Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 83 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 25 Mar 2015 15:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2012
Posty: 4546
Loty: 634
Kilometry: 780 222
HON fly4free
Chyba łatwiej byłoby wymienić państwa UE, których obywatele muszą uzyskać wizę do Turcji, niż odwrotnie. Zresztą nie tylko Turcja jest tu przykładem vide sprawa wiz do Indii no i never ending story z wizami do US. Obawiam się, że nasz MSZ nie wykonuje w tych sprawach najlepszej roboty.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu
Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów
#42 PostWysłany: 25 Mar 2015 16:02 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22322
Jest część Turków którzy posiadają Paszport specjalny (Zielony paszport/ Hususi pasaport) i to są: Byli posłowie Wielkiego Zgromadzenia Narodowego Turcji, nauczyciele i emeryci 1,2 i 3 stopnia, burmistrze, żona/mąż i dzieci do 25 roku życia, posiadacza specjalnego paszportu.

Drugi to posiadacze Service Passport (Szary paszport/Hizmet pasaportu) i to są: narodowy sportowcy, osoby podróżujące na część kraju, Turcy mieszkańcy, co pracują w korporacjach w których Turcja bierze udział, pracownicy Międzynarodowego Ruchy Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca, pracownicy Turskiego stowarzyszenia Kosmonautyki i żona/mąż i dzieci do 25 roku życia, posiadacza serwicowego paszportu.

Oni mają prawo do kupienia tylko paszportu (75 TRY) beż płacenia wydania go i podatku podróżować beż wizy prawie wszystkich krajów UE, z wyjątkiem: Cypru, Irlandii, Estonii, Łotwy, UK w których mogą podróżować bez wizy tylko posiadacze dyplomatycznych paszportów
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#43 PostWysłany: 25 Mar 2015 16:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Gru 2012
Posty: 1571
Loty: 565
Kilometry: 709 491
niebieski
Anonymous napisał(a):
Nie wiem czy są jakieś przepisy UE zabraniające jakiemuś krajowi zniesienie wiz dla Turków.
Chyba nie ma.
Oczywiście, że są ograniczenia dla krajów członkowskich w tym zakresie. Polecam poczytać o wspólnej polityce imigracyjnej i wizowej UE.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Wolny lubi ten post.
 
      
#44 PostWysłany: 25 Mar 2015 16:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Paź 2012
Posty: 280
Loty: 112
Kilometry: 142 458
niebieski
Ale jestem stary, bo pamiętam jak przed wejściem do UE zostaliśmy zmuszeni do wprowadzenia wiz dla Ukraińców, Rosjan i Białorusinów. Wydaje mi się to takie oczywiste, że polityka odnośnie wiz jest wspólna. ;)
_________________
Image
http://www.blizejdalej.pl/
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#45 PostWysłany: 06 Kwi 2015 21:10 

Rejestracja: 10 Mar 2013
Posty: 85
gdzies czytałam wypowiedź ambasadora że będzie zniesienie, ale kiedy to oni nie wiedza.
Góra
 Profil Relacje PM off
KyokoMai lubi ten post.
 
      
#46 PostWysłany: 11 Kwi 2015 23:33 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22322
Jednak nie tak prędko będzie

www.rp.pl napisał(a):
Turcja znowu zapowiada chęć zniesienia wiz dla Polaków. Oczekuje jednak podobnego gestu ze strony Polaków. Liczy też na poszerzenie w Polsce możliwości Turkish Airlines


http://www.rp.pl/artykul/1188904.html
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#47 PostWysłany: 11 Kwi 2015 23:43 

Rejestracja: 14 Lis 2011
Posty: 113
Loty: 89
Kilometry: 200 016
LOT jak pies ogrodnika? Sam nie zwiększy częstotliwości lotów do Turcji, ale i Turkom nie da zarobić? To wizy będą wiecznie żywe...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#48 PostWysłany: 12 Kwi 2015 09:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2012
Posty: 787
Loty: 188
Kilometry: 227 790
niebieski
LOT lata zamiennie z Turkish Airlines na trasie WAW-IST. Nie znam szczegółów takich umów między operatorami, ale musi się opłacać i jednemu i drugiemu, więc... absolutnie nie rozumiem, w czym problem. A wiem też, że zainteresowanie by było. Sam często latam do Stambułu i mając opcję LOTem przez WAW (GDN/WAW/IST) wybieram LH (GDN/MUC/IST) z takiego powodu, że jeżeli cokolwiek się opóźni, będą gorsze warunki atmosferyczne czy awaria samolotu, tego dnia nie polecę. Polecę dnia następnego, bo nie ma innej alternatywy (chyba, że będą rzucali mnie przez CPH albo właśnie by LH (FRA/MUC)). W przypadku LH z takiego FRA czy MUC lotów do IST jest kilka w ciągu dnia i jeśli nie ten, polecę następnym. Jeżeli natomiast wprowadziliby lot poranny by TK i lot popołudniowy by LO, nie rozumiem w czym problem - wielu ludzi by korzystało. Sam bym wybrał LO - lepiej czekać w WAW z internetem LTE w telefonie niż w MUC ze słabym łączem by free_T-Mobile_hotspot.

Prawda, że właśnie otworzyłoby to drogę do EU dla Turków, o ile oni też mieliby zniesione wizy. Ilekroć w przypadku lotów sprawdzają te dokumenty (i obywatele spoza EU muszą je zweryfikować w checkinach mimo lotu FR czy W6), o tyle takim Polsim Busem do Berlina czy samochodem nikt już nie sprawdzi (chyba, że przypadkiem podczas jakiejś tam kontroli drogowej, co jest mało prawdopodobne). Myślę jednak, że takie detale w aspekcie wiz (nawet otrzymywanych "z urzędu", za jakąś tam opłatą) a ich brak to... np. pendrive, którego dają gratis i człowiek się kusi na ofertę bo dają prezencik - to miłe i skuteczne.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#49 PostWysłany: 12 Kwi 2015 11:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
W kwestii formalnej to sa dwa loty z wwy jeden LOT a drugi TK, chociaz chyba nie codziennie i nie sa rozłożone czasowo zbyt dobrze.
Swoją droga to fajnie z Twojego a teraz mojego posta widac jak ludzie maja inna percepcję i preferencje. Startując z Gdanska nie biorę pod uwagę trasy przez Warszawę chyba ze naprawdę nie ma innego wyboru. Z drugiej strony to wlasnie na połączeniu Gda-Muc-Turcja (rożne) miałem do tej pory największe problemy - od braku torby przez nocki w Muc i oblatywanie dziwnych miejsc zeby dotrzeć do celu.
Wiec moze to wcale nie jest najlepszy wybór?

Ale na plus jest kanapka w LH (w LOT woda), a w Salonik w Muc jest dużo lepszy niz w Waw. A w nim juz całkiem znośny internet. Chociaz po tym co ostatnio spotkalem w Budapeszcie to Waw jest wyyypas.

W temacie samych wiz to widziałbym jeszcze jedna przyczynę. Pobyty zorganizowane zdrożały w ostatnich latach mocno wiec nie zdziwię sie ze mniej ludzi jezdzi. Jest zreszta mniej bezpiecznie a ograniczenia typu zakaz picia alkoholu czy zbanowany internet tez nie pomagają. Dla mnie wyjazd z 5 osobowa rodzina doTurcji to zakup 5 wiz. A to przestaje byc 30usd...


Wysłane z mojego iPhone (łatwo zgadnąć po błędach z "ułatwiacza" pisania), przez Tapatalk
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
KyokoMai lubi ten post.
 
      
#50 PostWysłany: 15 Kwi 2015 03:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lis 2012
Posty: 1013
niebieski
Pytanie może ktoś wie: Czy Państwa sąsiednie Polski i pobliskie takie jak Niemcy, Czechy, Słowacja, Austria, Węgry także mają obowiązkową tę opłatę wjazdową do Turcji w postaci znaczka pocztowego do paszportu czy np. już dawno nie? ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#51 PostWysłany: 15 Kwi 2015 05:37 

Rejestracja: 10 Maj 2013
Posty: 2084
srebrny
Czesi wiz do Turcji nie potrzebują już od 2005 roku, a Słowacy od niedawna - od połowy 2013.
Jak inne sąsiednie kraje - nie wiem...
Góra
 Profil Relacje PM off
kittycate uważa post za pomocny.
 
      
#52 PostWysłany: 15 Kwi 2015 07:03 

Rejestracja: 02 Paź 2011
Posty: 806
niebieski
Wg tej mapki:

http://en.wikipedia.org/wiki/File:Visa_ ... Turkey.png

wynika, że obywatele wszystkich sąsiednich krajów: Niemiec, Rosji, Litwy, Łotwy, Estonii, Białorusi, czy Ukrainy nie potrzebują znaczka wizowego do Turcji.
Ale np. Austriacy już potrzebują. ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
kittycate uważa post za pomocny.
 
      
#53 PostWysłany: 15 Kwi 2015 19:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lis 2012
Posty: 1013
niebieski
Jakoś zupełnie losowo są wybrane te kraje bezwizowe typu Austalijczycy potrzebują wizy, Nowozelandczycy już nie, Francuzi nie potrzebują ale Belgowie tak, Włosi nie, Hiszpanie tak, Niemcy nie, Austriacy tak, Kanadyjczycy i Amerykanie tak, Tajowie nie :D

Ciekawe czy jest jakaś korelacja między krajami bez potrzeby naklejki a siatką połączeń Turkish Airlines :D
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#54 PostWysłany: 15 Kwi 2015 20:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lip 2011
Posty: 768
Loty: 220
Kilometry: 442 694
niebieski
wydaje mi sie, ze wielu Polakow nie rozroznia pojecia wizy turystycznej od pracowniczej i wydaje im sie, ze jak Bronek wywalczy zniesienie wiz do USA, to beda mogli wyjezdzac na azbesty jak do UK.

Nie jest to prawda. Beda mogli co najwyzej pojechac sobie na wakacje. Kazda narodowosc musi miec wize aby na legalu PRACOWAC w stanach - Niemcy, Francuzi, Brytyjczycy... to bez znaczenia. Wspolny rynek pracy obowiazuje nas TYLKO na terenie Schengen i zniesienie wiz do stanow tego nie zmieni - bo mowa jest tylko i wylacznie o wizach turystycznych.

To samo tyczy sie ewentualnego zniesienia wiz dla Turkow. Bedzie ono oznaczalo jedynie ze beda mogli sobie turystycznie przyjechac na Krupowki i kupic oscypka - o zadnym zalaniu polskiego rynku pracy nie moze byc nawet mowy.
_________________
Image
Relacja z Malawi
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#55 PostWysłany: 15 Kwi 2015 20:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Gru 2012
Posty: 1571
Loty: 565
Kilometry: 709 491
niebieski
gecko napisał(a):
wydaje mi sie, ze wielu Polakow nie rozroznia pojecia wizy turystycznej od pracowniczej i wydaje im sie, ze jak Bronek wywalczy zniesienie wiz do USA, to beda mogli wyjezdzac na azbesty jak do UK.
Nie wydaje mi się. Skąd taki wniosek?
gecko napisał(a):
Wspolny rynek pracy obowiazuje nas TYLKO na terenie Schengen (...)
Układ z Schengen absolutnie nie reguluje kwestii dotyczących zatrudnienia w UE/EOG. Bułgarii, Rumunii, Cypru i Chorwacji nie ma w Schengen, a Polacy mogą się tam osiedlać i podejmować pracę.
gecko napisał(a):
To samo tyczy sie ewentualnego zniesienia wiz dla Turkow. Bedzie ono oznaczalo jedynie ze beda mogli sobie turystycznie przyjechac na Krupowki i kupic oscypka - o zadnym zalaniu polskiego rynku pracy nie moze byc nawet mowy.
Nie będą mogli podjąć legalnej pracy, ale bez konieczności posiadania wizy łatwiej będzie im podjąć nielegalną pracę.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
auri lubi ten post.
 
      
#56 PostWysłany: 15 Kwi 2015 21:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lip 2011
Posty: 768
Loty: 220
Kilometry: 442 694
niebieski
scomin napisał(a):
gecko napisał(a):
wydaje mi sie, ze wielu Polakow nie rozroznia pojecia wizy turystycznej od pracowniczej i wydaje im sie, ze jak Bronek wywalczy zniesienie wiz do USA, to beda mogli wyjezdzac na azbesty jak do UK.
Nie wydaje mi się. Skąd taki wniosek?


Praktycznie kazdy moj rozmowca jako argument za zniesieniem wiz podaje dostep do amerykanskiego rynku pracy. Mysle ze dziala tu logika: do Niemiec nie potrzebuje wizy i moge tam zyc i pracowac, wiec jak zniosa wizy do stanow to tez bede mogl tam wyjechac aby sie osiedlic.
_________________
Image
Relacja z Malawi
Góra
 Profil Relacje PM off
auri lubi ten post.
 
      
#57 PostWysłany: 15 Kwi 2015 21:15 

Rejestracja: 14 Mar 2014
Posty: 1239
Loty: 114
Kilometry: 156 105
niebieski
Mimo sympatii do turków z racji oręża ( nasz stały wiekowy wróg ale z wzajmenym szacunkiem) jestem zniesmaczony ta mapą. Z jakiego powodu niektóre narody mają zniesiony obowiązek wizowy a my Polacy naród wybrany ( nie mylić z pewnym państwem, okupantem) musimy płacić myto za wjazd do kraju, który rzekomo nawet w trakcie zaborów utrzymywał polskiego ambasadora. Rumunia, Litwa.....o co comon?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#58 PostWysłany: 15 Kwi 2015 22:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 7695
Loty: 15
Kilometry: 58 252
srebrny
No właśnie może ta Austria, Polska... to jeszcze za Wiedeń i Sobieskiego ;)
_________________
Dancehall Masak-Rah
Junior Stress - Za Mało Cichej Wody W Rzece
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#59 PostWysłany: 16 Kwi 2015 19:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2013
Posty: 168
Loty: 122
Kilometry: 353 215
niebieski
Pod koniec maja lecę do Turcji myślałem,że z tego tematu dowiem się coś o zniesieniu wiz a widzę,że poprzednicy zrobili sobie luźne gadki typu bla,bla itp :o. Nie możecie sobie pogadać na luźnych gadkach. :oops: Jak jest o wizie dla polaków to niech tak zostanie.
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez Washington, 16 Kwi 2015 20:39, edytowano w sumie 1 raz
Moderacja przychyla się również do tej prośby. Rozumiem że brak konkretnych informacji może prowadzić do spekulacji i luźniejszych rozważań.. ale bez przesady ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#60 PostWysłany: 16 Kwi 2015 23:26 

Rejestracja: 19 Cze 2014
Posty: 387
Loty: 40
Kilometry: 78 827
Dokładnie. Stan jest taki : teoretycznie mają być zniesione, faktycznie wiza nadal obowiązuje. Był ktoś ostatnio i może to potwierdzić ? Może się przed wakacjami coś ruszy :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 83 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group