Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 33 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Turcja w 8 dni
#21 PostWysłany: 18 Wrz 2022 08:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sty 2013
Posty: 1407
Loty: 167
Kilometry: 304 855
złoty
@pbak, wybór na Oludeniz padł ze względu na All w przyzwoitej cenie w Yel Holiday Resort.
215 zł/pok 2 os (z bonusem). Na innych stronach od 330.
Wcześniej "grafik" by nie pozwalał na hotel z All. Poza tym będziemy tam niecałą dobę tylko. Jeszcze trochę zwiedzania okolicy. Rano wczesne śniadanie i wyjazd na DLM.


Ostatnio edytowany przez pabloz, 18 Wrz 2022 12:07, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast
Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN
 Temat postu: Re: Turcja w 8 dni
#22 PostWysłany: 18 Wrz 2022 08:44 

Rejestracja: 11 Wrz 2021
Posty: 81
pabloz napisał(a):
Trasa została zmodyfikowana, ale z korzyścią pod kątem zwiedzania. 2 noce w Kapadocji i 2 w okolicy Kas +1 noc w Oludeniz. Sporo ciekawych miejsc przyrodniczych (między Konya a Nevsehir oraz doszedł rejon Malatyi).
Jedna osoba się wykruszyła (plan był na 3 os), więc rezerwacje od nowa...
Gdyby ktoś miał ochotę dołączyć, to są 2 miejsca wolne w aucie. W hotelach pok. 2 os, tylko w Demre i Kas duże apartamenty na 4 os.

Przejechałem sporą część południowej części Twojej trasy. Wyglada dobrze, lepiej niż ta 1.Rozważ dorzucenie Hatayu kosztem mniejszej ilości czasu w okolicy Antalii.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Turcja w 8 dni
#23 PostWysłany: 18 Wrz 2022 08:45 

Rejestracja: 24 Paź 2012
Posty: 1316
srebrny
Oczywiscie preferencje sa rozne ale jak masz mozliwosc odwolania tego ostatniego noclegu to ja bym sie nad tym zastanowil Za podobna cene bedzie w Fethiye przytulny hotelik ze sniadaniem.
_________________
Yukon - tworzy sie
Azerbejdżan - zakończona

Laponia | Komory | Bahrajn | Senegal | Santiago de Chile | Guca | Ladakh | Palestyna | Athos | Ziemia Ognista | Syberia zimą

Instagram: @podruuznik
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Turcja w 8 dni
#24 PostWysłany: 18 Wrz 2022 09:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sty 2013
Posty: 1407
Loty: 167
Kilometry: 304 855
złoty
@Ottoman, w Antalyi (a właściwie w Kizilot) tylko tranzytowy nocleg. Musiałbym zrezygnować z 1 nocy w Kas lub Demre.
6.10 chcę przeznaczyć na Anavarzę i Kanion Kapikaya. Trochę luzu czasowego będzie tylko w Kapadocji i w Kas.
Dzięki za wskazówki.

Załączniki:
km.JPG
km.JPG [ 104.61 KiB | Obejrzany 595 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Turcja w 8 dni
#25 PostWysłany: 27 Wrz 2022 14:27 

Rejestracja: 12 Kwi 2010
Posty: 346
niebieski
Nie pozostaje nam nic innego jak polecić wycieczkę do Turcji, trasa Erzurum-Sanliurfa-Gaziantep jest atrakcją samą w sobie, jedzenie pyszne, ludzie mili, MEGA! :)

Pozdrawiamy z Gaziantep!
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Turcja w 8 dni
#26 PostWysłany: 15 Paź 2022 10:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sty 2013
Posty: 1407
Loty: 167
Kilometry: 304 855
złoty
pabloz napisał(a):
Trasa została zmodyfikowana, ale z korzyścią pod kątem zwiedzania. 2 noce w Kapadocji i 2 w okolicy Kas +1 noc w Oludeniz. Sporo ciekawych miejsc przyrodniczych (między Konya a Nevsehir oraz doszedł rejon Malatyi).

Podsumowując wyjazd... Ostatecznie wyszło 2935 km. Kilka razy przyjazd już na wieczór.
Zrezygnowałem z Nemrut Dagi ze względu na uciążliwy dojazd od strony Malatyi (auto małe, Hyundai i20), dodałem stanowisko archeologiczne Arslantepe -częściowo tylko udostępnione dla zwiedzania. Może trwa już przerwa konserwacyjna.
Z kanionów, moim zdaniem najciekawszy Kapikaya. W Saklikent tłumy. W Darende (K. Tohma) dojście krótkie, bardziej odpowiedni na przerwę na konsumpcję.
W Konya warta zobaczenia nowoczesna motylarnia.

Szykuje się już nowa trasa na maj. Tym razem "ćwiartka" zachodnio-północna. Planuję 9 noclegów. Start prawdopodobnie z SAW.

Załączniki:
tur.JPG
tur.JPG [ 106.21 KiB | Obejrzany 439 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Turcja w 8 dni
#27 PostWysłany: 31 Paź 2022 16:08 

Rejestracja: 19 Maj 2022
Posty: 16
A jak oceniacie Side ? W Turcji byłem wiele lat do tyłu. Dokładniej byłem w Alanyi. Jakiś rok temu była szwagierka i była mega niezadowolona, powiedziała, że już tam więcej nie wraca właśnie ze względu na tandetę. Ja tego właśnie nie pamiętam. Pamiętam ją z dobrej strony. Jest takie miejsce, które bardzo chciałbym zobaczyć i to jest Stambuł. Mimo wszystko jednak chciałbym tez wybrać się gdzieś, gdzie mogę odpocząć, gdzie jest fajna temperatura powietrza , wody. Myślałem nad jakąś ofertą last minute jak tutaj https://www.traveligo.pl/last-minute/turcja czy lepiej coś na własną rękę poszukać czyli booking.com i przelot na własna rękę, tym bardziej, że mam teraz 20% zniżki na loty z Wizzaira. Tylko znowu na nic mi się to zda, bo nie ma w niej Turcji uwzględnionej :(
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Turcja w 8 dni
#28 PostWysłany: 31 Paź 2022 20:54 

Rejestracja: 11 Wrz 2021
Posty: 81
Moim zdaniem to miasto na jeden dzień.
To bardzo turystyczne miejsce nastawione głównie na gości z Rosji. Podczas jednej z podróży do Turcji spędziliśmy tam z żoną 2 dni. Jej się bardziej podobało niż mi.
Gdybyś się wybierał to daj znać, to postaram się polecić dobrą restaurację.
Góra
 Profil Relacje PM off
Grzegorz881 lubi ten post.
Grzegorz881 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Turcja w 8 dni
#29 PostWysłany: 02 Lis 2022 09:58 

Rejestracja: 19 Maj 2022
Posty: 16
Ottoman, to jak powiedz jakie dokładnie miasta polecisz w Turcji ? Pytam, bo wiem, że w tym kraju jest mnóstwo pięknych miejsc do zobaczenia. Chciałbym trochę obalić ostatnio panujące stwierdzenie, że Turcja jest beznadziejna itd. Będę mega wdzięczny za odpowiedź ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Turcja w 8 dni
#30 PostWysłany: 02 Lis 2022 10:07 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22321
Jestem bardzo ciekawy, kto opowiada ze Turcja jest "beznadziejna"
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Turcja w 8 dni
#31 PostWysłany: 02 Lis 2022 12:56 

Rejestracja: 11 Wrz 2021
Posty: 81
Grzegorz881 napisał(a):
Ottoman, to jak powiedz jakie dokładnie miasta polecisz w Turcji ? Pytam, bo wiem, że w tym kraju jest mnóstwo pięknych miejsc do zobaczenia. Chciałbym trochę obalić ostatnio panujące stwierdzenie, że Turcja jest beznadziejna itd. Będę mega wdzięczny za odpowiedź ;)

Zależy co Cie interesuje. Mnie bardzo podobało się w prowincji Hatay i dalej na wschód, np Mardin, Gaziantep. Turcja wschodnia jest mniej turystyczna ale ma wiele do zaproponowania. Takie miasta jak Antalya i Side nie są za bardzo w moim guscie. W Antalya na pewno warto odwiedzić muzeum archeologiczne które jest doskonale.
Robisz objazdówkę czy będziesz cały czas w jednym miejscu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Turcja w 8 dni
#32 PostWysłany: 02 Lis 2022 13:15 

Rejestracja: 19 Maj 2022
Posty: 16
-- 02 Lis 2022 13:14 --

Np mój szwagierka. Robi z siebie wielką panią bo była w Chorwacji, Bułgarii, Krecie i Turcji i ma się za osobę jakby nie wiadomo ile w życiu widziała. Dodam, że ma dopiero 23 lata. Dla mnie jako 33 latka to ona ma mleko pod nosem. Powiela takie głupoty, że w Turcji nic nie ma, że nie ma co oglądać i takie głupoty potem powtarza reszta rodzeństwa mojej żony. Mówi, że jest tandeta, że nic nie ma, że nie ma co oglądać. że tubylcy są nachalni, zaczepni itd :/

-- 02 Lis 2022 13:15 --

Ottoman napisał(a):
Grzegorz881 napisał(a):
Ottoman, to jak powiedz jakie dokładnie miasta polecisz w Turcji ? Pytam, bo wiem, że w tym kraju jest mnóstwo pięknych miejsc do zobaczenia. Chciałbym trochę obalić ostatnio panujące stwierdzenie, że Turcja jest beznadziejna itd. Będę mega wdzięczny za odpowiedź ;)

Zależy co Cie interesuje. Mnie bardzo podobało się w prowincji Hatay i dalej na wschód, np Mardin, Gaziantep. Turcja wschodnia jest mniej turystyczna ale ma wiele do zaproponowania. Takie miasta jak Antalya i Side nie są za bardzo w moim guscie. W Antalya na pewno warto odwiedzić muzeum archeologiczne które jest doskonale.
Robisz objazdówkę czy będziesz cały czas w jednym miejscu?


Właśnie o to mi chodziło, by zobaczyć miejsca mniej turystyczne. Chciałbym objazdówkę zdecydowanie.Wiem też, że zima można się wybrać na narty do Turcji.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Turcja w 8 dni
#33 PostWysłany: 02 Lis 2022 19:46 

Rejestracja: 12 Kwi 2010
Posty: 346
niebieski
Zdecydowanie polecamy wschodnią Turcję - pyszne jedzenie, dobre drogi, piękne widoki!
Taką trasę zrobiliśmy w 6 dni, startując z miejscowości Hopa (lot GDN-Kutaisi).

Loty do Kutaisi są tanie, a przynajmniej zdecydowanie tańsze niż do Turcji, szybki transfer do Batumi, bolt do granicy i stamtąd już auto i w drogę!

Załączniki:
5790E9FD-86A6-4CF4-AB66-FB6779B0C522.jpeg
5790E9FD-86A6-4CF4-AB66-FB6779B0C522.jpeg [ 295.76 KiB | Obejrzany 241 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
6 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 33 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group