Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 70 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 13 Gru 2011 17:00 

Rejestracja: 03 Wrz 2010
Posty: 156
Wow! w wizz idzie wykupić zabezpieczenie na wypadek opóźnienia!

Kiedyś korzystałem z eskey jest dość tanio, wykupiłem wtedy ubezpieczenie zdrowotne. W pakiecie było "Pokrycie kosztów związanych z opóźnieniem lotu" zakres do 150 Euro.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wakacyjne loty (z bagażem) do Uzbekistanu z Warszawy od 1731 PLN. Sporo terminów Wakacyjne loty (z bagażem) do Uzbekistanu z Warszawy od 1731 PLN. Sporo terminów
Wczasy w Grecji: urlop z wyżywieniem w 4* hotelu na Korfu za 2259 PLN Wczasy w Grecji: urlop z wyżywieniem w 4* hotelu na Korfu za 2259 PLN
#22 PostWysłany: 24 Wrz 2012 11:31 

Rejestracja: 29 Kwi 2010
Posty: 388
niebieski
Ktoś ma jakiś patent na zabezpieczenie / ubezpieczenie odwołania lotu i opóźnienia przy lotach łączonych, typu Wizz+Ryanair?

Tzn chodzi mi o ubezpieczenie _nie_ oferowane przez linie lotnicza, które zwykle jest słabe (WIZZ - 450 pln na konto wizz, Ryainair np. 250E, ale cenowo drogo, jeśli chodzi o ubezpieczenie, bo dodatkowa zawiera wiele elementów które mam, juz np. ubezpieczone inaczej (medyczne)).
Niby loty można wykupić jakąś karta kredytowa (np. Citibank Platinum), ktora nie zwalnia z opłaty za wystawienie biletu i wtedy problem z głowy, ale to tez wychodzi drogo, porównywalnie do cen wizz/Ryanair)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 24 Wrz 2012 11:50 

Rejestracja: 24 Kwi 2011
Posty: 347
Jeżeli odwołają Ci lot to mają psi obowiązek przebookować Cię na kolejny najbliższy oraz zapewnić nocleg i posiłki, do tego dochodzi jeszcze odszkodowanie jeżeli opóźnienie z powodu linii więc nie wiem po co dodatkowe ubezpieczenie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 24 Wrz 2012 12:12 

Rejestracja: 29 Kwi 2010
Posty: 388
niebieski
Jeśli byłaby to tak trywialna sytacja to bym nie pytał ;-)

Nie o to chodzi, NIE chodzi o prosty lot p2p lub na jednym bilecie (jak w tradycyjnych liniach)

Przykładowo:
1/ mam lot z ACE do MAD liniami FR a potem przesiadke 6h pozniej do KTW liniami WIZZAIR.
2/ linia FR spoznia sie o 7 godzin, nie zdążam na lot do KTW. (sytuacja, z tego roku, która wydarzyła mi sie naprawdę).

Jeśli ubezpieczę się np. w FR, to za każdą 1h godzinę opóźnienia, płacą 20E, ale to wciąż słabo.. w porównaniu do realnych kosztów które poniosę kupując nowy bilet na wizz + hotel na miejscu, itd, itp.

*(i nie interesuje mnie odszkodowanie z EU241/2006)


Ostatnio edytowany przez Roku, 01 Lut 2016 13:15, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 24 Wrz 2012 12:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sie 2010
Posty: 380
niebieski
Kupcie sobie ubezpieczenie podróżne do karty Citi Wizz za 10 zł / miesiąc, jeżeli w razie opóźnienia 4h odszkodowania nie wypłaci linia lotnicza, zapłaci ubezpieczalnia, ja tą kartą kupuję nawet easyjeta (wydatek paru Eur więcej, a w razie wybuchu bomby atomowej luz blues) :P
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 24 Wrz 2012 12:53 

Rejestracja: 29 Kwi 2010
Posty: 388
niebieski
no tak, to juz lepiej niz kupowanie ubezpieczenia w FR czy W6, ale odszkodowanie, mizerne
https://www.online.citibank.pl/retail/f ... drozny.pdf
Koszty opóźnienia lotu – w ramach Ubezpieczenia przysługuje odszkodowanie wypłacane Ubezpieczonemu, który posiada ważny bilet na rejsowy lot zagraniczny (z wyłączeniem lotów czarterowych) w związku z opóźnieniem lotu o co najmniej 4 godziny w stosunku do jego planowanego odlotu. Odszkodowanie z tytułu opóźnienia lotu wypłacane jest za każdą pełną godzinę opóźnienia, licząc od planowanej godziny odlotu, zgodnie z rozkładem, w wysokości 25 EUR,



Chyba lepsze jest ubezpiecznie BEzpieczna Podroz (6.5pln/mies) = 250 pln/h opoznienia, powyŜej 4–ej godziny opóźnienia,
https://www.online.citibank.pl/retail/f ... enstwa.pdf


Ostatnio edytowany przez Roku, 01 Lut 2016 13:16, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 24 Wrz 2012 16:02 

Rejestracja: 20 Wrz 2011
Posty: 329
Informacyjnie w temacie, w Polbanku do złotej karty kredytowej bezpłatnie dodany jest pakiet ubezpieczeń, w tym ubezpieczenie opóźnienia lotu.
"Ubezpieczenie opóźnienia lotu – w ramach ubezpieczenia przysługuje odszkodowanie wypłacane Ubezpieczonemu, który posiada ważny bilet na rejsowy lot zagraniczny (z wyłączeniem lotów czarterowych), w związku z opóźnieniem lotu o co najmniej 4 godziny w stosunku do jego planowanego odlotu. Odszkodowanie z tytułu opóźnienia lotu wypłacane jest za każdą pełną godzinę opóźnienia, licząc od planowanej godziny odlotu, zgodnie z rozkładem, w wysokości 25 EUR,"
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 24 Wrz 2012 16:30 

Rejestracja: 29 Kwi 2010
Posty: 388
niebieski
widać tu był trochę temat wałkowany ->
viewtopic.php?f=15&t=1900&start=10

nie znalazłem wcześniej (szukałem)
Proszę MODa o sklejenie, wątków, żeby nie było bałaganu ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 30 Wrz 2012 22:18 

Rejestracja: 04 Gru 2011
Posty: 382
niebieski
Najlepsze ubezpieczenia tego typu oferowane są przy kartach kredytowych i niektórych rachunkach bankowych.
Posiadacze Eurokont w Banku Pekao SA mają takie ubezpieczenie w ramach pomocy w podróży. Ubezpieczycielem jest Mondial Assistance.
Posiadacze kont w banku PKO BP SA mogą dokupić ubezpieczenie w podróży za kilka złotych miesięcznie. Posiadacze złotych kart kredytowych mają w standardzie ubezpieczenie od odwołania, opóźnienia lotu i opóżnienia dostarczenia bagażu. Ubezpieczenie medyczne musi być aktywowane poprzez opłacenie podróży kartą.
Posiadacze kart debetowych i kredytowych w Millennium mogą za chyba 7 złotych wykupić takie ubezpieczenie miesięcznie. Minusem jest to, że ubezpieczenie musi być aktywowane poprzez zapłacenie kartą za bilet.
W Multibanku posiadacze kart debetowych MC Debit Aquarius i kart kredytowych mają takie ubezpieczenie w pakiecie. Warunkiem koniecznym jest opłacenie podróży lub noclegu kartą.
W Credit Agricole jest konto podróżne z dobrym pakietem ubezpieczeniowym.
Diners Club oferuje porządne ubezpieczenie w podróży. Wysokie sumy ubezpieczenia i szeroki zakres ubezpieczenia.

Dla chętnych polecam dodatkowe ubezpieczenia płatne.
Czasami korzystam z supermarketu ubezpieczeń www.inseco.pl
Polecam ubezpieczenia InterPartner i Uniqa.
Na stronie www.uniqa24.pl można kupić taniej ubezpieczenie. NIe jest dość szeroki zakres, ale ma ciekawe opcjie, gdzie indziej niedostępne. Np. zwrot kosztów anulowania podróży, ubezpieczenie kontynuacji podróży, np. jak dojeżdżamy na lotnisko busem, autobusem, pociągiem. i przez opóźnienie tego środka podróży w kraju nie zdążymy na samolot, to do 5000 złotych firma zwraca koszty zakupu biletu do miejsca przeznaczenia.
www.elvia.pl
no i pozostaje poczciwe PZU. www.pzu.pl
Ubezpieczenia PZU dostępne są w iPKO i w Banku Pocztowym.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 22 Lis 2012 12:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Gru 2011
Posty: 1983
srebrny
Kamil napisał(a):
W przypadku karty Citi żeby podróż byłą ubezpieczona, trzeba zapłacić za jeden z elementów podrózy kartą:
- hotel, samochód, lot.

Przy okazji opóźnień w WMI spowodowanych mgłą, odkopuję stary temat ;)

Sprawdziłem regulamin ubezpieczenia "Pakiet Bezpieczeństwa" w Citi i aktualnie warunki są inne. Nie wystarczy zapłacić ze jeden z elementów podróży kartą kredytową. Aby obejmowało nas ubezpieczenie, kartą kredytową należy zapłacić albo za lot albo za 80% całego kosztu tzw. pakietu turystycznego.
Cytuj:
Ochrona ubezpieczeniowa udzielana jest Ubezpieczonemu pod warunkiem opłacenia w całości Kartą należności za bilet na podróż odbywaną publicznym środkiem transportu (...). W przypadku, gdy podróż stanowi część pakietu turystycznego, ochrona ubezpieczeniowa udzielana jest wyłącznie, jeżeli Kartę obciążono w wysokości minimum 80% całego kosztu pakietu turystycznego

...swoją drogą, ciekawe jak definiować "pakiet turystyczny". Czy jak sam sobie kupie bilety ryanaira, zarezerwuje hotel na booking.com a na grouponie znajdę vouchery do restauracji - to już jest pakiet turystyczny?

W necie znalazłem taką definicję: "Pakiet turystyczny to kombinacja dwóch lub więcej elementów sprzedawanych jako jeden produkt po zryczałtowanej cenie". ...w takim przypadku samodzielnie złożona wycieczka to jeszcze nie pakiet i o ile nie zapłaciłem kartą za lot, to ubezpieczenie nie obejmuje?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 21 Sty 2013 13:17 

Rejestracja: 12 Gru 2011
Posty: 1850
srebrny
odkopuje wątek, bo w Polbanku, którego dotychczas wykorzystywałem, zmienił się zakres ubezpieczeń. :(

Dotychczas miałem ubezpieczenie KL+NW+ubezpieczenie opóźnienia lotu (25 euro/godzine po 6 godzinie opóźnienia)+ubezpieczenie bagażu. Brak konieczności opłacenia biletów oraz jakiejkolwiek części podróży daną kartą, wszystko gratis w ramach opłaty za kartę (możliwe zniesienie opłaty np. po 120 transakcjach).
Wszystko było w Europ Assistane, skorzystałem z tego 2 razy i bardzo sobie chwaliłem.
Teraz pytanie czy ktoś zna coś podobnego? Przekopałem oferty różnych banków ale nic ciekawego nie znalazłem. Albo jest wymóg opłacenia biletu lub hotelu kartą albo brak ubezpieczenia opóźnienia lotu na którym zależy mi najbardziej. Ktoś korzysta albo widział jakąś podobną ofertę do starej Europ Assistance w Polbanku?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 11 Lut 2013 10:32 

Rejestracja: 29 Kwi 2010
Posty: 388
niebieski
ExGliwice napisał(a):

Chyba lepsze jest ubezpiecznie BEzpieczna Podroz (6.5pln/mies) = 250 pln/h opoznienia, powyŜej 4–ej godziny opóźnienia,
https://www.online.citibank.pl/retail/f ... enstwa.pdf


Własnie dzwonilem do Citi, zeby cos takiego wykupic, i okazalo sie ze mam juz za darmo juz od czsu otwarcia karty (2012), co za jaja.. W obecnej sytuacji, gdy FR nie zwalnia juz żadnej karty z prowizjki 2% to calkiem fajne wyjscie, i tez przy lotach przesiadkowych:

"
B. Opóźnienie BagaŜu, Opóźnienie Odlotu
Suma ubezpieczenia i efektywny okres ubezpieczenia
1) Suma ubezpieczenia w ramach niniejszych zakresów wynosi (niezaleŜnie od rodzaju posiadanej
Karty):
a) Opóźnienie Odlotu – 250,00 zł za kaŜdą kolejną, pełną godzinę opóźnienia, następującą
powyŜej czterech godzin opóźnienia, jednak nie więcej niŜ 3.000, 00 zł.

b) Opóźnienie BagaŜu – 250,00 zł za kaŜdą kolejną, pełną godzinę opóźnienia, następującą
powyŜej czterech godzin opóźnienia, jednak nie więcej niŜ 1.500,00 zł.
2) Sumy ubezpieczenia wymienione powyŜej są górnym limitem odpowiedzialności Towarzystwa w
stosunku do jednej osoby bez względu na liczbę pozostałych waŜnych Kart Kredytowych Citibank
wydanych przez Bank Handlowy w Warszawie SA i istniejących stosunków ubezpieczeniowych.
3) Ochrona ubezpieczeniowa obowiązuje podczas kaŜdej podróŜy zagranicznej pod warunkiem, Ŝe
przelot za granicę odbywa się samolotem linii lotniczej. Z zastrzeŜeniem innych zapisów umowy
ubezpieczenia, ochrona ubezpieczeniowa rozpoczyna się od chwili przekroczenia granicy Polski
przy wyjeździe i obejmuje okres podróŜy aŜ do momentu przekroczenia granicy Polski przy
powrocie.
"

Świadczenia
1) Opóźnienie Odlotu - Towarzystwo wypłaci Ubezpieczonemu świadczenie w wysokości
określonej umową ubezpieczenia z tytułu:
a) opóźnienia lub odwołania zarezerwowanego i potwierdzonego lotu,
b) zabronienia wstępu na pokład wskutek braku miejsc, pomimo dokonania i potwierdzenia
rezerwacji lotu,
c) opóźnienia lotu przesiadkowego, które powodować będzie, Ŝe Ubezpieczony nie zdąŜy na
późniejsze połączenie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 11 Lut 2013 11:10 

Rejestracja: 07 Lut 2012
Posty: 156
Czy te Wasze ubezpieczenia sa wyplacane ryczaltowo czy trzeba przedstawiac rachunki?

Bo w Dinersie wyglada to tak:
Opóźnienie podróży
Jeżeli wypłynięcie statku, wylot samolotu lub odjazd pociągu lub autobusu, w którym Ubezpieczony ma zarezerwowane miejsce podróżne celem dotarcia do miejsca przeznaczenia ulegnie opóźnieniu na początku Podróży lub koniec Podróży opóźni się w wyniku strajku, innych protestów pracowniczych, niekorzystnych warunków pogodowych lub awarii mechanicznej, otrzymacie Państwo zwrot poniesionych wydatków na dobra pierwszej potrzeby, takie jak posiłki, przekąski i napoje oraz zakwaterowanie
Minimalny czas opóźnienia międzynarodowych środków transportu publicznego stanowiący podstawę do wypłacenia odszkodowania wynosi 4 godziny. Po tym terminie przysługuje Państwu 37,75 USD za każdą godzinę opóźnienia, jednak łącznie nie więcej niż 286 USD.

podobnie z bagazem:
Opóźnienie bagażu – jeżeli oczekiwanie na bagaż przekroczy 4h, przysługuje Państwu zwrot kosztów zakupu niezbędnych przedmiotów osobistego użytku za kwotę nie przekraczającą 35,75 USD za każdą kolejną godzinę opóźnienia, jednak łącznie nie więcej niż 286 USD (konieczne jest zachowanie rachunków za zakupy).

czyli dostaniemy wlasciwie tylko to co i tak sie nam nalezy wg EU261/2004...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 11 Lut 2013 16:55 

Rejestracja: 29 Kwi 2010
Posty: 388
niebieski
stonka napisał(a):
Czy te Wasze ubezpieczenia sa wyplacane ryczaltowo czy trzeba przedstawiac rachunki?

ryczałtowy, po przedstawieniu zaswiadczenia o opoznieniu od przewoznika

stonka napisał(a):
czyli dostaniemy wlasciwie tylko to co i tak sie nam nalezy wg EU261/2004...

1/ EU261 nie pokrywa wszystkiego rodzaju opoznien (np wymienionnych wyzej, pogodowych) i opoznien bagazu
2/ w praktyce moze wygladac roznie, z checiami przewoznika do pokrycia kosztow
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 12 Lut 2013 18:02 

Rejestracja: 12 Gru 2011
Posty: 1850
srebrny
stonka napisał(a):

czyli dostaniemy wlasciwie tylko to co i tak sie nam nalezy wg EU261/2004...

Ponadto ubezpieczenie jest dobrowolne i płatne (przynajmniej teoretycznie) oddzielnie.
W związku z tym nie ma na to wpływu dyrektywa EU. Możesz równie dobrze dostać pieniądze zarówno od linii lotnicznej, jak i od ubezpieczyciela.
Ponadto dyrektywa ta nie ma zastosowania jeżeli latasz poza Europą, w takim wypadku najczęściej jesteś chroniony tylko przez swoją polisę. Chyba, że ktoś zna amerykańskie, austaliijskie, czy np. argentyńskie prawo w tym zakresie i wie gdzie, kiedy itd. zgłosić swoje roszczenia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 13 Lut 2013 10:46 

Rejestracja: 29 Kwi 2010
Posty: 388
niebieski
opo napisał(a):

Chyba, że ktoś zna amerykańskie, austaliijskie, czy np. argentyńskie prawo w tym zakresie i wie gdzie, kiedy itd. zgłosić swoje roszczenia.


W USA, zglasza sie do linii, i oni pokrywaja koszty w "rozsadnym " wymiarze zwykle.. (rozsądny wymiar, to kilkaset USDm, z wlasnego doswiadczenia), ale to nie jest raczej nic gwarantowanego.. Mialem taki przypadek, ze dnia kiedy wylatywalem, wszystkie samoloty UA byly uziemione w powodu awarii systemu, ktory trwal ok 12h, i na lotnisku np. w SFO zostalo kilka tysiecy osob na lodzie.. Rozdawali ulotki, ze pokrywaja 40usd nocleg i nic wiecej.. ale potem bez mrugniecie pokryli 150usd taxi (do wypozyczalni nie sposob bylo sie dopchac) + 100 usd nocleg i rachunki ze wszystkich restauracji do loty kiedy mnie przebukowali (dzien pozniej), wiec uzbieralo sie tego ok 350usd
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 13 Lut 2013 17:30 

Rejestracja: 26 Gru 2012
Posty: 85
to ubezpieczenie w city działało jak karta zwalniała z opłaty ,bo podstawowym warunkiem wypłaty jest zapłacenie za bilet kartą a jak ktoś dużo lata to nie wiem czy się opłaca płacić tą kartą ,poza tym jest w warunkach zastrzeżenie że w ciągu roku odpowiadają do max 5000PLN -więc dwa przypadki i dowidzenia
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#38 PostWysłany: 13 Lut 2013 17:39 

Rejestracja: 29 Kwi 2010
Posty: 388
niebieski
Nie mowie o karcie citi wizz.. tylko o zwyklej kredytowce (i to ubezpieczenie o ktorym mowisz dla wizz bylo inne, pare postow wyzej, roznice objasnione)

I oczywiscie podstawonym warunkiem jest zaplacenie kartą w obu przypadkach..

Ja nie znalazłem na razie lepszego ubezpieczenia przy lotach przesiadkowych, złożonych z połączeń P2P, wiec osobiscie zamierzam z tego korzystać, chyba że ktos znajdzie cos lepszego...


Ostatnio edytowany przez Roku, 01 Lut 2016 13:17, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#39 PostWysłany: 13 Lut 2013 19:18 

Rejestracja: 26 Gru 2012
Posty: 85
nie zapominaj że w pakiecie za 6.50 jest opcja odwołanego lotu ,a w pakiecie za 10.00 tylko opóżnionego(za odwołany nie dostaniesz nic)i działa to dopiero od 5 godziny opóznienia
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#40 PostWysłany: 13 Lut 2013 19:21 

Rejestracja: 26 Gru 2012
Posty: 85
to wszystko działa pięknie na papierze i ja walczyłem z nimi 3 miesiące i żeby nie rzecznik ubezpieczonych pewnie nic bym nie dostał ,zaświadczeń, poświadczen,a może inny lot był ,a może to a tamto ,siamto-skłądke brać ok wypłacić duży problem
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 70 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group