Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Wikipost
Tak, wiemy, że icarhireinsurance nie wydaje już polis dla osób z Polski

Firma Questor aka Riverside Malta również zaprzestała wydawania rocznych polis dla osób z Polski (stan na koniec stycznia 2022).

Obecnie roczne polisy dostępne są na portalach worldwideinsure.com lub cover4rentals.com

Porównanie by @Kashpir

cover4rentals
- opcja Silver Cover ma limit 500 EUR na "glass damage". Opisywałem wcześniej w wątku szkodę we Włoszech - pęknięcie szyby wypożyczalnia wyceniła na 700 EUR. Czyli w takim przypadku dopłacałbym 200 EUR ze swojej kieszeni. Jeśli już, to rozważać tylko pakiet Gold cover, w którym ten limit wynosi 650 EUR (Świat)/ 1000 EUR (Europa).
- uwaga również na wiek samochodu - w Europie zachodniej pewnie to nie problem, ale np. na Bałkanach pewnie da się trafić na samochód starszy niż 10 lat, a takiego polisa nie obejmuje.
- wartość samochodu to pewnie mniej istotna kwestia, ale przy galopujących cenach aut też na wszelki wypadek zaznaczę 8-) "The vehicle must not have a retail price of more than €50,000 (or currency equivalent)".
- minimalny wiek kierowcy (posiadacza polisy) to 26 lat :!:

worldwideinsure
- można nieco obniżyć koszt dzięki cashbackowi quidco (obecnie 7,5%).
- dla porównania z cover4rentals: minimalny wiek kierowcy - 21 lat; wartość samochodu do 50 000 GBP; wiek samochodu do 20 lat; "damage to glass" po prostu wskazane jako zawarte w ramach sumy ubezpieczenia.

Wspólna rzecz: oba ubezpieczenia wciąż nie obejmują wynajmu w Armenii, na Dominikanie, Islandii i Jamajce. Natomiast cover4rentals dorzuca do tej listy jeszcze Izrael.

[ 1434 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66 ... 72  Następna
Autor Wiadomość
#1241 PostWysłany: 13 Sty 2022 19:22 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Loty: 381
Kilometry: 637 717
Kashpir napisał(a):
Prowadzę właśnie dwutorową korespondencję: z Questor vel Riverside Malta oraz z Centauro. Wysłałem dokumentację szkody do Questora, poprosili o "price matrix" od wypożyczalni. Centauro przesłało mi link, który wysłałem do ubezpieczyciela, ale okazało się, że tam nie ma tego, o co im chodzi i doprecyzowali, że chodzi o "Damage matrix" - poprosiłem Centauro o podesłanie i od 6 dni nie mogę się doczekać żadnej odpowiedzi, mimo przypomnień :evil:
- O co może chodzić? Możliwe, że wycenili wysokość szkody ponad kwotę z tej matrycy cenowej i dlatego nie chcą przesłać?
- Co zrobić w takiej sytuacji? Macie jakąś poradę jak "zmotywować" Centauro do przesłania dokumentów?

U mnie w końcu zakończenie sprawy:
- 27 grudnia Centauro w końcu przysłało link do Damage matrix (czekałem łącznie 18 dni kalendarzowych)
- tego samego dnia wgrałem to na stronę dedykowaną mojemu roszczeniu
- niestety 4 stycznia 2022 Questor stwierdził, że nie mogą wejść i żeby dosłać im plik - co uczyniłem tego samego dnia.
- 6 stycznia informacja, że wniosek został przekazany do końcowej oceny
- 7 stycznia informacja, że wniosek został zatwierdzony do wypłaty
- 9 stycznia informacja, że płatność została wysłana i powinna dotrzeć na konto w ciągu 5 dni roboczych
- 11 stycznia wpływ środków na konto w Kantorze Alior

Dodatkowa informacja dla osób używających kart kredytowych ze słabymi kursami - niestety we wniosku nie ma opcji wypłaty w PLN. Ja takowej karty używałem ze względu na wysoki limit kredytowy i niestety trochę jestem w plecy na różnicach kursowych :evil: Możliwe waluty wypłaty załączam na zrzucie ekranu poniżej.
Załącznik:
Riverside_waluta zwrotu.PNG

A co do aktualnej dostępności oferty dla obywateli Polski, to dość intrygujące, bo nie można kupić polisy rocznej, a można wybrać ubezpieczenie na konkretny wynajem, choć jest to chyba niezbyt opłacalne. Pytanie, czy komuś kończyła się ostatnio polisa roczna i dostał może opcję przedłużenia? Bo może tylko nowych klientów nie przyjmują - jak Diners ;)

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, by zobaczyć pliki załączone do tej wiadomości.
2 ludzi lubi ten post.
meczko uważa post za pomocny.

#1242 PostWysłany: 13 Sty 2022 19:30 

Loty: 53
Kilometry: 131 793
Odpowiem jak to u mnie wyglądało z Questor vel Riverside Malta, poprzednia polisa skończyła się we wrześniu 2021r, wszedłem w starego maila z propozycją odnowienia i to zadziałało w grudniu 2021 oraz kod rabatowy z wcześniejszych postów.
 Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
5 ludzi uważa post za pomocny.

#1243 PostWysłany: 15 Sty 2022 01:45 

Cześć, wybieram się do Californii we wrześniu, jakieś ubezpieczenie polecacie? Ceny w wypożyczalniach teraz powariowaly wiec każdy zaoszczędzony dolar cieszy 😎
Znalazłem ubezpieczenie rentalcover, wychodzi taniej niż wybór ubezpieczenia od wypożyczalni.. tylko czy to działa? Używam tez revoluta, może warto zrobić upgrade do „metal” i to załatwi sprawę? Przy okazji miałbym z żoną ubezpieczenie podróżne „w cenie”
 Relacje PM off  

#1244 PostWysłany: 16 Sty 2022 23:26 

Czy ktoś orientuje się czy istnieje jakieś ubezpieczenie użyczonego samochodu za granicą? Wszędzie są ubezpieczenia samochodów wypożyczanych od oficjalnie działających wypożyczalni, ale nigdzie nie znalazłem nic na temat użyczenia auta od prywatnej osoby - kolegi, znajomego itp.
 Relacje PM off  

#1245 PostWysłany: 16 Sty 2022 23:55 
Awatar użytkownika

HON fly4free
@clauz jeśli uzyczenire zrobisz przez jakis car club lub car sharing to jak najbardziej sie da.Inaczej to tylko autocasco.

Ostatnio edytowany przez nick, 17 Sty 2022 00:07, edytowano w sumie 1 raz
 Relacje PM off  

#1246 PostWysłany: 17 Sty 2022 00:01 

Użyczenie byłoby na zasadzie przyjeżdżam do kolegi i on mi użycza swój samochód na gębę. W ostateczności możemy spisać jakąś prostą umowę (w sumie zawsze można spisać w razie szkody żeby było coś na piśmie). Czy istnieje w ogóle jakiekolwiek ubezpieczenie takiego użyczenia?
 Relacje PM off  

#1247 PostWysłany: 17 Sty 2022 00:08 
Awatar użytkownika

HON fly4free
@clauz No gdzie, mozliwosc naduzyc nylaby taka, ze ubezpieczalnia bylaby bankrutem w pare miesiecy
 Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.

#1248 PostWysłany: 28 Sty 2022 02:39 
Awatar użytkownika

HON fly4free
trunks napisał(a):
Odpowiem jak to u mnie wyglądało z Questor vel Riverside Malta, poprzednia polisa skończyła się we wrześniu 2021r, wszedłem w starego maila z propozycją odnowienia i to zadziałało w grudniu 2021 oraz kod rabatowy z wcześniejszych postów.

Czy ktoś ma jakiś inny patent na polisę całoroczną, niż ten podany przez @trunks?
Niestety, nigdy wcześniej nie korzystałem z Riverside, więc na taki link nie mogę liczyć :(
 Relacje PM off  

#1249 PostWysłany: 28 Sty 2022 10:12 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Worldwideinsure wciąż powinien sprzedawać roczne polisy.
tropikey lubi ten post.

#1250 PostWysłany: 28 Sty 2022 10:37 
Awatar użytkownika

HON fly4free
https://cover4rentals.com/ Jestem w trakcie pierwszego claima, dam znać jak się to potoczy.
 Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.

#1251 PostWysłany: 28 Sty 2022 10:42 
Awatar użytkownika

HON fly4free
@Kashpir: tak, pamiętam o WWI, jeśli jednak udałoby się z Riverside, byłoby sporo taniej i stąd moje poszukiwania.
 Relacje PM off  

#1252 PostWysłany: 28 Sty 2022 11:11 
Moderator forum
Awatar użytkownika

@nick temat ci dobrze znany, więc spytam - orientujesz się może dlaczego są wyłączenia kilku krajów? Zarówno WWI jak i cover4rentals nie obejmują wynajmu na Islandii - czy tutaj chodzi o wysokie kwoty excess (i potencjalnie wyższe kwoty nadużyć) czy o coś zupełnie innego?
eskie lubi ten post.

#1253 PostWysłany: 28 Sty 2022 11:49 
Awatar użytkownika

HON fly4free
@Kashpir Ryzyko wystąpienia szkody jest bardzo wysokie, a od ryzyka każda ubezpieczalnia ucieka jak najdalej - to raz. Dwa, to kontrukcja umowy, gdzie excess masz od danego uszkodzenia. Czyli jeśli masz udział własny100k ISK, a pęknie Ci szyba, uszkodzisz zderzak oraz porysujesz felgi, to są to 3 szkody i udział własny wyniesie max. 3x100k ISK. Swoją drogą, podobną/nieuczciwą taktykę zaczęli stosowac duzi gracze w całej Skandynawii: Avis/Budget, Hertz, Sixt. Biada, jeśli ktoś nie ma ubezpieczenia i stanie się coś z jego winy - kredytówka może być obciążona do wartości auta tak naprawdę+koszty obsługi. Nie muszę chyba wspominać ze nie ma znaczenia jaką maksymalną kwotę mamy na kredytówce, pobrane zostanie tyle, ile chce wypożyczalnia a my będziemy mieli tą kwotę do spłaty natychmiast.

Ostatnio edytowany przez nick, 28 Sty 2022 15:59, edytowano w sumie 1 raz
 Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
8 ludzi uważa post za pomocny.

#1254 PostWysłany: 28 Sty 2022 12:13 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Nie miałem pojęcia o takiej konstrukcji umowy - to niezwykle cenna informacja, będę się dokładniej wczytywał w warunki excess.

#1255 PostWysłany: 28 Sty 2022 16:36 
Awatar użytkownika

HON fly4free
@nick: czy w tym cover4rentals korzystałeś może z jakiegoś kuponu zniżkowego? Jeśli tak, podałbyś go może, jeśli nie jest jakiś szczególnie tajny :) ?
 Relacje PM off  

#1256 PostWysłany: 28 Sty 2022 16:47 

Hej, przeczytałem kilkanaście stron tego wątku i już jestem niemal zdecydowany na zakup, któregoś zewnętrznego ubezpieczenia, ale mam jedną wątpliwość, czy te ubezpieczenia radzą sobie z najtańszymi wypożyczalniami z najgorszymi opiniami typu goldcar albo delpaso (akurat tam jest teraz najtaniej w Maladze, gdzie lecę w lutym). Czy może się zdarzyć, że te wypożyczalnie znajdą i policzą coś, czego nie będę w stanie uzyskać od Riverside lub WWI?
 Relacje PM off  

#1257 PostWysłany: 28 Sty 2022 18:15 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Radzą sobie, jedyny problem, to że możesz nie mieć dostatecznych dokumentów (zdjęć, protokołów, ktoś tu wspominał o matrixie z kosztami uszkodzeń) - raczej takie ścieki nie odpowiadają na maile niestety. Ale znam przypadki wypłat za Goldcara ;-)
 Relacje PM off
meczko uważa post za pomocny.

#1258 PostWysłany: 28 Sty 2022 22:45 
Awatar użytkownika

HON fly4free
Nie korzystałem z żadnego kodu niestety, kupiłem z polecenia (takiego prawdziwego, nie reflinka :mrgreen: )
tropikey napisał(a):
@nick: czy w tym cover4rentals korzystałeś może z jakiegoś kuponu zniżkowego? Jeśli tak, podałbyś go może, jeśli nie jest jakiś szczególnie tajny :) ?
 Relacje PM off
tropikey lubi ten post.

#1259 PostWysłany: 28 Sty 2022 22:53 
Awatar użytkownika

HON fly4free
No to, skoro ktoś Ci to polecił, a Ty - jako stary wyjadacz w zakresie najmu aut - z tego skorzystałeś, to lepszej rekomendacji być nie może :D
Z braku "światowego" ubezpieczenia w Riverside dla Polaków, chyba skorzystam z tej nowości, skoro jest nieco tańsza od WWI :)
 Relacje PM off
Kashpir lubi ten post.

#1260 PostWysłany: 28 Sty 2022 23:05 
Awatar użytkownika

HON fly4free
@tropikey Taa stary wyjadacz - ostatnio co wynajem mi opada kopara ze zdziwienia: a to triple upgrade bez powodu, a to hybryda plug-in z halogenowymi reflektorami, a to auto na rejestracjach innego kraju, niż ten w którym wynajmuję, rzecz wczesniej niespotykana - i to Avis a nie jakiś lokalny janusz...świat na głowie stoi, trzeba się przyzwyczaić.

Ostatnio edytowany przez nick, 28 Sty 2022 23:07, edytowano w sumie 1 raz
 Relacje PM off  

[ 1434 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66 ... 72  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot], Proximic [Bot] oraz 2 gości