Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 103 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
#61 PostWysłany: 29 Maj 2019 16:41 

Rejestracja: 18 Sty 2016
Posty: 194
@brzemia
Zobacz na wiele moich postów. Jeśli tylko mogę to pomagam i doradzam, ale jeśli coś mi się nie podoba to też skrytykuję :)

@eskie
Wszystko wolno :) Tylko pisanie "Ma ktoś pomysł na plan podobnej podróży, jednakże przy lądowaniu i wylocie z San Francisco?" to pójście na łatwiznę. A relację z USA zawsze czytam z wielką chęcią :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Lato w Algarve za 2131 PLN. Loty KLM z Warszawy, 6 noclegów w hotelu + auto Lato w Algarve za 2131 PLN. Loty KLM z Warszawy, 6 noclegów w hotelu + auto
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
#62 PostWysłany: 01 Cze 2019 16:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2014
Posty: 485
Loty: 158
Kilometry: 468 084
niebieski
Uwielbiam takie mądrowanie się na forum i zero jakiejkolwiek merytoryki...
Ale skoro dalej ciągniesz temat to napiszę ponownie: "Tak jak zawsze miałem plan na dłuższą podróż po zachodzie USA (około 3 tygodni) w okresie wiosenno-letnio-jesiennym". Do tego zdradzę Ci sekret - przed napisaniem posta również przeczytałem wszystkie posty w tym wątku! Ale dotyczyły one wskazówek przy trasie z LAX a przede wszystkim - w miesiącu październiku. Twój plan w innym temacie dotyczył natomiast 13 dni i w maju. Różnice zatem są i to spore jak dla mnie...
Trochę więc o tym poczytałem i jakąś wiedzę miałem ale liczyłem, w szczególności, na pomoc ludzi co byli tam w podobnym okresie i będą mieli jakieś ciekawe wskazówki czy rady.
Poza tym czy takie pójście na łatwiznę z moim pytaniem? Pytam o jakieś merytoryczne wskazówki osób, które ta były, szczególnie w tym newralgicznym okresie. Jak masz pisać te posty co piszesz to po co w ogóle tracić swój czas i zaśmiecać ten wątek?
Sam ostatnio wróciłem z podróży m.in. po Nowej Zelandii i poświęciłem sporo czasu na opisanie różnych ciekawych (a mniej popularnych) atrakcji. Patrząc na niektóre pytania w tamtym wątku też niektóre wydają mi się - już po podróży - oczywiste. Ale zamiast zachowywać się jak "typowy Polak" to jednak wolę ludziom pomóc niż zajmować się dogryzaniem.

Natomiast wracając do merytorycznej dyskusji to dzięki za zarys planu @jaco027 ale chyba jest on zbyt ambitny. Tym bardziej, iż 1.stycznia pewnie nikt nie będzie mógł prowadzić 8-)
Może lepiej odpuścić przejazd "jedynką" wzdłuż wybrzeża i wracać samolotem z Vegas do SF? Wtedy byłby przejazd samochodem tylko w jedną stronę (z SF do Vegas) i zostawienie go w Vegas na końcu podróży? Ewentualnie jeszcze jadąc z Sekwoi do doliny Śmierci można by się zatrzymać na jedną noc gdzieś na obrzeżach LA i zrobić jeden dzień na zwiedzanie LA?

P.S.
Ceny na Sylwestra w Vegas nie są dwa razy wyższe jak napisałeś tylko dużo, dużo wyższe (normalnie fajny hotel z kasynem kosztuje około 100-150 zł za pokój dwuosobowy), ponieważ te same hotele potrafią kosztować 10 razy więcej dlatego takie było moje zdziwienie. Tu może też Cię zaskoczę - kupując bilet w tym okresie spodziewałem się, że ceny na Sylwestra w hotelach są wyższe!
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#63 PostWysłany: 01 Cze 2019 17:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
poszwin napisał(a):
Natomiast ceny noclegów na Sylwestra w Las Vegas trochę mnie zszokowały... :o 650 zł za pokój dwuosobowy!? Spodziewałem się cen pokroju Nowego Jorku, w którym raz już byłem i będę w październiku i myślałem, że to w NYC jest drogo :?


poszwin napisał(a):
Tu może też Cię zaskoczę - kupując bilet w tym okresie spodziewałem się, że ceny na Sylwestra w hotelach są wyższe!
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Profil Relacje PM off
Ruben$ lubi ten post.
 
      
#64 PostWysłany: 03 Cze 2019 12:31 

Rejestracja: 09 Sty 2019
Posty: 67
@poszwin

W Yosemite w zimę tez można coś porobić. Sa wyciągi narciarskie, jak większy budżet można pomyśleć o offroadzie na łańcuchach ( przykładowo http://sierranevadamotorsports.com)
Jest relacja z Yellowstone zimowego na forum, dla mnie petarda. Chociaż patrząc na drogi i tempo jazdy w górach przez hamerykanow to roadtripa w takim okresie bym nie robił. Przy tak ograniczony, czasie.

Faktycznie na waszym miejscu bym zrobił OW wynajętym autem. Myśle ze ze względów na kłopotliwy parking a „dobra” komuńikacje zbiorowa na początku zwiedziłbym SF a pózniej złapał samolot do LV. I już tam wynajętym autem ogarnąć dolinę śmierci, i puścić sie w drogę powrotna do SF, zachaczajac o Joshua tree, zwiedzających LA i wybrzeże do SF.
Góra
 Profil Relacje PM off
poszwin uważa post za pomocny.
 
      
#65 PostWysłany: 03 Cze 2019 15:38 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3368
złoty
Szybkie pytanko. Gdzies czytalem ze noclegi w USA lepiej nie bookowac przez booking.com tylko jest portal wlasnie dla lokalizacji w stanach. Ktos to potwierdza?

Tapniete z telefonu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#66 PostWysłany: 03 Cze 2019 16:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2630
Loty: 196
Kilometry: 522 225
złoty
Popatrz na Priceline - jest właśnie z holdingu Booking.
Warto korzystać z "express deals", gdzie teoretycznie nie widzisz jaki hotel wylosujesz. Praktycznie łatwo do tego dojść przed rezerwacją ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#67 PostWysłany: 04 Cze 2019 08:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 4085
HON fly4free
@brzemia
Niekoniecznie, ale najlepsza opcja sa multiwyszukiwarki: kayak, skyscanner, momondo, a ostatnio tez wujek google:
https://www.google.com/travel/hotels/Ka ... IAE&rp=SAI
Wspomniany juz priceline i tez hotwire sa swietna opcja - zwlaszcza jesli ktos lubi kupowac w ciemno - a tu mozna wg sloganu reklamowego znalezc hotele 4* w cenie 2*. - Express Deals. Niestety opcja licytowania zniknela ostatnio....
+ Cashbacki - dodatkowe kilka % zwrotu
https://www.cashbackmonitor.com/travel- ... omparison/
_________________
navigare necesse est
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#68 PostWysłany: 04 Cze 2019 09:48 

Rejestracja: 15 Sty 2015
Posty: 1250
Loty: 34
Kilometry: 85 452
srebrny
Tylko trzeba pamiętać, że w przeciwieństwie do booking na priceline i hotwire podawana cena jest bez podatku, więc później trochę dolicza
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#69 PostWysłany: 04 Cze 2019 09:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 4085
HON fly4free
Wstepnie prezentowana cena jest netto, przy platnosci jest juz ostateczna (brutto) kwota do zaplaty.
Zreszta jak ktos sie wybiera do USA, to muysi sie przyzwyczaic, ze wszykie ceny sa podawane netto (tez online), a dopiero na finalnym etapie zakupu jest cena z tax'ami :-(
_________________
navigare necesse est
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#70 PostWysłany: 04 Cze 2019 10:04 

Rejestracja: 15 Sty 2015
Posty: 1250
Loty: 34
Kilometry: 85 452
srebrny
Tak, dążę do tego, że cena wydawała się atrakcyjna, ale po namierzeniu mniej więcej obiektu cena na bookingu jest bardzo zbliżona do tej po podatkach na hotwire. Być może nie zawsze tak jest, ta konkretna oferta celowała raczej w małe hotele, być może jakieś duże sieciówki działają inaczej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#71 PostWysłany: 04 Cze 2019 10:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 4085
HON fly4free
Przez wiele lat mozna bylo zejsc jeszcze do okolo 50-60% ceny np. z bookingu za pomoca licytacji na priceline...ale chyba sie skonczylo, bo od kilku miesiecy nie korzystalem i widze, ze opcja zniknela, pozostaly tylko express deals, jak w hotwire.
_________________
navigare necesse est
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#72 PostWysłany: 04 Cze 2019 11:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2630
Loty: 196
Kilometry: 522 225
złoty
@jaco027
Jeśli masz na myśli "name your own price" to nie skończyło się tylko jest dostępne jedynie przez aplikację mobilną Priceline a nie bezpośrednio na stronie.

Cenę w "express deals" w Priceline można czasami jeszcze obniżyć stosując częste kody rabatowe. Poza tym każdy tego typu serwis w wersji strony USA pokazuje ceny noclegów w netto (chociażby expedia.com i jej klony również, hotels.com i inne).
Góra
 Profil Relacje PM off
jaco027 uważa post za pomocny.
 
      
#73 PostWysłany: 04 Cze 2019 11:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 4085
HON fly4free
A zapomnialem o mobile.... :-(
TO zapodam jeszcze to: dla wszytkich dealujacych w USA (i troche poza): https://www.betterbidding.com/
Wyceny historyczne i w miare dokladne listy z hotelami per kategoria, per miasto, per rejon/dzielnica.
_________________
navigare necesse est
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
monroe lubi ten post.
trocha uważa post za pomocny.
 
      
#74 PostWysłany: 07 Cze 2019 12:10 

Rejestracja: 15 Sty 2015
Posty: 1250
Loty: 34
Kilometry: 85 452
srebrny
monroe napisał(a):
Poza tym każdy tego typu serwis w wersji strony USA pokazuje ceny noclegów w netto (chociażby expedia.com i jej klony również, hotels.com i inne).

Zgubiłem się... rezerwując na booking mam jasno napisane co cena zawiera, a co nie. Chciałem teraz skorzystać z 15% na ebookers, znalazłem dobrą ofertę, ale zgłupiałem, czy cena którą widzę, to już jest ostateczna, czy na miejscu mi będą kazali dopłacić podatki. Niby jest:
Room 1: 2 Adults
£474.633 Nights
Taxes & Fees £71.49
więc jakby podatki wliczone, ale jak najadę na to taxes, to pojawia się chmurka z której bardziej wynika, że to opłata dla ebookers. Jak to w końcu wygląda?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#75 PostWysłany: 07 Cze 2019 12:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2630
Loty: 196
Kilometry: 522 225
złoty
Nie rezerwuję na eBookers ale podejrzewam, że jak masz podliczone podatki i opłaty to będzie już całość.
Chodzi o to, że przed wyborem oferty w wyszukiwaniu pokazują zawsze ceny netto, jak to w USA ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
trocha uważa post za pomocny.
 
      
#76 PostWysłany: 10 Cze 2019 12:20 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3368
złoty
Czy jestem w stanie w ciągu jednego dnia zrobić taki plan?
Nocleg w Page,
rano HorseShoe Band
polem ok południa (najlepsze światło) Lower Antelope Canion
wyjazd do Monument Valley, Forest Gump Point
powrót w kierunku Page
nocleg znowu w Page lub ciągnę ile się da do Bryce i Zion?
noclegi w Page są dużo droższe wiec wolałbym pociągnąć ale nie wiem czy fizycznie jest to możliwe.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#77 PostWysłany: 10 Cze 2019 16:12 

Rejestracja: 18 Sty 2016
Posty: 194
Jest to możliwe, ale będzie to trochę wyczerpujący dzień. Nam się udało :)

viewtopic.php?p=803502#p803502
Góra
 Profil Relacje PM off
brzemia uważa post za pomocny.
 
      
#78 PostWysłany: 10 Cze 2019 16:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Sie 2016
Posty: 650
Loty: 146
Kilometry: 358 646
niebieski
Na pewno ze spokojem odcinek od Page przez MV do Page ze spokojem. Z dojazdem do Zionu raczej do zrobienia ale dojedziecie wieczorem
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
brzemia uważa post za pomocny.
 
      
#79 PostWysłany: 11 Cze 2019 02:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2630
Loty: 196
Kilometry: 522 225
złoty
Da się ale nie wiem czy aż pod Zion. My robiliśmy taką samą trasę ale na końcu naokoło przez Moab, 70-ką w Utah aż do Richfield, gdzie dotarliśmy jakoś po północy padnięci. Nie wracaliśmy do Page. Zaczynaliśmy od Horseshoe o 7 rano, wtedy masz najlepsze światło do zdjęć i mało ludzi (w lipcu).
Góra
 Profil Relacje PM off
brzemia uważa post za pomocny.
 
      
#80 PostWysłany: 16 Lip 2019 13:07 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3368
złoty
hej
jeśli lądowanie w LAX mam 13:15, wg historii zazwyczaj jest o czasie lub parę minut później np 13:30, to na która godzinę szukać lotu do LAS żeby było bezpiecznie ale tez nie chcę 5h siedzieć na lotnisku,
odprawa, zmiana terminalu, itp
Southwest ma obecnie cenę ok 100$ za osobę z tego co wiem to już z bagażem rejestrowanym w godzinach optymalnych, raczej na 50$ nie mam co liczyć ;(

z drugiej strony, wychodzę z LAX, biorę auto i w 5h jestem w LAS czyli wychodzi na to samo a 150$ w kieszeni (50$ na paliwo)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 103 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group