Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 37 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 15 Lut 2016 16:05 

Rejestracja: 29 Sty 2012
Posty: 185
niebieski
Z własnego doświadczenia polecam przejazdy Uberem w Brazylii.
Jest dostępne kilka wariantów usług:
Uber Pop i Uber Black (wersja niby bardziej ekskluzywna ale samochodu raczej słabe jak na limuzyny). W obu wersjach mamy możliwość zamówienia kierowcy porozumiewającego się po angielsku (Uber English). Często w godzinach szczytu występują podwyższenia podstawowej stawki (1,4-2,5x) czasami wystarczy poczekać 5min aby ten mnożnik spadł.

Przykładowe ceny:
- przed południem dojazd z Copacabany na Ipanemę 7,04$ (2,5km 10min), powrot po poludniu 9,69$ (4km 13min).
- Copacabana - Urca (dolna stacja kolejki na Glowe Cukru) 13$ (6km 20min)
- Copacabana - Corcovado wieczorem 23$ (8,3km 21min)

Sao Paulo:
- Uber Black centrum- lotnisko Congonhas CGH - 38$ (12km 23min)
- lotnisko GRU - centrum 51$ (30km 32min)

Ceny bieżące z lutego 2016.

Oczywiscie dobrze jest miec lokalna karte sim chociaz zanim ja kupilismy to np. na lotnisku GRU zamawialismy Ubera z lotniskowego, darmowego Wifi.

Karta Sim Vivo kosztowala 12$ (w cenie nanosim). Jest fajny pakiet Vivo tudo w ktorym na 10$ tygodniowo mamy 400MB danych, smsy i minuty bez limitu. Temat zalatwiania karty sim opisze jeszcze we wlasciwym dziale.

Ceny oczywiscie podalem w realach brazylijskich.

Pozdrawiam
Michal
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
4 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Tanie loty do Zadaru z Katowic, Krakowa, Poznania, Warszawy i Wrocławia za 118 PLN Tanie loty do Zadaru z Katowic, Krakowa, Poznania, Warszawy i Wrocławia za 118 PLN
Urlop na Malcie za 1549 PLN. Loty z Katowic + 4 noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu Urlop na Malcie za 1549 PLN. Loty z Katowic + 4 noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu
#2 PostWysłany: 31 Mar 2016 12:05 

Rejestracja: 17 Wrz 2015
Posty: 68
Loty: 78
Kilometry: 158 859
Polecam najtańszy transport w Bazyli jeżeli zależy nam na czasie i jest kilka osób.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#3 PostWysłany: 01 Kwi 2016 05:18 

Rejestracja: 28 Gru 2013
Posty: 29
Loty: 99
Kilometry: 164 499
Ja również polecam korzystanie z Ubera.

Przykładowo za trasę z lotniska GRU do centrum miasta w okolicy stacja metra Republica (27 km 38 minut) zapłaciliśmy 49 reali, a za trasę z lotniska w Rio SDU do dzielnicy Santa Teresa zapłaciliśmy 10 reali. Zwykły taksówkarz za ten 4 km odcinek chciał 50 reali.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 01 Kwi 2016 09:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2012
Posty: 787
Loty: 188
Kilometry: 227 790
niebieski
No to i ja się podłączę z poleceniem. Korzystałem kilka razy w Sao Paulo (bo nie chciało mi się iść 2km pod górkę pieszo). Z lotniska i na lotnisko własnie do Republiki ~50BRL (raz 51, raz prawie 53). Koleżanka (Brazylijka, więc "swoja") nie umie korzystać z takich nowinek, dzień przed przylotem negocjowała cenę z taksówkarzem i zszedł jej ze 170BRL na 100BRL w "super promocyjnej" opcji za transfer z lotniska w to samo miejsce, co ja.

Poza tematem dodam, że ostatnio korzystałem pomiędzy Akademią Muzyczną w Gdańsku a Galerią Bałtycką specjalnie dla testów: raz Uberem, raz myTaxi. MyTaxi policzyło mi prawie 30zł., Uber niecałe 15...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 02 Kwi 2016 11:02 

Rejestracja: 28 Lip 2012
Posty: 6247
HON fly4free
Zablokowane dwa lotniska i główne ulice. Wielki protest taksówkarzy przeciw Uberowi
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 02 Kwi 2016 11:18 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7944
HON fly4free
Ale czy te ceny Uberowe w Rio, wg tego co napisałeś, są takie atrakcyjne?
Taxi, o ile jadą z licznikiem, są tanie, ceny na tych trasach takie same, a nawet zdarzało mi się że niższe...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 08 Kwi 2016 13:12 

Rejestracja: 06 Gru 2011
Posty: 280
Loty: 2
Kilometry: 9 598
niebieski
Ja polecam Ubera, właściwie to prócz metra w Rio używaliśmy tylko niego.

Przykładowo trasa spod naszego Ibisa Centro na samą górę Corcovado, niecałe 20 BRL.
Również z Ibisa na dworzec Novo Rio - 14 BRL
Góra
 Profil Relacje PM off
riddler lubi ten post.
 
      
#8 PostWysłany: 12 Kwi 2016 11:51 

Rejestracja: 12 Maj 2015
Posty: 15
Loty: 126
Kilometry: 273 244
I ja potwierdzę - korzystanie z Ubera w Brazylii w porównaniu do taxi opłaca się. Przykład z Sao Paulo - oficjalna taxi (z taksometrem) z lotniska GRU do naszego hotelu kosztowała nas 59 reali, następnie Uber na tej samej trasie 23 reale.

Niestety zdarzyło nam się też przepłacić, tzn. w Rio kierowca Ubera nas przewiózł. W trakcie jazdy przeprosił i powiedział, że pomylił trasy. Skutkiem tego zapłaciliśmy ponad 50 reali zamiast pierwotnie wycenionych 37. Było to na trasie jak wyżej opisał blantomat Ibis Centro - Corcovado, ale wybraliśmy wersję UberBlack Eng, bo zwykłych nie było w tym momencie dostępnych. Przy okazji widać różnicę w cenie między UberPop i UberBlack 20 reali do ...37. To nasz pierwszy i ostatni UberBlack - przy 2 osobach to kiepski wybór, za drogo.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Foz do Iguaçu
#9 PostWysłany: 21 Kwi 2016 19:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Wrz 2013
Posty: 1191
Loty: 104
Kilometry: 466 167
niebieski
czy w foz jest uber? jakie ceny taxi maja? ktos cos?
_________________
Europa /USA /Kanada /Dominikana /Martynika /Gwadelupa/ St.Lucia /Barbados /Brazylia /Argentyna /Chile /Urugwaj /Egipt /Izrael /ZEA /Dubai /Katar /Etiopia /RPA /Suazi /Tanzania /Singapur /Tajlandia /Indonezja /Filipiny /Australia /Nowa Zelandia /Fidżi /Hawaje /Korea /Japonia
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 21 Kwi 2016 20:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Wrz 2013
Posty: 1191
Loty: 104
Kilometry: 466 167
niebieski
czy Uber jest w Foz do Iguazu?
_________________
Europa /USA /Kanada /Dominikana /Martynika /Gwadelupa/ St.Lucia /Barbados /Brazylia /Argentyna /Chile /Urugwaj /Egipt /Izrael /ZEA /Dubai /Katar /Etiopia /RPA /Suazi /Tanzania /Singapur /Tajlandia /Indonezja /Filipiny /Australia /Nowa Zelandia /Fidżi /Hawaje /Korea /Japonia
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 21 Kwi 2016 20:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lut 2014
Posty: 384
Loty: 542
Kilometry: 1 003 523
niebieski
Niestety w Foz nie ma Uber'a.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
luftairways lubi ten post.
 
      
#12 PostWysłany: 21 Kwi 2016 21:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Wrz 2013
Posty: 1191
Loty: 104
Kilometry: 466 167
niebieski
a jak ceny taksowek podobno drogo?
_________________
Europa /USA /Kanada /Dominikana /Martynika /Gwadelupa/ St.Lucia /Barbados /Brazylia /Argentyna /Chile /Urugwaj /Egipt /Izrael /ZEA /Dubai /Katar /Etiopia /RPA /Suazi /Tanzania /Singapur /Tajlandia /Indonezja /Filipiny /Australia /Nowa Zelandia /Fidżi /Hawaje /Korea /Japonia
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 21 Kwi 2016 22:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lut 2014
Posty: 384
Loty: 542
Kilometry: 1 003 523
niebieski
Nie mam pojęcia gdyż poruszałem się transportem publicznym oraz pieszo :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 23 Kwi 2016 02:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Wrz 2013
Posty: 1191
Loty: 104
Kilometry: 466 167
niebieski
mclily napisał(a):
I ja potwierdzę - korzystanie z Ubera w Brazylii w porównaniu do taxi opłaca się. Przykład z Sao Paulo - oficjalna taxi (z taksometrem) z lotniska GRU do naszego hotelu kosztowała nas 59 reali, następnie Uber na tej samej trasie 23 reale.

Niestety zdarzyło nam się też przepłacić, tzn. w Rio kierowca Ubera nas przewiózł. W trakcie jazdy przeprosił i powiedział, że pomylił trasy. Skutkiem tego zapłaciliśmy ponad 50 reali zamiast pierwotnie wycenionych 37. Było to na trasie jak wyżej opisał blantomat Ibis Centro - Corcovado, ale wybraliśmy wersję UberBlack Eng, bo zwykłych nie było w tym momencie dostępnych. Przy okazji widać różnicę w cenie między UberPop i UberBlack 20 reali do ...37. To nasz pierwszy i ostatni UberBlack - przy 2 osobach to kiepski wybór, za drogo.


wchodzisz w pomoc wybierasz zla trasa i roznice ci zwraca uber w kilka dni na karte
_________________
Europa /USA /Kanada /Dominikana /Martynika /Gwadelupa/ St.Lucia /Barbados /Brazylia /Argentyna /Chile /Urugwaj /Egipt /Izrael /ZEA /Dubai /Katar /Etiopia /RPA /Suazi /Tanzania /Singapur /Tajlandia /Indonezja /Filipiny /Australia /Nowa Zelandia /Fidżi /Hawaje /Korea /Japonia
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Foz do Iguaçu
#15 PostWysłany: 23 Kwi 2016 20:19 

Rejestracja: 29 Sty 2012
Posty: 185
niebieski
Nie ma Ubera. Na lotnisku mozna samochod wynajac. Pisalem dokladna instrukcje w innym watku.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Foz do Iguaçu
#16 PostWysłany: 23 Kwi 2016 20:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Sty 2015
Posty: 1595
Loty: 314
Kilometry: 571 396
złoty
luftairways napisał(a):
czy w foz jest uber? jakie ceny taxi maja? ktos cos?


Po północy, taksówka z lotniska w okolice dworca kosztowała w listopadzie 50 reali.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Foz do Iguaçu
#17 PostWysłany: 25 Kwi 2016 01:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Wrz 2013
Posty: 1191
Loty: 104
Kilometry: 466 167
niebieski
wziąłem auto jak sie chce jezdzic to wyjdzie bardziej komfortowo niz taksy
_________________
Europa /USA /Kanada /Dominikana /Martynika /Gwadelupa/ St.Lucia /Barbados /Brazylia /Argentyna /Chile /Urugwaj /Egipt /Izrael /ZEA /Dubai /Katar /Etiopia /RPA /Suazi /Tanzania /Singapur /Tajlandia /Indonezja /Filipiny /Australia /Nowa Zelandia /Fidżi /Hawaje /Korea /Japonia
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 20 Wrz 2018 20:46 

Rejestracja: 20 Wrz 2018
Posty: 5
-- 20 Wrz 2018 20:45 --

Mogę dorzucić jeszcze takie moje doświadczenie - jeśli dojeżdża się do Rio międzymiastowym busem i chce się przesiąść do Ubera do lokalizacji docelowej, niezłą opcją jest wysiąść w Niteroi i wziąć Ubera stamtąd.
Byłem ostrzegany odnośnie kręcenia się z bagażami przy dworcu głównym w Rio, a do tego brakuje tam miejsca żeby na spokojnie sobie Ubera złapać, natomiast przy dworcu w Niteroi jest sporo małych sklepików czy knajpek, gdzie można sobie wejść, coś drobnego kupić i wypatrywać samochodu ze środka. Koszt przejazdu do Santa Teresy wyszedł koło 30 reali, więc myślę że naprawdę bez dramatu, kierowca tylko chciał dodatkowo klika reali za przejazd mostem (chyba to były 2 reale, na pewno nie więcej niż 5).

-- 20 Wrz 2018 20:46 --

Mogę dorzucić jeszcze takie moje doświadczenie - jeśli dojeżdża się do Rio międzymiastowym busem i chce się przesiąść do Ubera do lokalizacji docelowej, niezłą opcją jest wysiąść w Niteroi i wziąć Ubera stamtąd.
Byłem ostrzegany odnośnie kręcenia się z bagażami przy dworcu głównym w Rio, a do tego brakuje tam miejsca żeby na spokojnie sobie Ubera złapać, natomiast przy dworcu w Niteroi jest sporo małych sklepików czy knajpek, gdzie można sobie wejść, coś drobnego kupić i wypatrywać samochodu ze środka. Koszt przejazdu do Santa Teresy wyszedł koło 30 reali, więc myślę że naprawdę bez dramatu, kierowca tylko chciał dodatkowo klika reali za przejazd mostem (chyba to były 2 reale, na pewno nie więcej niż 5).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 28 Sty 2019 16:20 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8995
W Foz Uber lotnisko - TTU (centrum) za ok. 19 R$, do wejścia do Parku Narodowego coś koło 22 R$.

W Rio GIG-Copacabana wyszło około 50 R$, Copacabana - Corcovado za 20 R$
Góra
 Profil Relacje PM off
jaco027 lubi ten post.
 
      
#20 PostWysłany: 06 Lut 2022 15:47 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4055
Czy Uber w Brazylii ściągą opłatę bezpośrednio z karty, czy płaci się gotówką?
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 37 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group