Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
(za @Zeus)

Darmowe wycieczki od THY
touristanbul-od-turkish-airlines,1144,141652

Darmowe noclegi od THY przy długich przesiadkach
https://www.turkishairlines.com/en-int/ ... l-service/
https://www.turkishairlines.com/en-int/ ... tm_term=pc


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1648 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22 ... 83  Następna
Autor Wiadomość
#361 PostWysłany: 01 Paź 2017 15:16 

Rejestracja: 23 Wrz 2014
Posty: 1006
Loty: 130
Kilometry: 249 917
Kontakt z biurem w Warszawie jest naprawdę bezproblemowy. Trzeba jednak pamiętać, że nie pracuje ono 24h / dobę.
Ja dzwoniłem w okolicach południa i bez problemu załatwiałem zawsze swoje sprawy.
_________________
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop w Turcji: 7 dni w 5* hotelu z ultra all inclusive od 2219 PLN. Wyloty z 5 miast Urlop w Turcji: 7 dni w 5* hotelu z ultra all inclusive od 2219 PLN. Wyloty z 5 miast
Wycieczka do Sri Lanki od 3003 PLN. Loty z 3 miast + 4* noclegi (ze śniadaniami) przy plaży Wycieczka do Sri Lanki od 3003 PLN. Loty z 3 miast + 4* noclegi (ze śniadaniami) przy plaży
#362 PostWysłany: 10 Paź 2017 13:21 

Rejestracja: 03 Gru 2012
Posty: 7
Loty: 82
Kilometry: 260 503
Czy przerabiał ktoś sytuację, że wybrał dłuższy layover, w syt. gdy są dwa możliwe połączenia i oba spełniają czasowe warunki (+10h) uzyskania noclegu. Nadmienię, że chodzi o relację WAW-IST-JFK i powrót.

Strona Turkish pokazuje, że hotel przysługuje w obu przypadkach i na locie powrotnym, ale nie wiem, na ile temu można ufać. T&C nie mówią nic o takiej sytuacji, podany jest jedynie przykład, gdzie jedna opcja jest krótsza niż 10h, druga dłuższa, ale nie kwalifikuje się ze względu na tę pierwszą.

Co prawda Ansbach1 napisał:
ansbach1 napisał(a):
...TK oferuje nocleg, ale tylko wtedy, gdy cały lot odbywa się TK oraz, gdy nie ma innego połączenia tj. wcześniejszego połączenia na danej destynacji [...] nie ma wczesniejszego lotu, który zmniejszyłby długośc przesiadki.
...Gdyby była możliwość wyboru połączenia tego dnia, gdzie istniałaby szansa krótszej przesiadki to nie przysługiwałby mi nocleg, a tak ze względu, że to jest jedyna opcja, to miałem hotel. [...] Nie liczy sie to jak długo Ty masz przesiadke ale czy była mozliwosc kupna biletu o krotszej przesiadce

ale nie wiem, czy nie było to uproszczenie dla wyjaśnienia mechanizmu.

Poza tym można znaleźć w sieci głosy, że hotel nie został przyznany, ze względu na brak miejsc, mimo spełnienia warunków przez podróżnego. Oznaczałoby to, że lepiej się zabezpieczyć na taką ewentualność odwoływalną rezerwacją :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#363 PostWysłany: 04 Sty 2018 20:14 

Rejestracja: 11 Lip 2017
Posty: 165
Uwaga, dantejskie sceny w Warszawie dzieją się w tym momencie. To, co wyprawia Turkish to jakiś żart

Lot do Istanbulu o 14:55 odwolany / przesuniety na 6:30 nastepnego dnia z powodu usterki samolotu. Wiekszosc ludzi w samolocie nie jest w stanie zdążyć na przesiadkę. ZERO informacji i organizacji ze strony Turkish, mnóstwo obcokrajowcow nie wie co zrobić. Olbrzymie kolejki, kosmicznie długie czekanie, w końcu kierują ludzi do odbioru bagażu i kasy biletowej w celu przebukowania. I tutaj zaczyna się inba

200 osób czeka w prowizorycznej kolejce a wszystko obsługuje jedna mało sprawna osoba z Turkish. Kompletny chaos i dezorganizacja, kolejne pól godziny mija a pasazerowie nie są przebukowywani (!). W końcu rusza - tempo ~40min/pasazer. Pasazerowie sa proszeni o szukanie lotow samemu, obsluga Turkish wstukuje jednym palcem kody lotnisk na klawiaturze, wszystko trwa wieki.

Bylem drugi w kolejce, po 1.5h czekania udalo mi sie przebukowac. Pozostale 198 osob stalo i ciagle stoi. Turkish nie zaoferowal nawet wody, jedzenia, nic. A na pytanie o hotel przy przebukowaniu i 10h nocnej przesiadce w innym miejscu dostalem odpowiedz: 'A gdzie ja Panu hotel we Frankfurcie zalatwie?'

Jesli ktos z ekipy Turkish to czyta - wstyd. Mam nadzieje, ze wiele osob tego nie odpusci i posypia sie odszkodowania.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#364 PostWysłany: 04 Sty 2018 23:59 

Rejestracja: 24 Paź 2012
Posty: 1315
srebrny
Bo taki jest Turkish - jak działa to jest fajnie ale jak jest jakaś obsuwa to od razu na całego i wszystko pada. Pół biedy jak utkwi się w Stambule, tam z hotelem i przebookowywaniem uwijają się względnie szybko (czytaj: do godziny stania w kolejce na parędziesiąt osób). Jak miałem problemy gdzieś poza Turcją to dzwoniłem na ich hotlinę i przebookowywałem bilet albo, jak nie dało się dodzwonić, kupowałem nowe bilety / rezerwowałem hotele sam i kłóciłem się potem o zwrot. Trwało to parę tygodni ale w końcu zawsze odzyskiwałem pieniądze.
_________________
Yukon - tworzy sie
Azerbejdżan - zakończona

Laponia | Komory | Bahrajn | Senegal | Santiago de Chile | Guca | Ladakh | Palestyna | Athos | Ziemia Ognista | Syberia zimą

Instagram: @podruuznik
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#365 PostWysłany: 08 Sty 2018 17:15 

Rejestracja: 11 Gru 2010
Posty: 3920
platynowy
olekskw napisał(a):
W końcu rusza - tempo ~40min/pasazer. Pasazerowie sa proszeni o szukanie lotow samemu, obsluga Turkish wstukuje jednym palcem kody lotnisk na klawiaturze, wszystko trwa wieki.

Niech zgadnę, to ta starsza pani. Bardzo niekompetentna. Ostatnio walczyłem z nią w kwestii wykupienia biletu za mile, niestety poległem bo nie dość że źle wyliczyła podatki to kazała osobiście się zjawić w celu wystawienia biletu, nie chciała słyszeć o zdalnym obciążeniu karty. Na szczęście pomogło mi zagraniczne biuro TK i wystawiło bilet.
_________________
Life is short and the world is wide.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#366 PostWysłany: 25 Sty 2018 19:40 

Rejestracja: 12 Sty 2015
Posty: 2131
niebieski
Czy siedzenia w A321 w rzędzie 19 rozkładają się mocniej, niż w innych? Za tym rzędem jest wyjście ewakuacyjne.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#367 PostWysłany: 25 Sty 2018 19:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2011
Posty: 5615
HON fly4free
Nie mam doświadczenia z tym konkretnie rzędem w tym konkretnym modelu tego konkretnego przewoźnika ale doświadczenie i logika podpowiadają, że na 99% fotele tam nie rozkładają się wcale, a już na 100% nie bardziej niż inne.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#368 PostWysłany: 25 Sty 2018 20:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Gru 2014
Posty: 349
Loty: 302
Kilometry: 525 302
niebieski
@d-t-x Zobacz tu: https://www.seatguru.com/airlines/Turki ... A321_D.php
chyba że trafisz na inna konfiguację to wyjście będzie za rzędem 23
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#369 PostWysłany: 25 Sty 2018 20:20 

Rejestracja: 12 Sty 2015
Posty: 2131
niebieski
Dzięki Panowie. I taką opcję (iż fotele rozkładają się mniej lub wcale) dopuszczałem i Seat Guru to potwierdził.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#370 PostWysłany: 18 Lut 2018 17:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2015
Posty: 2203
Loty: 219
Kilometry: 409 257
niebieski
Kiedy jest wybierany posiłek? Wybieram przez OTA czy samemu przy chcecku ?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#371 PostWysłany: 18 Lut 2018 17:38 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8988
Na stronie przewoźnika do paru dni przed

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off
Marco Manno lubi ten post.
 
      
#372 PostWysłany: 18 Lut 2018 19:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Gru 2014
Posty: 349
Loty: 302
Kilometry: 525 302
niebieski
@Marco Manno Albo zadzwoń sobie do warszawskiego biura.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Marco Manno lubi ten post.
 
      
#373 PostWysłany: 18 Lut 2018 21:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2015
Posty: 2203
Loty: 219
Kilometry: 409 257
niebieski
Dziękuje Panowie :) A jest gdzieś spis posiłków ? :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#374 PostWysłany: 18 Lut 2018 21:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Maj 2012
Posty: 1658
Loty: 1
Kilometry: 122
niebieski
@Marco Manno
Na stronie
https://www.turkishairlines.com/en-pl/a ... index.html
Góra
 Profil Relacje PM off
Marco Manno uważa post za pomocny.
 
      
#375 PostWysłany: 23 Lut 2018 14:03 

Rejestracja: 12 Sty 2015
Posty: 2131
niebieski
Świeża relacja: ja wybrałem hindu non vegeterian without beef na lotach do i z BKK. I to był dobry strzał. Jedzenie było smaczne, a jeden z posiłków (curry z kurczaka z warzywami) było najlepszym jedzeniem, jakie jadłem do tej pory w samolocie. Jedynym minusem był brak słodkich deserów tym zestawie :( Za to za każdym razem dostałem saszetkę kawy w proszku - do tej pory zachodzę w głowę, po co :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#376 PostWysłany: 23 Lut 2018 15:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Lis 2014
Posty: 214
Loty: 118
Kilometry: 365 764
Witam. Ktoś może mi wyjaśnić różnice między mapami - na SG pokazuje, że toalety w B77 są przed 11 rzędem tak samo przy rezerwacji na TK - natomiast na filmach na YT za/przed 11 rzędem nie ma takiej opcji na toaletę(na SG w opiniach ktoś wspomina, że toalety są przed rzędem 24 - co zgadzałoby się z YT) Ktoś leciał ostatnio i coś wie?

Załączniki:
Clipboard03.jpg
Clipboard03.jpg [ 43.5 KiB | Obejrzany 1774 razy ]
Clipboard02.jpg
Clipboard02.jpg [ 16.38 KiB | Obejrzany 1774 razy ]
Clipboard01.jpg
Clipboard01.jpg [ 59.84 KiB | Obejrzany 1774 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#377 PostWysłany: 23 Lut 2018 22:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2015
Posty: 2203
Loty: 219
Kilometry: 409 257
niebieski
Czy ktoś korzystał z internetu na pokładzie ? Kupuje się na pokładzie przed lotem ?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#378 PostWysłany: 23 Lut 2018 22:41 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7832
HON fly4free
można kupić w trakcie lotu, działa na jedno urządzenie przez 24 kolejne godziny, można przełączać między urządzeniami.
internet działa dość sprawnie, można w miarę swobodnie korzystać z neta (może bez ściągania ciężkich plików).

paxy w C oraz elite i elite plus w Y mają darmowy internet przez cały lot.
Góra
 Profil Relacje PM off
Marco Manno lubi ten post.
 
      
#379 PostWysłany: 24 Lut 2018 01:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2015
Posty: 2203
Loty: 219
Kilometry: 409 257
niebieski
Na lot z przesiadka rozumiem ze będzie działało na 2 trasach w ramach 24h? :D
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#380 PostWysłany: 27 Lut 2018 20:59 

Rejestracja: 12 Sty 2015
Posty: 2131
niebieski
Jeszcze a propos voucherów na jedzenie przy przesiadkach dłuższych, niż 5 godzin - rzeczywiście, w punkcie informacyjnym przy 215 gate dają je bez problemu. Do wyboru jest kilka punktów, ale zdecydowanie polecam Burger Kinga - dostaniemy burgera, frytki i kolę. Testowałem jeszcze jakąś knajpę turecką - tego ochłapu, który można było dostać w ramach vouchera (jakiś tłusty i niesmaczny klops w tłustym, pomidorowym sosie) nie podałbym wrogowi.
Góra
 Profil Relacje PM off
arturro uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1648 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22 ... 83  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: jackrabbit oraz 6 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group