Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
(za @Zeus)

Darmowe wycieczki od THY
touristanbul-od-turkish-airlines,1144,141652

Darmowe noclegi od THY przy długich przesiadkach
https://www.turkishairlines.com/en-int/ ... l-service/
https://www.turkishairlines.com/en-int/ ... tm_term=pc


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1671 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24 ... 84  Następna
Autor Wiadomość
#401 PostWysłany: 25 Kwi 2018 14:19 

Rejestracja: 12 Sty 2015
Posty: 2131
niebieski
Ja korzystałem, co opisałem kilka postów wyżej. Kontaktujesz się z polskim biurem (wawcustomer@thy.com) i piszesz, że przyznano Ci odszkodowanie i zamierzasz zrealizować jego wypłatę w gotówce przez polskie biuro. Jeśli to ma być przelew na konto (przewalutują na złototówki po kursie € z dnia wystawienia EMD), to przyślą Ci formularz do wypełnienia, który wypełniasz, podpisujesz, dołączasz kserokopie paszportów i odsyłasz listem poleconym na ich adres przy Al. Jerozolimskich w Warszawie. Każdy pasażer będzie musiał wypełnić swój formularz, możesz to wysłać jednym listem. Wypłata odszkodowania zajmuje 2-3 tygodnie.
Góra
 Profil Relacje PM off
rafafi uważa post za pomocny.
 
      
Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu
Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów
#402 PostWysłany: 25 Kwi 2018 22:43 

Rejestracja: 01 Cze 2015
Posty: 276
Loty: 111
Kilometry: 260 580
niebieski
Każda osoba osobno - nawet jeżeli bilety były na jednej rezerwacji i płacone z jednej karty kredytowej?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#403 PostWysłany: 25 Kwi 2018 23:30 

Rejestracja: 12 Sty 2015
Posty: 2131
niebieski
Tak jest. Wszak odszkodowanie przyznano każdemu z pasażerów.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#404 PostWysłany: 04 Cze 2018 17:52 

Rejestracja: 26 Gru 2013
Posty: 236
Loty: 38
Kilometry: 88 050
niebieski
Czy ktoś się orientuje czy mogę wybrać miejsce z dodatkową przestrzenią na nogi po zakupie biletu za darmo
/ bilet kupiony przez OTA a teraz można już wybrać miejsce / Czy TURKISH nie doliczy mi dodatkowej opłaty ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#405 PostWysłany: 04 Cze 2018 17:54 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3225
srebrny
Można, nie doliczy za standardowe miejsca
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#406 PostWysłany: 04 Cze 2018 22:53 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7861
HON fly4free
Standardowe miejsca bezpłatne, ale miejsca z dodatkową przestrzenią już za dopłatą, tutaj szczegóły:
https://www.turkishairlines.com/en-us/f ... selection/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#407 PostWysłany: 21 Cze 2018 22:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lip 2014
Posty: 1316
Loty: 104
Kilometry: 191 467
srebrny
Mam pewną zagwozdkę. Na trasie MXP-IST-SEZ (RT) przesunęli mi pierwszy lot (MXP-IST) oraz powrotny (IST-MXP) o nic nieznaczące 5 minut. Rezerwacja była robiona przez MyTrip :|
W mailu od TK z informacją (wcześniej utworzyłem sobie profil u nich, pewnie dlatego przysłali info choć rezerwacja była robiona przez OTA), piszą, żeby skontaktować się z infolinią w Stambule celem potwierdzenia
Cytuj:
To make confirmation/changes for the schedules/status changed flights shown below please contact with 444 0 849 / 0850 333 0 849 Turkish Airlines call center 24/7 (24hours/7days).
a po zalogowaniu na stronie TK i wyszukaniu rezerwacji info:
Cytuj:
An unexpected problem occurred in your flights. Please review the flight details on your ticket.
Please confirm your new flight by contacting our call center, otherwise you will not be able to check-in. If you do not wish to confirm your flight, you can cancel your ticket.

Niepokojące jest to, że piszą że nie będzie się można odprawić, jeśli do nich nie zadzwonię. Sęk w tym, że do Stambułu to trochę wyjdzie (ale pewnie taniej niż "usługa" MyTrip).

I tak się zastanawiam czy - tu prośba do bardziej doświadczonych w temacie o sugestie:
a) dzwonić do Stambułu?
b) dzwonić do Warszawy do ich biura na Okęciu?
c) olać?

Wcześniej ktoś w temacie wspominał coś o darmowym telefonowaniu przez Skype. To jeszcze działa? czy to tylko jakaś promocja kiedyś była?
_________________
Moje relacje: Bolonia & Trapani 2022Münster 2022
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#408 PostWysłany: 21 Cze 2018 22:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Maj 2012
Posty: 1661
Loty: 1
Kilometry: 122
niebieski
Zadzwoń do biura w Warszawie a wszystkiego (co masz zrobić) sie dowiesz.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#409 PostWysłany: 28 Cze 2018 20:53 

Rejestracja: 25 Lut 2018
Posty: 9
Czy ktoś miał podobną sytuację

Mamy planowany lot do Peru z Barcelony z przesiadką w Stambule, Panamie

TK nam przesunęło wylot z godz 6.00 Wtorek na 7.00 Poniedziałek. Wylot się nie zmienił (Środa 1:30)
Mieliśmy spędzić w Stambule 15 godzin a spędzamy blisko 38 godzin.

Pytanie 1. Czy przysługują nam 1 czy 2 noclegi? Jakieś dodatkowe posiłki?
Pytanie 2. Czy możemy liczyć na zwrot za nocleg w Barcelonie (niedziela/poniedziałek/wtorek)

Z góry dzięki za odpowiedź
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#410 PostWysłany: 28 Cze 2018 21:21 

Rejestracja: 15 Paź 2013
Posty: 274
niebieski
jesli do lotu masz ponad 14 dni to nic ci nie przysluguje opocz zmiany terminu lotow

2. ze co?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#411 PostWysłany: 28 Cze 2018 21:46 

Rejestracja: 24 Lut 2018
Posty: 556
Nie do końca. Jeśli wszystko lecisz TK, to przy przesiadce ponad 10 godzin w IST nocleg przysługuje. Ale czy przy 38 godzinach będą to dwa to nie wiem. Ponieważ to oficjalne informacje na ich stronie to pisz po prostu do linii z pytaniami.
_________________
Pzdr,
Krzysiekk

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#412 PostWysłany: 28 Cze 2018 21:57 

Rejestracja: 25 Lut 2018
Posty: 9
imdbmi napisał(a):
jesli do lotu masz ponad 14 dni to nic ci nie przysluguje opocz zmiany terminu lotow

2. ze co?


Zmiany przyszły na 12 dni przed odlotem. Rozumiem zresztą 2,3,5 godziny +/-, ale 23 to jest 'lekkie' przegięcie.

Ad.2. Mieliśmy kupiony i opłacony wcześniej nocleg w Barcelonie tymczasem odlatujemy 23 godzin wcześniej i po prostu nie mamy możliwości skorzystania z 2 nocy..
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#413 PostWysłany: 28 Cze 2018 22:43 

Rejestracja: 15 Paź 2013
Posty: 274
niebieski
zadzwon do turkish i niech zmienia lot na latam albo avianica, bo maja taka mozliwosc
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#414 PostWysłany: 29 Cze 2018 09:48 

Rejestracja: 28 Lis 2012
Posty: 366
Loty: 20
Kilometry: 67 605
niebieski
Raphael napisał(a):
Mam pewną zagwozdkę. Na trasie MXP-IST-SEZ (RT) przesunęli mi pierwszy lot (MXP-IST) oraz powrotny (IST-MXP) o nic nieznaczące 5 minut. Rezerwacja była robiona przez MyTrip :|
W mailu od TK z informacją (wcześniej utworzyłem sobie profil u nich, pewnie dlatego przysłali info choć rezerwacja była robiona przez OTA), piszą, żeby skontaktować się z infolinią w Stambule celem potwierdzenia
Cytuj:
To make confirmation/changes for the schedules/status changed flights shown below please contact with 444 0 849 / 0850 333 0 849 Turkish Airlines call center 24/7 (24hours/7days).
a po zalogowaniu na stronie TK i wyszukaniu rezerwacji info:
Cytuj:
An unexpected problem occurred in your flights. Please review the flight details on your ticket.
Please confirm your new flight by contacting our call center, otherwise you will not be able to check-in. If you do not wish to confirm your flight, you can cancel your ticket.

Niepokojące jest to, że piszą że nie będzie się można odprawić, jeśli do nich nie zadzwonię. Sęk w tym, że do Stambułu to trochę wyjdzie (ale pewnie taniej niż "usługa" MyTrip).

I tak się zastanawiam czy - tu prośba do bardziej doświadczonych w temacie o sugestie:
a) dzwonić do Stambułu?
b) dzwonić do Warszawy do ich biura na Okęciu?
c) olać?

Wcześniej ktoś w temacie wspominał coś o darmowym telefonowaniu przez Skype. To jeszcze działa? czy to tylko jakaś promocja kiedyś była?

Miałam dwukrotnie taka sytuacje, nie mogłam się odprawić online, wybrać siedzeń itp dopóki nie zadzwoniłam i nie potwierdziłam zmiany. Nie wiem co by było na lotnisku gdybym to zignorowała.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#415 PostWysłany: 29 Cze 2018 16:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lip 2014
Posty: 1316
Loty: 104
Kilometry: 191 467
srebrny
@aviel
a dzwoniłaś do Warszawy, czy do Turcji? ja zadzwoniłem do Warszawy, konsultantka odznaczyła sobie gdzieś w systemie, że akceptuję zmiany, ale powiedziała też że nie może wystawić nowych biletów, bo kupowałem przez OTA i tylko OTA to może zrobić, oraz że przez to nie będę mógł odprawić się online i wybrać miejsc, co będzie możliwe dopiero na lotnisku przed wylotem.
Bym się nawet zwrócił do OTA, tyle że MyTrip pobiera sobie za taką usługę kasę i to w brzydkiej ilości :(
A do Istambułu nie wiem czy jest sens dzwonić w tej sytuacji... choć by mnie to wyszło pewnie 3x taniej niż "usługa" w MyTrip.
Przy okazji, nie wie ktoś czy na ten stambulski numer Turkisha [444 0 849 / 0850 333 0 849 (24hours 7days)] da się zadzwonić czymś za pomocą WiFi za free (Skype?).
_________________
Moje relacje: Bolonia & Trapani 2022Münster 2022
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#416 PostWysłany: 29 Cze 2018 16:49 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3225
srebrny
Kilka dni przed odlotem kontrolę na biletem przejmuje linia i wtedy prawdopodobnie uda się załatwić wystawienie nowych biletów przez infolinię TK bez pośrednictwa OTA. Ale to Twoja decyzja czy wolisz zapłacić w MyTrip czy zaryzykować i czekać tak długo. Niemniej warto upewnić się w TK czy rzeczywiście sami zatwierdzą zmianę.

To jest kolejny dowód na to żeby unikać Mytrip - wskazane byłoby umieszczenia ostrzeżenia w odpowiednim wątku.
Opłata za potwierdzenie zmiany rozkładowej jest absurdalna i chyba nikt poza Mytrip jej nie pobiera.
Miałem ostatnio podobną przygodę z Mytrip i biletem LOT, ale na szczęście tutaj udało się załatwić zmianę bezpośrednio przez LOT. Na przyszłość wolę dopłacić kilka złotych i kupić gdzieś indziej niż szarpać się z Mytrip.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#417 PostWysłany: 29 Cze 2018 16:56 

Rejestracja: 23 Wrz 2014
Posty: 1006
Loty: 130
Kilometry: 249 917
Kontakt z infolinią TK przez Skype (wybierając ich numer) jest możliwy i traktowany jak telefon stacjonarny.

Bardzo konkretni są. Ale ja mam kontakt z infolinią ELITE.
_________________
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#418 PostWysłany: 03 Lip 2018 21:19 

Pierwszy raz będę miał lot z Turkish Airlines , mam w sumie cztery loty na jednej rezerwacji i rozumiem że na jednym bilecie, jak to się u nich odbywa ? muszę robić check-in ? ( podobno nie) , czy muszę odbierać bagaż rejestrowany jak będę miał przesiadkę czy sami go zapakują do następnego swojego samolotu i na co w ogóle u nich uważać ? :shock:
Góra
 PM off  
      
#419 PostWysłany: 03 Lip 2018 21:23 

Rejestracja: 12 Sty 2015
Posty: 2131
niebieski
Podejdź normalnie do stanowiska i nadaj bagaż do miejsca docelowego, skoro jest to na jednej rezerwacji. Odprawiać się nie musisz, ale możesz sobie wcześniej wybrać miejsce w samolocie i posiłek. Na nic nie trzeba uważać, to dobre linie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#420 PostWysłany: 06 Lip 2018 14:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 1536
Loty: 126
Kilometry: 294 821
niebieski
Orientuje sie moze ktos jak w Turkish kupic bilet open, z elatyczna data powrotu? Na maila i wiadomosc z zapytaniem odsylaja autorespondera w tej kwestii, a na stronie jakos nie widze takiej opcji ...
_________________
http://openworld.net.pl/
https://www.facebook.com/OpenWorldTrip
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1671 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24 ... 84  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group