Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 16 Lis 2017 11:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2015
Posty: 4
Cześć,
Pytanie może i trywialne, ale jak na razie nie znalazłem odpowiedzi.

W jakiej walucie - przy płatności w Turkish Airlines pobierana jest opłata za bilet? W szczególności czy można płacić w PLN?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN! Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN!
Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN
#2 PostWysłany: 16 Lis 2017 12:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Lut 2014
Posty: 1152
Loty: 42
Kilometry: 72 437
srebrny
Jeśli wylot masz z Polski to na stronie przewoźnika będziesz miał cenę w PLN. :)
A jeśli wylot nie jest z Polski to proponowałbym poszukać jakichś pośredników przez polskie multiwyszukiwarki - kayak, momondo, skyscanner w wersjach .pl :)
_________________
Był taki Chińczyk na takim chińskim lotnisku. I ten Chińczyk miał bilet. I go zmieniał, a potem zwrócił. Potwierdzam, byłem tym Chińczykiem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 16 Lis 2017 20:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7344
HON fly4free
podłączę się do tematu - z ciekawości zajrzałem sobie na stronę TK, wybrałem wylot z WAW, ale cena pokazuje mi się w EUR, a nie w PLN. A może to kwestia nowej strony www i przy przełączeniu na starą cena będzie podana w PLN?
Przy tym istotna kwestia - chodzi mi o faktyczne rozliczenie w PLN, a nie jedynie o pokazanie ceny w PLN jedynie dla celów "orientacyjnych". Da się tak w TK?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 16 Lis 2017 20:40 

Rejestracja: 20 Sty 2014
Posty: 415
niebieski
Od kiedy pamiętam (czyli przynajmniej od roku 2010) z PL zawsze cena była podawana w EUR na stronie TK.
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey uważa post za pomocny.
 
      
#5 PostWysłany: 19 Lis 2017 22:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2015
Posty: 4
Dzięki. Rzeczywiście wygląda, że Turkish Airlines nie obsługuje płatności w PLN, ani nawet prezentowania cen w PLN przy wylotach z WAW.
Trochę to dziwne, zważywszy, że na stronie głównej reklamują np. lot Warsaw Amman za 1638 PLN. Obsługują dość egzotyczne (jak dla nas) waluty np. irańskie IRR, KWD czy SAR, najwidoczniej dla linii reklamującej "Airlines Europe's Best Airline in 2011, 2012, 2013, 2014, 2015 and 2016" obsługa PLN to zbyt duże wyzwanie, podobnie jak dodzwonienie się do biura TA w Warszawie.
No i znalezienie jakichkolwiek informacji na ich stronie (nowej), graniczy z cudem. Na starej udało się wynaleźć: http://www.turkishairlines.com/en-int/t ... eral-rules
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 14 Wrz 2022 07:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lut 2014
Posty: 2878
Loty: 408
Kilometry: 765 204
srebrny
Odgrzebię temat.
Na stronie Turkish Airlines można wybrać już teraz walutę płatności. Przy wylocie z Polski domyślnie wyświetla cenę w złotówkach. Czy kartę obciąży mi w PLN czy Euro czy w jeszcze innej walucie? Robił ktoś rezerwację ostatnio?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 14 Wrz 2022 07:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Maj 2022
Posty: 195
Loty: 93
Kilometry: 221 183
złoty
Ja robiłem. Obciążyło w złotówkach.
Góra
 Profil Relacje PM off
elwirka lubi ten post.
elwirka uważa post za pomocny.
 
      
#8 PostWysłany: 14 Wrz 2022 09:39 

Rejestracja: 11 Gru 2010
Posty: 3924
platynowy
Potwierdzam, obciążają w PLN już od jakiegoś czasu.
_________________
Life is short and the world is wide.
Góra
 Profil Relacje PM off
elwirka lubi ten post.
elwirka uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group