Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 50 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 28 Lut 2016 15:19 

Rejestracja: 18 Gru 2013
Posty: 41
Cześć,
prośba o radę w kwestii must-see w ciągu tygodniowego pobytu na Sycylii w lipcu.
Przylot do Palermo czwartek 13:00, wylot z Palermo w kolejny czwartek 17:00.
Obowiązkowo chcę wejść na Etnę, tu rezerwuję sobie cały dzień. W Palermo wypożyczamy auto.
Wstępnie tak to sobie rozrysowałem:
- czwartek-piątek Palermo
- sobota rano jazda do Messyny z przystankiem w Cefalu
- niedziela jazda do Taorminy
- poniedziałek Taormina - Etna - Taormina
i potem zostaje dwa i pół dnia do zagospodarowania. Z tego co czytałem bardzo warto zobaczyś Syrakuzy oraz Agrigento (ale to już dość daleko z wschodniego wybrzeża.

Plan B to lot do Katanii, czasu wówczas mamy dokładnie tyle samo. Wtedy można by odpuścić Palermo i skoncentrować się na wschodzie.

Z góry dzięki za wszelkie rady. Pozdrawiam
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wycieczka na Majorkę od 1224 PLN. Loty z Warszawy, transfery i 4 noclegi z widokiem na morze Wycieczka na Majorkę od 1224 PLN. Loty z Warszawy, transfery i 4 noclegi z widokiem na morze
Szalona Środa w PLL LOT: europejskie wojaże od 376 PLN. Loty do Afryki za 772 PLN Szalona Środa w PLL LOT: europejskie wojaże od 376 PLN. Loty do Afryki za 772 PLN
#2 PostWysłany: 02 Mar 2016 16:57 

Rejestracja: 18 Gru 2013
Posty: 41
naprawdę nikt nie doradzi? :(
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 02 Mar 2016 17:04 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4055
Mogłabym doradzić, ale ja zwiedziłam głównie Sycylię zachodnią. Tam polecam wycieczkę do średniowiecznego miasta na wzgórzu Erice, także Trapani jest prześliczne, wycieczkę do Marsali oraz koniecznie zaliczyć Wyspy Egadzkie.
Palermo tak sobie mi się podobało. A wschodniej części wyspy jeszcze nie znam.
Natomiast planując w przyszłości kolejny wyjazd na Sycylię ja myślałam nad odwiedzeniem wysepek na północy np. Vulcano. I tamtejszy wulkan ponoć jest o wiele ciekawszy od Etny.
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off
chaleanthite lubi ten post.
 
      
#4 PostWysłany: 02 Mar 2016 20:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Kwi 2014
Posty: 975
niebieski
Te dwa pozostałe dni możesz przeznaczyć na okolice Palermo skoro i tak musisz tam wrócić: klimatyczne Castellammare del Golfo i Riserva dello Zingaro na półwyspie San Vito Lo Capo.
Ale jeżeli głównym celem jest Etna to wybrałabym lot do Katanii (bo bliżej). Stamtąd faktycznie możesz odwiedzić Syrakuzy chociaż na mnie wywarło raczej przygnębiające wrażenie - budynki nad morzem są tak zniszczone, że chyba miasto nie ma szans się podźwignąć :(
Niedaleko od Syrakuz jest urocze miasteczko Noto z przepiękną katedrą.Niedaleko Noto jest jeszcze Modica z naprawdę pięknym starym miastem.
Dalej do Agrigento gdzie są najlepiej zachowane świątynie greckie. No i nieopodal jeden z cudów natury - Scala dei Turchi - faktycznie spektakularne.
Wrócić do Katanii na lot powrotny można przez wnętrze wyspy zahaczając o "pępek Sycylii" czyli Ennę: spektakularnie położone miasto na skale.
Po edycji: a Palermo dla mnie było super. Ale ja właściwie mieszkałam w samym środku Ballaro a ponieważ uwielbiam włoskie rynki to najchętniej bym tam się cały dzień przechadzała i gapiła:)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 02 Mar 2016 22:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lut 2014
Posty: 722
niebieski
A ja z Syrakuz mam miłe wspomnienia, namówiła mnie koleżanka, żeby wrzucić do mojego planu i nie żałuję, mieliśmy tu super wieczór w knajpie na Ortidze, gdzie szefową sali była Polka. Jeśli kamienice/zabytki nie spodobają Ci się za dnia, gwarantuję, że wieczorem są pięknie podświetlone i jest klimat. Jeżeli będziecie mieli ochotę poplażować w tych okolicach to polecam plażę Fontane Bianche.
Trochę mnie boli w tym planie Cefalu potraktowane przejazdem, bo dla mnie jest to jedno z ukochańszych sycylijskich miasteczek. Tu masz też opcję wypłynięcia na wyspy wulkaniczne czyli Wyspy Liparyjskie.
W Messynie nie byłam, Palermo na tak (ew.stąd na plażowanie do Mondello) i również polecam Castellammare del Golfo, rezerwat, wioskę Scopello. Ja osobiście mam też sentyment do Trapani, ale to tylko jeśli byście tam lądowali/wylatywali. A może rozważ jeszcze taką opcję, by lecieć, np. z Trapani/Palermo, a wracać z Katanii lub odwrotnie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 03 Mar 2016 00:29 

Rejestracja: 06 Lut 2013
Posty: 934
Loty: 2
Kilometry: 4 884
niebieski
To ja napiszę, co mi się bardziej podobało, bo cała Sycylia jest świetna:

- Palermo dużo fajniejsze do Katanii; polecam pójść w nocy (np. około 23) na plac przy Chiesa di Sant'Antonio Abate, blisko skrzyżowania głównych ulic Via Roma i Via Vittorio Emanuele i wypić piwo w jednej z tamtejszych knajp (polecam Maggiore); na tym placu spotykają się nocą studenci z Palermo, generalnie młodzież w wieku studenckim + różne kolorowe ptaki; jest przefajnie; wcześniej w dzień można dobrze zjeść, w stylu rodzina włoska gotuje, menu jest na kartkach z zeszytu w kratke, ale za to nawet po japońsku :-)

- Cefalu - dla mnie jedno z najcudowniejszych miejsc na Sycylii - dużo fajniejsze niż Taormina; cudowna, magiczna plaża, klimat małego miasteczka i można wyjść na La Rocce; mniej turystów niż w Taorminie; zdecydowanie nocowałbym tutaj i próbował się przedrzeć środkiem Sycylii (chyba po drodze powinno być Corleone) pd Etne, bo patrz niżej

- Mesyna - nie wyglądała ciekawie, nie traciłbym czasu na nocleg w niej

- Etna - wychodziłem od tej drugiej strony, nie od strony Katanii, mniej turystycznej i było cudownie; tyle, że prowadził nas 73-letni były wojskowy, u którego grządkami za wikt i spanie opiekowała się koleżanka, ale pewnie i samemu da się tę trasę przygotować

- jednego fajowego punktu nie ma w Twoim planie; można zrobić jednodniową wycieczkę na Wysypy Liparyjskie i jest to coś bardzo wartego polecenia; ja byłem na Panarei i Stromboli z potężnym wulkanem

- w Syrakuzach nie byłem, ale kiedyś będę, bo też fajne się wydają

W sumie zrobiłbym tak:

Czw Palermo
Pt Palermo
Sb Cefalu
Nd Wyspy Liparyjskie - my jechaliśmy busem z Cefalu do Milazzo skąd wypływał wodolot; w lecie pewnie będą rejsy bezpośrednie, ale mogą być droższe
A reszta już w stronę Etny


Ostatnio edytowany przez PawelGa, 03 Mar 2016 15:37, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 03 Mar 2016 11:04 

Rejestracja: 18 Gru 2013
Posty: 41
Cześć,
dzięki Wam serdeczne, właśnie takich rad oczekiwałem :) Wiem przede wszystkim, że mam zdecydowanie za mało czasu, aby zobaczyć chociaż najciekawsze miejsca. Z tego co piszecie, wygląda na to, że do Etny dodam W. Liparyjskie i Cefalu. Poza tym Palermo i Syrakuzy. I to będzie niestety chyba na tyle, jako że nie chcę zwiedzać w stylu japońskim, przemieszczając się w pośpiechu i pstrykając fotki.
Jeszcze raz wielkie dzięki
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 08 Mar 2016 14:40 

Rejestracja: 18 Gru 2013
Posty: 41
Loty zabukowane, wyszło po sto kilka EUR na osobę, loty przez Rzym. Wracać będziemy z Katanii, bo jednak bez sensu na koniec wracać ze wschodniego wybrzeża do Palermo.

Miałbym jeszcze pytanie odnośnie tych rejsów na W. Liparyjskie. Czy wycieczki są tylko z Milazzo, czy np z Cefalu też? Z jakim +/- kosztem powinienem się liczyć?
Dzięki raz jeszcze.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 08 Mar 2016 22:56 

Rejestracja: 06 Lut 2013
Posty: 934
Loty: 2
Kilometry: 4 884
niebieski
Tutaj masz przykładowe ceny - http://www.minicrociere.tarnav.it/minicruises/. Takich operatorów jest więcej.
Z Cefalu w lecie mogą być rejsy. W maju wyglądało to tak, że kupiliśmy wycieczkę w Cefalu w jednym z lokalnych biur podróży. Autobus zawiózł nad do Milazzo i odwiózł. Zakładam, że bezpośrednio z Milazzo rejs jest tańszy.
I naprawdę warto ruszyć na Wysypy!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 09 Mar 2016 17:58 

Rejestracja: 08 Gru 2011
Posty: 540
Szybkie pytanie, planuję lecieć na Sycylie w kwietniu w opcji czwartek - niedziele (wymienione dni głównie na podróż), lepiej lecieć i wracać z Palermo czy lecieć do Palermo i wracać z Katanii?

Mnie wydaje się lepszy powrót z Katanii, bo wtedy można zrobić szybką objazdówkę, ale co myślicie?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 09 Mar 2016 20:24 

Rejestracja: 06 Lut 2013
Posty: 934
Loty: 2
Kilometry: 4 884
niebieski
To chyba zależy, jak szybko lubisz podróżować. Możesz zobaczyć na spokojnie Palermo i np. Cefalu, albo coś innego blisko Palermo, albo zobaczyć połowę Sycylii od razu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 09 Mar 2016 23:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Lis 2014
Posty: 315
Loty: 146
Kilometry: 347 466
Mysle, ze to zalezy od Twojego planu zwiedzania. Bo jesli chcesz zobaczyc miejsca polozone w sasiedztwie Palermo-nie ma sensu tluc sie na lot do Katanii. Jesli jednak chcesz sobie zrobic jakas mala objazdowke, to moze lepiej wracac z Katanii-mozesz sukcesywnie poruszac sie na wschod, codziennie odwiedzac i nocowac w innym miejscu-i wcale nie musi oznaczac to pospiechu. W koncu z Palermo do Katanii nie jest przesadnie daleko, a Ty masz ladnych pare dni do zagospodarowania. W ten sposob zaoszczedzisz troche czasu, bo nie bedzie trzeba wracac sie do Palermo aby zlapac lot.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 24 Mar 2016 16:33 

Rejestracja: 30 Wrz 2011
Posty: 363
niebieski
Podepnę się pod temat bo lecimy w maju na pełne 10dni + dzień przylotu do Trapani.
Myślałem, że standardowo weźmiemy samochód i objedziemy wyspę bo mamy więcej czasu niż tydzień. Robiliśmy podobnie na Kanarach, w Andaluzji czy na Majorce, ale z tego co czytam to wynajęcie samochodu na Sycylii to jakiś koszmar. Drogo i jakieś chore przepisy.
Pytanie co zwiedzić przez ten czas? Myslałem, że pewnym jest przejazd z Trapani kierunkiem północnym przez Palermo na wschód. Etnę chyba odpuścimy chociaż bardzo bym chciał, ale może za to popłyniemy na wyspy niedaleko Trapani.
Wiem, że mając auto można się zatrzymywać gdzie się chce i więcej zwiedzić, ale znowu auto to problem w takim Palermo przez 1,5 czy 2 dni. Jest niepotrzebne i problem z parkingami. Jak kosztowo może to wyjść - samochód ,a autokary lub pociągi?
_________________
https://www.youtube.com/user/MrDziewon
Życie w Andaluzji

www.amigoucieka.blogspot.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 24 Mar 2016 19:35 

Rejestracja: 26 Gru 2012
Posty: 1165
Loty: 46
Kilometry: 151 136
srebrny
Bierz samochód. Zdecydowanie wygodniej. Najlepiej z pełnym Ubezpieczniem. Podróżuje się całkiem dobrze. Dużo autostrad. Jedynie Palermo jest troszkę bardziej niecywilizowane jeżeli chodzi o kulturę kierowców. My braliśmy auto z Budget. Zwiedziliśmy prawie cała Sycylię w 8 dni.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 25 Mar 2016 18:55 

Rejestracja: 08 Gru 2011
Posty: 540
Autostrady na Sycylii są płatne? Bo w relacjach czytałem, że za darmo, a jak szukam trasy na google maps, to wyświetla, że zawiera odcinki płatne.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 25 Mar 2016 21:14 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 810
niebieski
Tak, na Sycylii część autostrad jest płatna.

http://podroze.onet.pl/abc/wlochy-oplat ... uchu/npj6w
Góra
 Profil Relacje PM off
kleyo uważa post za pomocny.
 
      
#17 PostWysłany: 28 Mar 2016 15:22 

Rejestracja: 30 Wrz 2011
Posty: 363
niebieski
Krzysztof 76 tylko jak koszt samochodu i parkingów ma się do przejazdu autokarami za 2 os?a samochód jeszcze trzeba zatankować. Zawsze braliśmy samochód jak pisałem, ale tutaj czytam, zę na Sycylii to jest porażka i strasznie drogo. Jeszcze chyba planuję nocleg na Favignanie to 2 dni auta nie potrzebuje.
Ktoś podsunie jakiś pomysł, trase?
_________________
https://www.youtube.com/user/MrDziewon
Życie w Andaluzji

www.amigoucieka.blogspot.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 28 Mar 2016 15:45 

Rejestracja: 26 Gru 2012
Posty: 1165
Loty: 46
Kilometry: 151 136
srebrny
Samochód brałem z Budget (Avis) nowa Lancia Y. Z pełnym ubezpieczeniem płaciłem Ok. 200 Euro za 8 dni. Rezerwacje robiłem 6 miesięcy przed wylotem. Pózniej obserwowałem ceny miodność poszły w góre. Odbiór i zwrot w Trapani. Na Sycyli jest wiele fajnych miejsc gdzie bardzo trudno dostać się komunikacja zbiorowa. Jeżeli planujesz tylko duże miasta to autobus/pociąg jest O.K. Ale są fajne niemal bezludne plaże w parkach krajobrazowych, małe miasteczka ledwo widoczne na mapie a niezwykle klimatyczne. Jeszcze raz polecam wynajmij samochód, podziękujesz mi po powrocie. :D Weź z pełnym ubezpieczeniem, to jednak południe Włoch. Będziesz miał mniejszy stres, a przy tym blokada na karcie zamiast 2000 euro to pewnie 200-300 euro.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 28 Mar 2016 23:08 

Rejestracja: 24 Kwi 2011
Posty: 46
My przylecieliśmy Ryanair do Trapani koło 23 i po drodze zwiedzając Erice (grubo po północy) dojechaliśmy w okolice Agnone Bagni (wschodnie wybrzeże) na wschód słońca. Trzy lata temu droga przez Enna (warto podjechać) była bezpłatna.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 31 Mar 2016 23:14 

Rejestracja: 08 Gru 2011
Posty: 540
Na stronie Doliny Świątyń w Agrigento mam informację, że otwarta jest w godzinach 8:30-19, a ja nie wiem jeszcze w jakich godzinach się tam zjawię. Czy świątynie po zmroku są dobrze widoczne z okolicznych dróg, wzgórz czy co tam jeszcze jest?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 50 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group