Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2572 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 129  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Ubezpieczenie
#41 PostWysłany: 04 Mar 2013 23:12 

Rejestracja: 26 Gru 2012
Posty: 85
a City Banku też jest ubezpieczenie do karty -odwołany lot ,bagaż opóżnienie itp ,ale np niezapłacenie kartą za bilet powoduje nieważność polisy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Zbiór okołoweekendowych lotów do Francji z Krakowa od 186 PLN Zbiór okołoweekendowych lotów do Francji z Krakowa od 186 PLN
Nowość! Wakacyjne loty Ethiopian Airlines do RPA i Tanzanii z bagażem z Warszawy od 2376 PLN Nowość! Wakacyjne loty Ethiopian Airlines do RPA i Tanzanii z bagażem z Warszawy od 2376 PLN
 Temat postu: Re: Ubezpieczenie
#42 PostWysłany: 04 Mar 2013 23:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Mar 2012
Posty: 392
niebieski
Ostatnio dużo czytałem o ubezpieczeniach turystycznych i generalnie biorąc pod uwagę OWU i szereg innych czynników jakie mnie interesowały najlepszy w moim przypadku okazał się TravelGuard w wersji na cały rok. Na plus, że stoi za tym AIG czyli firma znana na całym świecie, co znacznie zwiększa szanse na bezgotówkowe rozliczenia.

Prawdopodobnie skuszę się na wariant Złoty lub Platynowy, a to dlatego, że mają one w cenie:
- amatorskie uprawianie sportów
- uprawianie sportów ekstremalnych
- zaostrzenie chorób przewlekłych (na to polecam zwrócić szczególną uwagę przy wyborze ubezpieczenia, jeśli ktoś miał kiedyś jakąkolwiek chorobę przewlekłą, gdyż ubezpieczyciele każdy praktycznie wypadek lubią z nią powiązywać i odmawiają wypłaty odszkodowania np. http://bialystok.gazeta.pl/bialystok/1, ... Pawla.html)
- ubezpieczenie w tych wersjach ma jeszcze w cenie wykonywanie pracy fizycznej, ale tym akurat nie jestem zainteresowany

Wersja roczna obowiązuje w przypadku jednorazowych wyjazdów nie przekraczających 31 dni. Polisa nie obejmuje podróży do lub przez takie kraje jak Afganistan, Kuba, Liberia i Sudan.

Szczegóły tutaj:
https://purchase.travelguardworldwide.c ... 04751.html

PS. Płaci się kartą więc można liczyć na cashback z aliorsync.

Przez esky można się też ubezpieczyć u tego ubezpieczyciela i ubezpieczenie tam jest tańsze, ale nieco inaczej skonstruowane. Jest dużo więcej wyłączeń. Warto jednak się zapoznać z OWU:

http://www.esky.pl/ubezpieczenie-podrozne
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ubezpieczenie
#43 PostWysłany: 05 Mar 2013 17:47 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 7799
polecam przeczytać ten wątek, nie o Meksyku ale rejony świata nie tak ważne, ubezpieczenie to ubezpieczenie;)
ubezpieczenie-azja-malezja-tajlandia-kambodza,136,8173
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ubezpieczenie
#44 PostWysłany: 05 Mar 2013 22:28 

Rejestracja: 01 Lut 2013
Posty: 44
Po pierwsze, przeczytać co oferuje ubezpieczyciel (jakkolwiek się nazywa), w tym zakres ubezpieczenia i wyłączenia odpowiedzialności.
Po drugie, nie wierzyć w ładne słówka, wszystko co mówi agent/sprzedawca musi być wpisane do umowy.
Po trzecie, ogólne warunki ubezpieczenia (czyli zbiór praw i obowiązków stron umowy) muszą w sposób wyczerpujący odpowiadać na ewentualne wątpliwości i pytania - jeśli jest inaczej, patrz po drugie.
Po czwarte, realnie oceniaj swoje potrzeby i możliwości (jeśli np. jedziesz na narciarskie szusowanie, to nie oszczędzaj na takim właśnie zakresie ubezpieczenia).
Po piąte, zakładaj czarny scenariusz zdarzeń, tzn. lepsza wyższa a nie niższa suma ubezpieczenia.
Po szóste, suma ubezpieczenia i zakres ubezpieczenia ma zapewnić tobie i rodzinie komfort wyjazdu (spokoju jak zdarzy się nieoczekiwane), dlatego nie myśli, że nic się nie staje (bo po co wtedy polisa ?).
Po siódme, polisa ma być gwarantem, że możliwie w pełni konsekwencje finansowe, czasami organizacyjne zostają przeniesione na ubezpieczyciela - twoim zadaniem jest zadzwonić na infolinię ubezpieczyciela i zgłosić szkodę z dalszym postępowaniem według jego wskazówek. Po ósme, oczekuj co najmniej trzech ofert od różnych ubezpieczycieli - wielu pośredników specjalizuje się w 1-2 zakładach ubezpieczeń, chociaż na wizytówce na dużo więcej logotypów.
Po dziewiąte, nie oszczędzaj i nie kalkuluj czy ubezpieczenie się opłaca, to nie loteria, to nie inwestycja.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ubezpieczenie
#45 PostWysłany: 06 Mar 2013 12:08 

Rejestracja: 20 Wrz 2011
Posty: 329
underwriter napisał(a):
Po drugie, nie wierzyć w ładne słówka, wszystko co mówi agent/sprzedawca musi być wpisane do umowy.
Najlepiej w ogóle nie spotykać się z agentem, nie ma żadnej potrzeby. Praktycznie wszystkie ubezpieczenia turystyczne można wycenić i kupić przez net, do tego z 5% zwrotu od Synca. To co mówi agent jest całkowicie nieistotne i niezobowiązujące, liczy się tylko OWU a agent na pewno pominie wady danego ubezpieczenia, wykluczenia itp.
Góra
 Profil Relacje PM off
kontrol lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Ubezpieczenie
#46 PostWysłany: 06 Mar 2013 13:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Mar 2012
Posty: 392
niebieski
mm0512 napisał(a):
underwriter napisał(a):
Po drugie, nie wierzyć w ładne słówka, wszystko co mówi agent/sprzedawca musi być wpisane do umowy.
Najlepiej w ogóle nie spotykać się z agentem, nie ma żadnej potrzeby. Praktycznie wszystkie ubezpieczenia turystyczne można wycenić i kupić przez net, do tego z 5% zwrotu od Synca. To co mówi agent jest całkowicie nieistotne i niezobowiązujące, liczy się tylko OWU a agent na pewno pominie wady danego ubezpieczenia, wykluczenia itp.


W 100% się zgadzam i popieram, przede wszystkim zawsze czytajcie OWU:

Ponieważ trochę ostatnio szukałem ubezpieczeń, które można zakupić online poniżej podaje listę linków, może komuś się przyda:

AXA Travel

Alliazdirect

Uniqa

Signal Iduna

Travel Guard (AIG)

też Travel Guard ale inna oferta niż powyżej (ta jest przez esky)

ERV
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ubezpieczenie
#47 PostWysłany: 06 Mar 2013 13:46 

Rejestracja: 05 Gru 2012
Posty: 351
niebieski
Citi ma też ubezpieczenie, nie tylko do karty ale też takie "normalne" które można kupić. ostatnio kalkulowałem Peru na 16 dni, wychodziło z ubezpieczeniem bagażu, opóźnienia odlotu i zdrowotnym na 50 tys. euro 180 złotych. czy dobrze dziala? nie wiem, moze ktos mial z nimi do czynienia, szczegolnie jestem ciekaw tego opoznienia odlotu, czy to nie bajkopisarstwo.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ubezpieczenie
#48 PostWysłany: 06 Mar 2013 13:49 

Rejestracja: 06 Lip 2011
Posty: 3575
złoty
Do końca marca allianzdirect dla polis turystycznych ma zniżkę 20%. Na górze trzeba wpisać kod "zima".
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ubezpieczenie
#49 PostWysłany: 06 Mar 2013 14:03 

Rejestracja: 06 Mar 2013
Posty: 3
Signal Iduna ma promocję i ubezpieczenie turystyczne mozna u nich kupic do konca czerwca z 15% rabatem - www.signal-iduna.pl/15-rabat-turystyka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ubezpieczenie
#50 PostWysłany: 06 Mar 2013 16:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Mar 2012
Posty: 392
niebieski
Kolejne smutne potwierdzenie odnośnie konieczności posiadania solidnego ubezpieczenia w podróży:

http://uwaga.tvn.pl/64003,wideo,413830, ... ortaz.html
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ubezpieczenie
#51 PostWysłany: 06 Mar 2013 17:13 

Rejestracja: 06 Lip 2011
Posty: 3575
złoty
kliper napisał(a):
Kolejne smutne potwierdzenie odnośnie konieczności posiadania solidnego ubezpieczenia w podróży:

http://uwaga.tvn.pl/64003,wideo,413830, ... ortaz.html



Samo życie. Warto wspomnieć, że jeżeli ktoś cierpi na jakieś schorzenia np. kardiologiczne to zwykłe ubezpieczenie nie wystarczy jeżeli będą to podobne problemy. Wtedy trzeba wykupić dodatkowo ubezpieczenie od zaostrzenia chorób przewlekłych, które kosztuje x 10 więcej niż standardowe.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ubezpieczenie
#52 PostWysłany: 06 Mar 2013 23:56 

Rejestracja: 31 Sty 2013
Posty: 295
wątek ubezpieczeń trochę ostatnio próbowałem się wczytać co do oferty to allianz na cały świat ma dobrą ofertę- przykładowe 10 dni z nnw do 30 tys zł i koszty leczenia szpitalnego do 15 tys euro to wydatek ok 120 zł-niestety nie ma w tym takich opcji jak zagubiony bagaż lub opóżniony lot ale to zawsze jakaś alternatywa-co do kart to wyszukałem jedynie mastercard world z kredyt banku z pakietem bezpłatnego ubezpieczenia na świat dla osoby posiadającej taką kartę plus małżonek i 2 dzieci do 18 roku życia -ubezpieczenie ważne bez konieczności opłacenia tą kartą podróży, biletów lotniczych czy hoteli
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ubezpieczenie
#53 PostWysłany: 07 Mar 2013 06:09 

Rejestracja: 03 Lis 2011
Posty: 40
Odnośnie ubezpieczeń to od kilku lat korzystam z tego w Citi banku.
Odpowiadając na pytania odnośnie opóźnień lotu i zagubienia bagażu to tak działa to (nie działa przy czarterach). Należy jednak pamiętać o tym by jeszcze na lotnisku dostać potwierdzenie opóźnienia lub odwołania lotu. jak wybuch wulkan na Islandii to nie wyleciałem z Wysp Kanaryjskich Ryan zwrócił cenę biletu czyli jakieś 200zł natomiast z Citi dostaliśmy jakieś 3000 zł na głowę czyli wyjazd się zwrócił :)
Odnośnie ubezpieczenia zdrowotnego raz tylko korzystałem mianowicie w Hiszpanii w Leon zadzwoniłem na infolinie, zapytali czy oni mają załatwić lekarza (czas oczekiwania do 12h) i jest to bezgotówkowo czy też ja sam znajdę lekarza zapłacę a oni na podstawie rachunków zwrócą kasę. Wybrałem 2 opcję. Prześwietlenie stopy w szpitalu, wizyta u lekarza oraz maść i tabletki wszystko wyszło koło 250E po powrocie w ciągu miesiąca zwrócili wszystkie koszty. Więc polecam.

Kiedyś kupowałem jeszcze w PZU Voyagera ale to było dość dawno temu ogólnie to drogie ubezpieczenie. 2 razy korzystałem raz z assistance jak złapałem kapcia w aucie, zadzwoniłem mieli przysłać pomoc drogową i zapewnić hotel do momentu naprawy (czas jednak naglił i załatwiliśmy to samemu, więc po 30 minutach odwołałem pomoc). A 2 raz to było w Egipcie, jeden z nas wylądował w szpitalu z powodu odwodnienia, 2 dni w szpitalu plus leki itp wszystko bezgotówkowo poszło.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#54 PostWysłany: 10 Mar 2013 13:30 

Rejestracja: 10 Mar 2013
Posty: 85
dajcie spokój z ubezpieczeniem z karty kredytowej. Mastercard world to tylko obowiązuje jak się zapłaci tą kartą np. za hotel czy bilety. Dla mnie to marketing nic więcej. Ważne żeby mieć ubezpieczony bagaż, koszty leczenia, następstwa. Jak lecieliśmy do hiszpanii wzięliśmy HDI dla całej rodziny.

EURO 26 jaka suma ubezpieczenia? Poczytajcie o przypadkach w których taka karta była bezużyteczna.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#55 PostWysłany: 10 Mar 2013 13:34 

Rejestracja: 10 Mar 2013
Posty: 85
Przecież odwołany lot to UE nakazuje zwrócić 400 EUR bodaj. Trzeba poszukać w necie. Natomiast nikt chyba nie ubezpieczy od warunków pogodowych. Sytuacja na Santorini była właśnie zależna od pogody. HDI ubezpiecza np. koszty leczenia, koszty transportu, następstwa nieszczęśliwego wypadku, bagaż podróżny, odpowiedzialność cywilną, usługi assistance oraz sprzet sportowy i
koszty odwołania uczestnictwa w imprezie turystycznej. Pytanie czy to nie ten ostatni punkt byłby tu najważniejszy - odwolana impreza turystyczna?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#56 PostWysłany: 10 Mar 2013 13:48 

Rejestracja: 26 Gru 2012
Posty: 85
ja miałęm ubezpieczenie w karcie City i dostałem zwrot za odwołany lot (warunki pogodowe)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#57 PostWysłany: 10 Mar 2013 13:53 

Rejestracja: 10 Mar 2013
Posty: 85
MARIO1 napisał(a):
ja miałęm ubezpieczenie w karcie City i dostałem zwrot za odwołany lot (warunki pogodowe)

a to nie był czasem po prostu chargeback?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#58 PostWysłany: 10 Mar 2013 16:29 

Rejestracja: 26 Gru 2012
Posty: 85
dodatkowe ubezpieczenie od tego typu następstw kwota odszkodowania jest MAX 3.000pln
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#59 PostWysłany: 11 Mar 2013 09:47 

Rejestracja: 03 Sty 2013
Posty: 151
Loty: 17
Kilometry: 39 506
anus99 napisał(a):
EURO 26 jaka suma ubezpieczenia? Poczytajcie o przypadkach w których taka karta była bezużyteczna.


Wlasnie z EURO26 roznie bywa. Sumy moze i ma wysokie ale z wyplacalnoscia i podsumami bywa roznie. Bylem zmuszony skorzystac z niej w Portugalii a i tak dorzucono mi rachunek cos 116€ do zaplaty bo w EURO26 jest tabelka za co placa a za co nie. Duzo osob na necie jest zawiedzionych bo np. rozwalili kolano i za czesc operacji musieli placic sami. Niemniej jednak pewne rzeczy jak akcja ratownicza, oc i liste sportow za ta cene maja nie do pobicia.

Dolaczam sie do tematu - chcialbym wykupic dla siebie i dziewczyny ubezpieczenie (zdrowotne + oc) na 10 dni do Tajlandii. Mam Euro26 i jestem na niemieckiej kasie chorych ale strzeżonego pan bog strzeze wiec wole wydac te kilkaset zlotych. Ktos korzystal? Moze cos polecic?

Edit: z OC na EURO tez korzystalem - wystarczy pokazac rachunek za naprawe i oczywiscie zglosic szkode. Szkoda musi byc na conajmiej 250€ o ile dobrze pamietam
_________________
http://kubawpodrozy.pl - Moje doświadczenia ze światem.
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#60 PostWysłany: 11 Mar 2013 17:04 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 7799
proszę o wszelkie dyskusje o ubezpieczeniach w podróży prowadzić w tym miejscu i nie zakładanie nowych wątków - na forum jest już wiele dyskusji na ten temat i dalszy bałagan nam nie potrzebny
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2572 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 129  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group