Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: U Assada
#1 PostWysłany: 06 Gru 2017 22:21 

Rejestracja: 28 Lut 2017
Posty: 14
Polecam bardzo dobrą miejscówkę na wyspie Qeshm. Nazywa sie "Assad Homestay", choć to może za huczna nazwa. Assad wynajmuje pokoje w swoim domu, noclegi z wyżywieniem. Jego żona gotuje, je sie razem z gospodarzami. Trafiają tam goście z całego świata. Assad obwiezie po wyspie, odbierze i odwiezie na środki komunikacji z wyspy - bardzo kontaktowy i życzliwy. Byliśmy tam w 5 osób i wszyscy zachwyceni. recenzje są na Tripadvisor, a Qeshm można zobaczyć tutaj.

Góra
 Profil Relacje PM off
sko1czek lubi ten post.
 
      
Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN
Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu
 Temat postu: Re: U Assada
#2 PostWysłany: 19 Mar 2018 00:00 

Rejestracja: 28 Maj 2015
Posty: 57
Przeczytałem w kilku miejscach o możliwości nocowania u Assada, opinie były dobre więc zatrzymaliśmy się u niego. Niestety ostatnio dużo musiało się zmienić, bo już tak kolorowo, jak to przedstawił wyżej Arek, nie ma. Cena mocno poszła w górę i teraz trzeba zapłacić za osobę 15 euro, czyli ok. 19 USD, a warunki jak za takie pieniądzę są fatalne. Nie śpi się już u Assada w domu, a w klitkach przypominających cele, lub zmienianki, których kilka wybudował na swoim podwórku (poniżej zdjęcia). Nie ma okna, są dwa łóżka, w tym jedno piętrowe, bo trzy by się nie zmieściły i poza łóżkami nie ma nic więcej, za to jest bardzo gorąco :)
Po dwóch tygodniach jeżdżenia po Iranie okazało się, że był to najdroższy i zdecydowanie najgorszy nocleg.
Kwestia obwiezienia po wyspie teraz wygląda tak, że Assad ułożył sobie sztywną trasę na dwa dni z kilkoma punktami i kasuje za to "jedyne" 90 euro. Jego miejscówka jest na kompletnym wygwizdowie, więc nie ma innej alternatywy. Żeby dojechać do niego trzeba przejechać z portu na drugą stronę wyspy co kosztuje w zależności od umejętności negocjowania od 600.000 do 800.000 Riali.
Moim zdaniem dużo lepszym rozwiązaniem jest znalezienie noclegu w Qeshm (miasto przy porcie) i ogarnięcie sobie samochodu stamtąd na cały dzień. Finansowo wyjdzie to lepiej i na pewno warunki nie będą gorsze, bo ciężko wyobrazić sobie gorsze :)
Image

Image

Image

Image

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: U Assada
#3 PostWysłany: 27 Gru 2018 19:55 

Rejestracja: 04 Maj 2015
Posty: 13
Wystraszyłem się tej opinii i jeszcze kilu innych na zagranicznych forach, i w ostatniej chwili odwołałem rezerwację u Assada a klepnąłem sobie u Nuradina. Cena tez 15€, ale czy lepiej czy gorzej, tego nie mogę stwierdzić.
Kilka informacji napisałem tutaj
https://www.fly4free.pl/forum/iran-tanie-noclegi,1195,47248&p=1165825&hilit=assad#p1165825
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: U Assada
#4 PostWysłany: 29 Kwi 2019 10:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Cze 2013
Posty: 43
Loty: 27
Kilometry: 62 305
Wróciliśmy od Assada miesiąc temu. Trochę te negatywne opinie nas przestraszyły, ale zaryzykowaliśmy i opłaciło się. Było bardzo lokalnie i rodzinnie, chociaż mieliśmy mega szczęście będąc jedynymi gośćmi w ich domu. Assad to przemiły i pomocny facet, jego żona świetnie gotuje, a córka bardzo dobrze radzi sobie w rozmowach po angielsku. Absolutnie nie było między nami jakiegoś sztucznego dystansu. Od standardu noclegu po jedzenie i ceny - mieliśmy cudowne doświadczenie, ciekawe czy tak samo byłoby gdyby w guesthousie zatrzymało się kilka osób więcej? :roll:
_________________
Spłukani w podróży: https://www.brokeontheroad.pl/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group