 2022
Posty: 1
Dzień dobry. Mam pytanie: czy ubezpieczenie w WWI i w Cover4Rentals obejmuje zarysowania parkingowe i chuligańskie?
Niby naiwne pytanie, ale w warunkach ubezpieczenia nie sa wymienione jako "objęte", nie są określone jako "wykluczone".

Czy ktoś wie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1606 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67 ... 81  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group