Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Turku (Finlandia)
#1 PostWysłany: 22 Wrz 2012 22:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Cze 2012
Posty: 149
W Turku można stosunkowo niedrogo zjeść na stołówce studenckiej w dzielnicy uniwersyteckiej (Yliopistonmäki), przu ulicy Rehtorinpellonkatu. Bierze się talerz (polecam wziąć głęboki) i się nakłada makaron/ryż/ziemniaki plus jakiś sos z mięsem lub warzywny. Do tego jakiś kompot (syrop) lub woda z nalewaka. Całość 6,2E, cena dla visitorsów, studenci z tego co pamiętam 4,2 E (nie wiem tylko czy trzeba być studentem tutejszego uniwersytetu, czy wystarczy być nim po prostu). Można też za dodatkową opłatą kupić inny napój typu cola, sprite, niektórzy jedli też surówki ale nie widziałem, gdzie je można było nabrać i czy coś kosztowały.

Obok też jest budka z hamburgerami sieci "Hesburger", widziałem też ją w innych częściach miasta, w której hamburgera można kupić za 2E (normalny, tzn. chyba wołowy lub z kurczaka).

Na kawę można się wybrać do kawiarni przy Rynku (Kauppatori) - Coffee House. Kawa czarna z "nalewaka" 2E, Cafe Latte - małe 3E, duże 3,8E. Czarna kawa nie za smaczna, latte całkiem ok. Można wziąć też latte w take awaya w promocyjnej cenie 2,5E razem z croissantem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN! Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN!
Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN
 Temat postu: Re: Turku (Finlandia)
#2 PostWysłany: 24 Lis 2014 12:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Kwi 2012
Posty: 1403
niebieski
W Turku jest też McDonald's, gdzie mają coś podobnego do naszej strefy dobrych cen, kanapkę można kupić od 1 EUR:
http://www.mcdonalds.fi/fi/ruoka/tuotte ... diili.html
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Sz@lony lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Turku (Finlandia)
#3 PostWysłany: 12 Cze 2016 15:17 

Rejestracja: 20 Mar 2014
Posty: 38
Świetna kawa w kawiarni Cafe Manuela, po drodze do zamku - Lantinen Rantakatu 65. Chyba najlepsza pianka w cappuccino, jaką do tej pory piłem! Można tam również dobrze zjeść, ale raczej kawiarniane jedzenie (ciastka, kanapki itp).

Warto wspomnieć, że w Turku znajduje się również często nagradzana kawiarnia Cafe Art - Lantinen Rantakatu 5. Nie byłem w niej, więc osobiście nie mogę polecić, ale słyszałem o niej dużo dobrego.

Warto dodać, że w Turku kawiarnie otwierają się dopiero ok 10 rano - przed tą godziną nie idzie znaleźć miejsca do posiedzenia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Turku (Finlandia)
#4 PostWysłany: 31 Sie 2016 19:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sty 2011
Posty: 799
Loty: 86
Kilometry: 183 106
niebieski
Opcja chyba najbardziej budżetowa z możliwych, bo za friko :) Otóż na Placu Głównym (Kauppatori) jest niebieski namiocik w którym zupełnie za darmo rozdawane są kawa i naleśniki z dżemem :) Nie wiem z jakiej to okazji ale testowałem w zeszlym tygodniu i działa bez zarzutu :) Zapomniałem zdjęcia zrobić, ale głodny i spragniony podróżnik bez trudu znajdzie miejscówkę ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Turku (Finlandia)
#5 PostWysłany: 11 Wrz 2016 15:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Lut 2014
Posty: 3058
Loty: 321
Kilometry: 481 404
platynowy
1. Znalazłem wczoraj bardzo dobrego "chińczyka" w Turku. Kiinanmuuri aka Great Wall :)

Lokalizacja: https://goo.gl/maps/7ykhAEndSMn czyli jakiś 1km od głównego placu w Turku

Lokal znajduje się na piętrze, nad apteką:

Załącznik:
chinczyk.JPG
chinczyk.JPG [ 175.74 KiB | Obejrzany 8800 razy ]


Zakres cen za danie 9-12 euro, ale porcje są tak ogromne, że jeżeli nie chcecie tyle wydawać, spokojnie można brać na wynos 1 porcję, która i tak najedzą się 2 osoby. Jak w każdym szanującym się lokalu, dzbanek wody za free.

2. Na tej samej ulicy, trochę bliżej centrum: https://goo.gl/maps/2xqLhWPZYEz znajduje się tez mega obiecujący pub: http://www.uusiapteekki.fi/ mieszczący się w starej aptece. Tam, jednak empirycznie nie sprawdzałem, a żałuje bo w środku mają kilkanaście nalewaków do piwa. Lista browarów na stronce.

Załącznik:
IMG_2079.JPG
IMG_2079.JPG [ 197.32 KiB | Obejrzany 8800 razy ]



3. Generalnie, nie ma się co bać jedzenia na mieście. Tak, to wciąż Skandynawia i jej ceny, ale na pewno nie wersji hard pt. Norge :) Oczywiście kanapki i kabanosy + coś mocniejszego z bezcłówki w GDN nadal, jak najbardziej wskazane ;)
_________________
W "relacjach": Filipiny (2018), Armenia(2017), Argentyna(2016), Kazachstan (2016) i Maroko(2015).

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Turku (Finlandia)
#6 PostWysłany: 25 Lis 2016 19:14 

Rejestracja: 30 Kwi 2015
Posty: 735
niebieski
A renifera można gdzieś zjeść?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Turku (Finlandia)
#7 PostWysłany: 29 Mar 2018 11:07 

Rejestracja: 02 Kwi 2015
Posty: 1815
niebieski
W stołówkach cena dla studentów to 2,60€. Niestety wymagana jest fińska legitymacja studencka.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Turku (Finlandia)
#8 PostWysłany: 29 Lip 2021 23:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2017
Posty: 716
Loty: 27
Kilometry: 45 291
Zbanowany
niebieski
dajkamienia napisał(a):
A renifera można gdzieś zjeść?

Sprzed lat, ale podbijam pytanie, bo niebawem będę w Turku i na Wyspach Alandzkich ;) gdzie można ten przysmak lapoński zjeść? :)
_________________
Rowerowe podróże i nie tylko: https://www.facebook.com/rowerowepodrozetuitam
Zapraszam do polubienia (:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group