Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 234 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 14 Kwi 2011 23:48 

Rejestracja: 02 Maj 2010
Posty: 12
W czerwcu planuję wybrać się na tydzień na Sardynię, korzystając z miarę tanich lotów ryanaira do Cagliari.
Czy ktoś był już na wyspie i mógłby doradzić, które miejsca warto odwiedzić, a które sobie odpuścić?
Na pewno interesują mnie wszystkie 'atrakcje' stworzone przez naturę, ale nie pogardzę dobrymi zabytkami :)
Oczywiście przewodnik mam, ale tam aż roi się od nazw, a na tydzień trzeba coś wybrać.

Poza tym - jakie są ceny jeśli chodzi o jedzenie, komunikację? Czy lepiej zwiedzać pociągiem czy autobusami?
Będę wdzięczna za wszelkie wskazówki. Pozdrawiam!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
#2 PostWysłany: 18 Kwi 2011 16:10 

Rejestracja: 01 Kwi 2011
Posty: 10
Witaj, dzisiaj wróciłem z małej wycieczki po europie. Odwiedziłem również sardynie a konkretnie Cagliari.

Bilet z lotniska do centrum 4eur, raczej na nogach kawałek i autostrada do pokonania wiec ciężko. Jeżeli jedziemy do 7 dni to kupić od razu w 2 strony wyjdzie 7,5 euro.

Najlepiej wynająć auto (ok 40euro +benzyna+250 eur kaucji zwrotnej), lecz jak wiadomo nie każdy chce, lub ma możliwość. My podróżowaliśmy busem. Autem można zrobić całe wschodnie wybrzeże ( ponoć najładniejsze plaże)

Miasteczko mnie nie zachwyciło, jednakże kilka rzeczy "przewodnikowych" można zobaczyć. W tym celu najlepiej kupić bilet na busa całodniowy - 3 euro. Jeździmy całą siatką busów po Cagliari do 24. Połączenia mają fajne.

Najtańszy nocleg oferuje jedyny w Cagliari Hostel w centrum - 20 eur od osoby - pokoje wieloosobowe.

Za 20 euro wiec nabyliśmy namiot w pobliskim sklepie (niedaleko od hostelu) =)

Samo pobliskie centrum Cagliari plaży nie ma, tylko port - nic pięknego. By dostać sie na plaże łapiemy busa QS lub QF i udajemy sie kawałek od centrum 10min busem do miejsca zwanego poetto - tam jest plaża szeroka piaszczysta, niezła.

Tam spędziliśmy noc w rozłożonym namiocie przy obrzeżu plaży i pobliskich opuszczonych budynkach.

Następnie warto udać sie na płn. wsch. Sardynii - kierunek villasimius (start z centem Cagliari z dworca bus -6,5euro w dwie strony) . Piękne widoki po drodze, kręte górzyste ścieżki. Centrum villasimus małe urocze jednakże bez szału, plaże, widoki i okolica już robią wrażenie. Na plaży w vilasimius spalismy kolejną noc. Nie było najmniejszego problemu. (widzieliśm też rozbitych francuzów) Sezon zaczyna sie dopiero w połowie czerwca więc teraz idealny czas by na spokojnie poplażować i podziwiać widoki. Ludzi praktycznie zero. Pogoda zależy jak sie trafi, my mieliśmy 2 dni bardzo ciepłe, jeden deszczowy. Ale że to region górzysty trzeba spodziewać sie małych zawachań pogody przynajmniej w kwietniu.

Warto zobaczyć oddalona o ok 5km od centrum plaże na pocztówkach sygnowaną due mari
http://1.bp.blogspot.com/_XbSQ1wmbGXA/TG996q8tYpI/AAAAAAAAAME/fePHAXFsX8E/s1600/villasimius+1.jpg tutaj zdjęcia znalezione na google.

W villasimus jest też ponoc ciekawy camping - jechalismy, jechalismy ale nie dotarlismy =) (5 km od centrum)

Dalej na północ nie jechaliśmy - ograniczenia kosztowe

Generalnie warto zobaczyć, jechać na północ zwiedzać plaże i widoki.

tanie markeciki bardzo trudno znaleść gdyż są poukrywane gdzieś w alejkach. Ceny ok 30% droższe jak u nas, na moje oko nie ma źle. cola 1,5l 1,2eur; bagietka 0,6eur, serki topione 0,8 eur. Da się zjeść.

Kebab 3,5 eur ( niezły) , mcdonald hamburger 1eur, pizza okolo 7-10 euro ( na dwoch)

W razie pytań pisać.

Pozdrawiam
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 20 Kwi 2011 12:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Sie 2010
Posty: 130
Loty: 42
Kilometry: 79 377
Ja byłam po koniec marca na 5 dni. Wynajęliśmy samochód i przejechaliśmy w przeciągu tych kilku dni wyspę z góry na dół. Muszę powiedzieć, że bardziej podobała mi się jednak północ - wyspa Maddalena, Porto Cervo, Castelsardo, schody prowadzące do jaskini Neptuna (radzę dokładnie sprawdzić, o jakich godzinach są wejścia, niestety my się spóźniliśmy i mogliśmy obejrzeć tylko wszystko, co było przed bramą i jestem przekonana, że jest czego żałować, jechanie drugi raz w to samo miejsce następnego dnia nie wchodziło niestety w grę). Duże wrażenie zrobiły na mnie nuragi, jak też przejazd w okolicach masywu Gennargentu (przez Tortoli). Na południe od Cagliari, jadąc do Capoterry można zobaczyć flamingi (na tle przemysłowego Cagliari wyglądają moim zdaniem dosyć interesująco). Oczywiście to tylko moja subiektywna ocena. :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 11 Maj 2011 15:17 

Rejestracja: 11 Maj 2011
Posty: 11
Hej, za tydzień ląduje w Cagliari na tydzień. Proszę powiedzcie w którą stronę warto się udać (część wyspy, miejscowości) i co zobaczyć. Chcemy podróżować autostopem (przygoda :D ), mamy namiot ze sobą, a więc spanie na dziko plus pola namiotowe jakie polecacie? Co chcemy robić - trochę pozwiedzać ale też poleżeć plackiem na piachu :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 11 Maj 2011 15:50 

Rejestracja: 11 Maj 2011
Posty: 3
rychu52 napisał(a):
Hej, za tydzień ląduje w Cagliari na tydzień. Proszę powiedzcie w którą stronę warto się udać (część wyspy, miejscowości) i co zobaczyć. Chcemy podróżować autostopem (przygoda :D ), mamy namiot ze sobą, a więc spanie na dziko plus pola namiotowe jakie polecacie? Co chcemy robić - trochę pozwiedzać ale też poleżeć plackiem na piachu :)


Podłaczam się pod pytanie:)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 08 Cze 2011 14:03 

Rejestracja: 08 Cze 2011
Posty: 6
Mam pytanie, czy ktoś z Was orientuję się jak można dostać się z Cagliari do miejscowości Teulada jakieś 65 km od Cagliari?

Dzięki za pomoc!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 08 Cze 2011 14:40 

Rejestracja: 09 Mar 2010
Posty: 46
witam, napiszę krótko. Byłem na północy i... najlepsze miejsce to półwysep sunio, przepiękna laguna. Najlepiej weźcie jakiś namiot albo poszukajcie noclegu przez hospitalityclub. Co do jaskini neptuna to można spokojnie przyoszczędzić jak się weźmie latarkę i wieczorem przejdzie się przez lukę nad bramą... ale ostrzegam , to jest hardcorowa opcja bo pręty ostre, szczelina wąska a przepaść wysoka. Ja podróżowałem na stopa, skuterem i pociągiem z alghero do caligiari. Dla mnie było drogo, szczególnie noclegi, wg. mnie lepiej już na plaży spać lub w samochodzie niż wydawać 25e za marny pokój. Generalnie polecam.
Góra
 Profil Relacje PM off
paweł p uważa post za pomocny.
 
      
#8 PostWysłany: 08 Lis 2011 14:56 

Rejestracja: 11 Maj 2011
Posty: 11
Cześć,
Odświeżam wątek tym razem z drugiej strony. Prosiłem wcześniej o wskazówki, w końcu nadszedł dzień lotu i organizowaliśmy wszystko na bieżąco. Gdyby ktoś potrzebował wskazówek na temat Sardynii zapraszam na mojego bloga a konkretnie na wpis właśnie o Sardynii pod linkiem: Sardynia informacje praktyczne
_________________
Zapraszam na mojego bloga podróżniczego :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 12 Mar 2012 00:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2012
Posty: 74
A ja mam pytanko dotyczace podrózowania autobusem po Sardynii . Czy ktoś potrafi odczytać ten rozkład jazdy? Nijak nie wiem jak sie za to zabrac ... http://www.arstspa.info/609.pdf
_________________
http://www.cheapdreamtrip.pl/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 05 Sie 2012 12:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Sie 2012
Posty: 38
Loty: 51
Kilometry: 108 565
A wiecie może czy tam obowiazuje jakis bilet tygodniowy albo cos? pewnie nic takiego nie ma... ile mniej wiecej wynosi koszt z cagliari do alghero np? przykladowe ceny.

dzięki
_________________
BLOG https://www.facebook.com/gowiththeflowwwww
AMBONA https://www.facebook.com/ambonaaa
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 06 Sie 2012 19:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2012
Posty: 74
http://www.arst.sardegna.it/index.html może tu poszukaj, komunikacja na sardynii
_________________
http://www.cheapdreamtrip.pl/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 26 Lut 2013 10:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Kwi 2012
Posty: 771
Loty: 91
Kilometry: 123 256
niebieski
Wszystkich którzy posiadają cenne wskazówki co do północnej części Sardynii proszę o zamieszczanie informacji, które będą bardzo cenne dla wybierających się tam po raz pierwszy.
Mile widziane relacje i zdjęcia z okolic Alghero i Sassari.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 26 Lut 2013 10:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Kwi 2012
Posty: 708
Loty: 99
Kilometry: 160 637
niebieski
Ja byłem na północy w styczniu: http://bogusz.info/index.php?go=rel_sardynia
Jakby co to pytaj :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 27 Lut 2013 21:31 

Rejestracja: 11 Gru 2012
Posty: 67
A gdzie można sprawdzić kiedy są wejścia do jaskini Neptuna ???
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 02 Mar 2013 21:09 

Rejestracja: 09 Maj 2012
Posty: 37
Loty: 8
Kilometry: 8 907
będę z żoną w Alghero 18,19 kwietnia - ma może ktoś ma jakieś porady i cenne wskazówki? :)
a może ktoś będzie w tym czasie i w tym samym miejscu ?
a jak z grotą Neptuna? Mozna tam sobie zejść po schodach a wrócić może jakoś inaczej ? :) i jak z dojazdem do wspomnianego miejsca z centrum Alghero ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 02 Mar 2013 21:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Kwi 2012
Posty: 708
Loty: 99
Kilometry: 160 637
niebieski
Jest taka zasada, że jeżeli morze jest w złym stanie to grota jest zamknięta. Poza sezonem (grudzień-luty :) ) nie ma tam żadnego ochroniarza. nie da się chyba wrócić inną drogą. no i trzeba pamiętać że to jest 600 schodów :) Tak jak mówiłem najlepiej najpierw zadzwonić.

Aczkolwiek jestem również przekonany, że im bliżej sezonu tym "zły stan morza" występuje rzadziej (czyt. w wypadku braku turystów, to nie opłaca się otwierać ;) )

Do groty dojazd samochodem trwa 15 min, prosta droga.
Wejścia: kwiecień - wrzesień 09 - 19, październik 09 - 18, listopad - marzec godz. 10 - 15 (wejścia co godzinę)
W Alghero koniecznie spacer promenadą oraz należy spróbować pizzetty w AlGambero. Polecali mi ją wszyscy i polecam i ja :)

ps. strona nie otwiera się w IE - mam jakieś problemy z kodowaniem.

Aaa.. w okolicach Alghero jest nurag Palmavera. Nuragi są bardzo charakterystycznym elementem wyspy i warto zobaczyć choć jeden (Palmavera jest po drodze do Grot Neptuna)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 04 Mar 2013 16:31 

Rejestracja: 09 Maj 2012
Posty: 37
Loty: 8
Kilometry: 8 907
Jak z komunikacją miejską? czy łatwo poruszać sie między tymi miejscami? Może ktoś wypożyczał skuterw Alghero lub rower i może sie na ten temat wypowiedzieć?

adriano84 a gdzie ta pizzeria? :)

Zadzwonić? pod jaki numer? i czy po angielsku można sie z nimi dogadać ? :P
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 04 Mar 2013 16:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Kwi 2012
Posty: 708
Loty: 99
Kilometry: 160 637
niebieski
Ciężko to nazwać pizzerią. sprzedają takie malutkie kawałki pizzetty margherity za ok 1E, ale są pyszne :)
https://foursquare.com/v/al-gambero-piz ... 1ee9405b11
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 04 Mar 2013 17:50 

Rejestracja: 09 Maj 2012
Posty: 37
Loty: 8
Kilometry: 8 907
a czy ktoś sie orientuje jak ceny skuterów i czy bez problemowo są dostępne?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Sardegna/Sardynia
#20 PostWysłany: 18 Mar 2013 21:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Mar 2011
Posty: 1401
Loty: 374
Kilometry: 444 935
srebrny
Przewertowałem forum i nie znalazłem odpowiedniego tematu, więc tutaj zdam kilka pytań ;-)

Proszę o rady osób, które były już na Sardynii. Wraz z kilkoma osobami z forum planujemy przybyć na wyspę w kwietniu.

Wg Was co warto zobaczyć, jakieś ciekawe miejsca/punkty widokowe?
Gdzie najlepiej zorganizować sobie nocleg w jakich mieścinkach, aby były dobrym miejscem wypadowym?

Lądujemy w środę w Alghero, a w poniedziałek opuszczamy wyspę z Cagliari.

Planujemy na ten okres wynająć auto.

Z góry dzięki za odzew!
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 234 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: KL_user oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group