Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 50 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 02 Kwi 2016 17:58 

Rejestracja: 03 Kwi 2013
Posty: 57
Loty: 16
Kilometry: 16 794
hej!

aby nie tworzyć nowego wątku pozwolę sobie zdać się na Waszą wiedzę ekspercką :)

planuję wyjazd na Sycylię w sezonie (2 połowa sierpnia/początek września) na 7 lub 9 dni i mam kilka pytań.

1. Obecnie Wizz ma horrendalne ceny (ok. 1 000 zł/osoba), jaka waszym zdaniem jest realna cena, którą można uzyskać w tym okresie?
2. Zastanawiam się też nad opcją, ale polecieć do Katanii, w połowie wyjazdu wypożyczyć auto na 3-4 dni i potem pojechać do Trapani, aby wrócić Ryanairem? Do zrobienia dla totalnego laika i osoby, która nigdy takim wypożyczeniem się nie interesowała?
3. Czy przy wynajmie zawsze blokowany jest depozyt ok. 1 5000 €?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#22 PostWysłany: 05 Kwi 2016 08:47 

Rejestracja: 01 Maj 2015
Posty: 71
Wytłumaczcie mi - skąd się u ludzi biorą nadal te pomysły aby zwiedzać Palermo?


martussa, nie wiem skad te ceny masz - da się wyrwać czarter za 500 zł w dwie strony, albo Ryana w podobnej/niższej cenie.
przy wypozyczeniu będą dużo blokować i w razie jakiegoś wypadku - wszystko zabiorą.. wiec nie wiem czy warto ryzykować, na Sycylii jeżdżą bez żadnych zasad. Przy dobrym ubezpieczeniu zapłacisz nawet gotówką i nic Ci z karty nic nie weźmie. Ale trzba dobrze czytac co się podpisuje. Realny koszt wypozyczenia z ubezpieczeniem - 50 euro na dzień.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 05 Kwi 2016 09:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3711
srebrny
GuldenDraag napisał(a):
Wytłumaczcie mi - skąd się u ludzi biorą nadal te pomysły aby zwiedzać Palermo?

Masz coś do Palermo ? Napisz merytorycznie i rzeczowo, dlaczego, nie ?
Lecę w czerwcu na weekend i będę siedział tylko w Palermo. Co w tym dziwnego ?

@martussa z Modlina masz Trapani za 500 PLN i raczej na sierpień poniżej 400 PLN nie liczyłbym

Załączniki:
WMI.jpg
WMI.jpg [ 97.5 KiB | Obejrzany 1697 razy ]
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 05 Kwi 2016 10:07 

Rejestracja: 03 Kwi 2013
Posty: 57
Loty: 16
Kilometry: 16 794
cypel - bardzo dziękuję za screeny, nie widziałam tej oferty ;)
przyznam szczerze, że interesuje mnie Katania, jakie loty czarterowe masz na myśli? sprawdzałam kilka i nie spotkałam się z takimi cenami.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 05 Kwi 2016 10:10 

Rejestracja: 18 Lut 2011
Posty: 185
Gdybym musiala wybierać miedzy Catanią a Palermo,to bez chwili namysłu mówię Palermo.
Spędziłyśmy cztery dni na zwiedzaniu miasta i okolic chętnie wrócę,całej masy miejsc nie zdążyłam obejrzeć.
Polecam Cefalu,dojazd pociągiem z Palermo.
Góra
 Profil Relacje PM off
cypel lubi ten post.
 
      
#26 PostWysłany: 05 Kwi 2016 10:14 

Rejestracja: 06 Lut 2013
Posty: 934
Loty: 2
Kilometry: 4 884
niebieski
100% Palermo fajniejsze od Katanii.
Cefalu koniecznie! Wypić wino na szczycie La Rocca mistrz!
Ostatnio widziałem coś takiego i jestem ciekawy tych miasteczek - http://podroze.onet.pl/ciekawe/sambuca- ... ech/kd13cj. Czytałem dużo o Sycylii, ale na jakieś tak wielkie zachwalanie ich nie trafiłem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 05 Kwi 2016 10:23 

Rejestracja: 03 Kwi 2013
Posty: 57
Loty: 16
Kilometry: 16 794
O, to zaskoczenie spore, znajomi mówili inaczej :)

dzięki za dobre rady, jednak zostanę przy katanii i będę polować na dobre ceny, mam nadzieję, że uda się zbić do poniżej 600.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 05 Kwi 2016 10:30 

Rejestracja: 18 Lut 2011
Posty: 185
Też mamy wspomnienia z Cefalu nawiązujące do wina :)
Schody pod Katedrą,siedzimy na nich,a w dole przejazd starych,zabytkowych aut.Piękne,zadbane,prawie same kabriolety.
Odbywał się jakiś zjazd,albo rajd,nie wiemy.
A my sobie siedzimy w słonku,popijając białe wino wymieszane ze schwepsem.
Nasz patent ,to schłodzony napój nalewany w "domu" do kubków termicznych.
Niskoprocentowy w sumie,więc idealny i na plażę.I zawsze chłodny :)

https://pl.wikipedia.org/wiki/Katedra_w_Cefal%C3%B9
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 05 Kwi 2016 10:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Mar 2011
Posty: 126
Loty: 77
Kilometry: 120 250
Nie wiem dlaczego macie cos przeciwko Palermo. Jest bradzo fajne klimatyczne miasto. Nas oprowadzil troche Wloch który mieszka na stałe w Palermo. Z ciekawostek to lody w bułce koniecznie do sprobowania, frytki w bułce tez niezłe. Koniecznie plaża w Mondello. Przepiękny widok na Palermo z miejscowości Monreale. Jak ktos lubi nocne życie to tu typowo włoskie życie nocne Taverna Pirtusiddu Cocktail Bar Vucciria. To tyle jeśli chodzi o Palermo.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 05 Kwi 2016 13:28 

Rejestracja: 26 Gru 2012
Posty: 1164
Loty: 46
Kilometry: 151 136
srebrny
Jak by ktoś zwiedził całe Palermo i nie miał pomysłu co zobaczyć więcej polecam dość makabryczne miejsce, pamięta się je na długo. - Katakumby Kapucynów w Palermo :mrgreen:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 05 Kwi 2016 21:18 

Rejestracja: 27 Gru 2015
Posty: 5
Loty: 28
Kilometry: 42 305
Wybór Katania a Palermo to wyłącznie kwestia upodobań, ponieważ są to diametralnie różniące się miejsca.
Ja zdecydowanie wybieram Katanię :) A co do tego, jak się samemu przekonać - polecam zdecydowanie czartery.
W tamtym roku na przełomie sierpnia i września złożyłam RT WAW-CTA za 400 złotych. Jak na sezon i możliwość zabrania bagażu rejestrowanego, cena dla mnie bardzo w porządku. Bilety kupowałam ok. 7-10 dni przed wyotem z Polski. Powrotny w Rainbow za 99 zł, a wylot za ok. 290 w TUI. I tak właśnie polecam kupować czartery, sprawdzać ceny OW i RT w różnych biurach podróży (TUI OW nie sprzedaje online).
Bilety czarterowe do Palermo sprzedaje Itaka. Można więc złożyć przylot do jednego z tych miast i powrót z drugiego.
Cefalu piękne. Taorminę trudno zobaczyć, ponieważ tłum turystów skutecznie to uniemożliwia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 06 Kwi 2016 14:25 

Rejestracja: 30 Wrz 2011
Posty: 363
niebieski
Co myślicie nad takim planem na 11dni:

Przylot do Trapani i tam 2-3dni w tym Erice + 1 noc Favignana?
-Przejazd autobusem do Palermo na 2 dni.
-Następnie wypożyczyć auto i w trasę: Cefalu,Taormina,Syrakuzy.
Wracając na ostatnie dni San Vito i oddanie auta w Trapani i odlot?

Staram sie przeliczyć koszty przy 2os, bo te wypożyczalnie aut to chore ceny
_________________
https://www.youtube.com/user/MrDziewon
Życie w Andaluzji

www.amigoucieka.blogspot.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 06 Kwi 2016 15:16 

Rejestracja: 06 Lut 2013
Posty: 934
Loty: 2
Kilometry: 4 884
niebieski
Nie jestem fanem Trapanii i Erice. Znaczy są spoko, ale znajdziesz ciekawsze miejsca na Sycylii.

Jeśli bierzesz samochód, zastanów się nad "środkiem" Sycylii. Niestety nigdy nie mieliśmy auta, a z dojazdami ciężko, ale lektura o Sycylii zachęca do odwiedzenia środka wyspy, zwykle pomijanego.

Wyspy Liparyjskie zrobiły na mnie ogromne wrażenie. Jeszcze kiedyś tam wrócę i spędzę parę dni na Strombolii + wyjście na wulkan.
Więcej wyspach pisałem wcześniej w tym temacie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 06 Kwi 2016 15:33 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4054
@Dziewon moim zdaniem to dobry plan.
A Favignana na cały dzień i noc to fajny pomysł. To tak, jakbyś z Europy przeniósł się do Afryki. Tylko pamiętaj, tam jest dość drogo. Dobrze wziąć troszkę prowiantu ze sobą z Trapani.
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 08 Kwi 2016 12:44 

Rejestracja: 01 Maj 2015
Posty: 71
Dziewon
na Favignanę to weź sobie i dwie noce. Wyspa i miasteczko - przepiękne.
Na wyspie wypozyczasz rowery i jezdzisz do wszystkich plaz (polecam przy campingu lido burrone - dojezdzasz w 20 minut z centrum miasteczka :)

2-3 dni w Erice? a co bys tam robił tyle czasu? to miejsce w 3 godziny da się obejść.
Trapani i Erice rzeczywiscie bez szało - wg mnie 1 dzień można przeznaczyć. No i koniecznie Saliny (raczej Mozia niż Nubia) o Zachodzie słońca :)
Palermo bym sobie odpuścił - szkoda czasu i nerwów, Taormina na pewno piękna - ale to drugi koniec wyspy - czy wypozyczenie auta+ paliwo na taką trasę nie zabije Twojego budżetu?

Japonka, bez przesady, Favignana jest nieco droższa od Trapani ale sa tam zwykle sklepy spozywcze, ceny zblizone. Polecam w sniadania zapoatrzac się w pasticceria na ryneczku (pyszne wyroby - ogromne buły z tunczykiem w znosnych cenach - do 2 euro, pyszne wyroby marcepanowe) i zaraz kawkę w kawiarence obok za 1 euro :)
Przez 3 dni nikt tam nie zbankrutuje :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 08 Kwi 2016 14:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lut 2014
Posty: 722
niebieski
A gdzie on napisał, że chce być 2-3 dni w Erice?! Czytanie ze zrozumieniem to jednak trudna sztuka...
@Dziewon ogólnie plan dobry;-)
Jedynie nie wiem, czy zdecydowałabym się na noc na Favignanie przy tylu atrakcjach jakie oferuje sama Sycylia, zważywszy, że to 11 dni.
Jak będziesz wracał z Syrakuz to jedź środkiem wyspy dla urozmaicenia.
Płatny odcinek autostrady spotka Cię na trasie Mesyna-Taormina.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 08 Kwi 2016 15:30 

Rejestracja: 01 Maj 2015
Posty: 71
Fakt, źle zinterpretowałem.

"Jedynie nie wiem, czy zdecydowałabym się na noc na Favignanie przy tylu atrakcjach jakie oferuje sama Sycylia, zważywszy, że to 11 dni."

Ja z kolei odwrotnie - nie wiem czy zdecydowałbym się na Sycylię gdyby można było zostać całe 11 dni na Favignanie.

Były też tu wspominane wyspy Liparyjskie łącznie z tą wyspą-wulkanem - moim zdaniem Marettimo lepsze na docelowy pobyt a trekking tam pewnie porównywalny, nie licząc wrażeń z jakiejś tam aktywności wulkanicznej.
Góra
 Profil Relacje PM off
rw30 lubi ten post.
 
      
#38 PostWysłany: 11 Kwi 2016 14:59 

Rejestracja: 30 Wrz 2011
Posty: 363
niebieski
Dzięki wielkie za odpowiedzi. Jak piszecie o Favignanie i rowerach to kojarzy mi się La Digue na Seszelach:) NIe wiem czy na samych plażach wytrzymamy 2dni, stąd 1 dzień. Dużo znajomych poleca Trapani i że jest lepsze niż Palermo. Palermo chcemy odwiedzić "dla zasady" choćby dla jedzenia. Anthony Bourdain tylko w Palermo łaził po knajpach i są ciekawe miejsca.
Dylemat pozostaje z autem i koszty... Noi dochodzą noclegi w których miastach poplanować
_________________
https://www.youtube.com/user/MrDziewon
Życie w Andaluzji

www.amigoucieka.blogspot.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#39 PostWysłany: 11 Kwi 2016 23:27 

Rejestracja: 08 Gru 2011
Posty: 540
Ja polecam trasę z Cefalu do Enny przez Castelbuono, Gangi i te okoliczne miasteczka. Te miejsca najbardziej mi się podobały, po drodze spotkaliśmy ludzi na osiołkach z koszykami, sielski krajobraz, pełne zieleni stoki górskie. No po prostu bajka. Ruch na drodze malutki, bez kłopotu można się zatrzymać, robić zdjęcia i podziwiać piękno krajobrazu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#40 PostWysłany: 19 Kwi 2016 15:34 

Rejestracja: 30 Wrz 2011
Posty: 363
niebieski
A w których miastach zostalibyście na nocleg poza Trapani i Palermo. Cefalu?Syrakuzy?Taormina?
_________________
https://www.youtube.com/user/MrDziewon
Życie w Andaluzji

www.amigoucieka.blogspot.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 50 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group