Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 35 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 19 Paź 2017 23:55 

Rejestracja: 27 Lis 2013
Posty: 360
Loty: 124
Kilometry: 227 163
niebieski
Pelegrino-1 napisał(a):
Nie pytano o żadne ubezpieczenie zdrowotne. Za to o bilet powrotny tak i trzeba było okazać go.


Bilet czyli wydrukowaną rezerwację? Mógłbyś sprecyzować?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN
Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN
#22 PostWysłany: 19 Paź 2017 23:58 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22326
Wydrukowana rezerwacja starczy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 20 Paź 2017 00:27 

Rejestracja: 01 Lis 2014
Posty: 227
@warsawghoster
Tak jak pisze @Zeus - wystarczy rezerwacja
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 21 Lis 2017 08:40 

Rejestracja: 05 Mar 2012
Posty: 47
malek napisał(a):
Ubezpieczenie turystyczne mbanku działa na Kubie - dowiadywałem się.

Też dzwoniłem do mBanku i odnosiłem wrażenie że Pani raczej nie orientuje się w tym co oferuje. Dla Pani opcja "Cały świat" to cały świat i kropka. Dla mnie nie było to takie oczywiste zwłaszcza że na liście ASISTUR jest AXA Assistance a mBank oferuje AXA. Niby nic a jednak różnica jest. Zadzwoniłem więc do AXA i okazuje się że oba ubezpieczyciele są częścią jakiejś grupy ale to nie to samo!. Dla przeciętnego zjadacza chleba to pierdoła, dla jakiegoś złośliwego urzędasa będzie to pretekst do uwalenia człowieka. Bo już nie wspomnę o samym ubezpieczycielu który będzie stawał na głowie żeby odszkodowania nie wypłacić.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 28 Gru 2017 22:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Maj 2014
Posty: 1676
Loty: 199
Kilometry: 453 204
srebrny
Ok, a jest jeszcze warunek, że polisa ma być po hiszpańsku i angielsku (pomijam czy rzeczywiście to sprawdzają). Mbank nie da polisy po angielsku.
_________________
R.

Pierwsze raz w Afryce: https://www.fly4free.pl/forum/a-na-koniec-ktos-ci-powie-ze-nic-z-tej-afryki-nie-widziales,213,175117
Pojechaliśmy z nastolatkami w kilkumiesięczną podróż dookoła świata: W sto dni dookoła świata
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 02 Sty 2018 02:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Mar 2013
Posty: 1386
niebieski
Co za stek bzdur w tym temacie.

Gastovski napisał(a):
Na oficjalnych komunikatach oficjalnych instytucji jeszcze się nie przejechałem od 15 lat. Na postach cwaniaków na forach... owszem... stąd odsyłam do źródła. Oficjalnego źródła.

Oficjalne źródła trzeba jeszcze umieć czytać.

Na stronie napisane jest: ASISTUR works as correspondent for the companies listed below. But other travel insurances are valid as well.

Cały problem wziął się chyba z takich nierzetelnych wpisów, jak na blogu "Szpilki w podróży" i innych wymienionych wcześniej. No cóż, jakie blogi, takie informacje...

Szpilki w podróży napisał(a):
po trzecie musicie wiedzieć, że nie wszystkie polskie firmy ubezpieczeniowej są honorowane na Kubie! Rząd kubański wydał listę firm ubezpieczeniowych z całego świata, z którymi współpracuje, na tej liście jest tylko kilka polskich firm
(...)
Twój ubezpieczyciel będzie Ci mówił, że jego polisa jest ważna na całym świecie. Błagam, nie daj sobie wmówić, że to jest prawda. Sprawdź czy jest na liście, jeśli nie, to zapytaj, z jaką firmą współpracuje na miejscu i sprawdź też, czy ta firma jest liście. Na liście nie ma PZU i innych polskich znanych towarzystw ubezpieczeniowych, dlatego tak ważne jest, aby ubezpieczyć się we wskazanej przez Rząd Kubański firmie. Potem możesz mieć problemy w odzyskaniu pieniędzy za koszty leczenia.

Nie wiem, jaki target ma ten blog, ale zdecydowanie niezbyt wysublimowany intelektualnie... :roll: Wprowadzanie w błąd, zerowa wiedza nt. rynku ubezpieczeń i wątpliwa w kwestii podróży.

mgent napisał(a):
malek napisał(a):
Ubezpieczenie turystyczne mbanku działa na Kubie - dowiadywałem się.

Też dzwoniłem do mBanku i odnosiłem wrażenie że Pani raczej nie orientuje się w tym co oferuje. Dla Pani opcja "Cały świat" to cały świat i kropka. Dla mnie nie było to takie oczywiste zwłaszcza że na liście ASISTUR jest AXA Assistance a mBank oferuje AXA. Niby nic a jednak różnica jest. Zadzwoniłem więc do AXA i okazuje się że oba ubezpieczyciele są częścią jakiejś grupy ale to nie to samo!. Dla przeciętnego zjadacza chleba to pierdoła, dla jakiegoś złośliwego urzędasa będzie to pretekst do uwalenia człowieka. Bo już nie wspomnę o samym ubezpieczycielu który będzie stawał na głowie żeby odszkodowania nie wypłacić.

Nie siej fermentu, Pani z mbanku bardzo dobrze powiedziała.

Pomijam że cały ten wątek jest jednym wielkim fake news - zarówno wymóg dwujęzyczności polisy, jak i przypadków odmowy wjazdu w związku z brakiem posiadania ubezpieczenia konkretnej firmy, która jest na liście:
1) dla ubezpieczonego w Polsce - AXA Assistance = AXA (TUiR): zgłoszenia (oraz likwidacja szkód) są obsługiwane przez jedno i to samo Centrum Alarmowe AXA
2) wystawcą polisy AXA Assistance jest Inter Partner Assistance S.A. z siedzibą w Brukseli działająca w Polsce poprzez Inter Partner Assistance S.A. Oddział w Polsce, a AXA - AXA Ubezpieczenia Towarzystwo Ubezpieczeń i Reasekuracji S.A. Bardziej mi AXA wygląda na "AXA" niż "AXA Assistance", który na polisie figuruje jako IPA Polska - ale to nie ma znaczenia, bo jak wspomniałem ten wątek to fake news
3) oba świadectwa ubezpieczeniowe są po angielsku i posiadają ogromne logo AXA
4) oba ubezpieczenia jednakowo działają na terenie Kuby, oba współpracują z Asisturem

W ogóle pomysł, że ktokolwiek (nawet na Kubie) odmówiłby wjazdu na podstawie ubezpieczenia jednego z dwóch (obok Allianz) największych ubezpieczycieli na świecie mógł się zrodzić tylko na tym forum. Co nie znaczy, że można jechać na ubezpieczeniu mBanku, o ile nie uzyska się świadectwa ubezpieczeniowego po angielsku.

W ogóle zastanawiam się, jakie skutki miałoby sprzedawanie polisy na cały świat w OWU, które nie działałoby na Kubie... Duże kłopoty prawne i zero profitu. Nikt by sobie na to nie pozwolił, więc mam nadzieję, że temat jest skończony.

Żeby nie było: byłem na Kubie.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
Grzegorz40 uważa post za pomocny.
 
      
#27 PostWysłany: 10 Lut 2018 20:59 

Rejestracja: 21 Sty 2018
Posty: 76
czy ktoś się orientuje czy ubezpieczenie z Citibank będzie ważne?
_________________
Insta @marco_pollon
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 10 Lut 2018 21:15 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8551
złoty
Odpowiedź masz w OWU.
Góra
 Profil Relacje PM off
mikuś lubi ten post.
 
      
#29 PostWysłany: 12 Lut 2018 10:29 

Rejestracja: 21 Sty 2018
Posty: 76
gdzie mam to znaleźć w OWU? liczyłem, że ktoś z Was może też korzystał.. w jakim TU się ubezpieczaliście?
_________________
Insta @marco_pollon
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 12 Lut 2018 10:31 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22326
Możesz zawsze zadzwonić do citibanku, i się spytać, ile jest OWU
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 12 Lut 2018 10:48 

Rejestracja: 21 Sty 2018
Posty: 76
na stronie Citibanku znalazłem info, że Dane Ubezpieczyciela to Europ Assistance S.A., a ogólnie Europ Assistance jest na liście podanej na stronie http://www.asistur.cu, więc problem rozwiązany :)
_________________
Insta @marco_pollon
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 28 Paź 2018 14:01 

Rejestracja: 21 Mar 2018
Posty: 1440
złoty
Czy ktoś przerabiał wjazd na Kubę z ubezpieczeniem wydawanym do karty ITIC (albo ISIC, bo ubezpieczenie jest to samo)? Ubezpieczyciel to Gothaer S.A., dostaje się dwujęzyczne potwierdzenie po polsku i angielsku (na jednym dokumencie), na którym jest imię i nazwisko ubezpieczonego i zakres ubezpieczenia.
Na ile rygorystyczna jest kontrola ubezpieczenia na lotnisku przy wjeździe?
Dzięki z góry za odpowiedź!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 28 Paź 2018 14:05 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8551
złoty
Kontroli to raczej w ogóle nie ma. ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off
meczko uważa post za pomocny.
 
      
#34 PostWysłany: 30 Paź 2018 20:18 

Rejestracja: 09 Mar 2010
Posty: 224
niebieski
My mieliśmy ubezpieczenie w Compensa pakiet Voyage na świat. Na pewno obejmuje Kubę. Nie korzystaliśmy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 25 Sty 2019 12:44 

Rejestracja: 02 Sty 2018
Posty: 7
Ja nie będę wymieniał konkretnych firm. Jednak te małe firmy ubezpieczeniowe dobre są na dodatkowe ubezpieczenie na Polskę lub Europę gdzie jeszcze działa EKUZ... Jeśli nie chcemy mieć problemów za granicą, polecam te duże korporacje mające swoje przedstawicielstwa w danym kraju. Choćby po to by w razie czego załatwiać sprawę bezgotówkowo, mała firemka zwróci nam po powrocie do kraju. W przypadku jakiegoś wypadku i hospitalizacji lub choroby, co zawsze może się zdarzyć, koszta mogą być niebotycznie duże. Wolę się ubezpieczyć za 180zł na 15 dni, ale ze świadomością, że jestem ubezpieczony na 600 tysięcy złotych i w razie czego przewiozą mnie transportem medycznym międzykontynentalnie do Polski. Z Kanady taki koszt to 200 tysięcy zł, z Azji 250tys.-350tys. zł. Wydawałoby się z głupiej Turcji to 40 tysięcy złotych. Wiadomo to są skrajne przypadki, jednak nie po to lecę na wakacje, żeby się martwić jeszcze ubezpieczeniem jak mnie coś zaboli.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 35 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group