Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 11 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 18 Kwi 2017 15:57 

Rejestracja: 10 Sie 2012
Posty: 129
Dzień dobry,

Lecę niedługo z rodziną do z Modlina do Sevilli.
Mamy po drodze 9h na przesiadkę w Charleroi, więc opóźnienia wylotu nam nie straszne.
Obawiam się odwołania lotu i szukam awaryjnych połączeń.

Rozumiem, że w przypadku odwołania lotu mogę spróbować (tak jak wszyscy pasażerowie) przenieść rezerwację na kolejny dzień lub wyszukać inne, pasujące mi połączenie.
Oprócz tego przysługuje mi odszkodowanie w zakresie, który reguluje dyrektywa UE 261.

Czy jest sens kupować jakieś dodatkowe ubezpieczenie, które pokryje koszt biletów kupowanych na lotnisku (pewnie do Madrytu plus pociąg)?
Czy możecie coś polecić?

Z tego co widzę, Ryanair oferuje ubezpieczenie w dwóch wersjach (całorocznej i na dany odcinek) ale wydaje mi się, że limity są bardzo niskie (https://ryanair.ukgeneral.com/sites/def ... ding_0.pdf).

Przejrzałem forum, ale znalazłem tylko szczątkowe informacje rozrzucone w wielu dyskusjach.
Z góry dziękuję za pomoc.
Kamil
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Podróż na Okinawę za 3581 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi w 4* hotelu Podróż na Okinawę za 3581 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi w 4* hotelu
Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu
#2 PostWysłany: 18 Kwi 2017 16:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2921
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
Jesli opoznienie albo odwolanie lotu bedzie z powodu pogody, to nie dostaniesz pieniedzy z EU261. Kwoty z tych warunkow ubezp. smiesznie niskie, raczej nie pokryja kosztow ekstra noclegow czy biletow kupowanych w ostatniej chwili. To juz lepiej poszukac jakiegos porzadnego ubezpieczenia.
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 18 Kwi 2017 16:18 

Nie tylko kwota ubezpieczenia jest śmieszne niska, ale również zakres ubezpieczenia jest "śmieszny". Zachęcam przeczytać cały dokument PDF, zanim się dasz "skusić".

Ja tylko fragmenty przeczytałem, zwróć uwagę na następujące punkty:


- Zakres ochrony ubezpieczeniowej
- Wyłączenia z zakresu ochrony ubezpieczeniowej


Gdy ja się wczytuje w te niektóre punkty, to od razu widać, że ubezpieczenie nie obejmuje żadnych zwrotów za dodatkowe przeloty, transport lądowy, noclegi itd.
Góra
 PM off  
      
#4 PostWysłany: 18 Kwi 2017 16:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Mar 2015
Posty: 1193
niebieski
Jeżeli oba loty to FR to nie martwiłbym się w ogóle na twoim miejscu. W razie problemów powinni znaleźć jakieś alternatywne połączenie do miejsca docelowego nawet jeśli to dwie osobne rezerwacje, szczególnie jeżeli odwołają lot np. Ze względu na pogodę. Zależy na kogo trafisz. Czasu na przesiadkę masz bardzo dużo. Na Twoim miejscu bardziej bym się martwił co robić na CRL przez tyle godzin. Ile w końcu można tych piw tam pić :)
_________________
If you reject the food, ignore the customs, fear the religion and avoid the people, you might better stay at home.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 18 Kwi 2017 16:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
A myślałeś o gwarancji Kiwi? Musiałbyś się jednak wczytać bo nie znam opinii.
https://www.kiwi.com/pl/pages/guarantee
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 19 Kwi 2017 09:52 

Rejestracja: 10 Sie 2012
Posty: 129
Ja już mam bilety, więc kiwi.com obejrzę następnym razem.

Przeczytałem już wcześniej tego PDFa z warunkami ubezpieczenia i nie byłem zachwycony. Nie mam jednak porównania.

Możecie polecić jakieś lepsze ubezpieczenie?
Większość "ubezpieczeń podróżnych" jest ukierunkowana na koszty leczenia, podróż samochodem i NNW...

Na co mogę liczyć ze strony Ryanair-a, w przypadku odwołania lotu? Przelot na zbliżonej trasie z przesiadką?

Pozdrawiam,
Kamil
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 24 Kwi 2017 00:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Mar 2013
Posty: 1386
niebieski
Sprawdź OTA Flyhacks - dają gwarancję przesiadki w LCC.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 24 Kwi 2017 15:31 

Rejestracja: 10 Sie 2012
Posty: 129
Nie widzę tam opcji dokupienia ubezpieczenia do już wykupionego biletu...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 24 Kwi 2017 15:55 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7786
złoty
Bo nie ma takiej opcji.Ubezpieczone są przesiadki między lotami zakupionymi u nich.Jeśli już masz bilety to niestety ta opcja nie dla ciebie ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
kszychkk uważa post za pomocny.
 
      
#10 PostWysłany: 27 Kwi 2017 18:58 

Rejestracja: 10 Sie 2012
Posty: 129
Szkoda, chyba się skończy na zwykłym Ryanair -owym ubezpieczeniu lotu...
:/

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 09 Lip 2017 20:42 

wytłumaczcie mi please dokładniej z ubezpieczeniem Ryanair,wykupuję powiedzmy Ubezpieczenie Plus na jednym z moich lotów z Ryanair,czy to ubezpieczenie obejmuję tylko ten lot czy też moje inne loty z nimi ( mam w sumie 4 przeloty Ryanairem w przeciągu 2 tygodni) , czy muszę na więcej niż 1 lot wykupić Ubezpieczenie Roczne ale roczne nie pokrywa zwrot kosztu biletów :( czy dla pokrycia zwrotu kosztów biletu przy każdym przelocie trzeba wykupić osobne ubezpieczenie na ten lot ?
Góra
 PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 11 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group