Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 70 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 03 Kwi 2013 15:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Mar 2013
Posty: 304
niebieski
A jeśli już bilety są kupione i nie zostały zapłacone kartą Citi to jakie ubezpieczenie polecacie? Szczególnie na nie europejskie - odpukać - odwołane podróże i spóźnione przesiadki?

Czy ktoś korzystał z polecanego wcześniej?

Cytuj:
Na stronie http://www.uniqa24.pl można kupić taniej ubezpieczenie. NIe jest dość szeroki zakres, ale ma ciekawe opcjie, gdzie indziej niedostępne. Np. zwrot kosztów anulowania podróży, ubezpieczenie kontynuacji podróży, np. jak dojeżdżamy na lotnisko busem, autobusem, pociągiem. i przez opóźnienie tego środka podróży w kraju nie zdążymy na samolot, to do 5000 złotych firma zwraca koszty zakupu biletu do miejsca przeznaczenia.


Dziękuję z góry za wieści i rady :)

edit: uniqua24 - pokrywa jedynie ww. koszty w Polsce,
PZU pokrywa koszty w wysokości do 300 PLN przy spóźnionym locie.

Troszkę słabo. Pomysły?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu
Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN
#42 PostWysłany: 17 Maj 2013 10:12 

Rejestracja: 25 Sty 2010
Posty: 437
niebieski
Dzwonili do mnie z Citi (karta LOT, silver) z propozycją ubezpieczenia.
Ma ktoś doświadczenie z wypłatą takiego odszkodowania? Bezproblemowo, czy trzeba się nagimnastykować?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#43 PostWysłany: 25 Sty 2014 01:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Gru 2013
Posty: 36
Loty: 151
Kilometry: 225 046
Sprawa ubezpieczenia podroznego oferowanego przez citi do kart kredytowych 'Pakiet bezpieczenstwa' za 6,50 PLN miesiecznie byla poruszana juz wielokrotnie w roznych watkach, natomiast nie znalazlem dyskusji nad wylaczeniami odpowiedzialnosci towarzystwa ubezpieczeniowego.

Opóźnienie Bagażu, Opóźnienie Odlotu
Wyłączenia odpowiedzialności
Towarzystwo nie wypłaci Ubezpieczonemu świadczenia za opóźnienie:
1) będące skutkiem lotów czarterowych, chyba że loty te zostały zarejestrowane w międzynarodowym systemie danych,
2) jeżeli zostanie zapewniony porównywalny, alternatywny środek transportu w ciągu 4 godzin od podanego w rozkładzie czasu odlotu lub w ciągu 4 godzin od faktycznego czasu przybycia lotu przesiadkowego,
3) jeżeli Ubezpieczony nie zgłosi się do odprawy zgodnie z dostarczonym planem, chyba że jest to spowodowane strajkiem,
4) jeżeli opóźnienie jest spowodowane strajkiem lub zakłóceniami w pracy zaistniałymi albo ogłoszonymi przed rozpoczęciem podróży,
5) będące skutkiem konfiskaty bagażu i/lub rzeczy.

Z tego wynika, ze za opoznienie spowodowane zlymi warunkami atmosferycznymi, usterka techniczna i innymi zakloceniami w pracy (a moze tutaj byc wlasciwie wszystko) odszkodowania nie dostaniemy.
Odszkodowanie mozliwe jest tylko jesli "cos" sie wydarzy po rozpoczeciu podrozy.

Ubezpieczenie to zadziala chyba tylko w przypadku opoznienia bagazu, wiec pozostaje pytanie czy taka ochrona warta jest 6,50 PLN? Kwestia indywidualna.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#44 PostWysłany: 25 Sty 2014 02:56 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7861
HON fly4free
W Citi ubezpieczenie jest bardzo dobre : wypłata ekspresowa i bezproblemowa (korzystałem dwa razy) , a ubezpieczenie obejmuje typowe sytuacje , w których za opóźnienie / odwołanie nie przysługuje odszkodowanie od przewoźnika : zwłaszcza opóźnienie / odwołanie lotu z powodu pogody , także wtedy, gdy przez opóźnienie pierwszego odcinka spóźnimy się na kolejny lot. Plusem jest także brak powiązania należnego odszkodowania z ubezpieczenia z ewentualnymi świadczeniami / odszkodowaniami uzyskanymi od linii. Po prostu wypłacają 250 zł x ilość godzin opóźnienia w dotarciu do celu (powyżej 4 h).

Minusem jest konieczność opłacenia biletu kartą (więc trzeba zapłacić wg wysokich kursów Citi jeśli bilet płacimy w obcej walucie) i brak ochrony w razie opóźnień w Polsce: czyli na rejsach krajowych i w razie opóźnionego wylotu z kraju (ale już przy powrocie miejscem docelowym może być PL, ważne żeby zdarzenie powodujące opóźnienie wystąpiło zagranicą).

Pewnym utrudnieniem jest też konieczność zdobycie zaświadczenia od przewoźnika, w którego treści będą wskazane wszystkie informacje wymagane zgodnie z warunkami. Linie wcale takich zaświadczeń nie chcą wystawiać, zwłaszcza jeśli miałby przyznać w nich że powodem opóźnienia były np. względy operacyjne. Ostatnio zaświadczenie o właściwej treści (bo na lotnisku nie chcieli nic więcej napisać ponad to co sami napisali) załatwiałem w jednej z dużych linii europejskich ...1,5 m-c i udało się to tylko dzięki uruchomieniu drogi nieformalnej (do której szczęśliwie miałem dostęp) i sympatycznej pomocy jednego z pracowników tej linii.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#45 PostWysłany: 19 Maj 2014 21:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Gru 2013
Posty: 36
Loty: 151
Kilometry: 225 046
W warunkach ubezpieczenia do karty kredytowe citi 'pakiet bezpieczeństwa' znajduje się zapis:

Ochrona ubezpieczeniowa obowiązuje podczas każdej podróży zagranicznej pod warunkiem, że przelot za granicę odbywa się samolotem linii lotniczej. Z zastrzeżeniem innych zapisów umowy ubezpieczenia, ochrona ubezpieczeniowa rozpoczyna się od chwili przekroczenia granicy Polski przy wyjeździe i obejmuje okres podróży aż do momentu przekroczenia granicy Polski przy powrocie.

Zapis powyżej jest lekko zamotany. Ubezpieczenie obowiązuje na loty krajowe poza granicami Polski?
Np. ubezpieczenie obowiązuje podczas lotów krajowych w Niemczech, Chinach, USA czy innych?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#46 PostWysłany: 22 Wrz 2015 14:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Cze 2013
Posty: 193
Odświeżam, może, ktoś wie jakie ubezpieczenie (najlepiej do KK lub coś rocznego) wybrać odnośnie odwołania lotu lub znacznego opóźnienia.
W sytuacji kiedy musimy dostać się z punktu A do punktu B dnia np. 20.09 i lot zostaje anulowany (czy z przyczyn niezależnych od przewoźnika też?) to najbardziej chodzi mi o to, aby ubezpieczyciel zwrócił koszty zakupu biletu (lub sam je zakupił) lub zapewnił inny alternatywny lot w w/w terminie. Ceny biletów tego samego dnia będę się znacznie różnić.
Często planuje stopovery kilkudniowe lub zazwyczaj podróże są na osobnych etixach.
City miał coś ciekawego ale już (podobno) tego nie ma- został zmieniony zapis w OWU.
Moje ubezpieczenie do KK tego nie uznaje (Millenium). Wiadomo, że później można starać się o odszkodowanie ale to jest "później" i to jest inna sprawa, interesowałoby mnie coś "od razu" ze strony ubezpieczyciela.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#47 PostWysłany: 22 Wrz 2015 14:57 

Rejestracja: 12 Gru 2011
Posty: 1842
srebrny
nie znalazłem takiego ubezpieczenia. Jedyne co (chyba) jest na polskim rynku to zwrot X euro/pln za każdą godzinę opóźnienia ponad Y godzin (czasami ponad 4h, czasami 6h), bez względu na przyczynę opóźnienia.
Nic lepszego niestety nie znalazłem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#48 PostWysłany: 01 Lut 2016 11:49 

Rejestracja: 18 Sie 2010
Posty: 37
Nawet ubezpieczenie które zwraca za opóźnienie kilkugodzinne byłoby dobre, pod warunkiem, że nie wykluczają najczęstszych przyczyn odwołania lotu, jak strajki lub zła pogoda. Zna ktoś takie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#49 PostWysłany: 01 Lut 2016 12:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2012
Posty: 10936
HON fly4free
W Diners Club jest coś takiego:

"Jeżeli dojdzie do udokumentowanego opóźnienia o co najmniej 4 godziny odlotu samolotu, odjazdu pociągu lub autobusu lub wypłynięcia promu, UBEZPIECZYCIEL na podstawie rachunków i dowodów ich zapłaty, zwróci UBEZPIECZONEMU koszty poniesione na zakup artykułów pierwszej potrzeby tj. artykułów spożywczych, posiłków, przyborów toaletowych, zakwaterowania"
"UBEZPIECZYCIEL ZWRÓCI UBEZPIECZONEMU poniesione koszty OPÓŹNIENIA/REZYGNACJI/KONTYNUACJI PODRÓŻY do maksymalnego łącznego limitu 900 PLN w ramach jednej PODRÓŻY."

-----

Warta ma "odwołanie lub opóźnienie lotu", ale zwraca tylko do 500 zł.
Esky za opóźnienie lotu zwraca do 150€.
Citi za "Opóźnienie lotu (zakup przedmiotów pierwszej potrzeby)" zwraca do 250 €, a za "Opóźnienie lotu (koszty zakwaterowania)" do 1000€
Allianz: "Jeżeli podczas PODRÓŻY UBEZPIECZONEGO dojdzie do udokumentowanego opóźnienia o co najmniej 6 godzin wylotu samolotu linii rejsowych, odjazdu pociągu lub autobusu lub wypłynięcia promu, ALLIANZ na podstawie dowodów ich zapłaty zwróci UBEZPIECZONEMU koszty poniesione na zakup artykułów pierwszej potrzeby tj. artykułów spożywczych, posiłków, przyborów toaletowych maksymalnie do równowartości kwoty 600 PLN, co stanowi górną granicę odpowiedzialności ALLIANZ. Z odpowiedzialności ALLIANZ wyłączone są koszty poniesione w związku z opóźnieniem w przewozach czarterowych."
AXA zwraca do 200 zł :)

Generalnie w większości TU są to zwroty zakupu art. pierwszej potrzeby, a kwoty są niższe w stosunku do ceny zakupionego biletu.
Może ktoś zna coś lepszego?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#50 PostWysłany: 01 Lut 2016 12:31 

Rejestracja: 12 Gru 2011
Posty: 1842
srebrny
darck napisał(a):
Nawet ubezpieczenie które zwraca za opóźnienie kilkugodzinne byłoby dobre, pod warunkiem, że nie wykluczają najczęstszych przyczyn odwołania lotu, jak strajki lub zła pogoda. Zna ktoś takie?

Jest coś takiego w karcie Raiffeisen Polbank Złota Mastercard Prestiżowa, niestety karty już nie można założyć (mają ją jedynie obecnie użytkownicy). Karta była pierwotnie wydawana przez Polbank. http://raiffeisenpolbank.com/klienci-in ... prestizowa
W OWU jest zapis, paragraf 10: http://raiffeisenpolbank.com/documents/ ... %BCowe.pdf
Korzystałem przy okazji strajków, mgły, działa. :)


Być może zna ktoś inną, podobną kartę z takim ubezpieczeniem?

Zwrot kwot za artykuły pierwszej potrzeby itp. w przypadku opóźnienia jest słabe, bo jednak większość opóźnień to kilkugodzinne obsuwy, a nie koczowanie na wyspie przez tydzien do następnego lotu.


Ostatnio edytowany przez opo, 01 Lut 2016 12:38, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#51 PostWysłany: 01 Lut 2016 12:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2921
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
Linie lotnicze tez zwracaja pieniadze za takie rzeczy jak niezbedne zakupy w czasie dluzszego opoznienia, tak samo jak w przypadku zagubionego bagazu. Oczywiscie jedne sa bardziej hojne, inne mniej.
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#52 PostWysłany: 01 Lut 2016 14:28 

Rejestracja: 18 Sie 2010
Posty: 37
"Linie lotnicze tez zwracaja pieniadze za takie rzeczy jak niezbedne zakupy w czasie dluzszego opoznienia, tak samo jak w przypadku zagubionego bagazu. Oczywiscie jedne sa bardziej hojne, inne mniej."
Ale w przypadku odwołania lotu przez strajk tylko jeśli ktoś zdecyduje się z lotu w kolejnym dniu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#53 PostWysłany: 09 Lut 2016 21:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Maj 2012
Posty: 168
Mam pytanko.

Sytuacja wyglada tak. Planuje kupić lot Qatarem
BUD-KUL ze stopoverem w Doha. Na Stopover jest tylko 55 minut i boje sie ze w razie czegos nie zdaze na samolot. Wiem ze wtedy linia lotnicza przebukuje mnie na nastepny. Ale tak: Moj samolot powinien wyladowac planowo o 15:00 w Kuala Lumpur, jesli by sie cos nie udalo przebukuja mnie na nastepny lot i wtedy bede w Kuala Lumpur o 21:40 a ja mam kupiony nastepny bilet ale Air Asia na 23:35 do Sydney z innego lotniska bo z KLIA2. Co w przypadku gdy nie zdaze na lot do Sydney ? Moge sie jakos ubezpieczyc od tego ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#54 PostWysłany: 09 Lut 2016 21:20 

@Bandzi Większość ubezpieczycieli, przynajmniej tych wymienionych w tym wątku, uzależnia wypłatę odszkodowania od długości opóźnienia. W większości są to cztery godziny. TU może Ci zarzucić, że nie powziąłeś odpowiednich kroków aby zminimalizować nie stawienie się na lot (zostawiłeś sobie mało czasu, itp). Należałoby szukać oferty podobnej do tej: http://www2.worldnomads.com/policy_word ... #Section18
Ciężko powiedzieć czy w PL są takie oferty. Może ta?: http://www.esky.pl/ubezpieczenie-biletu ... rezygnacji
Góra
 PM off
Bandzi uważa post za pomocny.
 
      
#55 PostWysłany: 09 Lut 2016 21:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Maj 2012
Posty: 168
Wszystko jasne, dzieki za odpowiedz ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#56 PostWysłany: 19 Sty 2018 10:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Wrz 2016
Posty: 174
Loty: 38
Kilometry: 35 491
Samcik napisał...

https://subiektywnieofinansach.pl/kupil ... -pod-lupe/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#57 PostWysłany: 02 Lip 2018 15:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lis 2013
Posty: 974
Loty: 273
Kilometry: 601 451
srebrny
Patrząc na sytuacje z piątku i odwołane loty do i z Denpasar (popioły wulkaniczne) ma ktoś jakieś rozeznanie gdzie można się na taką ewentualność ubezpieczyć? Chodzi mi o jakąś konkretną ubezpieczalnie, nie karty kredytowe czy konta bankowe. Może ktoś przerabiał takie sytuacje :?:
_________________
http://swiatwmoimzasiegu.blogspot.com/

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#58 PostWysłany: 01 Sie 2018 19:40 

Rejestracja: 21 Lut 2016
Posty: 628
Loty: 128
Kilometry: 184 046
niebieski
Ja mam z AXY, ale wczytując się w warunki, to stwierdzam, że do bani to jest.... opóźnienie musi być min 4h, wyłączone z odpowiedzialności są m.in strajki, klęski żywiołowe, opóźnienie powstałe na skutek decyzji urzędu lotnictwa (czyli np. zamknięte lotnisko z powodu wybuchu wulkanu?), awaria środka transportu, niekorzystne warunki atmosferyczne...
więc w ogóle kiedyś je wypłacają? :D do głowy przychodzi mi tylko opóźnienie spowodowane brakiem stewardessy z powodu choroby ;P
_________________
Jestem dziewczyną ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#59 PostWysłany: 01 Sie 2018 19:53 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8849
Loty: 990
Kilometry: 952 329
platynowy
W ERV przy ubezpieczeniu od rezygnacji jest opcja spóźnienia się na lot (ale chyba tylko w przypadku dojazdu środkami komunikacji publicznej) - jest kwota do 2500 zł na zakup nowego biletu).
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#60 PostWysłany: 17 Sie 2018 13:34 

Rejestracja: 17 Sie 2018
Posty: 2
Witam!
To moj pierwszy post wiec prosze o wyrozumialosc. Temat jest bardzo ciekawy bo wielu z nas, ktoryz duzo podrozuja mialo taka sytuacje.

Przeczytalem Wasze odpowiedzi i zadzwonilem do UNIQA. Otrzymalem od nich oferte ubezpieczenia zawierajaca
UBEZPIECZENIE DODATKOWYCH KOSZTÓW DOJAZDU do 5 tys zl.

Czy ktos z Was musial juz korzystac z tego ubezpieczenia ? jakie sa Wasze opinie ?

Moja sytuacja wyglada tak, ze lece w grudniu lotem nielaczonym SZZ - WAW (LOT) i pozniej QR WAW-DPS
jako, ze jest to grudzien i Szczecin ma slaby ILS boje sie, ze lot do WAW moze byc odwolny/opozniony i przegapie WAW-DPS

Sprzedawca na infolini zapewnial mnie, ze to ubezpieczenie zabezpieczy mnie na taka sytuacje, ciekawy jestem jaka jest Wasza oponia.
Przeczytalem tez OWU ubezpieczenia i jest one bardzo ogolne. Zastanawiam sie czy ubezpieczyciel moze odmowic wyplaty odszkodowania w przypadku gdy bedzie zla pogoda i LOT uzasadni odwolanie swojego loty tym, ze nie mogl poleciec w takich warunkach.

dzieki za odpowiedz :)
pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 70 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 10 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group