Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2565 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 129  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 07 Maj 2012 11:09 

Rejestracja: 23 Lut 2011
Posty: 192
1. jeżeli wybierasz się do któregoś z krajów członkowskich UE, możesz się zastanowić czy EKUZ wystarczy, czy lepiej się doubezpieczyć prywatnie. wszystko zależy od charakteru wyjazdu i tego na jakich warunkach funkcjonuje służba zdrowia w kraju będącym celem twojej podróży. musisz pamiętać, że EKUZ daje ci prawo korzystania ze służby zdrowia na zasadach nie kraju ojczystego, tylko tego, w którym przebywasz podczas wyjazdu.
co do charakteru wyjazdu, to jeżeli np. wybierasz się na narty, to jasne jest, że należy wykupić dodatkowe ubezpieczenie, które pokryje OC albo koszty ewentualnej akcji ratowniczej.

2. wyjazd poza UE - ubezpieczenie jest oczywistą koniecznością.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu
Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN
#22 PostWysłany: 07 Maj 2012 12:39 

Rejestracja: 20 Paź 2011
Posty: 1306
Zawsze biorę po UE i krajach stowarzyszony EKUZ. Miałem okazję skorzystać przy złamaniu nogi. Rachunek dostał polskiNFZ 8-)

Wysyłane z mojego Galaxy Spica za pomocą Tapatalk 2
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 14 Maj 2012 02:13 

Rejestracja: 08 Lut 2012
Posty: 25
Nikt się nie ubezpiecza od "odwołanego samolotu"?? ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 14 Maj 2012 17:38 

Rejestracja: 12 Maj 2012
Posty: 16
Nailea napisał(a):
Zdecydowanie lepiej się dodatkowo ubezpieczyc... Z reguły to koszt 15 zł wzwyż - zależy na ile dni się jedzie.


Jestem przed decyzją o ubezpieczeniu i generali direct wyliczylo dla 2 os dorosłych 90zł za 4dni w UE. Nie mam doświadczenia w podróżach zagranicznych, na jakie sumy i zakresy się ubezpieczacie jadąc na zwykłe wakacje?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 14 Maj 2012 20:24 

Rejestracja: 15 Mar 2011
Posty: 159
Wg mnie na zwykły wyjazd wypoczynkowy wystarczy karta z NFZ. Korzystaliśmy z opieki w UE zarówno że zarówno na wyspach jak np. Bornholm, Rodos jak i lądzie :) i nie było problemu z dostaniem się do lekarza a za opiekę med. nic nie płaciliśmy. Spisywali tylko nr karty. Ponoć jak jest mniejsza wyspa i jest tylko prywatny szpital to trzeba wziąć rachunek i wtedy w Pl dostaje się zwrot. Z tego co wiem to przy prywatnych ubezpieczeniach zwracają ale do jakiej tam kwoty i tak trzeba samemu pokryć koszty.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 14 Maj 2012 21:27 

Rejestracja: 02 Lut 2011
Posty: 378
niebieski
Tak, ale np w niektórych krajach dostęp do tej NFZ-owskiej "publicznej" służby zdrowia jest mocno ograniczony - szybciej np z chorum dzieckiem jeśli to zwykła wizyta lekarska pójść do lekarza i załatwić od ręki niż np jechać do innego miasta, gdzie jest szpital itp.

- druga kwestia - np za leki w tej publicznej słuśbie zdrowia płacisz z własbej kieszeni - koszt recepty za antybiotyk plus specjalistyczną maść dla dziecka w zeszłym roku w Hiszpanii 45 Euro - tego Ci NFZ nie zwróci, bo i czemu - w Polsce też sobie płacisz za leki z własnej kieszeni.

- koszt podstawowego pakietu jaki wykupuję dlarodziny 2+2 w Europejskich to w tym roku 112 zł za 18 dni w krajach Unii.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 14 Maj 2012 21:45 

Rejestracja: 12 Maj 2012
Posty: 16
A gdzie to wykupujesz?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 14 Maj 2012 22:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Maj 2011
Posty: 26
dexter74 napisał(a):
Skąd wątpliwości? Ano stąd, że wierzyć mi się nie chce, że skoro jestem ubezpieczony i w PL moge sobie pomarzyć o porządnej opiece jeśli za to dodatkowo nie zapłacę to dlaczego miałoby to działać za granicą?


Ubezpieczenie zdrowotne na wakacjach traktuje się raczej jako zabezpieczenie na wypadek jakichś nieszczęść. Chyba nie planujesz uprawiać turystyki medycznej. W tej sytuacji nie do końca rozumiem Twoje wątpliwości - czy uważasz, że na OIOM w Polsce byłbyś przyjęty dopiero po zapłaceniu za coś? To tak na marginesie.
Podobnie jest chyba i za granicą. Ja miałem przypadek, że wylądowałem na całą dobę na szpitalnej izbie przyjęć w Wielkiej Brytanii. Miałem tylko EKUZ. Nawet jej nie sprawdzili (co mnie zdziwiło) - wystarczył mój dowód, na podstawie którego założyli, że jestem ubezpieczony (dziwne, ale nie mój problem, tylko ew. NFZ-u, który musiał później zapłacić). Na dodatek dostałem obiad i kolację.
Warto przeczytać - jak ktoś pisał - zakres ubezpieczenia w danym kraju i się zastanowić.
Jeśli natomiast jedzie się poza UE, to tutaj raczej nie ma o czym myśleć - warto ubezpieczenie kupić (drogo nie wychodzi, np. ostatnio płaciłem 60 zł za tydzień), choć gdy byłem młodszy :), to jeździłem bez niego. Takie krótkoterminowe polisy zwykle kupuje się przez internet (agenci ubezpieczeniowi "na żywo" zawierają raczej umowy na jakieś pakiety lub kompleksową polisę wielokrotną, tak zaobserwowałem, choć specjalistą nie jestem).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 15 Maj 2012 12:25 

Rejestracja: 20 Wrz 2011
Posty: 329
Warto na stronach NFZ dokładnie przeczytać co zapewnia EKUZ w danym kraju. Np. w Hiszpanii EKUZ w ogóle nie obejmuje wizyty u dentysty.
https://www.ekuz.nfz.gov.pl/zwrot_koszt ... /hiszpania
"Obowiązuje pełna odpłatność za leczenie stomatologiczne."
Znajomej osobie rozwinął się ostry stan zapalny w środku zęba, wizyta u dentysty (tylko oględziny, bez żadnych zabiegów) 20 euro, zakup przepisanych antybiotyku i środków przeciwbólowych w aptece kolejne 20 euro.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 16 Maj 2012 22:50 

Rejestracja: 20 Paź 2011
Posty: 1306
mm0512 napisał(a):
Warto na stronach NFZ dokładnie przeczytać co zapewnia EKUZ w danym kraju. Np. w Hiszpanii EKUZ w ogóle nie obejmuje wizyty u dentysty.
https://www.ekuz.nfz.gov.pl/zwrot_koszt ... /hiszpania
"Obowiązuje pełna odpłatność za leczenie stomatologiczne."
Znajomej osobie rozwinął się ostry stan zapalny w środku zęba, wizyta u dentysty (tylko oględziny, bez żadnych zabiegów) 20 euro, zakup przepisanych antybiotyku i środków przeciwbólowych w aptece kolejne 20 euro.

W Hiszpanii to normalne że za dentystę płaci się z własnej kieszeni.
Szczerze wątpię żeby ubezpieczenie kupione obowiązywało na dentystę. Nie jest to żadne zagrożenie życia, zdrowia w krótkim okresie czasowym raczej też nie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 16 Maj 2012 23:04 

Rejestracja: 02 Lut 2011
Posty: 378
niebieski
"A gdzie to wykupujesz?"

Ubezpieczenia Europejskie ERV www.erv.pl
Kupuję online, polisa przychodzi na mail.

Jak pisałam wyżej - sprawdzone, sprawna i bezproblemowa droga odzyskania poniesionych kosztów.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 06 Cze 2012 13:51 

Rejestracja: 06 Cze 2012
Posty: 1
Ubezpiecza, jestem praktycznie pewien:) Wybierając ubezpieczenie turystyczne, zaznaczasz jego zakres i jednym z nich jest odwołanie lotu. Tak z głowy Ci nazwami nie sypnę, ale możesz to sprawdzić na http://ipolisa.pl/. Prócz zakresu dowiesz się przy okazji o tym, ile to ubezpieczenie kosztuje.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 05 Lip 2012 08:52 

Rejestracja: 03 Kwi 2011
Posty: 22
Jakie ubezpieczenie turystyczne kupić i gdzie? Wyjazdy: 2-3 w roku, każdy po 25-30 dni. Jak to jest z ubezpieczeniem dawanym "gratis" do kont bankowych i kart? czy to wystarczy w razie np. zawału serca?
Czy jest ubezpieczenie, które zapłaci za mnie na miejscu a nie ja sama będę musiała płacić i dopiero w PL starać się o refundację?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 05 Lip 2012 11:56 

Rejestracja: 21 Cze 2012
Posty: 45
Nie znam wszystkich odpowiedzi na Twoje pytanie, ale wiem ze jest tez wazne gdzie wyjezdzasz, albo bardziej czy UE, czy poza, sadze ze sa tez jeszcze inne strefy typu UE+USA etc...
mysle ze tutaj przydalaby sie lopatologia i czytanie paru regulaminow ubezpieczen np bankowych ewentualnie udac sie do agenta ubezpieczeniowego
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 12 Lip 2012 19:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Mar 2011
Posty: 95
Loty: 78
Kilometry: 90 328
Ja zawsze kupuję ubezpieczenie na podróż przez internet przed samym wyjazdem, z reguły w Elvia lub Allianz Direct (Allianz ostatnio tańszy jest).

https://www.elvia.pl/selectPolicyProfil ... tId=113532
https://www.allianzdirect.pl/ubezpiecze ... lator.html

Wysyłane z mojego HTC Desire za pomocą Tapatalk 2
_________________
Uber
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 14 Sie 2012 14:23 

Rejestracja: 22 Sty 2011
Posty: 73
Nie odnalazłem większego tematu na forum o ubezpieczeniach więc zapytam

Jakie macie doświadczenia z ubezpieczycielami?

Kiedyś kupowałem zawsze PZU obecnie tańsze mbank (oni mają w GENERALI)

Ale wyczytałem że obsługa ubezpieczenia w mbanku jest dramatyczna i ludzie piszą że nic im nawet nie pomogli

Czy macie jakieś sprawdzone ubezpieczalnie gdzie mogę kupić ubezpieczenie przez internet?

W PZU wiem że jest najlepiej ale drogo i chyba muszę zakupić je osobiście u agenta

I jeszcze czy ktoś wie - jak wyrobię sobie EKUZ to czy lepiej korzystać z tego czy lepiej dzwonić od razu do ubezpieczyciela prywatnego gdzie wykupię polisę
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 14 Sie 2012 15:25 

Rejestracja: 24 Gru 2010
Posty: 26
Ja mam takie podejście: gdy jadę za granicę, to w razie problemów MUSZĘ mieć gwarancję, że wykupione przeze mnie ubezpieczenie spełni swoje zadanie. Ze swojego doświadczenia proponuję zwracać uwagę na następujące rzeczy:

-jakość firmy: omijam polskich ubezpieczycieli, wolę zapłacić minimalnie więcej, ale w sprawdzonej firmie (nawet gdy ubezpieczenie jest całoroczne, to nie czarujmy się-różnica wcale nie jest taka wielka jak porównamy kilka firm)

-płatności za leczenie: absolutnie zawsze wybieram taką opcję, aby ubezpieczyciel od razu płacił moje rachunki. Nie wyobrażam sobie sytuacji w której jadę za granicę, wykładam pieniądze na koszty mojego leczenia, a następnie wracam do kraju i ubiegam się o zwrot kosztów.

Zawsze wybieram tę samą, sprawdzoną firmę. Nie zawiodła ona ani mnie, ani moich znajomych podróżujących po całym świecie. Proponuję, aby poświęcić kilka minut, podzwonić po największych firmach ubezpieczeniowych, dopytać szczegóły i wybrać tę, która spełnia dane oczekiwania. I jeszcze jedna uwaga. Wiem, że dopłacam, ale zamiast directu, wolę udać się do oddziału TU, gdzie odpowiedzą na moje pytania. Niestety, problemy biorą się z tego, że ludzie chcieliby mieć wszystko i nic za to nie zapłacić.

I jeszcze jedna uwaga. Zwróćcie uwagę nie tylko na wysokość składki, ale także na proponowane sumy ubezpieczenia i podlimity, żeby to nie było złudzenie, a ubezpieczenie.

Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off
hicarian uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Ubezpieczenie
#38 PostWysłany: 04 Mar 2013 21:37 

Rejestracja: 16 Gru 2012
Posty: 140
Witam

Pomiędzy 22.04 - 05.05.2013 planuję wakacje w Meksyku.
Czy ktoś z was może polecić dobre ubezpieczenie podróżne?
Czy w ogóle ubezpieczacie się na czas wyjazdu?

Pozdrawiam
JK
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ubezpieczenie
#39 PostWysłany: 04 Mar 2013 21:51 

Rejestracja: 16 Gru 2012
Posty: 140
Niestety nie.
Mam tylko kartę kredytową DB Premium Club Silver

Pozdrawiam
JK
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ubezpieczenie
#40 PostWysłany: 04 Mar 2013 22:34 

Rejestracja: 16 Gru 2012
Posty: 140
W najwyższej opcji (przy średnich parametrach) to wydatek ponad 800 zł.
Cholernie dużo
JK
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2565 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 129  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group