Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 103 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6
Autor Wiadomość
#101 PostWysłany: 06 Mar 2022 16:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Lut 2020
Posty: 250
@Kothson NW od San Francisco, bardzo blisko (niecałe 20 mil), jest Muir Woods - też warto zaobaczyć. Jak nie chcesz grzać 250 mil do Sequoia National Park, to w Muir Woods też zobaczysz wysokie drzewa. Inny gatunek sekwoi, z tego co pamiętam są generalnie wyższe (najwyższe organizmy na Ziemi) ale trochę szczuplejsze ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
Kothson lubi ten post.
Kothson uważa post za pomocny.
 
      
Wczasy w Albanii: 4* hotel z all inclusive za 1999 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Albanii: 4* hotel z all inclusive za 1999 PLN. Wyloty z 2 miast
Wycieczka do Agadiru za 983 PLN. Loty (piątek-poniedziałek) z Wrocławia i noclegi w 4* hotelu Wycieczka do Agadiru za 983 PLN. Loty (piątek-poniedziałek) z Wrocławia i noclegi w 4* hotelu
#102 PostWysłany: 22 Mar 2022 13:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Wrz 2016
Posty: 77
Potrzebuję pomocy w zaplanowaniu 4-5 dni od wyjazdu z LA do powrotu okolice Santa Barbara. Wycieczka na WSCHÓD czyli kaniony, parki, lasy (Vegas).

Profil wycieczki mieszany: parkowo/miejski ;-) Autem. Pierwsza połowa maja.

Pytanie czy czegoś nie zawaliłem/przedobrzyłem/niedoplanowałem. Proszę o opinie i pomoc z Zionem.

1 Mo:
Wyjazd rano z Beverly Hills i nocleg niedaleko kanionu - znalazłem 'Historic Route 66 Motel' ponad 400 mil, prawie 7h jazdy, a po drodze postoje: Palm Springs - spacer i ewentualnie Joshua Tree, jeżeli nie jest problematyczny.

2 Tu:
Z motelu rano nad WielkiKanion (tu może więcej czasu), potem HorshoeBend, jakiś obiad w Page. Pominięcie KanionuAntylopy bo drogi, dużo ludzi, umawianie na godzinę i wycieczka do Mexican Hat tam znalazłem hotelik i atrakcja: wieczorem DO i rano Z jadąc przejechanie przez MonumentValley. Bonusowo przejść sie można do MexicanHat zobaczyć głaz. Ponad 6h autem plus chodzenie.

3 We:
Rano trasa powrotna przy Monumentach i przejazd do Bryce. Pokazuje 5h więc pewnie koło wczesnego popołudnia na miejscu, podobno parking nie problem. Tam chociaż jeden krótki treking WallStreet więc skończy się przed zachodem i tu nie wiem gdzie spać tak żeby rano mieć wypad na Zion a miejsc mało i drogo.

4 Th:
Nie wiem jak z wejściami do Zion parku czy trzeba być faktycznie skoro świt żeby mieć parking i autobusy? Angels landing wygląda super ale żona może nie chcieć ;-) Choć możemy zaatakować "tyle ile się da". Chodzenie po rzece bym odpuścił. Generalnie taki krótki trekking warto? Tego dnia popołudniu chciałbym też 3h autem do Vegas tak żeby tam spędzić nocke w tanim hotelu i zobaczyć miasto wieczorem/nocą.

5 Fr:
Rano wyspać się i ewentualnie zobaczyć coś w Vegas za dnia (lombard :D).
6h zajmie przejazd LV->Santa Barbara albo inna miejscówka w LA wypadowa na Big Sur 6-tego dnia (LA będzie już obejrzane przed tym tripem pustynnym.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#103 PostWysłany: 22 Mar 2022 14:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Sie 2016
Posty: 650
Loty: 146
Kilometry: 358 646
niebieski
@JakubK postaram się odnieść do Twoich punktów na bazie mojego doświadczenia

1. Joshua jest ok i nie jest problematyczny, ewentualnie na krótkich szlakach chodzi się dużych kamieniach. Z czasem przejazdu bądź ostrożny, nam nawigacja pokazywała 2h z LAX do Palm Springs, w praktyce jechaliśmy 4 godziny z uwagi na korki

2. Jeśli chodzi o Wielki Kanion do standardowo polecam zobaczyć coś więcej niż tylko widok z barierki. Są 2 szlaki, którymi można zejść albo do punktów pośrednich albo nawet do samej rzeki. Do punktów pośrednich typu Ooh Ahh pewnie bez problemu dojdziecie. Horseshoe Bend według mnie ma sens tylko w okolicach południa. Od rana jest dużo cienia i zdjęcia wychodzą słabo. Monumment Valley koniecznie ale pamiętaj, że tam będzie potrzebna terenówka nawet taka, którą w wypożyczalniach nazywają midsize SUV ale w tym miejscu bardzo się przyda. Widziałem ludzi, którzy wjeżdżali zwykłymi osobówkami ale to będzie męczarnia

3. Bryce to według mnie jeden z lepszych parków więc warto zrobić trekking w dół kanionu

4. Na Angelsa trzeba teraz mieć permit więc jeśli planujecie wchodzić to trzeba by o niego wystąpić. My do Zionu przyjeżdżaliśmy w okolicach 6-6:30 rano i połowa parkingu była już zajęta. No i jeśli chcecie wchodzić na Angels to im wcześniej tym lepiej. W późniejszych godzinach wchodzi więcej bezmyślnych ludzi, którzy na pałę pchają się do przodu i może się zrobić niebezpiecznie. Dobrym szlakiem może być Observation Point. Jest długi ale z niego widać Angelsa Landing i całą dolinę
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Rafał Marschall lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 103 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group