Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 23 Maj 2018 08:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Maj 2012
Posty: 1516
srebrny
Pewnie wielu z Was rozśmieszy ten temat - planuj sobie podróż tak, żeby nie musieć z tego korzystać...


Nie zapytam, się nie dowiem. Może jednak ktoś się spotkał z takim ubezpieczeniem. Lata podróży za mną, czasami z większym, czasami z mniejszym ryzykiem, a w ciągu miesiąca dwa razy konieczność ponoszenia dodatkowych kosztów.
Pierwszy przypadek - jedziemy na lotnisko z odpowiednim zapasem czasowym, piękna pogoda, jest to jednak jedyna droga, którą możemy się na to lotnisko udać, tak aby zdążyć na nie w rozsądnym czasie i kilometrażu- dla dociekliwych- Nowa Zelandia- droga do Christchurch przez Arthur's Pass. Po drodze wypadek, droga zamknięta na kilka godzin, wiemy, że jeżeli odblokują ją o konkretnej godzinie- mamy szansę zdążyć na nasz samolot. Niestety tak się nie stało. Musieliśmy kupić nowe bilety - na szczęście na lot lokalny.

Drugi przypadek - Marsylia- w zasadzie jedyny sprawny sposób dotarcia na lotnisko komunikacją miejską to autobus lub jakaś tam kombinacja pociąg i bus, mająca punkt startowy na głównym dworcu w tym mieście. Podejrzany pakunek, dziwny człowiek - zarządzona ewakuacja dworca - nic nie kursuje. Nie ma innej opcji brać jak brać 10 razy drożej niż komunikacja miejska taryfę.

Myślę, że oba przypadki można uzasadnić ubezpieczycielowi.

ps. tak wiem, że istnieją możliwości przebookowania biletów i różne taryfy flex :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu
Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN
#2 PostWysłany: 23 Maj 2018 08:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sie 2010
Posty: 4825
Loty: 307
Kilometry: 514 401
Ostrzeżenia: 1
HON fly4free
World Elite mBanku
- ale sadze ze inne banki ubezpieczyciele maja analogiczna oferte
Załącznik:
aaaaaa.JPG
aaaaaa.JPG [ 161.83 KiB | Obejrzany 2964 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
Akna lubi ten post.
 
      
#3 PostWysłany: 23 Maj 2018 08:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Maj 2012
Posty: 1516
srebrny
W drugim przypadku jest szansa, że zadziała, natomiast dla pierwszego wygląda, ze chyba bym się nie załapała
Zdarzeniem ubezpieczeniowym w przypadku
ubezpieczenia kosztów z tytu
łu spóźnienia na odjazd
środka transportu jest:
1)
opóźnienie innego kursującego według rozkładu
środka transportu publicznego lub
2)
wypadek albo awaria pojazdu, którym
przemieszcza się Ubezpieczony;
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 23 Maj 2018 10:13 

Ja bym jeszcze sugerowal sprawdzic gdzie i jak to dziala, mialem ubezpieczenie co pokrywa moje straty gdy srodek transpotrtu publicznego sie spozni i nie zdaze na swoj lot. Bedac w Indiach stwierdzilismy ze polecimy krotkim lotem zamiast brac pociag na lotnisko z innego miasta. Samolt opoznil sie 7 godzin i nie zdazylismy na nasz lot do domu. Najpierw ubezpieczyciel nie chcial rozwazyc "krajowki" jako srodka publicznego, po czym sie zgodzil ale olal mnie pozniej bo w warunkach pisze ze ubezpieczenie jest tylko na bezposredni lot do domu zatem Emirates, Etihad, Turkish i pelno innych odpadaja :)
Góra
 PM off  
      
#5 PostWysłany: 23 Maj 2018 10:25 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8849
Loty: 990
Kilometry: 952 329
platynowy
ERV ma też ubezpieczenie od kosztów rezygnacji i jest tam też opcja spóźnienia na lot, ale obejmuje też chyba publiczny środek transportu, czyli auto nie wchodzi w rachubę przypuszczalnie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 23 Maj 2018 10:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2921
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
Moje ubezpieczenie pokrywa tego typu przypadki, ale nie przyda Ci sie, bo jest z angielskim kontem. Jest tam opcja spoznienia sie na lot z powodu korkow i utrudnien na drogach na tyle duzych, ze zostala opublikowana informacja o tym. Musialabys znalezc cos podobnego w polskiej ofercie.
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 23 Maj 2018 10:56 

z jakiej firmy masz @Aga_podrozniczka?

bo im dluzej sie rozczytuje nad swoim to tym bardziej mysle ze jest to ubezpieczenie od pogody ducha ;)
Góra
 PM off  
      
#8 PostWysłany: 23 Maj 2018 11:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2921
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
Angielskie building society (taki pseudo bank) - Nationwide. Na szczescie nie musialam testowac, ale tresc polisy znam juz dosc dobrze, bo czytalam ja wielokrotnie pod katem roznych przypadkow.
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 23 Maj 2018 11:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Maj 2012
Posty: 1516
srebrny
czyli można by do Revoluta próbować uderzyć, żeby takie coś dodał :D

@andiron taa na pierwszy rzut oka wszystko ładnie pięknie, a później jak przychodzi co do czego to kiszka.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 11 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group